Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Как преценявате хората около вас  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано18.01.09 01:34



Алекс написа в една друга тема следното:


Просто бях си научил урока: никога да не съдя за хората по външни признаци.


Което ме провокира да Ви попитам:

Как и по какви признаци преценявате хората около вас?

Интересуваме ме също, в светлината на Йога, какво от нея ползвате при общуването си хората, какви принципи?

_________



Тема Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.01.09 07:30



Тези "преценки" винаги се заформят в следствие на дадени предразсъдъци, след което следва и "съденето", т.е. възникването на "преценка".

Следователно преценките са нещо условно и ограничено и човек не бива да им се доверява прекалено. Да не говорим, че дадена "преценка" дори и да изглежда "адекватна" към дадена ситуация, в следващия момент е съвсем възможно изцяло да загуби "адекватността" си.

Вместо да бързаме да навлизаме в "преценки" и да действаме съобразно тях, т.е. по предразсъдъците си, е по-добре да осъзнаваме ситуацията в нейната цялост и да сме достъпни за чисто действие, незамърсено от нито един предразсъдък.

Никога не можеш да изчерпиш даден човек в каквато и да било "преценка", така че струва ли си да им се отдава такова значение?



Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано18.01.09 11:51



Искаш да кажеш, че ти въобще не преценяваш хората?



_________


Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.09 11:52



Аман с тези предрасъдъци, бе Безпътен!

Ние да не сме все още някакви пубери, че да чакаме някой по-голям авторитетен или просветлен батко да ни каже как да преценяваме хората, с които общуваме?!

Отиваш на лекар, зъболекар, адвокат, компаньонка - все едно. Тряба да им се довериш, да се оставиш в ръцете им. Ако сбъркаш, горко ти! Ще ти дадат лекарства, които по-скоро ще ти навредят, отколкото да ти помогнат, ше ти оправят така зъба, че след време можеш да проимаш още по-големи проблеми, ще ти замотат така уж ясното дело, че след това и опитен адвокат трудно ще го спечели, ще те обслужат така некадърно, че ще ти остави неприятни спомени задълго и т.н.

Знай, че качествените хора и специалисти навсякъде са малко. Че разликата от професия до призвание е от земята до небето.

И ако не се научиш още днес да разпознаваш и преценяваш светкавично хората, утре може да бъде вече много късно.

Когато към теб лети кола, ти отскачаш светкавично, за да не те смачка, блъсне или поне изпръска.

Тук е същото.

Иначе всичко казано от теб е абсолютно верно, но уви напълно неприложимо и следователно безполезно.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.01.09 11:53



Не. Просто искам да кажа какво са преценките. С пълното съзнание, че и аз правя преценки понякога, но не се оплитам прекалено много в тях.





Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.01.09 12:04



Съвсем не отричам напълно преценките разбира се - те могат да имат своята практическа стойност, когато са изчистени от пристрастия. Например, когато решаваме да се доверим на лекар и т.н. Но какъв процент от преценките са лишени от пристрастия и изчистени от излишни предразсъдъци.

А виж сега това от Вибхути Пада на Йога Сутра на Патанджали:

III. 19.Пратяся пара-чита-джнанам
Чрез директно възприятие може да се разберат мотивите на другите.

III. 20.На ча тат са-ламбанам тася ависай бхутатват
Но това не се основава на каквито и да е умствени представи за другите.

Става дума за разбиране отвъд представите. Мигновено прозрение, не продукт на "преценки" и предразсъдъци.



Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.09 12:11



III. 19.Пратяся пара-чита-джнанам
Чрез директно възприятие може да се разберат мотивите на другите.


Напълно съм съгласен.

Така можем да разберем мотивите на другите, но само ако сме душевно по-зрели от тях, защото иначе тези мотиви ще ни се струват неясни и непонятни.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!!! (:-))
Публикувано18.01.09 12:22



Хубава тема!

Не можем да поставим Йога в рамка на стената и да прибавяме към картината по някоя нова пранаямка или по някой комплициран афоризъм, докато сме си все същите в живота. А после да се отнасяме към хората, които живеят по идентичен с нас начин като към глупци, само защото вкъщи имаме картина с пейзаж на някаква хипотетична Йога

.

