Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Любов и Йога  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано28.07.08 21:53



Въпрос: Има такъв въпрос: Как да събудим Любовта в себе си, така че да можем да я разпространяваме около себе си?

Отговор: За мен любовта и състраданието са лишени от смисъл, ако са лишени от разбиране. Най-важното качество в живота не е любовта, най-важното качество в живота е разбирането. Най-важното качество в живота е отварянето на ума и сърцето, посредством разбирането. Когато разберете, тогава можете да оцените, а когато започнете да цените, вие обичате. А когато любовта дойде, тя идва със своя спътник състраданието. Така че да се казва “Да събудим любовта!” няма смисъл.
В живота си сме изпитвали любов, без сме се разбирали един друг. Двама души са влюбени един в друг, но те не се разбират един друг. И когато утихне страстта нищо не остава. Не съм ли прав? Така че нашата любов е израз на страст, тя не е истинска любов. Ако някой обича някого, какво правят те – те се прегръщат, живеят заедно, прекарват времето си заедно, но това ли е любовта, която се опитваме да разпространим? Не бих казал. Това от което имаме нужда в живота е разбирането на всичко. И разбирайки всичко, всичко ще дойде съвсем спонтанно и естествено, без да се опитвате да развивате каквото и да било. Аз ви обичам всички, но това е различно. Връзката, която имаме е различна, защото тя се основава на нещо много по-дълбоко от любовта! Тя се основава на разбирането, а разбирането е основното изискване на цялото човечество. Ако не се разбираме, ще има конфликти, ще има объркване и в крайна сметка ще има разцепление. При липсата на разбиране, любовта бива споходена от преждевременна смърт. Ето защо не ви говоря за любов, а за разбиране.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.08 22:07



Колко теми са пускани в тази насока...









Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано28.07.08 22:11



Темата за любовта е от вечните теми и няма нищо чудно, че е пускана. Сега споделям моето разбиране, чрез думите на човек, който много ми допада.

П.П. Виждам, че ти много си обичаш темите!



_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор titiksha_ (Нараяна дас)
Публикувано28.07.08 22:33



И на мен ми допада





Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.08 22:35



Няма лошо.



Добре е да се схване, че любовта не е достъпна в измерението на ума и неговите пресмятания, "условия", "причини", "правила", очаквания, изисквания и т.н.

Любовта не може да се схване от ума, не може да бъде достъпна в следствие на интелектуални заключения и "открития". Тя просто Е, когато умът е притихнал, временно прекъснал своите преследвания, когато "аз"-ът (илюзорната частица, на която се приписва "разделеност") се е разтворил в Живота, в Екстаза на Съществуването (Сат-Чит-Ананд).



Тема Re: Любов и Йоганови [re: titiksha_]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано28.07.08 22:57





_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор titiksha_ (Нараяна дас)
Публикувано28.07.08 23:05



Принципно съм някак си по склонен да се съглася с теб, но... ми става интересна следндната абсурдност на ситуацията:

В отговор на:

Добре е да се схване, че любовта не е достъпна в измерението на ума и неговите пресмятания, "условия", "причини", "правила", очаквания, изисквания и т.н.




Може ли някой/нещо освен ума да схване нещо си... Заприличва ми на парадокаса Мюнхаузен....

И освен това първо:

"Добре е да се схване, че любовта не е достъпна в измерението на ума"

А след това:"Любовта не може да се схване от ума"

Според теб възможно ли е ако "любовта не може да се схване от ума" същия този ума да схване, че тя не е достъпна в измерението на ума?

И осен това кой/кое освен ума може да изкаже и/или да има опитноста че: "Тя просто Е, когато умът е притихнал, временно прекъснал своите преследвания"

Питам те защото ми се струва че може да се случи интересна дискусия.
Но няма как да не ти благодаря и да не изкажа възхищението си от:

"Тя просто Е, когато умът е притихнал, временно прекъснал своите преследвания, когато "аз"-ът (илюзорната частица, на която се приписва "разделеност") се е разтворил в Живота, в Екстаза на Съществуването (Сат-Чит-Ананд)."

Много са нежно-красиви, златисто-перлени тези редове. Красота! Направо смятай, че съм те гушнал яко в знак на благодарност и възхищение.

