Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Как гледа йога на предсказанията за 2012  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 21:12



Напоследък отвсякъде слушам за това... Доказателства и прогнози - научни, псевдонаучни, ненаучни, астрологични, религиозни, всякакви. От една страна ме е страх, от друга ми е смешно, а на някакво ниво сякаш не ме касае... Вие какво мислите?

За това става дума:



екс Заек

Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.01.09 21:30



Явно въпроса ти е несериозен щом си "извън времето"





Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 21:37



Ами именно.... на нивото, на което съм извън времето и всичко е един вечно продължаващ момент, цялото нещо не ме касае. Но понякога си ме е страх, признавам



екс Заек

Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.01.09 21:41



Ми ако може да ти прозвучи като успокоение ще умреш и съзнанието ти ще се разпадне на парчета,а тялото или ще го изгорят в крематориум или ще го изядат червеите





Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 21:54



Съзнанието на парчета?!



екс Заек

Тема Краят на света!нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.01.09 22:16



Или краят на света ще дойде по този начин:



Няма страшно, най-много да умрем!




Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 20.01.09 22:18.



Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.01.09 22:21



Разбира се,да не мислиш,че някой даром ти е дал живот и те гледка за украса?





Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 23:10



Разбира се, че не съм за украса... мен това ме притеснява - дали ще успея да си свърша работата на Земята до 2012!

екс Заек


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.09 23:15



Че след това каква работа мислиш да вършиш на Земята?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Aлekc]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 23:23



Ами не мога да си представя, че каквито и задачи да имам на Земята, ще трябва да се поберат в рамките на оставащите няколко години само.... Пък и имам много метчи за реализиране



екс Заек

Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.01.09 23:31



Да ти кажа, аз още не вярвам, че живея в година, която започва с 2. :) Години наред живеех с мисълта, че ще си отида млада и зелена, на 30, през 2000-та година. (Всъщност, когато на 15 слушах да се говори около мен за Второто пришествие през 2000-та, 30 ми се струваше една съвсем зряла и удачна за умиране възраст.) После се появи филмът за предсказанията на Нострадамус. Той беше назначил три дати за Третата световна. Първата беше през 1991, което зловещо съвпадна с войната в Персийския залив. Рекох си тогава "Ето, почна се" и изпаднах в депресия. Третата дата беше за 1999-та, ако се не лъжа. През същата тази година светът тръпнеше в очакване прословутият метеорит на Пако Рабан да превърне Париж в един огромен кратер. Междувременно книгите с предсказанията на Нострадамус се надпреварваха да излизат една след друга и все претендираха за верни и по-верни тълкувания на кода му. Едно беше ясно - светът свършва през 1999-та. След това се отложи за първите години на новия милениум. Сега гледам, че се е отложило за 2012. Бай дъ уей, казват. че в края на първия милениум предсказанията за края на света също са се множали като котките напролет. ;)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.01.09 23:41



Задачата ти на земята,във въздуха или на Луната е да си обогатяваш съзнанието с преживявания които този който ти е дал зародиша на съзнание ще оглозга до последната трохичка





Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Фeйщицa]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 23:42



На мен пък, за разлика от теб, никога не са ми правили впечатление тези предсказания, винаги съм се подсмихвала снизходително. Обаче тоя път не е така и се питам защо... Винаги съм живяла ден за ден, да не кажа час за час

и другите са ме упреквали за това.

Но дали ще се сбъднат предсказанията на 22 декември 2012 или не, все пак се усеща, че се надига нещо... хората ли се променят, какво ли... има нещо!

екс Заек

Редактирано от anachronic на 20.01.09 23:47.



Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.01.09 23:47



На хората туй им е работата - да се променят. :) Променят се откакто са се осъзнали като хора.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Фeйщицa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 01:03



Случаят с 2012 е доста по-особен.

