Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано25.03.09 08:19



Не намесвай безпътния - не ме интресува неговото мнение, а твоето. Оставам с впечатление, че си се вкопчил във някаква философия, която няма нищо общо с реалността. Затова те попитах конкретно за ТВОЕТО мнение - в цифри и факти - какво и колко е необходимо. Защото покрай работата ми мога да ти покажа толкова много изключения от правилата ви, че изобщо поставят под съмнение кое е правилото.

Или да подходим по друг начин - представи си, че се поставят на нулата - при абсолютно еднакви начални условия - две такива деца - едно расло при мама, тати, компютъра, gsm-ите, колите, почивките, ресторантите и т.н., и другото - 8 дете от 12 и живеещи в някакъв коптор. Та вземеш две такива деца и ги пуснеш да оцелеят - например в Сахара (все пак при очакваните климатични промени това не е съвсем изключено). Кое ще оцелее? И що за общество сме ние - дали наистина сме прогресивни, щом отучваме децата да оцеляват в свят, който ние самите сме на път да създадем.

ПП - много уважавам опитите ти да бъдеш лоялен към някой, когото мислиш за приятел (забелязала съм, че и друг път реагираш така), но някой от нас дотолкова са приключили с безпътния, че е наивно, да си мислиш, че реагираме на нещо, което той бил казал.



Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: Amitaba]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.03.09 00:18



точно така - либерални са първите два примера - да не се забранява нищо, което не пречи на другите, но за престъпниците не е либерално да се освобождават - либералното е да бъдат съдени от потърпевшите например...


а както няма ограничения (хипотетично), така няма и защита. Например, като някой има 12 деца, и почнат да мрат едно след друго, от глад, болести, бой и други подобни случай на семейно насилие, които са традиция в такива общности, то това е проблем само на глупака, направил толкова деца, в никакъв случай, не би трябвало да е проблем на някой, който има едно или две деца, да дава данъци и такси за глупостта на другия.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.03.09 00:28



тук безпътния няма нищо общо, вие сте тези, които постоянно се вкопчвате в това, че темата започва с негов цитат.
Аз много ясно казах, че не споделям финансовите му критерии, но както се вижда по-горе, дори доста от яростните му критици като човек и клубар, са абсолютно съгласни, че е повдигнал значим и важен въпрос, макар и в типичния самоизтъкващ се безпътен стил.



А колкото до двете деца, то абсолютно сигурно е, че ще оцелее добре гледаното дете, образовано, за да знае как да оцелява в различни ситуаци, дете , което има добра физическа тренировка, получена от квалифицирани инструктори, дете, което може от един поглед да оцени обстановката и подходящите места за лагеруване, или по външни признаци, да определи къде най-вероятно има вода...

Докато на детето от коптора тепърва ще се налага да открива топлата вода!
А за това се иска време, което винаги не достига!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: mo32]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.03.09 00:30



Така е! Просто ме подкрепяш, че сегашния тип на социализация е средство за бърз регрес на цивилизацията.
Не един път съм казвал, че животните са абсолютно равностойни на хората като природна значимост!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: DarthVader™]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.03.09 01:34



"Сегашния тип на социализация" е точно модалността на времето, в която хората искат да имат 1-2 деца, много предметни облаги и средства за живот. Поправи ме ако греша, но тъкмо по-стария модел, при който хората са имали повече деца, поради по-трудния начин на живот, се е доближавал повече до инстинкта за оцеляване на вида, при който всяко животно се размножава колкото се може повече.

Частен случай е еволюцията на човека, при който маймуната, започвайки да се храни с протеини и да се движи на задните си крака, е имала енергията да роди и отгледа 1-2 маймунчета в повече, което е увеличило шанса на вида за оцеляване, а от там и за еволюция.

Ако следиш темата, то тя тръгна как е нормално човек да има 50-60 хилки, за да отглежда читаво поколение, мина през животните и инстинктите, за да стигнем до тук, че тия 50-60 хилки са просто продукт на "сегашния тип на социализация", който изкривява всичко, няма нищо общо с животинския свят и не гарантира по никакъв начин отглеждане на читаво поколение.