Затова, когато срещна хора с йогийска нагласа, които никога не са чували за Йога или практикуват друго, не започвам да им обяснявам откъде изгрява слънцето според моите изследвания и практики или според нечии по-авторитетни. Бих изпаднала в смешна позиция.

Йога не е обособена за малцина зона и няма да бъде, освен ако ни е нужна като алиби за укриване на комплекси. Никой няма ексклузивни права тук.

Просто говоренето за някаква яма или нияма не представлява нищо, ако въпросната "норма" не влезе в употреба в живота. И не като богослови да мелим буквализми, ами да усещаме същината – това, което стои зад външния код. Демек - като става дума да речем за "ахимса", да разбираме, че един човек, работещ като касапин в магазин за месо, може да има повече ахимса от един т.нар. "йогин". Всичко зависи от отношението към нещата и от така често спряганата непривързаност.

Когато видя човек с умение да се дистанцира и различава, както и да бъде (дори относително) непривързан, за мен е важно именно проявлението на тези йогийски качества в него и в случая фактът, че знам по-добре дефинициите на последните, с нищо не ме откроява.

Мнозина отричат връзката на Йога с директното живеене. Така само обезпечават непосилността си да прилагат в живота „принципите” на Йога.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано18.01.09 14:39



Ти ми ба мамата с тая тема. Случая с общуването изобщо не е тривиален. Да си сам по себе си просветлен е лесна работа, но когато трябва да общуваш с други хора?!

Наистна, кое е реалистична оценка и кое е просто лепене на етикет? Това е един въпрос, който мен силно ме вълнува.

Ще взема да направя карта на хората, с които общувам. Току виж разбера къде съм...

Кураж, не сме сами!


Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано18.01.09 14:47



По делата ги преценявам,а където няма дела се осланям на интуицията си





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Aye!!!]  
Автор kakaster (непознат)
Публикувано18.01.09 15:38



"А после да се отнасяме към хората, които живеят по идентичен с нас начин като към глупци, само защото вкъщи имаме картина с пейзаж на някаква хипотетична Йога ."
__________________________________________________________________



"Om jarang jareng jaroung Sah Om Bhoorbhavah Swah Brihaspateatiya Daryoarhadyumduibhati Ritumajjaneshu.
Yaddidayachchhvasritapra jatatadsmasu Dravinamdyohichittam.
Om Swah Bhoovah Bhoo Om Sah jaroong jareeng Om Brihaspataye Namah" !

п.п Blase Hase.....

Редактирано от kakaster на 18.01.09 16:31.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано18.01.09 19:10



По ситуациите. Според мен при вяска ситуация човек може да се прояви по различен начин и е по-добре да не се очаква нещо конкретно. Например някой много умен и приятен човек може да се окаже слаб и претенциозен, когато изпитва физическа болка или се чувства унизен и да създава у околните чувство за вина.
Или пък някой човек, който изглежда абсолютен материалист и не се интересува от духовни въпроси се оказва способен да жертва нещо за другите без полза за себе си просто защото има желание да зарадва някого.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор p-man (8)
Публикувано02.02.09 00:26



Тия дни се замислих, че колкото по-малко си познаваш пируетите на егото, толкова по-мъгляво преценяваш другите.
Ако не си напред с материала или проекции яко праскаш, или се занимаваш със себе си и не остава внимание за реално възприемане навън.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: p-man]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 07:51



Ами да толкова е просто понеже макар на повърхността да е различно в основата си егото е наистина Едно -адвайта,адвайта





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: p-man]  
Автор blue orchid ()
Публикувано02.02.09 09:06



така е : )))))

но това разбиране няма голяма стойност за йога, защото опознаването на психичните принципи на работа на съзнанието и безсъзнателното имат известна стойност, доколкото чрез работа с тях и осъзнаване на тези процеси може да се достигне до стабилно, в известна степен, съзнание. но от гледна точка на йога, това е необходима, но външна по отношение на самата нея степен на очистване. и тъй като е все пак необходима, йога е разработила за себе си собствени техники, за постигане на нужната базова стабилност. и те нямат нищо общо с тези на западната психология : ))))))