Твърди се че става въпрос за наблюдаване от древните астрономи майя глобално циклично бедствие, а не за край на света.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано21.01.09 01:16



Едно много любимо ми изпълнение:

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Aлekc]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 08:53



След като през станция мир падна в Париж (по предвиждания на Пако Рабан), сега е време и през 2112 света да спре да се върти.



Мислиш ли че има живи хора, които да разбират смисъла на календара на маите такъв, какъв те са го заложили. Или просто са същите, които предричаха през 1999 (или 666, но на обратно) световен катаклизъм, тълкуваха Нострадамус, че го бил предсказал и куп други глупости, които вече никой не помни, като всяко чудо за 3 дни???

Струва ми се апокалиптичните наклонности са част от Танатос страната на човек, който все иска всичко да се обърка, че да има извинение, че нещата не вървят

_________


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано21.01.09 09:45



Да, но полюсите на Земята са се обръщали и това е факт. Както каза Алекс, има циклични явления, които с или без предсказания се случват!

А Пако Рабан пък кой го е приемал насериозно, никой.

екс Заек


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 10:14



Живи и здрави, 2112 ще гледаме някой и друг филм за покалипсиса и нещата ще продължат както винаги.

Представяш ли си как са се чувствали по време на чумната епидемия в Европа, когато умира близо половината население, а от бубоннатата чума оцеляват само 10% от заразените. При това без никакво сменяне на полюсите или падане на метеорит. Сигурно са мислили, че Бог ги е изоставил и края на света идва.

_________



Тема Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 11:09



Снощи една моя близка позната-художничка ми разказа нещо, което поне за мен, беше много по-стряскащо, отколкото предсказанията за 21.12.2012.

Неотдавна нейни двама познати - девойка и младеж - са починали внезапно, просто ей-така, от мозъчен кръвоизлив. И двамата били напълно нормални и спокойни по характер.

Ще ти разкажа само първият случай. Вторият е подобен.

Момичето било от Варна, на 22 години, студентка в академията, младо, много красиво, с гадже, което искрено я обичало и все още не може да я забрави.

По това време във Варна имало големи горещини. На нея изведнъж и станало лошо. Завели я веднага в болницата.

Без всякакви предизвестия нейната лична 2012 била настъпила. Лекарите се оказали безсилни и до вечерта девойката починала.

Въпреки, че оттогава са изминали вече няколко години, гаджето и - също художник като нея - още скърби за нея и като се напие все повтаря: "Моята муза е само една."

Никога не забравяй, RabbitHole, че твоята лична 2012 също може да настъпи още утре без всякакво предупреждение. И което може да е още по-болезнено, 2012 може да настъпи още утре не за теб, а за някое близко и скъпо на теб същество, т.е. можеш да се окажеш не в ролята на момичето, а на неутешимия и дълбоко наранен за цял живот неин приятел-художник.


Имало ли е внезапни мащабни катаклизми в миналото, подобни на този, който ни предвещават за 2012?

Отдавна вече се знае, че е имало. Доказателството за това са намерените още в края на 19 век в Сибир заледени мамути с непреработена все още тропическа храна в стомаха. По-късно там бяха открити още други замразени животни, които са били сполетяни от тази почти мълниеносна промяна на климата.

Кога точно се е случила тази внезапна промяна на климата? Каква част от земята е обхващала? И каква е причината за нея?

Ако не знаеш и се интересуваш, ще ти разкажа.

Какво за мен говори най-убедително в полза на хипотезата, че в края на 2012 може да се случи някакво ново глобално природно бедствие.

Две неща.

1. Подобни бедствия вече са се случвали и преди и следователно ще се случват и занапред. А затова, че предстои нещо да се случи има вече предостатъчни обективни белези. Например рязкото отслабване на магнитното поле на земята, което според мнозина предвещава поредната смяна на магнитните полюси на нашата планета и евентуално ново приплъзване на земната кора.

