Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: обсебване [re: DarthVader™]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.02.09 00:48



За щастие вече е трети февруари.



Безпътен твърди, че е шахматист. Най-важното за един шахматист, пък и за всеки друг спортист или дори редови човек, е да се научи да губи с достойнство. Да се научи, когато се налага да каже навреме, спокойно и с достойнство: "Предавам се!"

Ако безпътен беше поне за момент проявил дори сянка на самокритичност, уверен съм, че всички щяха да спрат да го атакуват.

Но не знам защо, той държи на всяка цена да бъде винаги правият - ако не в чуждите, то поне в собствените си очи.

И това му пречи изключително много...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Теми и въпроси касаещи клуба 2 [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.02.09 00:54



Нищо лично.

Просто не мога да си представя една качествена жена, която ще търпи дълго който и да е мъж да поддържа системно паралелни отношения и с други качествени жени.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: обсебване [re: Aлekc]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано03.02.09 01:03



не знам от какво си щастлив, след като обсебването ит запозна на втори? всъщност явно ти харесва ситуацията...



та според мен нека го критикуват жените и модератора, но ти къде се буташ сред жените?! но след второвевруарското обсебване е нормално, предполагам...

П.С.
давай барабар алекс със жените, най-малкото пък аз ще ти отнемам правото на самоопределяне !

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: обсебване [re: DarthVader™]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано03.02.09 01:14



Ама то верно ще излезем сите булгари и традиционалисти. Сякаш си прав и за таз бойна традиция булгарска: "Кютек по падналий" (нали ти беше по бойните изкуства рзумяваш ги нещата). Преди имаше кютек по падналий Оро сега по падналий безпътен. Кой по какво си падне - кютек та до посинение. Вай вай...

А сега де такъв е живота ... опасна работа. Некой може да бъде набеден за оро-обсебен

некой за безпътно-обсебен.

Виждаш в другите само това, което е в теб.

Ама как само й го изтипоса на каломаинката - туй май верно си е така.

А накрай неразумем има ли паданали, бити и биещи туканка е клубний вопрос...

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: обсебване [re: DarthVader™]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.02.09 01:45



Не съм забелязал да съм изключение в дискусията. Освен жени имаше още и поне трима мъже (освен мен) които участваха в дискусията.

Теб обачее те нямаше! И то точно на 2 февруари.

А това е много, много съмнително...



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Теми и въпроси касаещи клуба 2 [re: huanji]  
Автор chela (непознат)
Публикувано03.02.09 05:10



Тази тема е.... върховно постижение преди всичко на пишман мода хуйамджик!!!! Евала!!! Постигна си целта да спретнеш една долна селска кръчма за интриги и словоблудства нон-стоп.

А Йога?

Квой туй дживотно бре.... къде живей, как изглежда.....




Тема Re: мадхямака [re: blue orchid]
Автор chela (непознат)
Публикувано 29.01.09 03:05



Светът в който живеем е съставен от... безброй светове...
И всеки индивид живее в своя единствен, уникален и неповторим свят. Няма двама души, които да живеят в един и същи свят. Отвреме навреме се получават "допирни точки" на личните светове и все пак ВСЕКИ ЖИВЕЕ В СВОЯ ИНДИВИДУАЛЕН И НЕПОВТОРИМ СВЯТ.
Тогава? Кой крив, кой прав?
Има ли някакъв критерий, някакви всеобщовалидни положения и всеобхватни и неизменни истини?

Правилният Отговор е:
- Да има! Независимо от нивото на развитие - психично, интелектуално и духовно ВСЕКИ ИНДИВИД СЛЕДВА СВОЯ ИНДИВИДУАЛЕН И НЕПОВТОРИМ ПЪТ НА ЕВОЛЮЦИЯ, КОЙТО ВОДИ ДО ЕДНА И СЪЩА КРАЙНА ЦЕЛ - СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА! Това е само един термин от многобройните използувани и от религии и от учения и от философи и т.н. за ЕДНО И СЪЩО НЕЩО. А то е:

ОСЪЗНАВАНЕТО НА СВОЯТА БОЖЕСТВЕНА СЪЩНОСТ И ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ ОКОВИТЕ НА ГОЛЯМАТА ИЛЮЗИЯ НАРИЧАНА МАЙЯ! С други думи "сливането на индивидуалното илюзиорно съзнание за "аза" като изолирана единица с Висшето Съзнание на Твореца на Вселената.

