Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови  
Автор Amitaba ()
Публикувано13.03.09 18:20





Ето и текста на мнението, към което води горният линк:

В отговор на:

На хора с доходи под 50 000 лв. месечно (падащи се средно на човек от домакинство) въобще не трябва и да им минава през главата мисълта да създават потомство! Отвратително и насилствено спрямо човечеството и природата въобще е бедняците да се плодят, затвърждавайки по този начин бедността и мизерията по света. А този доход от 50 000 на човек от домакинство - е минималният, необходим за оцеляването, това важи за най-социално-слабите семейства.

За горе-долу нормален доход, покриващ елементарните житейски нужди, може да се вземе 250 000 лв. месечно, падащи се на човек от домакинство.

Истински брутално и безобразно насилие е да се цвъкат деца от хора, които имат доходи около 2-3 хилки месечно, нямат никакво свободно време да се грижат за тях заради глупавата си работа, която им отнема свободното време и им дава в замяна трохички...

Кога най-накрая глупавите бедняци ще се осъзнаят и ще спрат да се възпроизвеждат? Да създават ново потомство от инертни, експлоатирани бедняци??? Да затвърждават по този начин мизерията и нещастието по света?

Редактирано от бeзпътeн на 04.11.08 12:39.




Аз мисля, че ако тези "бедняци", които работят "за по 2-3 хилки", че и за много по-малко, не се възпроизвеждат, за "нормалните" хора с доходи минимум 50 000 лв на месец на човек от домакинството, няма да остане друго освен да умрат от глад. Защото за да получаваш 50 000 лв на месец на човек (или 250 000 лв, което било нормалното, за да си позволиш да имаш деца), хиляди други хора работят.

Редактирано от Amitaba на 13.03.09 18:33.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.03.09 19:22



Точно, ако всички бедни спрат да раждат, по аритметична прогресия за няколко поколения няма да остане работна ръка. :)))

Извън тези сметки, има някакъв минимум за отглеждане на дете, но далеч не е в десетки хиляди.



По- важният въпрос е, какво е вътреното състояние на майката и бащата. От него зависят отношенията, енергетиката във всякакъв смисъл, все неща, които доста повече касаят детето. И да има пари, щом любов няма, всичко отива на вятъра.

Лично аз мисля, че на детето не бива да се угажда прекалено, което би му се отразило лошо. Пък и в една ранна възраст няма голямо значение дали играчката му е редова или Фишер енд прайс. Просто за марковата ще му трябва малко повече време да я счупи, но накрая все ще успее. Примерно.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано14.03.09 00:35



На мен ми е интересно животните като не печелят пари дали имат право да раждат...

Не се бях замислял. Нали всичко опира до месечните доходи.

Принципно съм съгласен, че човек трябва да има поне някаква обезпеченост преди да поеме отговорността да има дете. Но и това не може да бъде сведено до правило - всичко зависи от конкретната ситуация.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано14.03.09 07:07



Пропускаш най-важния според мен момент в този постинг:

Истински брутално и безобразно насилие е да се цвъкат деца от хора, които имат доходи около 2-3 хилки месечно, нямат никакво свободно време да се грижат за тях заради глупавата си работа, която им отнема свободното време и им дава в замяна трохички...

Има родители, които използват лъжата, че за щастието на детето са необходими пари, и години наред не му обръщат внимание, защото "се грижат" да му осигурят неща, от които то няма нужда. В работата ми съм се срещала със всякакви семейства - и знам, че на тези деца, които имат споменатия доход, изобщо не им е по-лесен живота и не са по-щастливи. Дори напротив. Има и семейства с някакви минимални или дори мизерни доходи, чиито деца са уравновесени, умеят да обичат, да си защитават правата, имат вътрешно усещане за справедливост. А последните, с които работя, само за три месеца успяха да станат истински приятели - от тези, които се подкрепят, когато имат проблеми и дори са готови да попречат на приятеля си да сбърка. Такива хора с пари не се правят. Само с любов и личен пример.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано14.03.09 08:28



Без да претендирам, че винаги е така, има случаи и случаи, мисля, че и двете крайности – прекаленото охолство и прекалената бедност могат да доведат до трудно преодолими психологически проблеми...

