Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пътуване в минал животнови  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано25.05.09 10:36



Здравейте! Пиша за първи път в този клуб, затова позволете в началото да се представя. Занимавам се сериозно с йога от четири години. Привърженик съм на школата от Ришикеш на Свами Шивананда и Свами Вишну Девананда. Миналата година бях едни месец в ашрама на Сукадев в Бад Майнберг, Германия. Чета ви от известно време. Радвам се, че клубът ви е толкова ексклузивен и не всеки може да влиза и да пише свободно в него.
Може би вече сте обсъждали този въпрос преди. Но исках да попитам дали няма някой личен опит. Става дума за пътуванията в минал живот с помощта на регресивна хипноза. Някой предприемал ли е нещо такова и какви са му впечатленията. Отдавна чета различна литература по въпроса, но все още не съм срещала никой, който да ми сподели собствения си опит.
Благодаря предварително на онези, които биха взели отношение по темата.
Моето спиритуално име е Гаури.
Поздрави!



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор mo32 (23om)
Публикувано25.05.09 11:48



А кой и къде провежда в България, споменатата от теб регресивна хипноза? На мен би ми било интересно да я пробвам, тъй като съм скептик по отношение на минали прераждания.

Също така бих чел с интерес ако някой сподели собствен опит - това че на мен нещо не се е случвало, не значи, че не съществува.



___________



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор varadave ()
Публикувано25.05.09 13:08



След като сте била в ашрама на Сукадев в Бад Майнберг, Германия...
сигурно знаете немски...купете си книга с диска с хипнозата на
Jan Erik Sigdell "Rückfführung in frühere Leben" струва 20€...
и си провеждате хипнозата сама...без да давате излишни пари на тоя и оня...



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: mo32]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано25.05.09 13:13



Е точно това питам и аз.





Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: varadave]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано25.05.09 13:19



А вие опитвали ли сте с тази хипноза?



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор varadave ()
Публикувано25.05.09 14:13



Да...правила съм това е много добра система,но ти трябва пълна тишина и никакви дразнители...



Книгата е практиЧески УЧЕБНИК..

Редактирано от varadave на 25.05.09 14:19.



Тема Re: rebirthingнови [re: Maka_]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано25.05.09 14:17



Един вариант е

, но нямам опит и вероятно няма да имам, но може би някой е ходил на подобни семинари.



Тема Re: rebirthingнови [re: amazonian]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано25.05.09 17:44



Извинете ме, ама аз не искам да ми правите реклама на някакви дето са си написали програма (с правописни грешки) натъпкали я със специализирани термини, за да звучи по-важно и да респектира потенциалния т.нар. клиент.
Аз помолих ако може някой да сподели лични впечатления.
Знам, че по законите на пазарната джунгла само това дето не се търси, само то не се предлага, (а всъщност, в днешно време, за да се вземат едни пари, се предлагат и куп неща дето не се търсят, а и никой няма нужда от тях).
Въпросът ми беше дали някой тук се е подлагал на пътуване в минал живот, при кого, защо и какви са му впечатленията. Интересуват ме съпътстващите преживявания, а не конкретно какъв живот сте имали преди.
Разбира се, че никога няма да отида да ме хипнотизира някакво си момченце, дето се написало, че е доктор, а всъщност било магистър и не е много ясно къде, при кого и какво е учило и си е доучвало . Извинявам се ако някого обиждам, но ми се струва, че с хипнозата шега не бива и ако някога се реша да се подложа на такова нещо, то ще избера опитен специалист с много години зад гърба си, утвърден и известен, а не някакви начинаещи юноши бледни. С цялото ми уважение към младостта и начинаещите ( и аз съм била млада и начинаеща някога) смятам, че човек, за да се занимава с подобни неща трябва не само да е прочел тук там нещо, но и да има повечко жизнен опит, освен че е задължително да бъде надарен и от горе.
Чела съм например, че регресивната хипноза изобщо не е толкова безобидна и безопасна и е много важно кой и как я прави. Затова... благодаря ви за линка, но аз лично не бих се възползвала.



Тема Re: rebirthingнови [re: Maka_]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.05.09 17:55



И правилно!

Ако беше толкова просто човек да си припомня действителните минали животи, отдавна вече тази способност на човека щеше да се използва например закорекция на историческата ни информация за древността.

Някои по-интелигентни специалисти по регресивна терапия предпочитат да твърдят, че това е просто един ефективен терапевтичен метод без доказателствени претенции.

Лично аз принципно не смятам хипнозата за нещо добро и препоръчително.

Има някои древни будистки техники за самостоятелно припомняне на минали животи, които не използват хипноза, но са доста по-трудни.

За начало например трябва да се научиш да си припомняш в детайли всеки един изминал ден от този живот.

Сложна работа, нали?



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 25.05.09 18:04.



Тема Re: rebirthingнови [re: Maka_]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано25.05.09 18:11



ОК, Гаури, не съм те разбрала

. От познати чух за тази практика и не съм се задълбочавала да разглеждам сайта, защото аз не съм любител особено на групови практики.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.