така чрез психологическото разбиране може да се забележи как Аз-а прехвърля извън себе си и наблюдава в другиго собствените си психични съдържания, т. е. реализира се проекция и тя е психологически напълно реален процес. но от гледна точка на йога това разбиране няма стойност, защото при нея Аз-а е без съставни елементи, нито осъществява каквито и да е процеси, процесите са от сферата на пракрити, а не на Аз-а, така че проекцията е невъзможна, вътре няма нищо, което да излезе и да се отрази в другиго. и в този смисъл, смесването на психология и йога води до някъде, но страхувам се, че не до йога : ))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: blue orchid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 10:45



Бе не знам ква е гледната точка на йога само гледам реалността и виждам,че бъка от Азове тука и то процента на изтрещелите е по-висок от нормалния





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано02.02.09 13:55



Даваш примери на проявление, които са от плюс безкрайност до минус безкрайност. Т.е. всеки човек може да бъде всякакъв и каква ще бъде преценката за него зависи от това какъв можеш да бъдеш самият ти. Значи преценката за другия е преценка за самия себе си в дадена ситуация?! Обаче има и ограничени хора, които не се мятат между безкрайностите - за мене те са трудни за преценка.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано02.02.09 16:59



Зависи в каква сфера е общуването.
Ако да кажем ръководя група хора и те вършат някаква работа, ща не ща трябва да съм им преценила възможностите, и ако задачата е да се рисува, да не я дам на тоз който само пее. Примерно. В сферата на професионалното общуване се намесват и други работи, не е само чисто човешките отношения.

Не си уточнил какво значи "хората около вас". Тия които срещам за пръв път днес и общувам с тях 10 минути и след това никога няма да се видим са едно, а тия с които всеки ден общувам- съвсем друго.

Първите хич и не ги преценявам, не ми трябва. От вторите има една група, наречена "приятели", която така или иначе щом са ми приятели вече някак съм "преценила" и не подлагам на анализи.
Колегите, които не са приятели са друга работа- с тях само професионално си общуваме, много важно дали ще имам преценка за тях, тя не ми трябва щото не общувам в личен план, там преценката е само по отношение на професионализма, другото- тяхна си работа.
За роднините и семейството какво да говорим- и там ли трябва да има преценки? Там има кръвни връзки, доверие и пр..

Та ти за кои хора говориш? И за каква преценка?



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Xaнa.]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.02.09 18:09



искаш дакажеш, че не оценяваш вече роднините и приятелите, щом един път са оценени?!

шегуваш ли се, или сго написа без да мислиш?

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Xaнa.]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано02.02.09 18:30



Тия които срещам за пръв път днес и общувам с тях 10 минути и след това никога няма да се видим са едно....Първите хич и не ги преценявам, не ми трябва.

Грешиш. Излез по тъмно и ще разбереш за какво говоря, щом се разминеш с първия непознат.

Има неща, които са под социалния слой, но за да се осъзнаят, трябва тоя слой поне за малко да се премахне.



_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: DarthVader™]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано02.02.09 19:27



Точно това искам да кажа. Едните ми ги е тропосала съдбата и те са такива каквито са, защо ми е да ги оценявам непрекъснато.

Другите съм си ги избирала аз. Те към определен момент във времето са с този статус. За какво общуване ще става дума, ако непрекъснато ги оценям?
После, възможно е да се случи нещо, в резултат на което да кажем вече няма да са ми приятели. Това е еднократно събитие, се едно поставяне на нови условия, и с тези хора или сме приятели или вече не сме. Къде е тук мястото на преценяването, освен в еднократния акт на вземане на някакво решение?

ти като общувас с някой непрекъснато ли го подлагаш на преценки? ако е така не ви завиждам.
преценката е дискретна функция.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано02.02.09 19:29



първо, не излизам по тъмно.
но ако се случи, това ще е преценка на цялостна ситуация, а не преценка на хора с които общувам. има доста голяма разлика.