Редактирано от titiksha_ на 28.07.08 23:07.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано28.07.08 23:14



Какъв УМ? Не случайно навсякъде любовта се свързва със сърцето (сърдечна чакра, сърдечен център и т.н.)



Едно от многото хубави неща в цитираните думи, е за това как се прави разлика между любов и страст. Много хора свързват тези две състояния в неделимо цяло, защото дълбоко в себе си усещат че те са коренно различни - че изпитват страст, а са възпитавани да ценят любовта. И понеже естествено изпитват сраст, а не знаят какво е любов, то те ги съединяват заради вътрешен комфорт. Тъжно е, но никой не ни учи как да правим разликата между тези две състояния.

Разбирането е ключа, който естествено води към появата на състрадание и любов.

Мисля, че въпроса е важен, защото много хора, усещайки липсата на любов, тръгват по разни духовни пътеки, където пък се оплитат в афери и се стига до страшни истерии. Гаджето може да разкаже за една жена, която истерично разясняваше какво представлява истинското семейство и любов, при положение, че никога не е имала собствено..., а и любов.

Тъжна работа! Ама така е като тръгваш да търсиш нещо там, където го няма.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: titiksha_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.08 23:15



"Според теб възможно ли е ако "любовта не може да се схване от ума" същия този ума да схване, че тя не е достъпна в измерението на ума?"

Не, умът това може да си го обясни интелектуално, но е не и да го разбере наистина. Истинското разбиране е отвъд ума и е мигновено прозрение, проблясък на осъзнаването, а не игра на логиката.



Няма "път" за "достигане" на това разбиране:





Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.08 23:20



Търсейки всъщност някаква представа за това нещо.

Такъв тип търсения всъщност идват винаги от непознаването и неразбирането на това, което се търси.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано28.07.08 23:34



И докато се учиш да разбираш , той живота свършил.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Бapбapeлa]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано29.07.08 07:39



Много по-лошо е живот без разбиране.

Огледай се и ще видиш много хора търсещи и постоянно говорещи за любов. Запитай се: каква е причината да не я намират? Не е задължително да е отговора, който аз съм намерил за себе си. Може да е друг, който е специално за теб, но причина има в тая масова истерия да се търси любов и да не се намира.

_________

Редактирано от RabbitHole на 29.07.08 07:39.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 09:11



Мисля, че въпросът е странно поставен. Каква любов търсят хората - някой, когото да обичат, или някой, който да ги обича. А и сигурен ли си, че търсят любов, а не себепотвържение?

Според мен любовта не трябва да бъде търсена, а просто изживявана. И да не бъде товарена с нашите представи за нея, защото те винаги са фалшиви.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано29.07.08 11:50



А бе я ми кажи ти на колко години си за да преценя дали да влагам време да ти обяснявам.

Животът ти е такъв какъвто си го избрал . За да не те разбират или ти да не разбираш другите причината е че искаш нещо, дето не ти се дава или го искаш по-неподходящ начин.

Айде кажи ми на колко годинки си първо.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Бapбapeлa]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано29.07.08 12:27



На 17 години съм, а ти?

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано29.07.08 12:54



Олеее, лелиното има още много хляб и сол да изядеш .



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Бapбapeлa]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано29.07.08 13:32



Малко трудно ще стигна теглото на средностатистически зрял мъж с хляб и сол.

Ама щом толкова ти отпуска сърцето...

Но да знаеш все пак, че голяма шия не се прави с туршия.

_________



Тема Жена, йога, любов, секс, деца...нови [re: RabbitHole]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано29.07.08 14:09



Въпрос:: Следващият въпрос е: Жена, йога, любов, секс, деца - как всичко това може да се интегрира в йогийския начин на живот?

Отговор: Знаете, че в кухнята можете да си сготвите всичко, но за да има вкус храната ви, трябва да добавите щика сол. Това придава вкус на нещата.
Така че живейте си живота, радвайте се на децата си, на приятелите си - няма проблем! Но не забравяйте щипката Йога в храната, която приготвяте.
Помнете, че практикувате Йога, не за да се отличавате от другите хора. Виждам хора, които казват: Ах, започнах да практикувам йога и се чувствам толкова прекрасно, сърцето ми се отваря, имат такива прекрасни изживявания,любовта струи отвсякъде... Йога не се практикува за да се представите като по-добър човек, по духовен човек или различен от другите човек. Практикувате йога за да подобрите качеството на живота си! Ако това се случи, тогава вашите взаимоотношения и връзки стават по-добри. Децата получават по-добро възпитание от вас, по-добри впечатления, стават по-добри хора.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 14:40



Много интересно мислиш за 17 годишен. Да не си маймун по китайския зодиак?

