Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Познавате ли Риния? [re: Фeйщицa]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано06.01.09 20:13



А на мен ми хареса. Добре си ги казва жената нещата, ако се позачетеш не е несвързано, ами си е много точно даже. Ето някои от нещата, които ми харесаха:

А Духът се поражда чрез отношенията. А отношенията ги няма в момента.

Според Риния ние гледаме само формата, която ни харесва, но ако гледаме със съзнанието, което бихме могли да имаме - отворено съзнание, ще видим само едни отношения на енергията, които пораждат живота.

Тя казва, че никой не е болен на Земята. Когато енергията на даден човек не е в равновесие, тя показвала, че той не я разбира, а не че човекът е болен. Когато хората започнели да разбират енергията, те тогава нямало да боледуват и щели да познаят тази вечност. Тогава нямало да им трябва нищо.
"Говорите си велики духовни работи и накрая се оказва, че сте пропаднали в ада. И ада го няма, и рая го няма, има само един живот, едно разбиране на нещата. За това да говорим.




Тема Re: Познавате ли Риния? [re: Фeйщицa]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано06.01.09 20:46



М даа...И аз бих ти препоръчал да внимаваш и да имашедно наум. Ходил съм й на една или няколко сбирки...На мен също не ми допадат някой неща...

Има Слънца, които могат да те стоплят и през облаците
И камъни има, които дори огрети от Слънцето остават студени...

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Внимавай с медитацията!!!нови [re: Фeйщицa]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано07.01.09 00:53



Точно така, ти си права. Но ако имаш духовен наставник той непременно ще ти каже да си изчистиш тялото, за да позволиш на енергията да протича свободно. Това изчистване става с асани, Крия Йога и съответен начин на хранене.
Веднъж с компанията ми от Йогата бяхме поканени при един учител - Леон Москона- и той ни проведе медитация. След 3 години практика, 4 години вегетарианство, безброй прочистващи процедури, дни на глад и прочие, неговата медитация беше толкова силна че аз започнах да се треса цялата и много се уплаших. А той седеше и ме гледаше усмихнато и ми каза "Ти си на прав път, но трябва още много да се изчистваш и да подготвяш тялото си". Представяш ли си?
За съжаление, съм виждала хора, които се зарибяват по медитацията и не правят нищо друго и това ги отвежда на 4ти километър в усмирителна риза...

"Би било добре да се събудим преди да умрем"


Тема Re: Познавате ли Риния?нови [re: Фeйщицa]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано07.01.09 00:57



не вярвай на хора, повярвай в себе си



Тема Re: Внимавай с медитацията!!!нови [re: _Bunny_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.01.09 01:06



Как искаш да не се тресеш с тази гордост...





Тема Re: Внимавай с медитацията!!! [re: huanji]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано07.01.09 01:12



Това което и казвам не е от гордост, много различно е всъщност - просто и разказвам за моя опит и защо не вярвам в учители , които учат само на медитация. Идеята ми беше, че колкото и да вървим, винаги има още мноооого мноооого път пред нас, понякога отчайващо много... И медитацията изглежда най-лесното- седиш си, не се движиш, не се чистиш, просто не мислиш за нищо. Но може да е много опасна.
Не съм искала да прозвучи по грешен начин.

"Би било добре да се събудим преди да умрем"


Тема Re: Внимавай с медитацията!!! [re: _Bunny_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.01.09 01:16



Чакай сега, звучиш съвсем нормално. Нищо лошо не съм казал.



Поздрави.



Тема Re: Внимавай с медитацията!!! [re: huanji]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано07.01.09 01:21



Поздрави и на теб
Просто това с гордостта прозвуча нападателно.



"Би било добре да се събудим преди да умрем"

Тема Re: Внимавай с медитацията!!! [re: _Bunny_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.01.09 01:30



Що толкова мразя да обяснявам...

Отварянето на съзнанието може да се подпомогне от ограничението, отречението, практиката, но сами по себе си те нищо не значат. Когато му дойде времето то просто се случва, ако въобще, отварянето на съзнанието като израз има някакво значение...

Приемай нихилизма ми за чувство за хумор.





Тема Re: Познавате ли Риния?нови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.01.09 09:49



Ще правиш каквото можеш и постепенно ще напреднеш.

Имаме няколко човека в групата, на които също им е трудно да правят някои пози, но не се отказват...Bunny ти е дала много добро мнение по въпроса, на 100% съм съгласна с нея за тренирането на тялото и пречистването...Само ще добавя, че може дори да не е точно йога, може просто лечебна физкултура за заздравяване на гръбнака, но все пак по-добре йога, защото тя е цялостна система...Ще видиш как постепенно ще ти дойде енергия и ще започнеш да се чувстваш по-добре във всяко отношение ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.