Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: нямаше да ти отварям постинганови [re: бeзпътeн]  
Автор alfka (пристрастен)
Публикувано29.01.09 15:45



...и не съм ти писала на бележки!

ако не беше толкова тъп, можеше да разбереш кой е и в двата случая


...но аз мога да се досетя...


И освободи си съзнанието най-после от мен!
Ние сме на различна честота и това, което си въобразяваш,
е само твоето ... въображение...



Тема Re: нямаше да ти отварям постинганови [re: alfka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.01.09 16:03



Добре, да приемем, че не ми звъниш на мобилния, а някой друг го прави. Както и че не си ми писала скоро, което е огромен плюс за теб - явно има напредък в освобождаването от обсебването ти от мен.

А занапред - забрави напълно, че съществувам, изключи ме от съзнанието си.



Тема Re: малчо-папагалчонови [re: бeзпътeн]  
Автор alfka (пристрастен)
Публикувано29.01.09 16:12



повтаряш като папагал



Освободи се от зависимостта си от клубовете и осъзнай, че имаш психични порблеми.

ама повечето сте май един дол дренки


Я да видим сега, можеш ли да не ми отговаряш?



Тема Re: малчо-папагалчонови [re: alfka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.01.09 16:24



Нито се притеснявам от нещо, нито имам причини да се притеснявам. А щом не се притеснявам от нищо, явно и нямам никакви психически проблеми. А ти си пълна с психически проблеми, както травми от миналото, така и от не по-красивото настояще - на отдавна прехвърлила 50-те стара чанта, с гнусно и провиснало тяло, лишено от всякакъв сексапил, но пък с огромен мерак да бъдеш ебана. И понеже в психичното си заболяване си загубила всякакво чувство за реалност, си въобразяваш, че с гнусното си провиснало дъртешко тяло имаш някакъв шанс да ме съблазниш. Уви, шансове нямаш, разбери го най-накрая.

Пробвай все пак да ме изтриеш от съзнанието си и да забравиш, че съществувам.





Тема Re: Брахмачарянови [re: huanji]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано31.01.09 23:29



Говиндан разпространява Криите така като са му преподадени от Йоги Рамаях, който пък пък е посветен в тях от Бабаджи Нагарадж в интервала 1952 -1955г.
Посвещението се извършва в три нива:

. По време на посвещението в трето ниво(в 144 крии) Говиндан продължава да използва записките си от обучението при Йоги Рамаях – една прекрасна и безценна със съдържанието си тетрадка. През юни(за сега) ще се проведе в България посвещение в първо ниво. Ще дойде Арджуна (Марко Симонтачи) . Както винаги ще има уводна лекция с въпроси и отговори накрая.

A относто Анти-Крия-конкурнти фолклора:
Веднъж ме питаха: “Вярно ли е че Говиндан взима 1000 лири за крия?” Бяха ученици на Шибендо. Аз доста се посмях независимо от изнендата.

Разбира се нещата съвесм не стоят така. За всяко ниво се събира някакви пари под формата на препоръчителни дарения за да се покрият разходите и ако остане нещо отива за проектите, които се работят. Изрично е казано и в сайта, че не се допуска парите да бъдат условие или пречка за получаване на посвещението:. Чувал съм и други всякави небивалици но какво да се парви явно са необходими на някой хора и не могат да минат без тях.
А Говиндан е изцяло отдаден на две основни цели, които всъщност се преплитат. Едата е разпространението на Крия Йога тардицията на Бабаджи Нагарадж и 18-те сидхи и другата - издиравнето, събирането и качването на носители на писниятя на тамилските Сидхири(където всъщност се корени Крия Йога). И сега най-новия проект строежа на ашрам в Бадринат. Ако останат някави средства отиват за тези проекти. Сумата обикновенно се определя от организаторите. Така беше в Rусия като ходих така беше и в Германия после. Така го организаирах и на два пъти в България. И двата пъти тука едвам събрахме пари да си платим залата и някой др разходи. Хотела и билетите Арджуна сам си ги плати.
Та такива ми ти работи. Настоящия ферман написах защото ми се струва че информацията е необходима. А иначе черния пиар и спекулациите едва ли ще престанат. Явно са жизнено важни понякога за някого.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Лахири Махасайя — що е то [re: RabbitHole]  
Автор alfka (извънземно)
Публикувано01.02.09 01:37



я се спрете, че станахте за смах





Тема Re: Брахмачарянови [re: titiksha_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.02.09 21:56



На сайта пише, че за да се вземе първо посвещение, трябва да се цакат по 290 долара, уж под формата на "покриване на издръжките", но това си е фиксирана цена на посвещение. Въобще старчокът умее да прави бизнес.

Редактирано от бeзпътeн на 01.02.09 22:24.



Тема Re: Брахмачарянови [re: бeзпътeн]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано01.02.09 22:54



Ума ти е обсебен о предстаивите ти за Говиндан та четеш като дявола евангелието:
на сайта ясно и точно си пише:
" За инициации плата не взимается. Однако, предполагаемый взнос должен будет покрыть среднюю стоимость расходов. Он составляет 290 долларов США. В Квебекском ашраме это также включает проживание и питание."

Ето за да ти помогна с превода:

За инициацията не се плаща. Но очакваното дарение трябва да покрие средна стойност на разходите. То е 290 USD. В Квебекския ашрам това включва нощувките и храната."

Накрая продължава със следното:
"6. Предполагаемый взнос: инициации даются только при внесении базового взноса. Мы никогда не позволяем деньгам стать условием или препятствием для обучения Крийя Йоге Бабаджи. Там, где заинтересованные люди не имеют денег, инициации проводятся бесплатно."

Иницияациите се дават само при внасяне на базовото дарение. Ние никога не позволяваме парите да се превърнат в условие или препятствие за обучение в крия Йога на Бабаджи. В случаите когато заинтересуваните хора нямат пари инициацията се провежда безплатно.
За България писах: имахме точно такива случаи когато хората едвам си платиха да дойдат до София. Бяхме определили сума от 30 USD но не всички я имаха.
Ква фиксирана цена стига с тея обсебвания.
А като гледам как си си харесал това "старчок" се усмихвам при мисълта за това да го видиш как прави асани с прецизнозт и умение недостижими дори и от такива юначни атлети като твоя милост



Ей ма то бива бива ама поне веднъж да не си направиш мантрата: ...Не го разбирам това. Така ще се освободиш от обсебвания си не само от тези грешни представи. Ето повтарям ти я защото сигурно си я забравил : “О велики Говинда падам в твоите нозе!"
Повтаряш я сутрин 14 пъти а вечер 7 пъти и по три пъти преди и след всяко сядане пред компа. Успех!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ

Редактирано от titiksha_ на 01.02.09 22:55.



Тема Re: Брахмачарянови [re: titiksha_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.02.09 22:57



Оп, провокация??? Ааааа, едно на нула за мене!





Тема Re: Брахмачарянови [re: бeзпътeн]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано01.02.09 23:08



Бива!Бива, любими ученико щом те прави щастлив и доволен



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.