Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сикхизъмнови [re: p-man]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.10.08 16:48



Ами за да си сикх трябва да имаш тюрбан, брада и ханджар. И да не се колебаеш да го използваш.


Сикхите са преди всичко воини.

Ножът е едно от 4-те неща, които сикхът трябва да носи постоянно у себе си.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 01.10.08 16:50.



Тема Наистина, защо ли?нови [re: Aye!!!]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано01.10.08 17:10



Защото ти по природа си maverick, а аз също. Наистина нашите външни вкусове и предпочитания вероятно са твърде различни, но в подхода ни към нещата има нещо много общо.



Което може само да ни радва.

И аз, както май и ти, нямам никаква потребност да се самозалъгвам.

В света и в живота има толкова много естествени и прекрасни неща, че няма никаква нужда на всяка цена да им търсим фантастични заместители и разкрасители.

Някога младият Кришнамурти с убийствена ирония беше заявил на обожествилите го теософи следното:

"На вас не ви е достатъчен един прекрасен слънчев залез. Вие непременно искате да видите и ангел, седнал на облака."

Все пак ще рискувам да те поздравя с нещо макар и красиво, но все пак донякъде традиционно.



Този видеоклип е свързан с дълбокия копнеж на човека да открие едно предусещано от него царство, в което, за разлика от нашата хищническа вселена, "всички животни са приятели", а не само част от една перфектна, но бездушна хранителна верига.



Тема Re: Сикхизъмнови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано01.10.08 17:14



Ами те са направо готови за американски граждани!

Тъкмо ще гласуват в защита на конституционното право за носене на оръжие в САЩ.





Тема Re: Наистина, защо ли?нови [re: Aлekc]  
Автор Aye!!! (член)
Публикувано01.10.08 18:33




много вероятно е да е така. Подозирам, че поддържам твърде малко същностни себезаблуди.
И наистина Кришнамурти е прав, защото очакванията често са за надхвърлящи "обикновените" ситуации феномени. Факт е обаче, че няма нищо обикновено, всяко нещо е екстраординерно:))) или пък наабарот - всеки причудлив на пръв поглед феномен е нещо всъщност обичайно. За да не търси човек ангела върху облака, следва да има вътрешна видимост към красотата и "чудото" в ежедневните ситуации и да осъзнава, че Божественото е навсякъде. И пак до любовта опираме.
Че нагласи, маниери и вкусове на хората са различни, не е от значение.
Блгодаря за поздрава! Много ми хареса!




Тема Re: Наистина, защо ли?нови [re: Aye!!!]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано01.10.08 19:14



Исках да те поздравя с нещо, което преди време ми беше харесало много.

Не го открих, поне засега, но затова пък намерих нещо също много красиво и благозвучно:





Тема Re: Сикхизъмнови [re: Aye!!!]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано01.10.08 19:26



Грабват вниманието.И тука няма значение дали е патетизма на Хитлер за германците или неква екстравагантна чалма





Тема Ето още нещо конкретно ;))) по въпроса тинови [re: p-man]  
Автор titiksha_ (Нараяна дас)
Публикувано01.10.08 19:27



Предлагам два линка към материали, които според мен ще обогатят представата ви за Сант Мат.







Тема Сикхите за самите себе синови [re: Aye!!!]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано01.10.08 19:30



Нека все пак да уважим и сикхите:

Най-напред, какво представлява сикхизма според самите сикхи?



И малко сикхска музика:







Тема Re: Сикхизъмнови [re: p-man]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано01.10.08 19:55



Не знам много. От една приятелка, която е била женена за сикх в продължение на 15 години знам, че са много толерантни - не само на хартия. След развода е продължила да има добри отношения не само със съпруга, но и с всичките му роднини, децата им са станали протестанти, след като на 16 години родителите им ги поставили пред избор - каква религия смятат да следват.
От нея знам също, че нямат свещеници и че не признават някоя религия за по-висша от друга.
Изобщо са много интересни. Само че човекът, който стои в дъното на тази работа не бил религиозен проповедник, а военен. Малко е, но както вече казах - информацията ми е от човек, не от книга.

Редактирано от Kaлoмaин на 01.10.08 19:57.



Тема Сикхизъмнови [re: BlackWolf]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано01.10.08 20:00



Ножът е едно от 4-те неща, които сикхът трябва да носи постоянно у себе си.

:) Пет са:
1. Брада.
2. Гребен.
3. Бельо.
4. Гривна.
5. Нож.

В Zamunda.net има една великолепна и свежа английска комедия, ще се хареса на младежите - "Bend It Like Beckham". Филмът е по действителен случай, бащата на главната героиня е синкх.

Btw не знам как е прието официално да се пише на български: синкх/сингх/сикх? Може би Imago знае.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.