2. Тази дата наистина е взета от календара на маите, при това още преди доста години. Както ти правилно отбеляза, днес едва ли някой е толкова наясно с този, изготвен преди хилядолетия календар.

И точно поради това е доста странно защо вече толкова много хора са взели прекалено на сериозно обявения от маите "край на петия свят" на 21.12.2012.
Въпреки всички напъни на журналистите, доста малко хора взеха насериозно предишния "край на света" през 2000-та година.

Аз също не обърнах внимание на подобни сугестии и посрещнах очаквания край на света много приятно в Тунис.

Но към тревожните очаквания за 2012 определено съм нащрек. Преравяйки нета установих, че най-различни духовни лидери - от руски месии до индийски гурута, всеки от които чувствителна душа, бишната по своему, единодушно предсказваха почти едно и също: голям природен катаклизъм в близко време, при който ще загине около 85% от сегашното население на земята. Това разбира се е среден процент. Някъде катастрофата ще унищожи всичко, а другаде може да оцелее и половината население.

ПРИ ПОСЛЕДНОТО ГОЛЯМО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ В АЗИЯ, ОТ ОГРОМНАТА ПРИЛИВНА ВЪЛНА ЗАГИНАХА ОКОЛО 300 ХИЛЯДИ ДУШИ, НО НЕ ЗАГИНА НИТО ЕДНО ЖИВОТНО.

Защо? Защото хората от предоверяване на своята втора сигнална система вече са изгубили своя инстинкт за самосъхранение, който обаче при животните действа безотказно.

Именно затова смятам непонятно високата тревога на много хора с изострена чувствителност (дали са откачалки или не, в случая е несъществено) за сериозно предупреждение, че този път наистина предстои нещо да се случи.

Дали наистина това, което предстои да се случи, наистина ще се случи именно на посочената от маите дата, т.е. точно след 1430 дни, считано от днес?

Не зная. Пък и едва ли е толкова съществено дали светът ще преживее своя пореден голям катаклизъм точно тогава или няколко дни, месеци или години по-късно...

Рано или късно на всеки от нас ще му се наложи да преживее своята лична 2012 година.

Рано или късно и на нашата планета също ще и се наложи да преживее своята поредна 2012 година.

Какво толкова необикновено има в това, че това може да се случи още по наше време?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 21.01.09 13:25.



Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: RabbitHole]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 11:17



И този край на света действително е настъпил. Поне за тях.

Успокой се, ако при бубонната чума са оцелели само около 10% от заразените, според очакванията след катаклизма в края на 2012 се очакват да оцелеят цели 15% от населението на земята.



Известният “испански грип” , предизвикан от вирус А(Н1N1), атакува човечеството през 1918-1920 г. Това е най-голямата от всички известни пандемии, която според най-скромни изчисления отнема живота на повече от 50 млн. души. “Испанският грип” поразява 30% от тогавашното население на Земята.

Смъртта настъпвала изключително бързо. Сутринта човекът е могъл да бъде напълно здрав, да се разболее към обяд, а вечерта вече да е мъртъв. Онези, които не умирали през първите дни, най-често ставали жертва на усложненията от грипа (най-често пневмония). Отличителен белег на “испанския грип” е, че поразявал млади хора, докато при обичайните грипни епидемии страдат предимно деца и възрастни.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Aлekc]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 11:46



Катаклизми винаги е имало и ще има. Могат да бъдат изброени много природни бедствия, които са застрашили човешкия вид.

На лично ниво 'утрото никому не е обещано'. С други думи всеки от нас може да умре по всяко време. Но за срещата с този момент, подобни пророчества не помагат с нищо. Ще разтревожат някои по-чувствителни хора, а като се повторят 1000 пъти, вече никой няма да ги взема на сериозно.

"Защо му е на човек непотребно знание"?

_________

Редактирано от RabbitHole на 21.01.09 11:47.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 11:55



На мен лично тревожните очаквания за 21.12.2012 ми повлияха много разсънващо, мобилизиращо и позитивно.