Или шаран?



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано29.07.08 16:18



зевзек - самсуняк.



Нямаш си и представа колко ми е безинтересна астрологията, независимо индийска, китайска, шумерска, западна или каквато и да е.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 17:05



Напротив - това добре мога да си го представя. Но сега всеки си знае зодията по-добре от кръвната група.

Когато аз бях на 17 някой хора дори не бяха чували за такова нещо.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано29.07.08 21:23



Къде може да е Любовта, ако не в Сърцето?

Как може да е в ума?, пък макар и без мисли? :))))

Любов и Състрадание са синоними,
но понякога човек трябва външно да изглежда безжалостен.


Редактирано от Serenity. на 29.07.08 21:25.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Serenity.]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано29.07.08 21:58



...но не и брутален, гаден, вулгарен...

Сърцето и Любовта бързо разпознава фалша и лъжата!
И не може да ги търпи, докато не ги разкрие.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано30.07.08 00:16



Koго цитираш?



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано30.07.08 00:19



Свами Ниранджан





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.08 08:51



Да, усетих по стила - йогата на позитивното мислене, йогата на маркетинга (или по-точно маркетинга на йогата).





Тема Re: Трели на Душата, която говори с природатанови [re: RabbitHole]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано30.07.08 12:48



честно казано, текста не ми хареса, изкуствен е, говори ума


Ето това ми харесва:



Розова пъпчице, какво си правила цяла нощ?
- Събрала ръце, молех небесата да отворят моето сърце.


Лале, защо си отворило устата си?
- Искам да ти кажа какво разбрах в тишината.
И какво е то?
- Превърни себе си в празна чаша.



Хазрат Инайят Хан



Тема В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 14:31



...е приватизирана и принадлежи само на хора, които се представят с имидж на учители, гурувци и т.н, то вижте тази реч на един съвсем обикновен човек:



Ще повторя думите, цитирани по-горе: Йога не е средство с което да се отличаваме от другите, а средство с което да подобрим качеството си на живот!



_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.08 14:48



"Убеден съм, че единственото, което ме накара да продължа, бе това, че обичах това, което правех. Трябва да откриете какво обичате. Това се отнася за работата ви, така както се отнася за любовта. Работата ще заеме голяма част от живота ви и единственият начин да бъдете наистина удовлетворени е да правите това, което вярвате, че е чудесна работа. И единственият начин да правите чудесна работа е да обичате това, което правите. Ако все още не сте го открили, продължавайте да търсите. И не се задоволявайте с нищо друго! Както винаги, сърцето ви ще ви подскаже, когато сте го намерили. И като при всяко голямо приятелство, ще става все по-добре и по-добре с течение на времето. Така че продължавайте да търсите. Не се задоволявайте с нищо друго!"





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.08 14:58



"Времето ви е ограничено, така че не го хабете в живеене на нечий чужд живот. Не бъдете пленници на догмата - което е да живеете с резултатите от мисленето на други хора. Не се оставяйте шума на чуждото мнение да заглуши вътрешния ви глас. И което е най-важно, имайте куража да преследвате сърцето и интиуцията си. Те някак си вече знаят, какво наистина искате да се случи. Всичко останало е второстепенно."





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 15:05



Много е готин, нали? При това без нито един термин на санскрит, нито помен от духовност, божественост, чудеса...



Който има какво да каже, може да го каже с прости думи и на разбираем за слушателя език.

_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.07.08 15:07



Евала! Винаги съм го харесвал без да знам защо, но сега май разбирам.





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.08 15:14



Да, така е. Той се изказва за работата, като източник на вдъхновение - неща, върху които си струва (и всъщност трябва) всеки един човек да се замисли.

Това е Йога, без значение дали се използва или не санскрит, в зависимост от регионално-етническата принадлежност. Когато човек е отворен за нещата, е способен да улавя ценното отвъд ограниченията на думите и езиците.