докато не си изясниш въпросите които ти зададох така ще се оплиташ



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Xaнa.]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано02.02.09 20:20



да, това е добро.
представих си за момент как ме подлагат на преценки, които в повечето случаи не са верни и съм съглесен че не бих искал да го правя и аз - право си, кому е нужно да преценя хората



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор p-man (8)
Публикувано02.02.09 20:34



ти май си еголог :)



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: blue orchid]  
Автор p-man (8)
Публикувано02.02.09 20:37



Искаш да кажеш предполагам, че според йога е безпредметно детайлно да се инвентаризира Егото, не е предмет на Йога?



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Xaнa.]  
Автор p-man (8)
Публикувано02.02.09 20:43



Колегите, които не са приятели са друга работа- с тях само професионално си общуваме, много важно дали ще имам преценка за тях, тя не ми трябва щото не общувам в личен план, там преценката е само по отношение на професионализма, другото- тяхна си работа.

Тук май не съм съгласен. От личен опит. Подходът ми дълго време в работата беше именно като твоя - гледам си кой какъв професионалист е и нищо повече. Това ми изигра лоша шега :) ..която в последствие пък може да се окаже полезна, но това е друга тема.

Ако не оценяваш освен като професионални умения колегите,а и като личности и характери ... куца службата ..още повече ако трябва да ги ръководиш.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано02.02.09 21:30



По усет. По-точно - по първото усещане, което имам от някого - нещо, като аромат, който оставя след или около себе си. Ако взема предвид това първо усещане с всички детайли и особености при по-нататъшното ни общуване, нещата вървят по-леко и нямам неоправдани очаквания. Ако се оставя 'разумните доводи' или емоционалните изблици да ме объркат - обърква се и общуването.





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: p-man]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 21:37



Еми ако искаш да разбереш другите както сам каза няма друг начин





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Xaнa.]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.02.09 21:51



аз си мислех, че преценката и оценката е непрекънат процес, ти ме изненадваш с еднократни събития, наистина ме замисли...




еднократния акт на преценка при вземане на едно решение ... та ние вземаме решения всяка минута по сторици решения на ден, затова казвам, че преценката е непрекъснат процес.
а дискретната функция е поредица от еднократни събития, непрекъсната поредица!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: nonetheless]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.02.09 23:08



Всъщност какво на хората трябва да се преценява? Какви качества?
Скоро станах свидетел на нещо - един прекрасен човек се опитва да съсипе други прекрасни хора. Защото един от другите прекрасни хора се е подвел по дивотиите на един пенсиониран соц-кадър от манипулаторски тип. И първият - понеже е болен и е решил, че няма какво да губи - отмъщава за това, че вследствие на интригите на пенсионера някои хора имат проблеми.

Като се замисля - изобщо отказвам да преценявам хората около мен. Нека си бъдат каквито искат.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор p-man (8)
Публикувано02.02.09 23:36



А ти как така си кротнал нещо напоследък?





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: L.L.]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано03.02.09 00:07



Машалла! Супер казано! напълно се подписвам под това кето сини подарила! Гуш!
Само бих добавил че за мен е мн важно първото усещане от очите. Винаги, когато съм успявал да го доловя и да го оставя да протече наблюдавайки го запознаването ми е е било истинно.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: titiksha_]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано03.02.09 00:42



Така е.





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: p-man]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 08:04



Потопи се в себе си и ще разбереш другите





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: titiksha_]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано03.02.09 09:17



Очите не лъжат.

_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: p-man]  
Автор blue orchid ()
Публикувано03.02.09 09:49



да, по разни показатели егото може да е патологично, да е в горна граница на норма или съвсем в норма. но дори в един от тези случаи то да е в краен тамас, а в друг - да е дълбоко в сатва, съзнанието пак си остава потопено в обусловености. защото и полето на тамас, и това на раджас и това на сатва са от сферата на пракрити, а всичко в пракрити е обусловено, още дори преди да се е появило.

и занимавайки се със съзнанието, безсъзнателното, всички образувания в тях и процесите в и между тях, психологията си остава прикрепена към изучаване на пракрити, и изследвания и работа в полето на обусловеното съзнание, дори и да успее да го култивира до такава степен, че човек да живее с усещане за пълноценен живот и вътрешна хармония.