Във всекиго е заложен един "чип" който ни движи и тласка и ни повелява:
- Търси! Търси Истинското Себе си! Търси Бога!
И няма никакво значение кой на какво ниво е в момента.... Може да е първосигнален лумпен-материалист и атеист в момента с отворена само най-долната чакра /както е при повечето юзъри в този клуб превърнат в селска кръчма напр. "мементомори", "Dirt Vader", "Black Wolf", "хуйамджик", "курохаген", "безпътен", "Roxy"и др. баламбурници-интриганти или просто е малко по-напред с материала и почва да се интересува от други светове "отвъд този материалния"...... ВСИЧКИ ДО ЕДИН СЪЗНАТЕЛНО ИЛИ НЕ ТЪРСЯТ И ТЪРСЯТ И ТЪРСЯТ.......дори и да не осъзнават какво именно.... ТОЗИ ПРОЦЕС, ТОВА БЕЗПОКОЙСТВО, ТАЗИ НЕУДОВЛЕТВОРЕНОСТ ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ДОКАТО...... ЧОВЕКА НЕ ИЗПЪЛНИ СВОЕТО ЕДИНСТВЕНО И ВЕРНО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА ЖИВОТА, КОЙТО МУ Е ДАДЕН КАТО ДАР - ОТКРИВАНЕТО НА ИСТИНСКОТО СЕБЕ СИ.


На тази тема има 2 основни категории хора:

1.Открилите Себе си. Наричат ги Просветлени, Месии, Аватари, Пророци, Духовни Водачи, Гуру и т.н.

2.Такива, които се ровят във всевъзможни описания и дебати относно СебеРеализацията. Те словоблудстват, те интерпретират, те спорят, те нападат и се нервират, те тълкуват и се мъчат С ПОМОЩТА НА УМА СИ И ИНТЕЛЕКТА ДА СИ ОБЯСНЯТ ТОЗИ ПРОЦЕС НА ТРАНСФОРМАЦИЯ НА СЪЗНАНИЕТО. И КРАЙНИЯТ РЕЗУЛТАТ Е: "ОТ ПУСТО - В ПРАЗНО!" Никаква СебеРеализация!!! Игри на Гуру Цар УМ и нищо повече. Такива хора стигат до "дълбокото умствено заключение": - Всичко е Илюзия! Няма и не може да има НИКАКВА СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯ! И..... спират своите усилия и почват да се гаврят с търсачите на Истината. И в този клуб-кръчма няма нужда да ги търсите със свещ.... ТЕ СА ЗАДРЪСТИЛИ КЛУБА ДО КОЗИРКАТА.

В този клуп няма място /макар и виртуално/ за ТЕЗИ, КОИТО СА ПОСТИГНАЛИ СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА. На тях не им е разрешено да говорят и пишат за това. Те са гонени и преследвани от пишман-модите и др. баламбурници първосигнални атеисти и анти-йоги./



В тази тема и в много други се обсъжда т.н. "пустота" която настъпва, когато дейността на ума спре. И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ НИТО ЕДНА ДУМИЧКА ЗА.....СОБСТВЕНОТО СИ ИЗЖИВЯВАНЕ НА ТОВА СЪСТОЯНИЕ. Вксичко е догатки, цитати на чужди описания, философстване и словоблудстване.....


Добре.

Т.н. "пустота" е в същност НАЙ-ДЪЛБОКОТО ВЪЗМОЖНО ЗА ЕДИН ЧОВЕК ИЗ-ЖИ-ВЯ-ВА-НЕ НА ЕДНО СЛИВАНЕ С БЕЗКРАЙНОТО, НА ЕДНА НЕОПИСУЕМА ИЗПЪЛНЕНОСТ С РАДОСТ И БЛАЖЕНСТВО И ЦЯЛОСТ. Никаква пустота! Единственото, което липсва е..... непрестанния поток от мисли с които сме свикнали да живеем. Времето е спряло и цари Неописуемата Красота на Единството.

Няма По-Велико Изживяване за един човек от това!!!







Тема Re: обсебване [re: titiksha_]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано03.02.09 07:59



Ама как само й го изтипоса на каломаинката - туй май верно си е така.


Това какво означава - с моите камъни по моята глава ли?



А накрай неразумем има ли паданали, бити и биещи туканка е клубний вопрос...


Ти виждаш ли паднали? Или жертви? Аз не.



Тема Re: обсебване [re: DarthVader™]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 08:34



Ако си мислиш,че оригиналничиш,че всички са маскари и поради това нямат право да помагат на някой още по-самозаблуден не си познал.Ако ще вменяваш на алекс,че е гей пак не си познал.На мен ми се струва,че след оправянето на безпътен май ти си наред

Ще пречи на колектива тоя изпаднал астматик



Тема Re: Теми и въпроси касаещи клуба 2 [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.02.09 09:17



По- скоро въпросът е, засенчен и наранен ли се чувстваш от липсата на внимание? Съжалявам, това си е твое постижение и никой тук не ти е виновен, че се валяш в собствените си изпражнения. Единственото което можеш да спечелиш е всеобщото съжаление.



Точно Гали ти каза, че въобще не й приличаш на йога и как ли да приличаш с три упражнения и свободно съчетание на чужди мисли.



Тема Re: обсебване [re: titiksha_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.02.09 09:18



според мен той просто извади най-същественото от постинга й и го подчерта. при всички положения тя не е човек, който да раздава определения наляво и надясно и те да й се връщат обратно като бумеранг...






Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.