Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 11:50



В отговор на:

Кой знае какъв всъщност трябва да бъде?



По-скоро какъв Е. Когато човек не познава собствените си способности, защо му е да иска да бъде някакъв друг?

А че липсва воля и дисциплина, това е очеизвадно. Няма друго животно в природата, което да е в такова отчаяно физическо състояние. За каква духовност да говорим тогава?

_________


Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 12:10



Емоционалните осъзнавания са най-калпавите. Карат човек да изживее нещо 'истинско', но де факто са въздух под налягане, защото нямат силата да претвори на практика самото осъзнаване. Нещо като фойерверк - силно, красиво (романтично дори), но за кратко. Цък-цък и язък




Правилно си отбелязала, че същинската работа започва тогава, когато емоцията свърши. Наистина труден момент - човек няма желание, няма мотивация.

Освен воля и дисциплина има и еди трети елемент, който е много важен - тялото. Когато тялото почувства ползата от заниманията, то вече има собствена воля и дисциплина различна от тези на ума. Впрегне ли се тялото в целия процес, човек изведнъж вижда, че незнайно за него, за ума му, той проявява повече воля, повече решителност, отколкото си е мислил, че има.

_________


Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано22.01.09 12:50



По-скоро какъв Е. Когато човек не познава собствените си способности, защо му е да иска да бъде някакъв друг?


Всъщност точно такива хора биха се подвели да бъдат някой друг.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 12:59



Всеки може да се подведе. Няма застраховани, няма привилегировани.

Егото ни кара винаги да търсим вариант, в който сме по-добре от останалите хора и да искаме да ги вкараме в положението, в което се намираме. Поради тая причина има и мисионери.

От друга страна пак егото ни кара да се чувстваме крехки и слаби и да търсим закрила, обич, одобрение, съжаление.

Но това не Е човекът с неговите способности. Най-лесния начин човек да види част от своите способности е да замълчи за момент. Тогава няма Ум, който да му казва какъв е или какъв би трябвало да бъде. Той просто Е.

_________



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано22.01.09 13:10



Изглежда все повече се съгласявам с тебе



Само да допълня към казаното от теб за тялото - когато има воля и когато умът и тялото се настроят да бъдат всеотдайни към практиката, работата и задълженията започват да носят удоволствие и радост, което прави целия процес освен всичко друго И приятен!

Редактирано от anachronic на 22.01.09 13:15.



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано22.01.09 13:42



Когато тръгнах да се занимавам с разни практики, имах съвсем прозаични цели. Тогава прочетох нещо написано от Мантак Чия, което доста ме обърка. Аз смятах, т.нар. духовни занимания ще ме преобразят по желан от мен начин и ще окажат влияние върху целия ми живот. Г-н Чия беше написал, че живота ми с нищо няма да се промени, а ще се промени отношението ми към него. Не че няма да ми се случват непредвидени и лоши неща, а че ще имам нужната нагласа и енергия да се справя с тях. Признавам си, че бях разочарован, защото имах идеалистичната нагласа, че ще мога да променям генерално нещата.

Разбира се много по-късно, аз разбрах смисъла на тези думи, след като наистина се сблъсках със сериозни проблеми от живота, а не псевдо-сериозните проблеми на ученическите години. Имам предвид неща като смърт, безпаричие, безработица, раздяла с близки хора и приятели, самота и прочие, с които не се бях сблъсквал преди.

В тия трудни моменти истински оцених допълнителните сили, които имах на разположение, в следствие от практиката. Ползата от практиката се оценяват истински в трудни моменти, а не когато всичко върви по мед и масло.

В отговор на:

когато има воля и когато умът и тялото се настроят да бъдат всеотдайни към практиката, работата и задълженията започват да носят удоволствие и радост, което прави целия процес освен всичко друго И приятен!



Да, това е причината да вървим напред и всеки ден да практикуваме, нали? В противен случай е безсмислено, независимо колко силна воля има човек.

_________

Редактирано от RabbitHole на 22.01.09 13:43.



Тема Re: Краят на света!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано22.01.09 21:24



А кое е най-многото?




Никога не казвай никога!



Тема Re: Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано23.01.09 18:53



Всъщност и светът се променя, след като променим отношението си към случващите ни се неща, нали?

Аз затова се стреснах от предсказанията... защото самата аз не съм се променила достатъчно





Тема Re: Краят на света!нови [re: paparosko]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано23.01.09 18:53



Защо ми прекъсва клипчето в самото начало? Не мога да го изгледам





Тема Да се насладим в аванс на края на света през 2012!нови [re: anachronic]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.02.09 00:00



За повече подробности по този въпрос, вижте тук:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.