докато йога излиза от това. тя търси нещо повече, тя търси начина, по-който съзнанието да разгърне независимост от собствените си обусловености, от самото себе си, колкото и съвършено да е то. и търси начина чистия потенциал на съзнанието да се установи в стабилно състояние на възможно най-висока степен на необусловеност. тя вярва, че там е чистата независимост, чистия потенциал на безкрайност и свобода : )))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано03.02.09 12:54



Като се замисля - изобщо отказвам да преценявам хората около мен. Нека си бъдат каквито искат.


и аз достигнах до този извод, малко по-долу в темата



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 13:03



Е когато Карлос барнал травестита по чатала разбрал,че не е баш така ама нейсе





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано03.02.09 16:07



Не случайно казват на Едноокия Джак - Слепока. Тогава си по-сляп и от къртик.
Друг начин да се каже е: Да "мислиш" с долната глава



_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: blue orchid]  
Автор p-man (8)
Публикувано03.02.09 20:26



Харесва ми как си го описала ... ясно ти течеше идеята и я възприемах, без да се напъвам



Ако разгледаме средностатистическия жител на Земята в Западния свят - огромното болшинство няма вътрешна хармония и не живее пълноценно. Тези хора, ако тръгнат по пътя на йога да търсят чистия потенциал на съзнанието .... докъде ще стигнат?

Сега ще кажеш, че йога предлага техники за стабилизиране на обусловеното съзнание?

Разсъждавам си на глас и задавам полувъпроси



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Xaнa.]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано04.02.09 09:26



В отговор на:

първо, не излизам по тъмно.



Тп и по светло става, ама по тъмно е по-ефектно, щото страхът кара човек да е нащрек и забелязваш неща, които по светло не са на преден план. По светло правиш нещата автоматично - разминаваш се с някой, хвърляш му един бърз поглед, ПРЕЦЕНЯВАШ го, разминавате се и дори не осъзнаваш какво как и защо си преценила. По тъмно много ясно си личи за какво иде реч.

В отговор на:

но ако се случи, това ще е преценка на цялостна ситуация, а не преценка на хора с които общувам. има доста голяма разлика.



Хората, които познаваш, не ги преценяваш в истинския смисъл на думата. Техните действия и постъпки просто ги съотнасяш към представата, която имаш за тях т.е. не преценяваш, а разхвърляш по категориите на описа. И е вярно че има голяма разлика - точно за това ти дадох пример с ходенето по тъмно. Тогава преценката започва от най-базовите неща - безопасност, поведение, разстояние, обстановка(благоприятна, неблагоприятна); ако човек има стратегия или по-силен инстинкт, започва да преценява и допълнителни детайли.

Ако същия човек го срещнеш на светло, да не говорим, да ти го представи някой, на който имаш доверие, тогава дори няма да ти мине през акъла да правиш подобни преценки или по-правилно е да се каже, че те ще са много добре скрити зад социално обусловени преценки -възпитан ли е, невъзпитан ли е и т.н.

Това е за автоматизмите.

Сега за съзнателната преценка, която всъщност е обект на темата. Мен ме интересуваше какво казва Йога по въпроса с преценките. Чува съм за "приемай хората такива, каквито са", както и други подобни препоръки. Исках да разбера каки дали практикуващите Йога се ръководят от подобни преценки в своето ежедневие и т.н.

Както виждаш, аз съм си изяснил въпросите. При това смятам, че са зададени достатъчно ясно и оставят достатъчно поле за свободна интерпретация. Май ти не си си изяснила отговорите.

_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор anachronic (slightly crazy)
Публикувано04.02.09 10:07



Не зная дали е от Йога или не, но това, в което от години се убеждавам и все по-ясно виждам, че всеки човек, с когото се свързвам, притежава частица от мен и прилича на мен по нещо. Дали ще е нещо в характера или темперамента, интересите или предпочитанията... винаги има нещо, в което мога да се огледам. Това ми помага да разбирам по-добре човека отсреща и да не го съдя



А съвсем първоначалните ми преценки за хората са по-скоро интуитивни. Но поглеждайки някого в очите за първи път, винаги съм с положителна нагласа към него.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: anachronic]  
Автор blue orchid ()
Публикувано04.02.09 10:20



В отговор на:

поглеждайки някого в очите за първи път, винаги съм с положителна нагласа към него.





