Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подобни синхронностинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.07.09 11:22



Ама ти си бил много религиозно настроен, бе Брахмане!

Хуанджи и аз ти говорим синхронност с близки нам хора, а ти само за религиозни видения си баеш.



Да си призная честно, на мен досега никой не ми се е явявал - нито Исус, нито Дева Мария, нито Вишну, нито Амон Ра, нито Зевс, нито Заратустра, нито дори света равноапостолна мироносица Мария Мадалена...

Направо срам ме хваща.

Ама Буда така ми е препоръчал (е, не лично естествено): като знаеш нещо, казвай че го знаеш, а като не знаеш, казвай, че не го знаеш!

Затова и съм разказал тук за едно-друго, за което имам опит и определено не се среща често, но то определено няма религиозен характер.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: За личното познание чрез саморазкриване на дарнови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано19.07.09 11:28



Най-голямото откритие на моето поколение се състои в това, че човек може да промени своя живот, ако измени отношението си към него.

Това не е откритие на неговото поколение, това е откритие от хиляди години, Това е същноста на йога на будизъм и т.н.

Със суеверия не ме занимавай, само ми губиш времето. Вместо това научи се да гледаш себе си със здрав разум и от това ще изчезнат всички суеверия





Тема Re: За личното познание чрез саморазкриване на дарнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.07.09 11:40



Ама за какви суеверия ми говориш?



Това, което се случва на даден човек НЕ Е и НЕ МОЖЕ да бъде суеверие.

Виж, това как си обяснява това, което му се е случило, би могло да бъде суеверие, но би могло и да не бъде.

Но както виждам ти предпочиташ да воюваш със самите факти.

От една страна твърдиш с основание, че най-голямото откритие на поколението на Уилям Джеймс е същността на йога и на будизма, а от друга страна отричаш всички най-големи открития и достижения на тези древни учения.

И знаеш ли защо? Защото вярваш сляпо и догматично на крайно ограничената, непълна и едностранчива съвременна научна картина на света и си затънал в най-различни псевдонаучни суеверия, в които много от съвременните учени изобщо не вярват.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: За личното познание чрез саморазкриване на дарнови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано19.07.09 11:57



Ама за какви суеверия ми говориш?

Говоря за онези неща за които хората си МИСЛЯТ че им са се случили, говоря за онези неща които те си въобразяват, които интерпретират погрешно, които са плод на болното им въображение и т.н.



Тема Където няма математика, там няма обективна науканови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.07.09 12:34



Ама какво болно въображение може да има например в необичайно голямото съвпадение на едновременно получени и изпратени SMS-и в продължение на няколко месеца между двама близки хора?!?

Та нали съвременните мобилни телефони регистрират точно и безпристрастно часовете на получаване и изпращане на всяко едно съобщение!

Ето ти друг, поне проверим и от теб пример.

Когато се сравняват два произволни рождени хороскопа се констатира, че има определен средностатистически процент на точни основни аспекти (съвпади, опозиции, тригони и квадрати) между ключовите точки на двата хороскопа (Асцендент, М.С., Слънце, Луна, Меркури, Венера, Марс).

Обаче, както е констатирал и Карл Густав Юнг, процентът на точните аспекти между съпрузи, между родители и деца, обикновено е много по-висок от средностатистическия. Без да претендира за изчерпателност той провежда изследване на 483 брачни двойки и установява показателна връзка между Слънцето и Луната в техните хороскопи.

Моят скромен личен опит доказва същото.

Според Юнг:

"Ние сме родени в даден момент и на дадено място и подобно на реколтата от вино, ние притежаваме качествата на годината и сезона в който сме родени.

Астрологията не твърди нищо повече от това".


По-подробно за опитите да бъдат верифицирани някои от основните "суеверия" на астрологията с обективни статистически методи, виж тук:



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Където няма математика, там няма обективна науканови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано19.07.09 13:19



Не ми говори за верификация на суеверията. Просто навлизаме в област в която съм говорил с десетки години и никога не се е получило каквото и да е разбиране от страна на "вярващите в чудеса" какъвто си и ти. Излишно е. Ако ти разбереш колко смешно е да се доказват суеверията и предрасъдъците, ти ще станеш просветлен в същата минута

като мен !!!!!

Редактирано от oтБpaxмaн на 19.07.09 13:24.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Aлekc]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано19.07.09 13:49



В немалко от "свещените" книги на древните народи можеш да прочетеш как еди-кога си и еди-къде си "Бог" се е "явил" на вярващия. Каквото и да му се е "явило", той е взел това явление за "Бог", и когато казва, че "вярва", това всъщност означава само, че вярва в едно явление и не си дава сметка за илюзията. Но как дръзваш ти, с когото нищо подобно не се е случвало, да твърдиш, че вярваш в Бога? Този "Бог" е само една измислица, създадена в мозъка ти по твой образ и подобие.

Ще коментирам само, че написалият тези редове е имал претенцията да „ЗНАЕ”, която е, меко казано, смешна претенция. Откъде е наясно с това, че формата, която се е явила на някой, е илюзия? Той просто го казва и с това става истина.

Съответно някой друг, който счита, че ЗНАЕ и възгледът, че Бог е измислица му харесва, веднага може да се хване за цитата и да го представи в подкрепа на собствените си убеждения. Цитатите са само храна за размишления, а не доказателство, включително и тези на Гаутама.



Ако все пак има ЗНАЕЩИ, те са последните, които ще нападат и ще се стремят да търсят аргументи против онези, които не мислят като тях.

Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 19.07.09 14:01.



Тема Re: Подобни синхронностинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.07.09 14:18



Напълно подкрепям, никой не може да се простре извън васаните си. Всичко, което се случва ще е в рамките на наличните васани.



Под близки разбирам не само роднини, но смятам за възможно предаване на някакъв емоционален заряд или чувство. За по- сложни неща съм пас.

Чудеса няма, всичко си има реално обяснение, просто и аз смятам, че тепърва има да се развива науката за човека.




Тема Re: Подобни синхронностинови [re: huanji]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано19.07.09 14:37



За телефоните отдавна съм се убедил, даже с жената се базикаме, че след някое друго време ще може да си синхронизираме купуването на домати от пазара и без гсм :))



Тема Re: Където няма математика, там няма обективна наунови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.07.09 14:40



Че кой си пък ти, за да определяш кое е суеверие, кое не?

Където има робуване на догми и схоластика, там няма място за научно изследване на каквото и да е.

А това което ми предлагаш, звучи ужасно схоластично и догматично - нещо като псевдонаучна попщина с обратен знак.

"Следвайте безпрекословно по пътя, който ви указвам, за да не попаднете в лапите на суеверието, предрасъдъците и невежеството!"

Не, благодаря! Не искам да стана просветлен като теб!



Предпочитам да бъда всестранно заблуден като Радхакришнан, например.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.