Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не търсете демоните другаде - нови  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.09 20:16



те са между нас.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 18.01.09 20:17.



Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: Aлekc]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.01.09 21:56



са па демони..., ми да ги прогоним :)))))

какво отмъкнах от клуба по езотерично лечение :))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.09 22:35



Това наистина е много свежарско



Просто се чудя, кой чете цялата тази невероятна "езотерична" боза, която цитира автора!

Кажи ми ти как си? Качи ли се вече окончателно на черешата?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано18.01.09 23:33



"На сутринта ме боляха всичките чакри. "



_________


Тема Re: Не търсете демоните другаде - [re: Aлekc]  
Автор blue orchid ()
Публикувано19.01.09 10:03



ми, периодичния ми преглед показва, че не само не съм на черешата, но и системата ми нещо дава бъгове. така че в момента съм в ремонт хихи :)))))))

иначе, забавлявам се, мисля да направя едно монашество, докато ми изкристализара точно какви поправки са ми нужни за да продължа още мъничко :))))))

, няма да се плашиш {} :))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.01.09 11:54



Моля те, поне ти не ме стряскай така!

Винаги съм смятал, че за разлика от много други, ти дори и да не знаеш къде е истината, поне със сигурност знаеш къде тя не е, а това е най-важното!

Преди време пуснах тук един много сериозен постинг, на който обаче никой не отреагира по никакъв начин.

Сега го пускам тук отново специално за теб!

Последният избор

Общото между хората и животните е, че и едните, и другите нямат никаква свобода на избора, А различното е, че за разлика от животните, ние – хората, поне имаме илюзията, че разполагаме с някакъв свободен избор.

Всъщност тази илюзия не е 100%-ва. Ако наистина нямахме никаква свободна воля, не бихме могли дори да имаме дори и илюзията за нея.

В момента ни е останал само един единствен свободен избор на разположение - да се откажем или не от тази наша илюзорна свобода.

За начало поне временно.

Защото едва кога спрем съзнателно да си поставяме цели и да правим избор, ние за първи път ще констатираме с удивление, че животът, включително и нашият живот, продължава да си тече както досега.

Едва когато напълно ясно видим, че сме нещо подобно на сомнамбули, на кукли на конци, движени от обективни, манипулиращи ни подтици и обстоятелства, чак тогава осъзнаването на този напълно неочакван за нас факт, ще промени изцяло отношението ни към света и живота.

Чак тогава ние ще можем да направим своя първи и последен истински избор: да се откажем завинаги от всеки опит за преднамерена намеса в естествения ход на събитията.

Този съдбоносен и реален напълно съзнателен избор, след който връщане назад няма, е правен от стотици хиляди и дори милиони хора в досегашната история на човечеството.

Наричали са го с различни имена: оттегляне от света, обръщане, отдаване на Бога, тръгване "средния път", по пътя на не-действието, на безизборното осъзнаване и т.н.

Извършвайки този "последен избор", вие завинаги се отказвате да живеете, както досега, в света на своите фантазии и илюзии, което също си има своя чар и привлича неудържимо мнозина все още незрели душевно хора.

Моята цел в почти всички мои постинги и теми е само една - да помогна на всеки, който иска да види нещата "такива, каквито са", да разбере по-скоро в какво се състои този необратим "последен" избор, който му предстои да направи.

Дори да успея да помогна на един единствен човек да го стори, това е достатъчно.

Защото този процес е като пожар, който първоначално бавно и трудно се разгаря, но веднъж набрал сила, изключително трудно може да бъде спрян.


Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: Aлekc]  
Автор blue orchid ()
Публикувано19.01.09 15:48



стряскам ли те :)))))))

що, дори не съм евокирала по ония наркоман Кроули хихи :))))))


не разбирам, защото ми казваш, че твоят път към пустотата е единствен, като моя си ми върши чудесна работа :)))))) а и какво мога да направя като психичния ми свят, всичките ми възприятия, чувства, действия са нищо повече от кукла задвижвана от собствените си васани. какъв може да бъде моят избор - да се хвана за договорености, които претендират за абсолютна истина извън пустотата? нямам такива васани. честно казано, не вярвам особено, в които и да е координати на абсолютна истина, не и в пракрити, където гуните не спират да играят и е много вероятно истина от последна инстанция да не съществува. там предпочитанието ми е да вдигна тежестта и сериозността на всичко, на което успея и да се забавлявам в една игра, която не търси нищо извън себе си :))))))




..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.09 03:07



Ами аз ти предлагам просто да се отпуснеш напълно будна на течението и само да гледаш сеир.



Но ако нее съумееш да гледаш и на мисловно-волевата си активност като на сеир, няма да сигнеш много далеч.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: Aлekc]  
Автор blue orchid ()
Публикувано20.01.09 10:17



свидетеля е велико изобретение, но ми се струва, че ти нямаш вкус към целия набор от възможности, който може да се разгърне чрез него :)))))) но това е без значение, щом си го открил и се забавляваш :))))))

всъщност, сакши не е тайна и за неврофизиолозите, с разликата че те го наричат 'да се правиш на умрял опусум' хихи :)))))) откриха невро механизма на неговата активация. но мисля, че все още не знаят как да го задържат като постоянна настройка, поне не и за сега хихии :))))))


:))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Не търсете демоните другаде -нови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.09 13:13



Нека първо да стъпим на твърда почва, пък после ще се забавляваме цяла вечност.



Любопитен съм какво ли ще мислиш и говориш като станеш на 60 години, но едва ли ще разбера, защото не смятам да се задържам повече от колкото се налага в тази доста проблемна материална форма.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.