на това му казваме базово доверие : )))))))







..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано04.02.09 10:38



Както и да се нарича, факт е, че такива процеси, които не са свързани с предразсъдъците на ума, а с инстинктите, са много по-директни и зад тях стои еволюция на няколко милиарда години.

Не случайно, в критични ситуации, хората, които имат по-развита интуитивна страна(да се разбира интуитивно-инстинктивна, а не псведо-интуитивно-интелектуална), реагират адекватно, а тия, които са с по-интелектуална страна, изпадат в разни психологични ступори и гризват дръвцето. Разума е прекалено кекав.

Най-добрият съвет, който съм срещал, за преценка на хората е най-прост и ясен:
Поглеждаш човека срещу теб в очите, виждаш го като човек със всичките му предимства и недостатъци.

Ето затова биенето на челото в земята, пред някой гуру не е добра практика, защото не можеш да го гледаш в очите и се налага да го преценяваш с разума, който си прави разни превъзнасяния и идеалистични схеми.

_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор blue orchid ()
Публикувано04.02.09 12:14



вътрешния ни разговор също не е добра практика, той е много утвърдителен, поддържа съня ни с огромна сила.

според йога, инстинктивно или не, всяка наша мисъл, всяко наше действие е заключено в обхвата на собствените ни васани. така че, когато преценяваме нещо, ние го преценяваме само и единствено според собствените си васани. това е : )))))))

знаеш ли, познавам ортодоксални йоги, с десетилетия практика, които са влюбени в 'една отделна реалност' и смятат, че тя е шедьовър по класическа йога.

можеш ли сега да се извъртиш в себе си и да погледнеш като йогин на това:

'— Моят благодетел беше магьосник с огромна мощ — продължи той. — Беше воин във всяко отношение. Неговата воля беше наистина най-великолепното му постижение. Но човек може да отиде дори до-далеч: може да се научи да вижда. Щом се научи да вижда, той вече няма нужда да живее като воин, или пък да бъде магьосник. Научи ли се да вижда, човек става всичко, преставайки да бъде нещо. Той. така да се каже, изчезва и все пак е тук. Бих казал, че това е моментът, когато човек може да бъде всичко, или да получи всичко, което желае. Но той не желае нищо и вместо да си играе с ближните си като с играчки, той ги опознава всред тяхното безумие. Единствената разлика между тях е, че човекът, който вижда, контролира своето безумие, докато ближните му не могат. Човекът, който вижда, вече няма активен интерес към своите ближни. Виждането вече го е откъснало абсолютно от всичко, което е познавал преди.'


но не ми отговаряй, имам усещане, че ти не си заешка дупка, а по-скоро един брониран монах : )))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: blue orchid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:19



Кажи му задръстеняк за да те разбере по-добре





Тема На вниманието на Дарт Вейдър - дар от Орхидеянови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.02.09 13:26



В отговор на:

— Моят благодетел беше магьосник с огромна мощ — продължи той. — Беше воин във всяко отношение. Неговата воля беше наистина най-великолепното му постижение.

Но човек може да отиде дори до-далеч: може да се научи да вижда.

Щом се научи да вижда, той вече няма нужда да живее като воин, или пък да бъде магьосник.

Научи ли се да вижда, човек става всичко, преставайки да бъде нещо. Той. така да се каже, изчезва и все пак е тук. Бих казал, че това е моментът, когато човек може да бъде всичко, или да получи всичко, което желае. Но той не желае нищо и вместо да си играе с ближните си като с играчки, той ги опознава всред тяхното безумие.

Единствената разлика между тях е, че човекът, който вижда, контролира своето безумие, докато ближните му не могат. Човекът, който вижда, вече няма активен интерес към своите ближни.

Виждането вече го е откъснало абсолютно от всичко, което е познавал преди.




Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Дарт Вейдър го е чел и го прилаганови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 13:34



Но не може да се мине направо към този етап без предишния -то е като да те хвърлят в океана без да си се научил да плуваш в басейн





Тема кажи на Орхидеята,нови [re: Aлekc]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано04.02.09 16:18



че посредникът е лайно!

