Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано16.11.08 16:14



Защо си мислиш, че някой се мисли за нещо повече от някой друг?



За мен например модераторката на клуба на раково болните беше много по-силен и достоен за уважение човек от повечето от т.нар.хора с духовни интереси, мир на праха й...

А за себе си осъзнавам, че имам значително повече проблеми от много други хора...И се надявам йога да ми помогне за преодоляването им...Не търся някаква „духовност” в нея...



Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: Aлekc]  
Автор Aye!!! (ентусиаст)
Публикувано16.11.08 16:16



Много хора тук си въобразяват, че от самия факт, че се интересуват от йога, адвайта, даоизъм, будизъм, Кастанеда, Лазарев и т.н. следва, че те вече са по-духовни и "напреднали по Пътя".

И те съответно се отнасят към личности от типа на Обама или кралица Рания с чувство за духовно превъзходство. Точно както православните християни се отнасят към своите събратя-християни "сектанти" - католици и протестанти.


Да, но тези истини не са удобни :)
То факт е и че един бодхисатва не ще се разграничава от което и да е създание с настояване за превъзходство над него. Понеже сам бодхисатвата не стои НАД което и да е друго създание (той по-скоро ще се постави ПОД, СЛЕД, ДО).
Ама не е удобно, пак ти казвам, да се приеме, че целият живот е практика. Нали така се губи сладката илюзия за специалност и няма върху какво да се закрепи опората


Така че...не настоявай за вдяване

А източната женственост е магична :).
Харесва ми и респекта на принцесата към веждите, а не като една нашенска - неизточна, некрасива и следователно небожествена практика по ощавяне до безвеждие
Мерси за материала - освен че е обаятелна, дано да е смислена принцесата. И аз като теб вярвам, че е.



Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.08 16:55



Според мен тези сраванения между духовни учения и политика са неудачни. Освен ако нещо не съм пропуснал в разговорите по темата.



Не знам дали всеки, който слуша мъдри хора, остава глупав. Както и който слуша богати хора да говорят, или пък лекари. Относително е, някои не се променят, други пък си взимат нужното.

По- скоро зависи от това, дали човек е готов да бъде ученик или вече е учител.

Кой, къде се намира не ни е дадено да знаем. Този въпрос сме го дискутирали неведнъж.

Явно нещо съм изпуснал, защото не знам кой тук се е отнесъл към Обама с чувство на духовно превъзходство. Лично аз изпитвам силно недоверие към него, но това е защото няма да повярвам на Американската политика. Не, че ще повярвам в някоя друга...все пак съм наясни какво значат парите и властта. Обама за мен е пионка, както всички други и след като хамериканците за поредън път си решиха кризата, като го набутаха на останалият свят, сега и играят нови пиеси с президента - светия.

Безстрашието ще обхване поне 90 процента от хората, стига да им кажат, че ще бъдат начело на света. Защото американският президент е най- влиятелната фигура в света. Така, че това не е довод за мен.

Лично аз не виждам защо ще се отнасям с уважение спрямо човек, който още нищо не е направил, за да го спечели. Предизборните театри и реалното управление са различни неща. Вижда ми се, прекалено си залитнал да се прехласваш по този човек и сигурно ще ми се сърдиш за дето съм реалистично настроен, но не е ли по- добре първо да изчакаш да видим какво ще направи и тогава да го обсъждаме.

Сега, колко е уравновесен, силен и т.н. за мен нищо не значи, като се има предвид, че за него се грижат няколкостотин души, водещи специалисти в областта на НЛП, ПР, имиджмейкъри и кви ли не. И сигурно му скубят и космите по задника, ако от това ще има някаква файда. Да кажем, че е роден за политик и в този смисъл и аз му правя комплимент.



Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: Aye!!!]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано16.11.08 17:25



Знаех си, че ще оцениш по достойнство кралица Рания и подхода ми към нея.



А той е доста класически и принадлежи на будизма Махаяна към който спада като теоретична конструкция и тибетския будизъм.



Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано16.11.08 17:28



Никога не съм разглеждал точно теб като самовъзгордяла се с постиженията си йогиния.





Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано16.11.08 17:38



Оф, какви постижения, не ми се подигравай моля те...

Адски много съжалявам, че пропилях десет години от живота си...



Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: amrta]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.08 17:42



Защо смяташ, че си ги пропиляла.





Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: huanji]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано16.11.08 17:45



Смятам скепсисът ти за напълно оправдан в случай като този с Обама.

Интересно ми е какво мислиш обаче за феномена "Хитлер"?

Шри Рамана умира едва през 1950 г. По време на войната са му задавали всякакви въпроси. Но странно защо, ако вярваме на стенографите, не и за Хитлер.

Според Савитри Деви по това време му е бил зададен въпроса какво смята за Хитлер и Рамана отговорил кратко: "Той е Джнани."
мната страна на силата.
Казано с по-прости думи: за Рамана Хитлер е бил не толкова човек или политик, а мрачна природна стихия в човешки образ - въплощение на Тъмната страна на Силата,



Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.08 17:55



Моето разбиране за нещата е, че всеобщата аура ражда лидерите и те не могат да бъдат в разрез с нея. Ако се опитат, просто няма да доживеят. В този смисъл, у нас скоро няма да има правдиви и честни политици, защото средното аритметично на българската душевност е в резонанс с действителността ни.

В този смисъл, ако гледаш интервюта с американците от улицата, те са масово настроени за промяна. В този смисъл поне пътят му е отворен на този човек, но той само по себе си като човек и лидер нищо не значи. Абсолютно нищо!

Същото е и за Хитлер, той е роден от условията, а не условията да са родени от него. Германците са материализирали чрез него себе си...

Според мен промяната на съзнанието започва от ниско ниво, т.е. от самият човек и свършва на високо ниво - т.е. управниците.

Рамана какво е казал, не е сигурно, а какво е искал да каже, още по- малко.





Тема Re: Нещо източно, красиво и следователно божествен [re: huanji]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано16.11.08 18:03



Защото тази сутрин за първи път си направих промивка на носа с нети и лявото ми ухо почти се "изтъпанчи".



Сега сериозно – нали не очакваш да оголя душата си пред всички?!

Редактирано от amrta на 16.11.08 18:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.