Прекаленото задоволяване води до разглезване, и превръщане на детето в тотален егоист, мързеливец и човек с мания за величие и самочувствие без покритие...

Неслучайно на Запад децата на богаташите започват работа в семейните фирми от най-ниските позиции, но българските новобогаташи нямат нито традиции, нито култура в това отношетие и тотално се самозабравят...

А прекалената бедност може да доведе до големи комплекси, чувство за малоценност и безисходица в живота, а от там и депресии и куп други проблеми.

По този повод искам да препоръчам един филм - Children Of Heaven / Bacheha-Ye aseman / Деца на рая (1997)



Невероятно трогателна история за едно много бедно иранско семейство...
Започва от това, че момченцето губи обувките на сестра си на път за вкъщи, след като ги е взело от поправка при обущаря. Тъй като знаят, че родителите им нямат пари за нови обувки, а и се страхуват да не бъдат наказани, те решават да си поделят гуменките на братчето...Момиченцето ги носи сутрин на училище, а момченцето – следобед...От там следват куп премеждия, сълзи и емоции и опити да се намери решение на проблема...Мисля, че тези деца преживяват нещо като катарзис, който ги прави по-добри, но и преждевременно израстнали и изстрадали човеци и вероятно оставя горчилка в сърцата им за цял живот ...



Редактирано от Aмpитa на 14.03.09 08:34.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано14.03.09 08:47



Гледала съм го. Чудесен е. Във всеки случай мисля, че бедността тежеше повече на бащата, отколкото на децата. Той предизвикваше състрадание. А децата - възхищение.

А що се отнася до това, че децата се комплексират - възможно е, но съм забелязала, че децата рано се ориентират сами да си изкарат пари, които ще им позволят да се чувстват по-равнопоставени. Познавам деца, които работят като чистачи или сервитьори от 12-годишни. На 16 вече е нормално сами да си плащат телефоните или ботушите със заработени от тях - обикновено през лятото по хотелите и кафетата - средства.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.03.09 08:49



Точно.





Тема Re: Да речем, че...нови [re: Aмpитa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано14.03.09 09:38



в страна като нашата не е нужно едно дете да живее в такива огромни лишения, за да научи цената на парите или да има усещане за несигурност в определен период от живота си поради финансовото състояние на родителите. Един такъв период беше началото на 90-те и огромното преструктуриране на икономиката ни, което в един или друг момент оставяше много хора без работа; подобен период може би настъпва сега заради връзките на националната икономика с останалия свят, зависимостта от външни партньори и влиянието върху тях на световната криза... Но поне потенциалът на държавата в социалната политика и възможностите на хората и самата икономика са повече в сравнение с тези преди 15 години.

Редактирано от Roxy на 14.03.09 09:54.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.03.09 09:40



Ето една моя любима мисъл за парите:

"Парите са средство за живот, който не трябва да бъде средство за пари. Щастлив е оня, който им се наслаждава и нещастен този, който брои всеки грош."

За всеобща радост, качеството на живот не се измерва с количеството на спечелените пари. Дори и пирамидата на Маслоу си има своите изключения.



___________



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.03.09 09:56



Има родители, които използват лъжата, че за щастието на детето са необходими пари, и години наред не му обръщат внимание, защото "се грижат" да му осигурят неща, от които то няма нужда.

Много точно. По тази причина решихме, че вниманието на детето няма да отстъпва по това към работата. И не е на ясла, а на домашно отглеждане. Пък което зависи от мен, свалих семейният работен ден на шест часа, баба му спрях от работа за да го гледа докато ни няма.

Децата наистина изискват много енергия и време, и който реши да има, трябва да се подготви да загуби доста неща за себе си, които е имал преди. Дилемата е следната, или се пречупва и се оставя само да си търси занимания и после на ясла, или се прави жертва и му се дава необходимото внимание, което е - нон стоп.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.