Но Орхидеите извличат най-доброто, дори и от това...
А дарът и е хубав, но ми е подарен от друг (КК) преди много години...

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано04.02.09 17:30



Всяка броня има нужда от мека и възприемчива страна, всяка крехка вътрешна същност има нужда от броня. Двете се допълват прекрасно.



_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 17:37



Тва ода за охлюва ли беше?





Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор RabbitHole (Kung.Fu.Panda)
Публикувано04.02.09 18:11



Рапоне, Рапоне...



_________



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 18:30



Или за броненосеца?





Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: бeзпътeн]  
Автор %_^ (непознат)
Публикувано05.02.09 04:22



Пухкаво и глезено мамино детенце с тиква на пъпеш,
Ако един външен човек влезне в този клуб и първата закована тема какво ще си кажа, а?
- Тоя клуб е за клюки, интриги и заяждания и в първата тема се обсъждат сексуалните мераци на един пубер, когото го гони хормона и преследва жените като си търси нещо за наебаване. /"безпътен"/ Комплекси, егоцентризъм и борби за надприказване.....

А аз като един от най-старите и врели и кипяли в живота на Клубове ще ти заявя следното:

Йога означава Съюз! Обединение, Сливане !
- На какво?
- На индивидуалното, илюзиорно съзнание за "аза" с това на Твореца /Брахман и др. наименования/ Напускане на света на Майя - Голямата Илюзия и влизане в Света на Единството, където цари Вечен Мир, Вечна Хармония и Вечна Радост и Щастие. /наричани "Самадхи", "Нирвана" "Мукхти" и др. наименования/

За да се постигне това Единство тези, които са готови и узрели за това прилагат всевъзможни техники и практики. Всеобщото при всички техники и практики е
1.Отказване от всички светски удоволствия, които обсебват съзнанието ни постоянно.
а/алкохол, цигари
б/секс
в/месна храна
г/рок енд рол и всякакви други привързаности
д/усамотяване и уединяване и НИКАКВО ПРАХОСВАНЕ НА ЕНЕРГИЯ В ПРАЗНОСЛОВИЕ И СЛОВОБЛУДСТВА, СПОРОВЕ, ИНТРИГИ, БОРБИ и т.н.
д/насочване на цялото внимание и сетива НАВЪТРЕ В СЕБЕ СИ - ТАМ КЪДЕ ОБИТАВА ИСТИНАТА.


Ти не отговаряш на НИТО ЕДИН ОТ ГОРЕИЗБРОЕНИТЕ ПОКАЗАТЕЛИ за да се наречеш "йога".....


1.Ти робуваш на хормона, който те удря в главата и си търсиш жени за ебане. Това обсебва цялото ти съзнание.
2.Страстен привърженик си на рок енд рола и това обсебва съзнанието ти постоянно.
3.Влюбен си в себе си /илюзиорното "себе си"/ и физическата си външност ВМЕСТО ДА СЕ ОТКАЖЕШ ОТ ТАЗИ ИДЕНТИФИКАЦИЯ И ТЪРСИШ ИСТИНСКАТА СИ СЪЩНОСТ.
4.Бидейки егоцентрик и самовлюбен ти си адски честолюбив и готов във всеки миг да водиш безкрайни спорове с всички, които не мислят като теб и не ти правят евала.
5.Бидейки нагъл и самонадеян пубер ТИ ИЗОПАЧАВАШ ВЕКОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ В ЙОГА И ПРОПОВЯДВАШ В ТОЗИ КЛУБ СВОЯ ИЗФАНТАЗИРАНА "йога" И ПРАВИЛА, КОИТО НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ЙОГА И КРИЯ ЙОГА И УЧЕНИЕТО НА ТВОЯ УЧИТЕЛ. Робувайки на бедния си и крайно неадекватен Гуру Цар УМ ти не можеш да си усетиш колко си жалък и смешен в очите на всички с напъните си да се вдигаш на пиедестал....


Ти си на светлинни години далеч от всякаква Йога и няма да стъпиш на Пътя на Йога ДОКАТО НЕ НАПРАВИШ ГЕНЕРАЛНИ ПРОМЕНИ В СВОЕТО МИСЛЕНЕ ПО ВЪПРОСА.



