Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: varadave]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано05.06.09 16:03



Аз пък, откровено казано, не съм във възторг от него, затова се въздържам да експериментирам с неговите хипнози.



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано05.06.09 16:13



Сигурно имате в предвид "Was dir deine Krankheit sagen will" на Kurt Tepperwein.
Интересна книга, но откритието, че всички болести (с изключение на заразните) идват "от главата" не е особено оригинално. Психосоматиката се признава и от традиционната медицина и напоследък все повече. Лично аз смятам, че една болест е съвкупност от фактори - психика, наследственост и предразположеност, външна среда, биохимични процеси, затова и лечението трябва да е на всички възможни нива. Не бих пренебрегнала например антибиотика, ако детето ми е с 40 градуса температура от три дни и никакви молитви и медитации не помагат...



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.06.09 16:20



Не бих пренебрегнала например антибиотика, ако детето ми е с 40 градуса температура от три дни и никакви молитви и медитации не помагат...

Аз пък бих пренебрегнал именно молитвите и медитациите, че след 3 дни с 40 градуса, я камилата, я камиларя...

Има си начини човек да си кали тялото и намали шанса за разболяване от най-често срещаните заболявания - грип и т.н., но това е различно от разни суеверия. Най-малкото, че тия, които ги преподават, щедро разчитат на медицината да ги лекува, при 40 градуса, в противен случай дават фира и някой друг наследява бизнеса им...



___________



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Arsonn]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.06.09 16:25



"но не бива да се забравя според мен, че важен е този живот"

Друго си е да кажа, че мързелът ми е кармично обусловен от минали животи и ще ми трябват още 1000 живота да преобърна кармата си.

На бас, че и за други неща мога да използвам горното извинение?!

___________



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор varadave ()
Публикувано05.06.09 18:18



че няма да се поддам до такава степен.
__________________________________________
То И АЗ ТАКА СИ МИСЛИХ Ама............

...
Пълно ИЗЖИВЯВАНЕ Е............... ЗАтова не го правя всеки ден, за сега само/ 2 пъти 05 и 06
година...Нали знаеш "Voll Abgefahren"

Редактирано от varadave на 05.06.09 18:23.



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Kaлoмaин]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано05.06.09 20:33



Точно той е

Откъде знаеш пък може и да стават индигови, кой знае. Между другото бях на негова лекция, а и проучвателно за човека, и честно казано го усетих много добре. Има стойност. Но не се записах на курс, заради парите и заради това, че не искам да ми "прави настройки".

Бъди себе си

Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: yogimax]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано06.06.09 13:54



Винаги ми е било интересно, как друг човек, може да ти прави "настройки"...

___________



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано06.06.09 17:21



Не е въпросът дали има оригинално откритие, а дали книгата може да помогне. За "Болестта като път" - считам, че да. Това не са само психосоматични фактори, а характеристика на личността във връзка със спецификата на болестта - което е малко по-различно. Нещо подобно - представено по по-различен начин - може да се намери в "Езотерично лечение" на Алис Бейли (Тибетеца).

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано07.06.09 22:17



Не, имам предвид точно "Болестта като път" на Торвалд Детлефсен и Рюдигер Далке.



Тема Re: Пътуване в минал животнови [re: Maka_]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано08.06.09 09:52



Трябва да попитам къде е ходила, не съм се интересувал, въпреки че ме агитираха да ходя и аз. Вероятно при един работи по добре отколкото при друг.

Leben und leben lassen !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.