Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Моля за помощ, объркан съм  
Автор Zest ()
Публикувано12.01.09 01:35



Посъветваха ме че имам нужда от йога. И реших да започна.
От 4 часа ровя из нета и чета и се обърквам все повече и повече.
На места пише че йога е да опознаеш себе си, на друго чета за някакви състезания и шампионати, на трето че е това са секти и в крайна сметка - блокирах, защото няма логическа връзка межди изброените.

Затова реших да попитам.
Нужни са ми дихателни упражнения(пранаяма) и да си изчистя главата от паразитни мисли.
В нета единственото което открих в моя град е сахаджа йога, но на много места четох че това било секта а мен ме е страх да посещавам такива.

Какъв вид йога ще ми препоръчате?



Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Zest]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.01.09 02:31



Точно за това, от което се нуждаеш - изчистване на съзнанието от паразитни мисли и пранаяма - най-доброто, достъпно в България, а може би и не само в България, е Крия Йога, посвещения в която се дават от идващия всяка година в България индиец Шибенду Лахири.

При посвещението се дават няколко едновременно прости за научаване и изпълнение, но в същото време изключително полезни упражнения, основното от които е пранаяма. След което всеки си ги практикува сам вкъщи, не се изисква членуване в някаква организация, нито пък се налагат някакви "правила" на поведение. Не се насърчава сляпото вярване или издигане в култ на даден учител по никакъв начин, а системата е изцяло практически насочена, при изследване на процесите, които се случват в тялото и съзнанието.

Ако те интересува повече по въпроса, можеш да ми пишеш на бележки.



Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Zest]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано12.01.09 06:09



Автор: Zest
В нета единственото което открих в моя град е сахаджа йога, но на много места четох че това било секта а мен ме е страх да посещавам такива.


Сахаджа йога НЕ Е секта и е официално регистрирана организация в БГ и по целия свят.

За да разсея твоите опасения ето и мнението на Белгийския съд:



Много хора плюват срещу Сахаджа йога, защото тя не взима пари за духовността, която дава и по този начин вреди на финансовите им интереси.

***


Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Zest]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.01.09 07:51



С Хатха-йога естествено, тя се занимава с пранаяма, асана и овладяване на съзнанието като чист метод. Започва се от първата крачка и тогава всичко е наред. В кой град си?



Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Zest]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.01.09 08:34



Като гледам си пуснал тема, която да даде възможност на клубарите да си премерят мускулите.

Ще видиш, че всяка йога отговаря точно на твоите необходимости. Но при положение, че в твоя град има само сахаджа йога какъв избор търсиш?

Между другото смятам, че един от начините да се отървеш от паразитните мисли, е да не ги подхранваш.

А логическа връзка между изброените от теб има - всяко духовно учение си има и "спортна версия" - кой е по-по-най. И съответно всичко, което не познаваме и ни плаши, можем да забием с името "секта". Ако някой е видял в йогата нещо, което да може да привлече души от неговата църква, разбира се, че ще я обяви за секта.



Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Zest]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано12.01.09 08:53



Изкуството да живееш. Практикува широко пранаяма с цел връщане на ума в настоящия момент и изчистване на стресове и негативни натрапчиви мисли.
http://www.artofliving.bg/
От кой град си?

Бъди себе си


Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Zest]  
Автор mian ()
Публикувано12.01.09 11:24



аз пък ще ти препоръчам да прочетеш ето

и вероятно ще разбереш защо безпътен ти е писал за Крия йога като добрия избор!
Хубаво е, че я преиздадоха миналата година!


А ако имаш въпроси относно йога, тук ще ти отговорим,
нищо че отвреме на време се отклоняваме от първоначално зададената тема!



Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: Tъpcaч_]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано12.01.09 11:41



Защо точно мнението на белгийския съд да е меродавно?? Педофили белгиийски!

Сахаджа Йога си е чиста проба секта. Сцаянтологията също е регистрирана по целия свят и също е секта. Казано е "Недей лъга!".

Кураж, не сме сами!

Редактирано от huanji на 12.01.09 20:05.



Тема Re: Моля за помощ, объркан съм [re: huanji]  
Автор Zest ()
Публикувано12.01.09 11:42



Благодаря на всички за помоща !
От Ямбол съм. Вероятно тук има и други видове йога, но не мога да ги открия в нета.



Тема Най-важното е [re: Zest]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано12.01.09 11:47



да не се допитваш в този клуб!
Това тук е така наречената "Механа Йога". Тук освен гараджийски истории друго не се случва. Единият модератор тук е любител на вампиризма, а другият е пияница и чревоугодник. Неща които са в пълен противовес с философията на коя да е йога, била тя дори и сахаджа, която е секта, хата, раджа или каквато и да е.

Тези наричащи себе си "йоги" в този клуб могат само да объркат объркания ти мозък още повече.

Кураж, не сме сами!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.