До тогава ще си останеш просто един пухкав, разглезен, мекотел еблив и похотлив пубер с външен вид на продавач в колбасарски магазин.

И ника "безпътен" ти приляга абсолютно!!!

Единственото коректно нещо при тебе.







Тема Re: Преценките са винаги по предразсъдъцинови [re: %_^]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.02.09 07:39



Отговорих ти в другата тема на това вече. Абсолютно нищо от това, което си писал за мене, не съответства на действителността. Няма смисъл на стари години да изпитваш такава мизерна злоба към младите хора.



Тема Re: Как преценявате хората около васнови [re: RabbitHole]  
Автор Avalanche! (неудържима)
Публикувано09.03.09 06:35



Новата секта “Добрил Злобаров – паразит, безпътен” старозагорски виртуален бабаит и мамино детенце.

Значи името на сектата е на нейният патрон Добрил Злобаров с ник "безпътен" от Стара Загора и целите на сектата са атеистични и анархистични. ПЪЛНО ОТРИЧАНЕ НА ДУХОВНОТО И СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА КАКВОТО И ДА БИЛО ИЗВЪН 5-те ЖИВОТИНСКИ СЕТИВА.

При тази секта се употребяват мантри. Основната мантра е "НЯМА" ! Запомнихте ли я?
Сега - тя се прибавя към следните допълнителни думички:

Бог - НЯМА
Душа - НЯМА
Карма - НЯМА
Възмездия - НЯМА
Еволюция - НЯМА
Просветление - НЯМА
Себереализация - НЯМА
Самадхи или Нирвана - НЯМА
Разлика м/у Учител и ученик – НЯМА
Каквато и да било отговорност към другите и света - НЯМА
Елементарно възпитание и уважение на другите - НЯМА
Въздържане от порочни мисли и животински страсти - НЯМА
Въздържане от псувни и ругатни - НЯМА
Ограничения при плюскането - НЯМА
Стремеж към Истината - НЯМА
Концентрация-Медитация - НЯМА
Поемане на себеиздръжка и работа - НЯМА
Контрол над словоблудствата и чикиите на ума - НЯМА
Уважение на чуждо мнение несъответстващо на твоето - НЯМА
Уважение към по-възрастните, по-опитните, по-мъдрите от тебе - НЯМА
Необходимост да се спазва Регламента на Дира и конфиденциалноста на юзърите - НЯМА

и др. НЯМА, НЯМА, НЯМА......

Сега ето още няколко мантри, които може да си повтаряте по 5,698 пъти на ден - но вместо „аз” трябва да казвате "Добрил Безпътен" защото той е Ругу на сектата.

"Аз съм зодия Скорпион и съм най-готиният в целия свят, повече за зодиите не ми трябва да знам!
Аз съм красив, елегантен, интелигентен, сексапилен, млад и перспективен
Снимките показват, че съм изключително секси и красив - и много мадами ме харесват."


Какво е Ругу ли?
Ми в Индия и при йогите има едно понятие Гуру. Духовен учител.
Гу-Мрак
Ру-Светлина
Или учител който може да ви вземе от Мрака и отведе в Светлината.

Сега при тази нова секта на Добрил-безпътен имаме обратни функции.
Ругу - някой, който може да ви вземе от Светлината и отведе в Мрака.
Мракът на собствените му заблуди долни животински страсти и себелюбие - нарцисизъм.

Желаещите да се запишат да се обърнат към Добрил-безпътни. При него може да чуете по всяко време избрани пошли и анти-музикални записи на хеви метал парчета с много крясъци и шум и сатанински текстове за разрушение и анархия. В които доминират силите на Мрака.

Добре дошли в новата секта на дира.

Ето основателя и:



"Красив", "строен", "секси", с "умен поглед" - типичен Ругу.
Угоен и охранен като коледно прасе.....



Кой каза, че Калиуга вече е победена от Водолея?

Силите на Мрака могат да взимат всевъзможни форми..... този път те са взели заоблената форма на “юнака що бозал 30 год” Добрил Злобаров - безпътен от Стара Загора.

Помитай гнидите атеисти роби на Мрака!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.