Същите неща, които Стив Джобс казва, ги чух например и от Шибенду по време на ритрита в Банкя в началото на годината, но казани по друг начин. Но същите. Но това не е най-същественото - от кого сме чули и какво - а как това прозрение относно работата, която вършим (което ме бе ударило и без да го чувам директно от когото и да било), трансформира живота на всеки от нас. Ето това е въпросът.



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: huanji]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 15:17



Опит от живота. Някои неща трябва да се преживеят, за да се разберат.



_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор zwerfster ()
Публикувано30.07.08 18:18



Мда - аз ще го запомня със свързването на точките от един пост на Дани
/в Кастанеда

/





Тема Steve Jobsнови [re: huanji]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано30.07.08 19:17



:) Човекът с дънките и черното поло като млад.



----------
In the autumn of 1974, Jobs returned to California and began attending meetings of the Homebrew Computer Club with Steve Wozniak. He took a job as a technician at Atari, a manufacturer of popular video games, with the primary intent of saving money for a spiritual retreat to India.

Jobs then backpacked around India with a Reed College friend (and, later, the first Apple employee), Daniel Kottke, in search of philosophical enlightenment. He came back with his head shaved and wearing traditional Indian clothing. During this time, Jobs experimented with LSD, calling these experiences "one of the two or three most important things [he had] done in [his] life." He has stated that people around him who did not share his countercultural roots could not understand certain aspects of his thinking.





Тема Re: Steve Jobsнови [re: KREDOR]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 00:35



Определено Америка има афинитет към юпита с добра външност, пък ако може и да са духовни...



Аз лично предпочитам човека с дънките, полото и олисялото теме, защото видимите следи и това, което ги е издълбало, са причината за думите, които на мен много ми допаднаха. Не зная дали 'манекена' от плаката е имал какво интересно да сподели, макар че младостта сама по себе си говори много.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 00:52



Tенк ю, суити!

Ще е добре, Мо да дава и имената на онзи, който цитира инак звучи страшно.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор vitaminko (член)
Публикувано31.07.08 01:07



но ето, че ти неусетно се кефиш на ситуацията, че има някаква си там жена, която обяснявала какво е семейство и любов, а никога не ги е притежавала. ами ако тази истерия е нейният копнеж?! лошо седларов, лошо! искам от вас повече мисъл, повече чувство! само така се създава изкуство! седнете!



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 01:10



Обичам Стив Джобс!

Утре ще чуя речта му, но съм сигурен че ще го суперлативирам. Истински кумир.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Бapбapeлa]  
Автор vitaminko (член)
Публикувано31.07.08 01:12



да бе верно ти ебати диетата му надроби?! а тази сол е за да не мухляса хлябЪТ предполагам, че то голямо дъвкане и слюнчене се задава.



Тема Re: Steve Jobsнови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 01:14



Ооооо, Моуи, той тогава е истиски работохолик.

Сега е просто опитен и старо куче. Тогава е малък млад БОГ.

Не подценявай нито един етап от пътя.



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 01:21



Боже, ама това Мо ли е...?! Толкова странно е, че не го разпознах :))
Много ме зарадваха някакви постове готини, викам си освен това - явно човекът е в час с кой кой е в клуба, ама пък да не допусна, че това е баш Мото...





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор vitaminko (член)
Публикувано31.07.08 01:33



е зайо, докара ме почти до сълзи с тази реч на стив джобс. споделям напълно възгледите му.

stay hungry, stay foolish!





Тема Re: Любов и Йоганови [re: vitaminko]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 07:22



Г-н Председател, не мисля, че някой от присъстващите изпитваше дори минимално доволство.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 07:27



Преднамерено, скъпи Курхегън. Спестява предразсъдъци относно автора и дава възможност на човек да се запознава директно с идеите. Експериментът 'Мохаве'


Виждаш ли, че едва след като скъпата ни Айе се намеси, последваха стандартните реакции?!

_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: vitaminko]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 07:35



Разплаках те, развеселих те, викаш ми галено с 'животинско име'... Тая работа отива в грешна посока.



_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 07:38



Простете дребните радости на стария шут! Не се стърпя той да се позабавлява непочтително, но никога неуважително, за сметка на гостите на този малък виртуален свят...



_________



Тема Re: Steve Jobsнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 09:31



В отговор на:

Тогава е малък млад БОГ.



Всеки се е чувствал така. Преди болезненото падение.

