Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема за любовта учител ученикнови  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано06.12.08 14:21



Преди време една стара позната пусна такава тема във съвсем друг форум. Темата беше интересна - за безусловната любов на ученика към учителят и обратно. Мисля, че ученикът трябва да е много тъп като дори спомене името на учителат си. Нали учителят е успял, когато ученика надмине учителя.

Пиша това заради развалената тема "Секс и Сексуалност", с това кой кой е Шри Шри или Шибендо?! Аз съм споменавал само два пъти учителят си и това ми беше достатъчно да не го правя повече.



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: nonetheless]  
Автор Simran (непознат)
Публикувано06.12.08 14:37



аз имам въпрос:

"""Шибенду на нищо не "учи", нито пък аз следвам "ревностно" "учението му". Животът в Крия Йога не се изразява в следване на някакви "учения", "предписания", "морал" и т.н. Това е движение в Енергията на Осъзнаването, което е отвъд сляпото следване и "заучаване" на поведенчески модели. """

Тогава за какво служи Шибенду?
Каква е неговата роля?



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: nonetheless]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.12.08 16:59



Абе не я разбирам аз тая работа с любовта между учител и ученик. Кой кого обича и по колко пъти? Или се редуват?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: nonetheless]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.12.08 18:34



Любовта е отвъд представите и "разделенията", а "учител"-"ученик" е нищо друго освен... поредното "разделение", продукт на ума, следователно илюзия. Всъщност няма "учител", няма "ученик, това споделя и Ади Шанкара в Нирвана Шатакам.

Освободете се от товара на всички "идентификации", в т.ч. че например - ти си "ученик", а някой друг - "ти" е "учител".

Тази "любов", която идва от илюзията за "разделение" между "субект" и "обект", не е никаква Любов, а най-обикновено егоистично обсебване на ума. Например, мислейки си неща от рода, "Моят учител е велик, просветлен" и т.н., аз лаская всъщност себе си, защото покрай "величието" на "моят" "учител", започвам и аз да си внушавам, че съм "велик". И "моят" "учител" - става поредната "придобивка" на "аз"-а.

Ако даден "учител" поощрява тази илюзия за "разделение", то това е истински белег, че въпросният "учител" е опасен манипулатор и се стреми да създаде култ към себе си. Тези, които създават "култове", йерархии и т.н. и замърсяват съзнанието с какви ли не вярвания - това са мошениците на "духовния" пазар. И е пълно с такива.



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: Simran]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.12.08 21:26



Не ми е известно Шибенду да "служи" на нещо или пък да изпълнява някаква "роля", но ако искаш, питай го.



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: бeзпътeн]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.12.08 21:36



В крайна сметка ти си пасивният адепт на любовта на Шибендо

Чувстваш фрустрация и за това го пробутваш навсякъде -имаше нещо такова в Хъклбери Фин -идват мошенници артисти и половината градче гледа представлението -на излизане-о супер много добра постановка -за да може да се прекара и другата половина от града- на третата постановка-мошенниците в катран и перушина



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: бeзпътeн]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано06.12.08 21:37



Ако даден "учител" поощрява тази илюзия за "разделение", то това е истински белег, че въпросният "учител" е опасен манипулатор и се стреми да създаде култ към себе си. Тези, които създават "култове", йерархии и т.н. и замърсяват съзнанието с какви ли не вярвания - това са мошениците на "духовния" пазар. И е пълно с такива.
____________________________________________________________________
Напълно съм съгласна с твоето мнение...
На такъв Гуру ,такъв Ученик...
Има 2/типа духовни Учители ,и 4/типа на последователи и ученици...

Типове на гуровците са:
____________________
1. Дикса-гуру.
2. Сикса-гуру.

Типове ученици или последователи са :
__________________________________
1. Уттама.
2. Мадхяма.
3.Адхама.
4. Акарта.

Уттама и Мадхяма типове ученици са преданите и сляпо следващи инструкциите на Гурото...
Другите два типове ,и по-скоро Акарта много хич не им се слуша та камо ли
да има и любов към учителя...

Редактирано от varadave на 06.12.08 21:41.



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.12.08 21:46



Стара жено, лягай да спиш.



Тема Re: за любовта учител ученикнови [re: nonetheless]  
Автор ovenen (непознат)
Публикувано06.12.08 21:50



объркал си нещо - казва се: "На Учителя с Любов!"

или:
Този, къйто ни научи какво е Любов





Тема Re: за любовта учител ученик [re: nonetheless]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.12.08 21:53



Това макар и да не съм съгласен с терминологията е следствие, а не причина поради което разискването е безпредметно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.