Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.03.09 13:27



Почти не познавам дете на заможни родители, което да не взима кокаин. Факт...

Има едно правило, че за да има празник, са нужни делници. По същият начин се подхожда и към удоволствията, секса и прочие. Лазарев съветваше, за да има енергия, човек периодично да се отдалечава от всичко.





Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.03.09 08:08



Има едно правило, че за да има празник, са нужни делници.

Абсолютно! Когато бях студент, официалните празници, които преди това бяха най-забавното време от годината, като Нова година, примерно, си загубиха обаянието и свежестта, заради студентските купони. Когато всеки ден можеш да празнуваш, не всеки ден е празник, противно на логиката. След като почнах работа, нещата си дойдоха по старому, защото празниците се разредиха.

Преди време бях чел един фантастичен разказ, чиято основна идея беше точно тази - след катаклизъм, на земята са останали много малко мъже, които живеят обградени от много жени, живеят сред изключителен лукс. Поради тоя факт, всички те ужасно скучаят и бягат в своите разкрасени фантазии, които обаче са доста ограничени, защото в реалността имат почти всичко.
Главният герой беше от малцината, които бягаха в изключително тежки виртуални реалности.
Разказа, започваше от една такава реалност, в която беше зима, имаше буря, той беше беден, жена му беше болна, някой беше умрял от глад и студ и накрая го нападнаха вълци, докато търсеше храна във виелицата... тук виртуала свърши и той беше отново във своя рай, при това съвсем реален.



Преразказвам го просто за илюстрация на човешката психика. Идеята беше интересна.

___________



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.03.09 11:31



Гладна кокошка, просо сънува...

Една по-сериозна инфлация и мечтите на безпътен за 250 000 лв личен месечен доход ще се сбъднат за целия народ.

Вече се е случвало в Германия след края на Първата световна война.

А малко по-късно, през 1929 г. в САЩ, които изобщо не бяха засегнати от тази война, избухна предишната световна финансова и икономическа криза и малко по-късно помете и цяла Европа като остави без работа само в същата тази Германия шест милиона души.

Такъв е реалният свят, в който живеем на земята. Несигурен, нестабилен, проблемен, опасен. Винаги е бил такъв, защото такава му е природата.
Така че щом двама души се обичат и искат да имат деца и да се грижат за тях, нивото на доходите им е без значение.

Това тук е преходен свят и ако ние сега не се научим да се справяме с неговите предизвикателства, няма да можем да продължим да се развиваме пълноценно по своя безкраен път. Дори вероятно ще ни се налага да повтаряме този стадий на развитие дотогава, докато не усвоим уроците му.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 15.03.09 12:27.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: mo32]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.03.09 12:45



Много интересно!

Сигурен ли си, че и ти не си безсмъртен и всезнаещ бог, който си е пийнал доста от питието на забравата, за да поне за кратко да преживее нещо различно?



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.03.09 13:07





Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.03.09 13:12



Стига бе! Днес продават по няколко лева вносни дрехи втора употреба.

Един мой приятел се беше облякал за нищо пари като английски лорд от подобни магазини. Палто от кашмирена вълна, луксозна американска вратовръзка, луксозен костюм. Май повечето от тези дрехи дори не бяха носени, а вероятно просто са били застояли в накакъв склад.

За детето е важно не да има скъп телефон, а телефон, в който има игра, която другите нямат. Например някоя евтина нокия с качена змия вътре би свършила отлична работа!



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.03.09 13:17



Бих много се притеснил ако имах такъв месечен доход. Защото автоматично и аз, и моето жилище и моите близки бихме се превърнали в прицелна точка на всякакви бандити, грабители и наркомани.

Не че задачата няма решение, но да си богат в бедна държава си е беля работа..

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано15.03.09 19:12



Във връзка с това имам интересно наблюдение. Момиченце, втори клас. Семейството не е бедно, но не е и богато - хората работят много и имат достатъчно, но нищо прекалено или показно. Освен родителите, момиченцето израства с батко, баби, дядовци, лели, чичовци, братовчеди и племеници.

И е се е научило достатъчно рано да цени проявите на любов от тяхна страна. Родителите му купуват красиви дрехи, но нищо прекалено луксозно - никога не плащат само заради марката. А нещата, които се плетат от бабите и са наистина красиви, са от любимите му дрешки.

Та това момиченце става трън в очите на две други момиченца, които ходят само с маркови дрешки, и все пак никой не ги обича повече заради това. Не са център на внимание, другите деца не им завиждат за парите, които са дали родителите ... и те се настройват срещу това дете, на което и в поведението и в характера му личи, че е обичано. Че родителите и близките му общуват с него и то с удоволствие. И започват да му се подиграват за "евтините" дрехи - не са купени, а правени.

Естествено родителите се оказаха на място и смея да твърдя, че това дете ще продължи да цени това, което харесва и да очаква творенията на бабите защото за него те продължават да бъдат същата тази проява на обич, от която другите две деца са лишени.

Но като цяло - за да успее едно дете да израстне в такава ситуация е много важно как ще постъпят и как са постъвали дотогава родителите. Дали е възможно мнението на другите деца да надделее над любовта, която са успели да му придадат.

От друга страна съм имала случаи на деца, които ходеха по пуловери през зимата, защото ги беше срам да облекат якетата от сиропиталището. Но там нещата са съвсем различни.



Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.03.09 20:21



Хайде един виц на тази тема.

Детето нна една мутра се оплаква на баща си:

- Татко, всички други деца ходят на училище с автобус, а само аз с мерцедес. И заради това ме гледат накриво.

- Не се притеснявай, момчето ми! Татко още утре ще ти купи автобус и ти също като тях ще ходиш с автобус на училище.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано16.03.09 05:58



И още един:

Говорят си две мутри.

- Брато, я виж каква вратовръзка си купих. 150 лв!!! Кво ша каеш, а?
- Прецакал си се. В мола я видях същата за 200 лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.