Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.01.09 23:31



Да ти кажа, аз още не вярвам, че живея в година, която започва с 2. :) Години наред живеех с мисълта, че ще си отида млада и зелена, на 30, през 2000-та година. (Всъщност, когато на 15 слушах да се говори около мен за Второто пришествие през 2000-та, 30 ми се струваше една съвсем зряла и удачна за умиране възраст.) После се появи филмът за предсказанията на Нострадамус. Той беше назначил три дати за Третата световна. Първата беше през 1991, което зловещо съвпадна с войната в Персийския залив. Рекох си тогава "Ето, почна се" и изпаднах в депресия. Третата дата беше за 1999-та, ако се не лъжа. През същата тази година светът тръпнеше в очакване прословутият метеорит на Пако Рабан да превърне Париж в един огромен кратер. Междувременно книгите с предсказанията на Нострадамус се надпреварваха да излизат една след друга и все претендираха за верни и по-верни тълкувания на кода му. Едно беше ясно - светът свършва през 1999-та. След това се отложи за първите години на новия милениум. Сега гледам, че се е отложило за 2012. Бай дъ уей, казват. че в края на първия милениум предсказанията за края на света също са се множали като котките напролет. ;)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.01.09 23:41



Задачата ти на земята,във въздуха или на Луната е да си обогатяваш съзнанието с преживявания които този който ти е дал зародиша на съзнание ще оглозга до последната трохичка





Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Фeйщицa]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано20.01.09 23:42



На мен пък, за разлика от теб, никога не са ми правили впечатление тези предсказания, винаги съм се подсмихвала снизходително. Обаче тоя път не е така и се питам защо... Винаги съм живяла ден за ден, да не кажа час за час

и другите са ме упреквали за това.

Но дали ще се сбъднат предсказанията на 22 декември 2012 или не, все пак се усеща, че се надига нещо... хората ли се променят, какво ли... има нещо!

екс Заек

Редактирано от anachronic на 20.01.09 23:47.



Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.01.09 23:47



На хората туй им е работата - да се променят. :) Променят се откакто са се осъзнали като хора.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Фeйщицa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 01:03



Случаят с 2012 е доста по-особен.

Твърди се че става въпрос за наблюдаване от древните астрономи майя глобално циклично бедствие, а не за край на света.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано21.01.09 01:16



Едно много любимо ми изпълнение:

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: Aлekc]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 08:53



След като през станция мир падна в Париж (по предвиждания на Пако Рабан), сега е време и през 2112 света да спре да се върти.



Мислиш ли че има живи хора, които да разбират смисъла на календара на маите такъв, какъв те са го заложили. Или просто са същите, които предричаха през 1999 (или 666, но на обратно) световен катаклизъм, тълкуваха Нострадамус, че го бил предсказал и куп други глупости, които вече никой не помни, като всяко чудо за 3 дни???

Струва ми се апокалиптичните наклонности са част от Танатос страната на човек, който все иска всичко да се обърка, че да има извинение, че нещата не вървят

_________


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (извън времето)
Публикувано21.01.09 09:45



Да, но полюсите на Земята са се обръщали и това е факт. Както каза Алекс, има циклични явления, които с или без предсказания се случват!

А Пако Рабан пък кой го е приемал насериозно, никой.

екс Заек


Тема Re: Как гледа йога на предсказанията за 2012нови [re: anachronic]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано21.01.09 10:14



Живи и здрави, 2112 ще гледаме някой и друг филм за покалипсиса и нещата ще продължат както винаги.

Представяш ли си как са се чувствали по време на чумната епидемия в Европа, когато умира близо половината население, а от бубоннатата чума оцеляват само 10% от заразените. При това без никакво сменяне на полюсите или падане на метеорит. Сигурно са мислили, че Бог ги е изоставил и края на света идва.

_________



Тема Да погледнем по-сериозно на феномена "2012"нови [re: RabbitHole]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.01.09 11:09



Снощи една моя близка позната-художничка ми разказа нещо, което поне за мен, беше много по-стряскащо, отколкото предсказанията за 21.12.2012.

Неотдавна нейни двама познати - девойка и младеж - са починали внезапно, просто ей-така, от мозъчен кръвоизлив. И двамата били напълно нормални и спокойни по характер.

Ще ти разкажа само първият случай. Вторият е подобен.