В друг пост цитирах една мисъл, която за мен е основополагаща :

"Колкото сме отговорни към себе си като хора, толкова ще бъдем отговорни и към децата си като родители"

Разбираш ли защо една 'манекенка,' която си ляга с един старчок заради парите, не могат да бъдат добри родители? Единият ще учи детето, че може да прави компромиси със себе си, заради парите, а другият ще го учи, че заради парите, не трябва да прави компромиси, защото те ще му докарат красива кака в леглото.
Но най-важното е, че и двата типа не се интересуват от нищо повече, освен от себе си и затова искат 50-60 хилки на месец, всеки набавяйки си както може. Детето може да бъде само оправдание и социално приемлив аргумент. На какво ще го научат: как да се грижи за себе си, за тялото и за ума си ли? Как да преодолява трудностите вместо да си купува душевен комфорт и приятели??? Дори и на оня прехвален сурогат Любовта не могат да го научат, защото по дефиниция тя не се купува с пари.

Не казвам, че парите са нещо лошо, а казвам, че способстват за развалянето на човек точно толкова, колкото и бедността, болестите и мизерията, ако не и повече. Има няколко примера на богати мъдри хора, които са изключение от правилото. Бедните мъдри хора, са повече - историята го показва, при все че през по-голямата част от съществуването й, духовните занимания са били привилегия на богатите, а и те са писали историята. И въпреки това, примерите за ясни.

___________



Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано26.03.09 07:10




А колкото до двете деца, то абсолютно сигурно е, че ще оцелее добре гледаното дете, образовано, за да знае как да оцелява в различни ситуаци, дете , което има добра физическа тренировка, получена от квалифицирани инструктори, дете, което може от един поглед да оцени обстановката и подходящите места за лагеруване, или по външни признаци, да определи къде най-вероятно има вода...

Докато на детето от коптора тепърва ще се налага да открива топлата вода!
А за това се иска време, което винаги не достига!


Мисля, че си в грешка. Детето от коптора е научно да оцелява и да не се нуждае от нищо. То няма да открива топлата вода, защото тя не му трябва. Това, което ми описавш по-горе, не е "добре гледано дете", а човек поне на 22 години, който има претенции за "Сървайвър". Моля те, погледни сериозно на въпроса, защото се хващаш за нянакви несъществуващи в реалния свят твои представи за децата. Я ми кажи, ти колко такива деца, като това, което описваш, познаваш?





Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: DarthVader™]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.03.09 10:03



колко добра физическа подготовка и защо му е да знае да оценява подходящите места за лагеруване?! това, че едно съвременно дете би могло да е добър футболист, баскетболист или да тренира карате, не го прави автоматично такъв тип човек. от друга страна, и едни обикновени хора средна ръка биха могли да стимулират детето си да изгради силен дух и здраво тяло според неговите лични предпочитания. ами ако детето просто не се интересува от спортове сред природата, а например предпочита плуването, това дали задължително ще му помогне в такава обстановка?





Тема Re: Интересно ми е какво мислят йогите по въпроса!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.03.09 13:57







Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.03.09 14:12



Частен случай е еволюцията на човека, при който маймуната, започвайки да се храни с протеини и да се движи на задните си крака, е имала енергията да роди и отгледа 1-2 маймунчета в повече, което е увеличило шанса на вида за оцеляване, а от там и за еволюция.

Малко извън темата се намесвам. Защо всички говорят за тия протеини като за висш източник на енергия? Протеините се използват основно като градивен материал, а за енергия се използват основно въглехидрати и евентуално мазнини. Прекаляването с богата на протеини храна в резултат на насаждането на подобни масови заблуди води до редица болести.
Освен това протеините винаги са присъствали в менюто на човека, както и на всеки друг представител на животинското царство. Може би правилно е да се каже "концентрирани храни", което не е значи че са непременно предимно белтъчни.



Тема Re: Земята е жив организъм, но на по-високо нивонови [re: Roxy]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.03.09 16:37



ако знам, че детето ми, ще отиде в Сахара, задължително ще има такава подготовка, друг е 2ъпросът, че и без това има няакаква първонаяална подготовка.

А кога съм казал, че едни родители от средна ръка не могат, тояно обратното, казах, че не парите, а отношението към детето е важното, ихора, които нямат подобно отношение, не би трбвало да имат деца, докато не изградшт такива възможности първо в себе си.

А едно дете задължително трябва да знае подходящите места за лагеруване, най-малкото, защото ако ще бъде възпитавано да обича Природата и Земята, то задължително трябва да излиза в природата, планината, реките, морето, и т.н.
А да излиза без да знае елементарни правила за оцелшване е глупаво, и само глупави родители могат да го допуснат!



Силата е нищо без контрол.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.