За теб не зная.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 21.01.09 11:56.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Aлekc]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 12:06



На мен "разсънващо, мобилизиращо и позитивно" ми действа мисълта, че всеки миг може да е последен, а не нещо неясно, за което човешкия ум ще си каже: Като дойде, тогава ще му мисля и пак ще потъне в блажена сома.

_________



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано21.01.09 12:31



На мен "разсънващо, мобилизиращо и позитивно" ми действа мисълта, че всеки миг може да е последен -- И това е така, да!

Но и Алекс има право. Трябва да имаме съзнанието и за промените, случващи се със Земята - нашия дом....и с Вселената, където всички сме взаимносвързани.

екс Заек

Редактирано от anachronic на 21.01.09 12:33.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 12:40



Две истории:

Един начинаещ ученик по Хата Йога, попитал своя учител след колко време ще може да изпълнява стойка на глава. Явно човекът имал амбицията да усвои тази асана. Учителят му отговорил: Научи се първо да стоиш правилно на краката си, пък тогава мисли за стойка на глава.

Учител и ученик попаднали на демонстрация в защита на Земята. Лекторът, който разгорещено защитавал природата и Земята, палил цигара от цигара, докато говорил. Учителят казал на ученика:
- Не мога да повярвам, че го е грижа за Земята, след като не го е грижа за собственото му тяло.

Ако човек има нужното осъзнаване в личен план, тогава ще има и нужното осъзнаване за всичко останало. Обратното не е вярно.



_________


Тема Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.01.09 12:53



В отговор на:

ПРИ ПОСЛЕДНОТО ГОЛЯМО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ В АЗИЯ, ОТ ОГРОМНАТА ПРИЛИВНА ВЪЛНА ЗАГИНАХА ОКОЛО 300 МИЛИОНА ДУШИ, НО НЕ ЗАГИНА НИТО ЕДНО ЖИВОТНО.




Кога е било това нещо?



Тема Re: Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 13:09





Стават грешки.

_________


Тема Re: Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.01.09 13:20



Стават грешки, но Алекс с този постинг надмина по малоумие и най-малоумната част от българските журналисти. Случва се глупавите журналистки да добавят поради малоумие по някоя и друга нула (например особено що се отнася до икономически показатели), но Алекс добави цели 3 нули, като закръгли преди това от 220 на 300. И така от 220 000, жертвите станаха 300 000 000.

За да изпраска човек такова нещо, мозъкът му наистина трябва да е сериозно атрофирал.



Тема Re: Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 13:27



Това се случи на 26 декември 2004 година.

Тогава бе регистрирано силно земетресение в Индонезия, последвано от мощно цунами — в десетки държави загиват над 294 000 души, а 5 милиона остават без покрив.

Какво точно те притеснява, умнико?



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.01.09 13:35



Знам кога се е случило. Имам нетърпимост към подобни брутални грешки - да изпраскаш вместо 225 хиляди 300 милиона. Добре че вече си се поправил горе, но не си пак достатъчно коректен, жертвите са около 225 хиляди.



Тема Re: Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 13:48



Ти да не би лично да си ги броил?



Хайде чети:




Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Кога са загинали 300 милиона души?нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.01.09 13:55



Чети тук:



Уикипедията на английски е доста по-добра от тази на български. Там пише:

"The earthquake was caused by subduction and triggered a series of devastating tsunami along the coasts of most landmasses bordering the Indian Ocean, killing more than 225,000 people in eleven countries, and inundating coastal communities with waves up to 30 meters (100 feet) high."

От 225 хиляди до 300 милиона разликата е огромна, така че трябва да си благодарен за навременното подсещане, след което се поправи, иначе идиотщината ти щеше да си остане непокътната.



Тема Краят на двубоя ми с аматьора безпътеннови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 14:48



Тъп, но поне упорит!



И дребнав и злобен при това.

