Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: mo32®]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.10.11 23:19



замислил ли си се клкоо сполучливо са нарекли оключването джейлбрейк хакерите са умни хора, почитатели на свободата



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: Darth_Vader™]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано16.10.11 23:24



В действителност, джейлът използва дупка в сигурността на iOS, чрез която я хакват/отключват. Същата дупка, теоретично, може да се използва и за други цели, освен правата да си качиш пиратски софтуер.

Ето моя работен кон, разбира се Андроид, изключително съм доволен от него:





___________



Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: mo32®]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.10.11 23:42



и аз обичам анимираната локвичка на андроида. Аз също предпочитам андроида, но не се притеснявам да подарявам на най-близлите си и ябълка или боза7 в зависимост от техните предпочитания.
А колкото до сигурността, няма абсолютно сигурни системи. Но сега тематикат е за геният на злото Джобс, който по най-подъл начин лишава клиентите от права върху покупката. т.е. купуваш ябъилкио например, но нямаш право да направиш щрудел от тях, зщото лицензт за ябъките е собственост на нахапаната червива ябълка, а те не обичат щрудели например. или имаш брашно, но нямаш право да направиш хляб от него, защото стив жобс обичал смекици или донът, но не и хляб, примерно. Алекс може да се превъзнася от онази реч ( аз също я харесвам), но ако за него парите не са били толкова важни, какво следва, че е била важна властта на корпорациите ли? Явно това е била идеяата на ябълката - корпоративно робство.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: Darth_Vader™]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано17.10.11 01:04



Не съм в час с продуктите на Епъл, но фактът, че независимо от Епъл съществува свободен софтуер или софтуер, който можеш да ползваш и видоизменяш показва, че винаги има алтернативи. В крайна сметка, Епъл или която и да е друга корпорация не те кара насила да й купиш продукта. Не бива да забравяме, че свободата не е безплатно удоволствие. Примерно за да имаш уменията да настройваш или видоизменяш софтуер се изискват познания, които не падат от небето наготово. Трябва да инвестираш в постигането на тези знания, а не всеки има възможност или желание да го прави. Това, за което Столман пропагандира - пълна свобода от корпорациите звучи добре, но как например да си представим съвременния свят без мобилни телефони? Каква алтернатива предлага Столман? Ами интернет? Кой може да ти гарантира на 100%, че не си наблюдаван и т.н. Да не ползваме облачни услуги?! Това ако мога да го ползвам някой ден в реално време все едно работя на настолен компютър ще е най-якото технологично нововъведение в живота ми. На практика офисът ще е навсякъде с теб и във всеки един момент ако ти се прииска да свършиш някаква офис работа, ще можеш да го направиш отвсякъде!!!

Редактирано от vitaminko на 17.10.11 01:06.



Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: vitaminko]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.10.11 02:31



определено облачните услуги са голям плюс, но зависи идята, с която са направени, ако е идеята Биг Бро да има достъп до и да контролира личната ти информация - не , мерси!а и не знам защо мислиш, че линукса няма облачни услуги, например убунто, можеш винаги да си добавиш каквато програма ти трява, само ти трява връзка към нета. и повечето е фрии.

П.С.
Не правя реклама на линукса, просто споделям, дори сега пиша от уиндоус комп.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: Darth_Vader™]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.10.11 09:30



Ubuntu One e облачната услуга на Убунту. Има версия и за Windows, лошото е, че задължително папката трябва да се намира в "Home" директорията т.е. тази на потребителя, която е еквивалентът на Home от Линукс.

Иначе аз ползвам Dropbox, която има версии за Win, Mac и Linux, iOS и Android. Препоръчвам я. Отделно, че с услугите на Google синхронизирам всичко, на всяка платформа.

Никой не е анонимен в интернет, а самия факт, че всеки от нас си има уникален номер по рождение (ЕГН) показва, че и никой не е анонимен по принцип. Но това е друга тема.

___________

Редактирано от mo32® на 17.10.11 09:33.



Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: Darth_Vader™]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано17.10.11 22:25



Не съм казвал, че Линукс ОС не предоставят облаци

. Всъщност един истински облак трябва ли непременно да е обвързан с една ОС? Само коментирах тази част от изказването на Столман, че не трябва да се ползват облачни услуги заради загубата на лична свобода. Това според мен е твърде крайно ако го е казал и още повече не става ясно каква алтернатива предлага Столман, защото ако се тръгне по неговата логика Интернет също не трябва да се ползва.



Тема Re: Смъртта на Стив Джобс беше предизвестенанови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.10.11 23:02



Столман винаги е бил краен. Другата крайност на корпорациите. Истината е в средни път.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.