Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Оро ме попита  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.10.08 22:25



Какво защитаваш, за какво се бориш, каква е твоята житейска философия?

Мисля, че правилният въпрос е – “Какъв е твоят мироглед?” Нашите действия, поведение, мисли, философии, ценностна система, се подчиняват на мирогледа. Затова смятам, че въпросът касае именно него.

Мирогледа определя пирамидалната структура на приоритетите. Той трябва така да бъде построен, че всяко по- грубо ниво, да не противоречи на по- горното(фино). За това е необходимо познаване на принципите действащи в света.

При мен, най- високо стой любовта, която на вътрешен план ни обединява всички заедно. Външната изява на любовта не може да се види, нито да се определи по някакъв начин. Ние я натрупваме при всяко преминаване през тежка и болезнена ситуация и колкото по- леко е това преминаване, толкова тази любов изпълва душата.

Бих казал, че я наричаме любов, но реално е една абстракция, понеже хем я има, хем я няма. Не би могло да се посочи, нито да се обясни в цялост, но ако приемам потока на живота и се вписвам в него без насилие, и на подсъзнателно ниво да се оставям да бъда направляван, като приемам загубите с благодарност, а всяко нещо по пътя като развитие, то това е постройката на моят мироглед.

Оттам насетне не се изключва действието, включително и набиване на канчета, но принципа трябва да бъде спазен, което ще рече да не мразя опонента и да приемам развитието на ситуацията, като част от пътя. Няма правила какво да се прави и какво да не се прави, понеже интерпретацията е от ума и обслужва само и единствено егото. Ситуацията и условията определят действията, както и нашето вътрешно състояние, но признаването на една по- висша логика, която се крия иззад всяко нещо, дава възможност за развитие.





Тема Re: Оро ме попитанови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано05.10.08 22:52



Браво! [бурен аплаус]



Тема Re: Оро ме попитанови [re: huanji]  
Автор p-man (8)
Публикувано05.10.08 23:13



А лесно ли ти е да живееш това?





Тема Re: Оро ме попита [re: p-man]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.10.08 23:18



Това е свързано с непрекъсната промянаи ако я приемаш е относително лесно, ако се запъваш става трудно. Не бих казал обаче, че имам избор...



Темата я пуснах заради Оро и да си поговорим въобще за ценностите. Понеже му изтрих въпроса в заглавата тема, пък той си чака отговора и докато чака си изфантазира доста дяволи.



Тема Re: Оро ме попита [re: huanji]  
Автор p-man (8)
Публикувано05.10.08 23:38



Епично внимание си влагате взаимно с Оро :))

Много често, за да приемеш трябва да плуваш с всички сили обратно на течението на емоциите ... или както ти май се изрази веднъж обратно на инерцията на съзнанието.





Тема Re: Оро ме попитанови [re: p-man]  
Автор Coorhagen*Willendorf (!Usurper!)
Публикувано06.10.08 00:11



Хубав лаф, за "инерцията на съзнанието".
Всички познаваме съдържанието му много добре.



един за всички, всички за един

Тема Re: Оро ме попита [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор p-man (8)
Публикувано06.10.08 00:33



Да, хвала на тези, които имат дисциплината и фокуса да работят по обръщането на тази инерция със спонтанност и ведрост, без да ги е еня за непосредствените резултати.





Тема Re: Оро ме попита [re: p-man]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано06.10.08 00:44



Всъщност резултатите са без значение. Стойност има само удоболствието от мига на действието...





Тема Re: Оро ме попита [re: huanji]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.10.08 01:32



Демек ти си бодхисатва в терминологията на Алекс и по некво стечение на обстоятелствата твоето призвание е да си модератор на клуб йога


Тези, които се раждат по своя воля имат да осъществят определена мисия - било като учени, било като музиканти, художници, скулптури, било като религиозни, социални водачи, било като пълководци, било модератори на клуб йога било другаде.
В будизма те биват наричани бодхисатви.
Характерно за този тип хора е, че те следват неотклонно своето вътрешно призвание и не изпитват съмнения или колебания по своя път.
Всеки избраник (или бодхисатва) се чувства отговорен не пред обществото и неговия противоречив и доста спорен морал, а единствено пред своето усещано като висша ценност вътрешно призвание.

Ся моето мнение е,че един клуб зависи от тия кои пишат у него ни повече ни по-малко.Освен тва мисля,че "любовния" по твойта и безупречен по мойта терминология модератор не требе се отличава и разпознава като "особен" воден от "висша сила" и т.н. ами требе бъде ясен за всеки външен наблюдател.Макар и да не е задължително тия две неща да съвпадат т.е. мотивацията на модератора и на външния наблюдател.Реално великомъченика" Оро го създаде ти понеже явно си влюбен в него и искаш на сека цена да му просветнеСъздаде един призрак от един обикновен човек който се чувства самотен в далечната и студена Норвегия



Тема Re: Оро ме попита [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Coorhagen*Willendorf (!Usurper!)
Публикувано06.10.08 03:40



Ей, аз също съм бодхисаттва. Но не защото съм мод на йога....



един за всички, всички за един


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.