Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: mo32]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано08.06.09 09:59



Някак, си намерил обратния смисъл на изказването ми. Идеята е, търси свободата сега. Това, че еди как си, не си я намерил миналия път с какво те топли ?

Leben und leben lassen !


Тема Re: Ами...нови [re: mo32]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано08.06.09 11:11



с дистанционното, как иначе?!





Тема Re: Ами...нови [re: Roxy]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано08.06.09 13:50



....от кораба-майка...



___________



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор dobrindebulgaria (непознат )
Публикувано08.06.09 15:44



Ако си от *колата "Ананда" от 4 години изоб*о не би трябвало да си поддатлив на каквито и да било хипноти*ни влияния.Спомените от преди*ни прера*дания обикновено идват,когато *овек действително е достигнал до необходимото ниво на съзнанието си(виж.Йога сутра,Патанд*али).Обикновено с помо*та на У*ител.Например на Венцислав Евтимов е помогнал неговия у*ител.



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Arsonn]  
Автор varadave ()
Публикувано08.06.09 21:43



Идеята е, търси свободата сега. Това, че еди как си, не си я намерил миналия път с какво те топли ?
________________________________________________________________
Топли ги.... да се самозалъгват..............


То без сегато...няма и минало,няма и бъдеще.........

Редактирано от varadave на 08.06.09 21:44.



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано24.06.09 16:43



Мака, в София ли живееш?
Ако да, може да се срещнем и да ти разкажа за моето лично преживяване точно по тази тема. Няма да мога да го напиша така, както бих го разказала, така,че мисля си е по-добре да се видим на живо, ако имаш време, с удоволствие ще ти разкажа. Ти спомена за разни неща и факти,за които си чела и са точно така и на практика..но наистина не бих могла да се огранича да го напиша тук, защото има и предистория и следистория и тук ще трябва да си пиша 24 часа без да спирам..


Обади се, когато имаш свободно време. До скоро

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!

Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: izit]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано25.06.09 12:03



В София ще бъде едва през септември.
Може би все пак ще се опиташ да разкажеш тук в клуба. Сигурна съм, че на много хора ще им бъде интересно, не само на мен.. Може би не всичко на веднъж, а на части. Ако искаш може да бъде като въпроси и отговори..



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано25.06.09 20:51



Да, като въпроси и отговори ще е по-лесно струва ми се


Стартирай ти, с няколко въпроса и аз ще отговарям


!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!

Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: izit]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано28.06.09 18:34



Благодаря,че мога първа да питам...
Като начало какво те накара да потърсиш начин за пътуване в минал живот - любопитство, здравословен проблем, трудна житейска ситуация..или?
Какви бяха очакванията ти и не те ли беше страх, не изпитваше ли съмнения дали това ще бъде добре за теб и дали няма да ти навреди?



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано28.06.09 21:07



Преди около 4-5 месеца, започнах да се занимавам с интензивна медитация, по методите на Шри Ауробиндо.
Интензивна, имам предвид, че на ден съм сядала за медитация по 2-3-4 пъти.
Точно след два месеца от практиката, съвсем спонтанно дойде желанието да видя лентата на предишните си въплъщения. Помолих Учителя си, да ми помогне да го сторим безопасно (тъй като знаех, че това разгръщане на тази информация, крие своите опасности. Бях чувала за неуспешните случаи с регресивната хипноза, и съответно последвалото й спиране от практиката на така наречените "психолози"), не се получи от първия път, тъй като е имало още какво да се изчисти от подсъзнанието ми, за да стане осъществимо,безопасно приемането на тази информация през съзнанието ми.

Имах пълно доверие на Учителя си, и благодарение на него,
страх нямаше, аз знаех, че ако е опасно, той просто няма
да ми разреши да се докосна до файловете от миналото.

На следващия ден, отново се помолих, да влезнем в миналото.
Този път се получи. Очите ми бяха затворени, усещах енергията как преминава от малкия мозък към третото око, като поток.
Картините са много финни, почти незабележими,
дори се напрягах за да мога да разбера точно какво виждам.
Буквално за стотни от секундата кадрите се сменяха,
след няколко минути бях вече страхотно изтощена,
и тогава разбрах,че разхода на енергия е невъобразимо голям,
в нашите малки измерения,разбира се, на практика-може би разхода като количество изобщо не е голям, но когато разполагаш с малко,
и ти се струва,че си дал ужасно много


Видях само три от човешките си форми(в последствие разбрах, че това са "ключовите" ми превъплъщения, които са изиграли съществена роля по един или друг начин за духовното ми развитие) и три от животинското царство, след което прескочих растителното и стигнах директно на минералното, където видях най-първата си земна форма.

Изтощих се много и спрях. Дори легнах и ми се прииска да поспя,
беше следобед, и точно тогава съквартирантите ми се наприбраха от работа,
не можах да заспя, но просто полегнах и затворих очи,
нямах сили за нищо друго.
След 15-20мин. вече се чувствах много по-бодра,
и ми се прииска да продължа, но не го направих.
Изчаках, и го оставих за вечерната медитация.
Този път вече, всичко беше много по-детайлно
и с много по-сгъстена информация. Нямаше го предишното прескачане
на "животи". Едно след друго, въплъщенията се разкриваха чрез най-ключовите си моменти(но ключови, само в духовен аспект), като например
къде и кога съм срещнала първия си духовен учител, който за първи път ме е въвел вътре в съществото ми, отново чрез медитативни техники, и мн.др. такива моменти, които основно са допринесли и в същността са много подобни, като например, когато съм била вярваща в съответна религия, или пък например моментите в които под конкретни обстоятелства,
съм била поддикната да влезна вътре в себе си и да започна изследването на собственото си аз, стъпка по стъпка, и да се замислям и запитвам по въпроси като "Какъв е смисълът на съществуването?Защо се раждаме и "умираме"? и т.н. и съответно разбирам,че само задавайки си тези въпроси,
означава,че човек вече е готов да тръгне по духовния си път.
Има души, които са по-члади от други, и трябва да изминат
определени стадий на учение, така да се каже, преди да тръгнат
към духовното израстване.

Отново се уморих и спрях. Записах абсолютно всичко.
"Презаредих", като заспах само за 5 до 10 минути
и беше достатъчно да съм свежа и да започна своето проучване,
покрай видяното,нахвърлях дори годините на всяко едно въплъщение,
и започнах да търся информация за събития в конкретното време и на конкретното място.
Например, по време на медитацията, гледайки определена своя форма,
аз знам,че се намира, например, в Франция, в мъжка форма, млад художник и т.н. и т.н. виждам го как изглежда физически, дори с какви характерни дрехи е облечен и средите в които се движи най-често. Например, зная,че това се случва по времето на художника Моне. Проверявам в интернет, времето по което е живял Моне, и се оказва,че абсолютно точно съвпада с кокретното време на въплъщението.
Общо взето , гледах да не се отплесвам много, в бекрайни детайли,
препусках по повърхността, така да се каже, и въпреки това детайлите бяха много, но някакси премерено, поносимо, и възприемчиво.


Питай нататък...

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.