Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.03.09 11:04



Страхотен виц!



Много ми хареса!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано16.03.09 12:19



Аз го знаех за арабски студент в България по време на социализма.


И този много ми харесва:

Излиза мутра от дискотека и спира първия тролей. Качва се и казва на шофьора:
- Карай към Драгалевци.
- Не мога господине, от там не минават тролеи.
- 2000 долара...
- Ще ме уволнят бе човек!
- 3000 долара и повече не ми се обяснявай!
Тръгва шофьора, няма избор. Свършват жиците на акумулатор! Стигат скоро в Драгалевци. Улиците с огромни ями, съборени дървета, прегазени къщи...
- Господине, тук при вас атентат ли е имало? - пита заинтригован шофьора.
- Не бе, вчера се прибрах с метрото.




Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aлekc]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано16.03.09 12:23



На какво дължа това послание или случайно е адресирано до мен?





Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано16.03.09 12:30



Тази история само потвърждава мнението ми, че новобогаташите у нас тотално развалят децата си. Има една много подходяща дума на английски език за това - to spoil somebody.

А какво направиха родителите и как приключи цялата история?





Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано16.03.09 12:33



Продължението - като се видим.





Тема маймуна - президент!нови [re: huanji]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано22.03.09 21:05



погледнато от тази гледна точка Безпътника пак е прав, защото е факт, че повече от 90% от неграмотните създават некачествено и ограничено (ментално и физически) поколение. Макар и крайно мнение, има логика, защото и в природата като се народят много негодни екземпляри, биват прочистени от хищниците. Ако се появят повече насекоми, се увеличава популацията на птиците, ако се увеличат бездомните тъпи овце, се увеличават и вълците, но ако се увеличат неграмотните идиоти, се увеличава циганията и простотията, без да има ресурс обществото(поради новото мнозинство) да отстрани негодната плява, или поне да я ограничи, то бъдещето е регресия и обратния път към маймуните.

Силата е нищо без контрол.

Редактирано от DarthVader™ на 22.03.09 21:10.



Тема фашизъм?нови [re: DarthVader™]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.03.09 21:22



По същата логика екземпляри с подобно фашистко мислене (като това, което демонстрираш) трябва да бъдат "прочиствани" своевременно, така ли?





Тема бръмбарите се махат заедно с главата(ако са вътре)нови [re: Amitaba]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано22.03.09 21:44



фашизма и комунизма са идеологии на овчето стадото, което е некадърно и си търси вълк, който да управлява кошарата и да отсява мършата.
Не бъркай естествения отбор в природата с политически идиотизми като комунизма и фашизма!

А за прочистването няма проблеми, стига да ти стиска да се пробваш дали можеш да чистиш или си за обезпаразитяване!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: бръмбарите се махат заедно с главата(ако са вътре)нови [re: DarthVader™]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.03.09 23:02



Не бъркай естествения отбор в природата с политически идиотизми като комунизма и фашизма!

И ти не бъркай естествения отбор с разни идиотизми.





Тема Re: За разликите м/у теория и практика...нови [re: DarthVader™]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.03.09 10:53



"Зрънцата истина" всъщност датират от има-няма 3 века и са дело на Томас Малтус. Съвременният "Първи свят" вече е избегнал заплахата от свръхнаселение, но не се е отказал от свръхпотреблението (защото именно този световен северозапад консумира и експлоатира най-много от световните ресурси - 20% от световното население консумира ок.80% от суровините), така че множащите се по пътя на своето естествено демографско развитие страни от Третия свят не са основните виновници за световните кризи.

Освен това за описаната "спасителна" социално-икономичека система нито има прогнозиран ясен механизъм за формиране, нито за функциониране и оставане в равновесие. Иначе казано, не ми се мисли как ще съществува тази система при огромното количество пари в обръщение, държавата-майка-кърмилница, издържаща щедро и поддържаща част от производствените мощности за хрантутенето на някакво население, голямата част от което не прави нищо, и незначителните мащаби на бизнеса и производството оставени изцяло на добрата воля на малкото оцелели не-търтеи (все идеи, обясними с формиращите фактори в живота на автора)... Така че една утопия повече или по-малко всъщност няма значение.



Редактирано от Roxy на 23.03.09 11:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.