Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Нещо по тематиката на клуба...нови  
Автор Awaken (дуракоустойчив)
Публикувано13.09.08 21:52







Ако нямаш какво да кажеш, не го казвай в този клуб и то сега.....

Тема Бащата? [re: Awaken]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано19.09.08 17:38



Оро знаеш ли нещо за бащата на Прем Рават?

Дали той е Учител-Гуру?

***



Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: Awaken]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано23.09.08 10:20



Оро, този линк си го пускал стотици пъти. Който е искал според мен вече трябва да го е прочел. Защо не споделяш неща от себе си?

Имаш достатъчно жизнен и всякакъв друг опит. Убедена съм, че има какво да дадеш на хората. А то е много повече от един линк за Прем Рават.

Редактирано от amrta на 23.09.08 10:20.



Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: Awaken]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано23.09.08 17:29



Много уважаеми Awaken,

Може ли да кажа две думи за Махариши Прем Прават?
Благодаря.
За съжаление не познавам въпросната личност.
Вие изказахте доста ласкави думи за него. Ваше право е.
Но, при цялото ми уважение към този достопочтен човек, аз не мога да припозная в негово лице духовен учител, лидер и/или спасител на човечеството.
Защо ли ?
Защото не мога да си представя този човек в асана Лотос, Кобра или Обърната асана. Не вярвам да извършва и Сурия Намаскар или прочистване на ноздрите си и други хигиенни процедури.
Да не говорим за 7 дневно гладуване.
..Виждал съм и една дебелана - индийка, сори, не си спомням името и, помня, че бе с черна бемка на челото, която идва в Пловдив да сее мъдростта си.. като видях фигурата и на афишите и изпълних командата "Кръгом".
Бидейки пуритан аз смятам за представители на йога хора като Аенгар.
Благодаря......
Моля с горните си забележки не желая да обидя никой, дори и въпросния ПП..
Извинявам се и пред Вас, уважаеми Айекън.
Пак повтарям, в никакъв случай не желая да Ви обиждам..
Не желая и да инициирам безплодна дискусия от вида " Колко дявола може да стъпят на върха на една игла" или " Кое е първото - яйцето или кокошката?"

Изказах само едно мнение, което може и да е погрешно.

йог

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!


Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: yog]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.09.08 19:49



Добре е господин Оро да разбере, че тази дива пропаганда е довела до отрицателен ефект и името Прем Рават благодарение на него буди само лоши асоцииции и досада.



Иначе, не само хатха-йога е йога и само хатха-йогите - йоги. Аз лично не виждам с какво Айенгар е нещо повече от другите йоги, освен, че е бил доста гъвкав на младини.



Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: yog]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано23.09.08 23:04



Е, ти само по външния вид ли преценяваш кой става за духовен водач и лидер или спасител....значи ако е пълен, не става?
Ами Йогананда например също е бил доста закръглен, но не пречи да е истински йога чиста проба....и духовен учител. Ами ако не си преценил правилно по закръглеността? Все пак не забравяй, че йога поставя съвсем на последно място физическите упражнения, асани и т.н. и ако не можеш да си представиш някого в обратна асана (която между другото на много места се обявява за опасна, инволюционна и вредна дори) това не значи, че не йога. А пък други с изваяни тела и в лотос може и да си нямат понятие от йога, медитация и духовно усъвършенстване. В Индия на тези `йоги` дето правят само гимнастика... макар и дори виртуозно изобщо гледат съвсем като на най-ниското ниво....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 23.09.08 23:08.



Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: ka_17]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано23.09.08 23:06



Много ти е помпозен девиза





Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: Meмeнтoмopи]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано23.09.08 23:10



Ами така ми харесва пък....като ми омръзне ще си го сменя

...Парадоксът в него е, че `живеем` само когато `умираме`....всичко е относително, живот, смърт....но имаш ли любов си жив, дори и да умираш

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: yog]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано23.09.08 23:12



Не знам какво е йога, само знам, че не е пътят на осъждане на хората, който си избрал.





Тема Re: Нещо по тематиката на клуба... [re: ka_17]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано23.09.08 23:14



Тихо мъртвият казал -"Не -комунист"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.