Написал съм погрешно вместо една дума, друга и сега ти искаш капитал да направиш от това.

Хайде, глупако, чети какво съм писал още на 14.12.2008 в една своя тема в клуб Религия:

При последното голямо земетресение, причинило огромни наводнения в Азия загинаха около 300 хиляди души. И нито едно животно! Всички животни избягаха своевременно от зоната на природния катаклизъм.

Както виждаш става въпрос за случайна грешка, а не за неправилна представа по въпроса.

А сега да видим колко души все пак са загинали от това природно бедствие.

Безпътен твърди, че били не 300 000, а само 225 000 хиляди.

И то защо! Защото аз съм цитирал българската Уикипедия - там пише 294 000 души, а той пък по-добата английска версия.

Да видим сега кой е прав.

Аз пак ще се позова на българската версия:



Там пише следното:

Според последните данни на USGS загиналите са 283 100, за изчезнали се водят 14 100, а 1 126 900 души са останали без дом.

Но безпътен вярва само на английската и версия.

Да видим какво пише там:

The U.S. Geological Survey initially recorded the toll as 283,100 killed, 14,100 missing, and 1,126,900 people displaced.

Буквално същото!

Както се вижда безпътен освен за да се заяжда дребнаво и некомпетентно с по-големите батковци, за друго не става.

Мат, умнико!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Джаба Хътянинът се разбеснянови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.01.09 15:01



Да допуснем, че жертвите са близо 290 000, а не 225 000, пак са доста по-малко от онова малоумно число "300 милиона", което беше изплющял преди няколко постинга и което коригира благодарение на моята намеса. В аглийската уикипедия пише все пак за приблизително 230 000, допускам, че може и да е неточно, но съвсем не е като да изплющя "300 милиона".

Няма нужда да злобееш, Джаба, заради моите адекватни корекции. Как само успя да затриеш "300 милиона", направо чудо!







Тема Re: Джаба Хътянинът се разбеснянови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 15:31



Ти си бита карта, Деби!

Половината хора тук вече лично са ти яли попарата и знаят какво неуравновесена, мръсна и злобна душица се крие зад високопарните и крайно еднообразни и скучни постинги.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Между шамаритенови [re: Aлekc]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано21.01.09 16:48



Вашите откоси относно броят на загиналите ми напомниха за вица за "Мой Човек, Наш Човек и Ничий Човек".

Сесия. Изпит. Професора къса наред. На ред е Мой Човек.
- О, Мой Човек! - посреща го професора с усмивка - Твоя въпрос е: "На 6-ти и 9-ти август 1945 американците пускат над Хирошима и Нагасаки..." какво пускат, кажи, Мой Човек?
Моят Човек:
- Ами... аз... такова... бомба?!...
- Браво, минаваш с отличен!

Идва Наш Човек.
- Колега, ти си наш човек - рекъл професора - затова да те питам, когато на 6-ти и 9-ти август 1945 американците пускат над Хирошима и Нагасаки бомбата е каква?
- Ъ-ъ-ъ... Атомна?..
- Много добре, минаваш и ти.

И ето, че идва и Ничий Човек.
- Хм, колега - станал сериозен професорът - към Вас въпросът ми е: "Някога, някой, нещо да е направил"??!
Ничий Човек мисли, мисли, мисли два часа и накрая казва:
- На 6-ти и 9-ти август 1945 американците пускат над Хирошима и Нагасаки атомна бомба.
- М-м-м... - не се предава професора - Брой на жертвите, колега?
Ничий Човек му ги казва с абсолютна точност, до последния човек.
- Поименно, колега, поименно...


..........

п.с.
Това и към двама ви, да не ме разбере някой погрешно.

Редактирано от KREDOR на 21.01.09 16:53.



Тема Re: Джаба Хътянинът се разбеснянови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано21.01.09 17:38







Тема Обама е виновен за всичко!нови [re: KREDOR]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 17:44





Не се притеснявай! Ние не спорим изобщо.

