Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.09.08 21:32



И аз съм го гледала този сериал. Вярно, че понякога е просто абсурдно - приспаха едно куче, защото имало характер (не им позволи да му вземат храната от устата) и нямало да бъде подходящ за дом. Но и състоянието в което са някои спасяваните животни е ужасно.

А бе каквото и да се прави - всеки, който не иска да спазва някое правило ще намери начин да го прави. Хората по никой начин няма да станат по-добри "собственици" (дори не са стопани) на животните. Нито съседите ще започнат да приемат животните, ако не искат. Ако нямат възможност да се жалват, ще намерят начин да ги тровят.



Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: ka_17]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано29.09.08 21:33



Бе оня кон си пасеше най-спокойно на 4 крака тия ахмаци дойдоха дигнаха го и го утрепаха





Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: Xaнa.]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.09.08 21:38



Много добър въпрос! Сега остава да се намери и приемлив отговор.



Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано29.09.08 21:40



Поне в много филми, ако отговарят на истината го има и това - ако е безнадежден случай ги присиват и хората, със съгласието на близките им и с тяхно, ако са в съзнание.

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.09.08 21:42



В кои филми? Аз съм гледала само такива, където съдят лекари или близки, които са помогнали на човека да си отиде. Да не говорим за случаите, когато някой трябва да реши за изключване на животоподдържащите системи.



Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: ka_17]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано29.09.08 21:42



Кви филми те гонят-това си е престъпление предумишлено убийство по нащо НПК





Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: ka_17]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.09.08 21:50



Казваш, че към приспиване на животни се пристъпва само ако е невъзможно да се спаси.
Пак е странно как така за животните докторите могат да решат че е невъзможно, а за хората не могат да решат. При това хората могат да говорят, да обяснят, и медицината при хората е мй по-напреднала точно щото има обратна връзка?
Не знам, въпрсоса е за двойния аршин и за присвоявянето на правото от страна на хората да се разпореждат със живота на животните. Право, което са си забранили по отношение на собствения си вид обаче.
Изживяваме се нещо като богове за животните, а на мен това някак не ми се нрави.



Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: Xaнa.]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано29.09.08 21:59



Е, нали все пак се прави опит да се спасят животните, безброй ветеринарни клиники има, особено на запад. Има дори клиника само за таралежи в щатите, в която накрая освен всичко друго им чистят и зъбен камък от зъбите....това го гледах пак по анимал планет

те са маниаци по животните, издават присъди и глобяват хора, които са се отнасяли зле към животните. И явно мотаг да преценят кога е невъзможно да се спаси едно животно и живее непълноценно.
А за хората, аз съм го гледала поне в 3-4 филма, че спират поддържането на системи и т.н. ако е безнадеждно, но сега не се сещам за заглавия. Може в Бг да е забранено, но затова пък има много самоубийства, така че... който не иска да страда, пак ще си прекрати живота.
Парадоксът, е обаче, че по статистика в най-уредените западни страни процента на самоубийства е най-голям, така че...имаме база за размишления. Може би пък им става тъп и безсмислен живота в едно консумативно общество....незнам...

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 29.09.08 22:01.



Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.09.08 22:10



Всъщност убиват и животни, които според тях биха били опасни, ако бъдат осиновени.



Тема Re: Подрепете домашните с илюбимцинови [re: ka_17]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.09.08 22:34



По цял свят евтаназията е забранена. Имаше някакви шумове около Австралия, но не съм сигурна. А за преценката кога може и не може- просто няма разлика между преценката при хората и при животните. еднакво не могат и на двете места, чудесата го доказват.
Чувала съм и друго: че в приютите за животни, ако две седмици никой не вземе животното, и го приспиват. Място трябва да се освобождава. Но това са други въпроси.

Аз също съм гледала тези предавания за спасяването на животните. Истината е че хората вършат много работа в тая посока. Може би наистина жестокото отношение към животните трябва да се наказва, щото ние само от наказанието разбираме.

Преди години ми попадна едно книжле за Швеция. тогава (по времето на Улоф палме) тая страна беше с най-висок стандарт в света. Направо бяха постоили комунизма- "всекиму според нуждите" при тях си беше(и може още да е) начин на живот и организация на обществото. И по същото време бяха и страната с най-висок % самоубийци. Извода се налага от самосебе си: като отнемеш на човека възможността да преодолява трудности и той губи смисъла на живота. Когато в живота от раждането до смъртта всичко е уредено и програмирано и безпроблемно, когато оцеляването изобщо не стои на дневен ред и когато полето за реализация на духа е стеснено, отчаянието е естествената реакция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.