Момичето било от Варна, на 22 години, студентка в академията, младо, много красиво, с гадже, което искрено я обичало и все още не може да я забрави.

По това време във Варна имало големи горещини. На нея изведнъж и станало лошо. Завели я веднага в болницата.

Без всякакви предизвестия нейната лична 2012 била настъпила. Лекарите се оказали безсилни и до вечерта девойката починала.

Въпреки, че оттогава са изминали вече няколко години, гаджето и - също художник като нея - още скърби за нея и като се напие все повтаря: "Моята муза е само една."

Никога не забравяй, RabbitHole, че твоята лична 2012 също може да настъпи още утре без всякакво предупреждение. И което може да е още по-болезнено, 2012 може да настъпи още утре не за теб, а за някое близко и скъпо на теб същество, т.е. можеш да се окажеш не в ролята на момичето, а на неутешимия и дълбоко наранен за цял живот неин приятел-художник.


Имало ли е внезапни мащабни катаклизми в миналото, подобни на този, който ни предвещават за 2012?

Отдавна вече се знае, че е имало. Доказателството за това са намерените още в края на 19 век в Сибир заледени мамути с непреработена все още тропическа храна в стомаха. По-късно там бяха открити още други замразени животни, които са били сполетяни от тази почти мълниеносна промяна на климата.

Кога точно се е случила тази внезапна промяна на климата? Каква част от земята е обхващала? И каква е причината за нея?

Ако не знаеш и се интересуваш, ще ти разкажа.

Какво за мен говори най-убедително в полза на хипотезата, че в края на 2012 може да се случи някакво ново глобално природно бедствие.

Две неща.

1. Подобни бедствия вече са се случвали и преди и следователно ще се случват и занапред. А затова, че предстои нещо да се случи има вече предостатъчни обективни белези. Например рязкото отслабване на магнитното поле на земята, което според мнозина предвещава поредната смяна на магнитните полюси на нашата планета и евентуално ново приплъзване на земната кора.

2. Тази дата наистина е взета от календара на маите, при това още преди доста години. Както ти правилно отбеляза, днес едва ли някой е толкова наясно с този, изготвен преди хилядолетия календар.

И точно поради това е доста странно защо вече толкова много хора са взели прекалено на сериозно обявения от маите "край на петия свят" на 21.12.2012.
Въпреки всички напъни на журналистите, доста малко хора взеха насериозно предишния "край на света" през 2000-та година.

Аз също не обърнах внимание на подобни сугестии и посрещнах очаквания край на света много приятно в Тунис.

Но към тревожните очаквания за 2012 определено съм нащрек. Преравяйки нета установих, че най-различни духовни лидери - от руски месии до индийски гурута, всеки от които чувствителна душа, бишната по своему, единодушно предсказваха почти едно и също: голям природен катаклизъм в близко време, при който ще загине около 85% от сегашното население на земята. Това разбира се е среден процент. Някъде катастрофата ще унищожи всичко, а другаде може да оцелее и половината население.

ПРИ ПОСЛЕДНОТО ГОЛЯМО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ В АЗИЯ, ОТ ОГРОМНАТА ПРИЛИВНА ВЪЛНА ЗАГИНАХА ОКОЛО 300 ХИЛЯДИ ДУШИ, НО НЕ ЗАГИНА НИТО ЕДНО ЖИВОТНО.

Защо? Защото хората от предоверяване на своята втора сигнална система вече са изгубили своя инстинкт за самосъхранение, който обаче при животните действа безотказно.

Именно затова смятам непонятно високата тревога на много хора с изострена чувствителност (дали са откачалки или не, в случая е несъществено) за сериозно предупреждение, че този път наистина предстои нещо да се случи.

Дали наистина това, което предстои да се случи, наистина ще се случи именно на посочената от маите дата, т.е. точно след 1430 дни, считано от днес?

Не зная. Пък и едва ли е толкова съществено дали светът ще преживее своя пореден голям катаклизъм точно тогава или няколко дни, месеци или години по-късно...

Рано или късно на всеки от нас ще му се наложи да преживее своята лична 2012 година.

Рано или късно и на нашата планета също ще и се наложи да преживее своята поредна 2012 година.

Какво толкова необикновено има в това, че това може да се случи още по наше време?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 21.01.09 13:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.