Просто пуснах тема за моя любимец Шибенду,... пардон Обама и безпътен се засегна какъв пък е тоя Обама, че всички да го харесват толкова?!

И написа следното:

Животът е пред мен и знам, че имам възможност да постигна много повече не само от Обама, но и от всички политици взети заедно.

Това не е вярване, това е осъзнаване. Творческият потенциал на всеки човек е неизчерпаем. Осъзнавам това и знам също къде ми е призванието, а успея ли да го реализирам, живот и здраве, ще успея - такива като "Обама" няма да си струва дори да бъдат споменавани на базата на това, което тепърва предстои.


И тъй като не беше в състояние да се нахвърли върху самия Обама, безпътен се нахвърли върху мен с думите:

Аз съм млад, интелигентен, красив и елегантен, с всички перспективи за огромен успех в живота, а ти си дърт, глупав, грозен и дебел, с пропилян живот. Това са просто факти.

За мнозина постигнатото от Обама за толкова кратко време е направо невероятно. доказва, че Съединените щати все още са страната на неограничените възможности.

А безпътен ни обещава да постигне нещо много, много повече, да постигне огромен успех в живота си, и то такъв успех, че такива като "Обама" няма да си струва дори да бъдат споменавани.

Страхувам се обаче, че единственото място, където безпътен може да постигне, поне във въображението си, подобни свръхестествени успехи, пред които този на Обама направо бледнее, е някой психодиспансер...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Джаба Хътянинът се разбеснянови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 17:53





Че той Гошо Хубавецът направо е един свеж и приятен сладур в сравнение с нашия тъп и скучноват клубен дебил....

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Джаба Хътянинът се разбеснянови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано21.01.09 18:14



Поздрава беше и за двамата





Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано22.01.09 09:39



Ако човек има нужното осъзнаване в личен план, тогава ще има и нужното осъзнаване за всичко останало.

Абсолютно съм съгласна.... И двете историйки ми харесаха



Но тогава въпросът за добруването на Земята като на жив организъм зависи от натрупването на достатъчно осъзнати индивиди? Защото всъщност малко хора истински ги е грижа дори за собственото им тяло...



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 10:05



Точно така!



Метафората с клетките на организма е изтъркана, но пък вярна. Ако всяка отделна клетка е здрава, тогава организмът е здрав. Ако обаче всяка отделна клетка е леко дебалансирана, тогава целия организъм е дебалансиран.

В историята има много примери за опити за промяна на обществото, всичките неуспешни. Причината е, че хората остават непроменени.

Всички учения са наясно, че само промяната отвътре е предпоставка, за промяна в обществото. Проблемът е, че процесът трябва да е доброволен и че е доста труден и продължителен. А масата от хората просто искат да следват живота, който им е предначертан от обществото, в което живеят. Сега е епохата на "Горкичния АЗ" в която всеки иска да го съжаляват, да се грижат за него, да го ценят, да го обичат.

Преди време четох една етнографска книга за племе индианци по течението на Амазонка. Те наричали белите хора с които се сблъскали, нещо от сорта на "тия, които мислят с главите си". За мен това племе беше като картина за това какъв е бил човекът преди епохата на 'горкичкия Аз'.

Виж, природата ни е оставила да се грижим сами за телата си, а ние и това не правим. Добре че не ни е оставила да управляваме сърцето или белите си дробове(поне не изцяло за дишането).

Проблемът според мен не е в самото осъзнаване - човек чува някаква нова идея и да кажем че я приема, дори емоционално е много вдъхновен от нея. После какво следва? Емоцията изчезва, идеята му омръзва и всичко вече е както преди. На нас ни липсват не идеи, а енергия с която да ги реализираме. Липсва ни самодисциплина и воля.

