Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Тема за заспиваненови  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано15.12.09 09:51



Знаете ли някоя асана/трик или пък нещо друго за лесно заспиване? Вече два дена спа по три часа (нещо съм разбалансирал упражненията тия дни)
Лечебните звуци не ми помагат особено

Редактирано от kambam на 15.12.09 09:57.



Тема Re: Тема за заспиваненови [re: kambam]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано15.12.09 10:11



Е какви са тези упражнения дето толкова ти "помагат"?



Тема Re: Тема за заспиваненови [re: kambam]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано15.12.09 10:52



1.Преди лягане си измивай със студена вода краката от колената надолу.

2.Дълбоко дишане по формулата 2:0:1:0, ще рече дълбоко вдишване два пъти по-дълго от издишването без задържане на дишането между вдишване и издишване и обратно.

3.И една двойка асани :асана на поздрава и асана на мира.(следва...)

ДЖАП, ТАП, КАРО!



Тема Re: Тема за заспиваненови [re: kambam]  
Автор mo32 (маймуняк)
Публикувано15.12.09 11:15



Аз ще кажа съвсем простички неща:

1. За да не спиш, значи си се развълнувал нещо или разтревожил. Може да си се преработил, или нещо в емоционален план. Ако има нещо такова, гледай да си решиш проблема или поне да предприемеш стъпки. Когато има някакъв проблем, който отлагаме или подтискаме, тялото знае, че трябва да го реши за да се успокои ума, но умът най-често отлага и тоя конфликт ни държи будни.

2. Спри заниманията вечер. Прави само релаксация /шавасана/отпускане. Никакви динамични упражнения преди лягане.

3. Пий топло мляко с индийско орехче.

4. В дългосрочен план, добре е да се правят физически упражнения. И аз като теб работя по 10-12 часа на компютър и обездвижването нарушава естествения тонус и ритъм на тялото. Хубавото на физическите упражнения е, че премахват психическата умора и балансират.

Ще се получи много интересно с различните 'рецепти' срещу безсъние.



___________

С малки чукчета, чукаме чакълчета...

Тема Re: Тема за заспиваненови [re: mo32]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.12.09 14:06



Съветите ти са прости, безопасни и мъдри. Има голям шанс да му помогнат.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Тема за заспиваненови [re: kambam]  
Автор 3aek ()
Публикувано15.12.09 16:47



Освен асаните и топлото мляко, за което са те посъветвали, масажът с някое подходящо масло също е много отпускащ. Аз харесвам пачули, но и класическото сусамово върши работа. Ако не цялостен масаж, то поне стъпалата





Тема Re: Тема за заспиваненови [re: Tъpcaч_]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано15.12.09 16:47



То може и да не е от упражненията. Най-разбалансиращо ми е вътрешната усмивка когато не я правя достатъчно нежно или пък твърде дълго.
Общо взето предизвикваш едно положително радостно и щастливо чуство и го движиш по различни маршрути/органи и жлези. Заливаш цялото тяло с смес от щастие и го събираш накрая в областа на корема. Е, понякога се заливам от смях особено ако има екстра отрицателна енергия за трансформиране


Като цяло имам чуството че това упражнение въпреки положителните резултати натоварва жлезите и после има шанс да ме заболи гръдната кост или черния дроб примерно. Или пък вместо да ме успокои да не ме успокои.

Другото основно е "Тестисно дишане", там осъзнавам енергията която носи живот и я изкачвам по гръбнака до главата. Нежност и спокойноствие. Може би е студена защото кръвта в тестисите е по-студена? За жалост ако го правя вечерта после не мога да заспа. Целият мозък е активизаран, но и студен което не го измаря.
От скоро правя и една едно дишане с космите и цялото тяло. Много е забавно.

Сигурно не съм го обяснил добре с две, три изречения, но исках да споделя че даоските упражнения не са (само) секс и разврат



Тема Re: Тема за заспиваненови [re: titiksha_]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано15.12.09 16:53



Благодаря titiksha



Ще ги пробвам нещата (изкушаваше ме студената нощ, вчера да се разходя на босо - ама си останах вкъщи...), а тези асани друго име имат ли?
Имам тук книга "Светлина вътху йога".



Тема Re: Тема за заспиваненови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано15.12.09 17:06



Благодаря за рецептите, не ме мъчиха проблеми поне не на съзнателно ниво.
При мен понякога проблем е че не мога да заспя ако скоро ще ми се ходи до тоалетна, каквото и да правя трябва да изчакам примерно 1 час и чак тогава да заспа

Затова ако се разсъня към 4, примерно някой извика "Татиииииии", после трудно заспивам.

Между другото сега има нови монитори с LED лампи отзад, които споед мен са много по щадаящи за очите и мозъкa. Все съм си мислил че CCFL лампите които ползват масово са много вредни и всъщност имат неприятни трептения.



Тема Re: Тема за заспиваненови [re: 3aek]  
Автор mo32 (маймуняк)
Публикувано15.12.09 17:12



То като се почне с масаж, та направо да се продължи натам...



Фен съм на масажите! Лошото е че зависят от външен елемент - масажист/ка.

--------------------
Оня ден попаднах на някакъв испански филм, в който главния герой, мъж на средна възраст, коментираше, че правил секс с жена си, за да заспиват по-лесно. Тогава ми се видя смешно.

___________

С малки чукчета, чукаме чакълчета...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.