_________


Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано22.01.09 10:12



Проблемът според мен не е в самото осъзнаване - човек чува някаква нова идея и да кажем че я приема, дори емоционално е много вдъхновен от нея. После какво следва? Емоцията изчезва, идеята му омръзва и всичко вече е както преди. На нас ни липсват не идеи, а енергия с която да ги реализираме. Липсва ни самодисциплина и воля.


Не мисля, че ни липсва точно самодисциплина и воля. По-скоро ни липсва перспектива. Човек наистина търси неща, които да предизвикат у него емоции, задоволство или усещане за освобождаване. Ако една идея е приета въз основа на предизвиканата емоция, тя не е ли още по рождение обречена? Не може да се построи нещо устойчиво, ако базата му е някаква емоция.



Тема Re: Краят на света!нови [re: paparosko]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано22.01.09 10:15



Най-малкото е да умрем.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано22.01.09 10:18



Емоцията изчезва, идеята му омръзва и всичко вече е както преди

Именно... емоцията може да те запали, но точно когато изчезне емоцията, започва същинската работа. Често се бъркат емоциите с "това, което ми казва сърцето" и се вземат решения на тази база. Самодисциплина и всеотдайност трябват, за да се реализира нещо





Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано22.01.09 10:20



Какво значи липса на перспектива? Когато искаш да постигнеш нещо не е нужно да предвиждаш ходове напред в бъдещето, важното е за знаеш целта и да правиш постепенно стъпките





Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано22.01.09 10:27



И колко хора знаят целта? Кой знае какъв всъщност трябва да бъде? Освен това ми се струва, че самата идея, че познаваш целта означава, че вече си я постигнал.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.01.09 10:36



Напълно съм съгласен!

Когато липсва перспектива, всичко което правим бързо ни омръзва.

Но перспективата предполага някаква цел в далечината или поне посока.

И тогава се намесват разни умници, които ни казват, че всяка перспектива е недостоверна, че е форма на бягство от настояшето, че е достатъчно само да си киснем безперспективно тук и сега.

Това е твърде повърхностна интерпретация на схващането за това какво значи настояще.

Този миг, тази секунда, тази минута, този час, този ден, тази седмица, този месец, тази година, този век, тази епоха, този миров цикъл?

Когато слушаме една песен, ако ние не сме способни да възприемем мелодията, ще чуваме само поредица от отделни звуци и нищо друго.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано22.01.09 10:36



самата идея, че познаваш целта означава, че вече си я постигнал. Хмм, не мисля... дори да се стрелец си и да виждаш мишената ясно, все още нищо не си направил докато не изстреляш стрелата и нямаш необходимата подготовка за това



А целта всеки за себе си трябва да я постави. Хората искаме бързи резултати, а без работа и самодисциплина няма как да стане.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 11:50



В отговор на:

Кой знае какъв всъщност трябва да бъде?



По-скоро какъв Е. Когато човек не познава собствените си способности, защо му е да иска да бъде някакъв друг?

А че липсва воля и дисциплина, това е очеизвадно. Няма друго животно в природата, което да е в такова отчаяно физическо състояние. За каква духовност да говорим тогава?

_________


Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 12:10



Емоционалните осъзнавания са най-калпавите. Карат човек да изживее нещо 'истинско', но де факто са въздух под налягане, защото нямат силата да претвори на практика самото осъзнаване. Нещо като фойерверк - силно, красиво (романтично дори), но за кратко. Цък-цък и язък




Правилно си отбелязала, че същинската работа започва тогава, когато емоцията свърши. Наистина труден момент - човек няма желание, няма мотивация.

Освен воля и дисциплина има и еди трети елемент, който е много важен - тялото. Когато тялото почувства ползата от заниманията, то вече има собствена воля и дисциплина различна от тези на ума. Впрегне ли се тялото в целия процес, човек изведнъж вижда, че незнайно за него, за ума му, той проявява повече воля, повече решителност, отколкото си е мислил, че има.

_________


Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано22.01.09 12:50



По-скоро какъв Е. Когато човек не познава собствените си способности, защо му е да иска да бъде някакъв друг?


Всъщност точно такива хора биха се подвели да бъдат някой друг.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 12:59



Всеки може да се подведе. Няма застраховани, няма привилегировани.

Егото ни кара винаги да търсим вариант, в който сме по-добре от останалите хора и да искаме да ги вкараме в положението, в което се намираме. Поради тая причина има и мисионери.

От друга страна пак егото ни кара да се чувстваме крехки и слаби и да търсим закрила, обич, одобрение, съжаление.

Но това не Е човекът с неговите способности. Най-лесния начин човек да види част от своите способности е да замълчи за момент. Тогава няма Ум, който да му казва какъв е или какъв би трябвало да бъде. Той просто Е.

_________



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано22.01.09 13:10



Изглежда все повече се съгласявам с тебе



Само да допълня към казаното от теб за тялото - когато има воля и когато умът и тялото се настроят да бъдат всеотдайни към практиката, работата и задълженията започват да носят удоволствие и радост, което прави целия процес освен всичко друго И приятен!

Редактирано от anachronic на 22.01.09 13:15.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 13:42



Когато тръгнах да се занимавам с разни практики, имах съвсем прозаични цели. Тогава прочетох нещо написано от Мантак Чия, което доста ме обърка. Аз смятах, т.нар. духовни занимания ще ме преобразят по желан от мен начин и ще окажат влияние върху целия ми живот. Г-н Чия беше написал, че живота ми с нищо няма да се промени, а ще се промени отношението ми към него. Не че няма да ми се случват непредвидени и лоши неща, а че ще имам нужната нагласа и енергия да се справя с тях. Признавам си, че бях разочарован, защото имах идеалистичната нагласа, че ще мога да променям генерално нещата.

Разбира се много по-късно, аз разбрах смисъла на тези думи, след като наистина се сблъсках със сериозни проблеми от живота, а не псевдо-сериозните проблеми на ученическите години. Имам предвид неща като смърт, безпаричие, безработица, раздяла с близки хора и приятели, самота и прочие, с които не се бях сблъсквал преди.

В тия трудни моменти истински оцених допълнителните сили, които имах на разположение, в следствие от практиката. Ползата от практиката се оценяват истински в трудни моменти, а не когато всичко върви по мед и масло.

В отговор на:

когато има воля и когато умът и тялото се настроят да бъдат всеотдайни към практиката, работата и задълженията започват да носят удоволствие и радост, което прави целия процес освен всичко друго И приятен!



Да, това е причината да вървим напред и всеки ден да практикуваме, нали? В противен случай е безсмислено, независимо колко силна воля има човек.

_________

Редактирано от RabbitHole на 22.01.09 13:43.



Тема Re: Краят на света!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано22.01.09 21:24



А кое е най-многото?




Никога не казвай никога!



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано23.01.09 18:53



Всъщност и светът се променя, след като променим отношението си към случващите ни се неща, нали?

Аз затова се стреснах от предсказанията... защото самата аз не съм се променила достатъчно





Тема Re: Краят на света!нови [re: paparosko]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано23.01.09 18:53



Защо ми прекъсва клипчето в самото начало? Не мога да го изгледам





Тема Да се насладим в аванс на края на света през 2012!нови [re: anachronic]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.02.09 00:00



За повече подробности по този въпрос, вижте тук:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема нали ти казах цифрите говорят... нови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано26.02.09 00:21



тема: Как гледа йога на предсказанията за 2012
автор: anachronic
публикувана на: 20.01.09 21:12

ах.. хахахаха



Редактирано от nonetheless на 26.02.09 00:22.



Тема Re: нали ти казах цифрите говорят...нови [re: nonetheless]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.02.09 00:27



Наистина!

Живеем в интересно време.



Дано само не вземе да стане прекалено интересно..

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.