_________



Тема Re: Steve Jobsнови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 09:38



Истинското изкуство на себеобожествяването е да се чустваш БОГ и по време на и след падението и завинаги





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 09:39



Охооооо





Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 09:41



Да, драги ми. Забелязах това.
Все пак ума, моя поне, обича да има чекмеджета и просто имам нужда от пояснения.

Хвала за достойната тема, направил си шедьовър





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 09:56



Да, ама освен забавлението има някакъв нов елемент:)...иначе досега дегизиран потребител не се е случвало да не позная. От пръв поглед познавам дори, докато другите се чудят и му говорят на "вие", а след не знам кой си път зацепват...
Нещо е станало с теб или пък си твърде изкусен в актьорството

. Абе не звучиш като себе си просто :))



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 10:07



Харесвам наперената му душевна наглост.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 10:15



Не бих казал шедьовър, а по-скоро ордьовър - храна за ума, който вечно иска да знае и ние би следвало да задоволяваме тоя апетит. Доволството приспива мнителността.

_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 10:35



Правилно си усетила.

Да кажем, че ако mo3x беше човек, който може да изпие 2 бири и да разчепква дидактически най-малките подробности на някоя духовна техника, да вади доводи и да прилага безпогрешната софистка логика, сега съм добавил към RabbitHole съвсем малка щипка поезия - човек който може да сподели бутилка вино и да цитира разпалено някой поет, да бръщолеви глупости на френски и да танцува салса и меренге със страст и самозабрава, както и да запаля весели огънчета в очите му, които да изтрият острите ръбове на предната маска.

Старая се прехода да е плавен и почти незабележим. Но не се подвеждай по описанието, наистина става въпрос само за малка настройка, леки щрихи в утринния повей, който понася листата в игриво салтарело.

Стара японска поговорка казва, че човек има три лица - едно за пред хората, едно за пред себе си и едно истинско. Добре е да се допълни, че първите две могат да се подменят по желание.



_________



Тема Re: Steve Jobsнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 10:42



Много вярно казано!

Само да уточня несъвършенството на думите, че няма обожествяване, като процес на преход от човек към божественото, защото всеки от нас изначално е светлина. Може би по-скоро е осъзнаване на тоя забравен факт.

_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.07.08 10:53



Аз па веднага го надуших.





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 11:03




Радвам се, че съм заложила на усещането за някаква централна пренастройка, а не на разпознаването ти по старата кожа :))
Усещанията не лъжат Ако бях се фиксирала върху някои детайли, щях да вдяна, ама за мен е ценно, че съм уловила промяната :)
Ако сме непредубедни, можем да научаваме повече за другите. В действителност кожите не са самите хора.
Ние сме стремежите си :)



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано31.07.08 11:05



Аз па го разбрах още преди да е прописал.





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 11:07



Ами нали това викам - такива ги надушвам от въздуха


Но явно ценното за мен в случая е друго...разпознаването на съществото отвътре Хайде, признай ми висшия пилотаж



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 11:26



Да речем, че човек трябва да получи някаква нова информация (или просто да научи нещо ново за някой), но разбере, че еди кой си (който той познава) му говори. Възможно е кандидат реципиентът да си каже: "А, знам го този, какво ново може да ми каже той/какво ново може да е достигнал той?!"


Има хора, които сменят никове като носни кърпички, ама от преди първата буква те лъхва старото, което носят и което не се отмива с хилядите им превъплъщения...С други думи - не просто формалната смяна му е майката .



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: vitaminko]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 11:31



Само една серия съм гледала на Монк, ама ме изкефи като вика: "Аз съм нещо средно между мъж и женчо. Аз съм менчо."


На какви работи се радвам и аз...:))



Тема Re: Steve Jobsнови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 11:59



Toтално съгласен, скъпи





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 12:00



Ахахха, уникално!

Сега вече те разбрах напълно





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 12:06



В смисъл как така ме разбра?





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 12:35



Важен е кефа и забавлението с които се прави една промяна.

_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 13:50





Не казвам!



Тема Remarkнови [re: Aye!!]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано31.07.08 14:45



Deep waters, very deep.



Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 15:01



Както и да е...:)
Поздрави за цитатите и за точно нещата, които са те изкефили - достъпното и земно звучене, без напъни за сложност и неразгадаемост, както и основният концепт :))) - йога няма за цел да прави хората различни на фона на другите. За какво го харесвам Ниранджан? Ми защото винаги съм усещала, че тези неща са истина и винаги ми е стояло като нещо централно - т.нар. "духовни" дисциплини не са насочени към изграждане на елитарен статут, а са чисто и просто лост към по-добро живеене

. Иначе продължавам да твърдя, че по-абстрактните теми не са в нашия обсег.



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 15:03



Разбрал си, че аз съм менчо? Че харесвам менчовци? Или, че толкоз мий акъла, да се радвам на глупости?





Тема Re: Remarkнови [re: yog]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 15:04



Мани, мани





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано31.07.08 15:13



Като ти чета мненията, така ведро ми става на душата.

Това вече е дългосрочно наблюдение и с чиста съвест мога да го наредя в графа статистика. Обяснявам си го лъхащия от тях позитивизъм, най-опростенчески да го кажа.



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 16:32



Абстрактните теми са за мъже, които могат с дни да спорят дали има Бог и какво точно представлява той. При това само на базата на прочетено и на лично мнение.

Но дори и със лична опитност, един мъж продължава да концептуализира знанието. Което всъщност е ценно, защото в последствие служи за обучение на следващото поколение. Женският начин на предаване на знанието изисква (вече) силно развита интуиция, а и някои други неща, които са присъщи главно на жените.

Но пък взаимодействието между целеустремена концептуализация + интуитивно познание е чиста поезия. Ин и Ян, свързани в танца на живота.



_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 17:04







Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 17:06



Съгласна :)



Тема Ето нещо, което...нови [re: Aye!!]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 17:32



...страхотно ми допада и си го пускам, когато загубя мотивация или когато ме примързи:



_________



Тема Re: Ето нещо, което...нови [re: RabbitHole]  
Автор p-man (8)
Публикувано31.07.08 18:50



ей, тва наистина е много яко!

Тъкмо сега бях на кантар дали да поспортувам и ме запали





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 21:14



И трите, миличко.
Твоята сложна натура с дълбока архитектура, не може да обладава само едно качество





Тема менчо отговаря:нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 21:20




сложна, сложна, ма виж ти как я прозря!



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано31.07.08 21:42



Дадено, призната си.





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 21:52



И изпросено е сладко


Мерси за Калито, онзиден тя беше на ход като цяло



Тема Re: Ето нещо, което...нови [re: p-man]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 21:56



Успех в горенето, тогава!



_________



Тема Re: Ето нещо, което...нови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 22:21



Заек :)), ако не ти, то сестра ми се грижи да ме занимава с капоейра и брейк. Последното мислех, че е отживелица, ма не било


Един ден влетя и започна да се въргаля и блъска наляво-надясно и съобщи, че това е брейк



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано31.07.08 23:08



Чудех се през последните дни кой ли е този умник, бълващ мъдри мисли като за световно.

Но не допуснах, че си ти.

Иначе темата ти удари точно в целта. Защото по навик я отнесох към себе си. И трябваше да си призная, че разбирането ми към хората, които съм обичала и които обичам граничи към нулата. Дори днес ми казаха, че „унищожавам всичко, до което се докосна”. Всеки случай опитът да започна да проявявам разбиране (провокиран в голяма степен и от темата ти), се провали.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 23:27



Я кажи кои са тези хора да си поговоря с тях :))) ? Да не са случайно и мои приятели?


А Зайчето е върхът! Темата е супер, както и размишленията му. Знаех, че е умен и зацепва, ама сега има щипка мъдрост в повече



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано31.07.08 23:49



Да, приятели са ти. Как само ги усещаш тези неща.

Но ако говориш с тях, ще те накарат да се откажеш от мен чрез Държавен вестник, защото тотално ги подлудих и разфасовах психически. И те мен де, но като защита на моите провокации...Аз съм агресорът и лошият в случая, няма какво да се оправдавам...

Именно спрямо тях се опитах да приложа разбирането, но ударих на камък. Издържах едва броени дни...



Редактирано от amrta на 01.08.08 01:34.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 23:52



В гората отворили магазин. Още от сутринта се натрупала дълга опашка. В тълпата заекът се мъчел да стигне по-близо до вратата. Видяла го лисицата и му шибнала един зад врата, толкова силно, че заекът се претърколил.
Станал Зайо, отупал се и пак тръгнал да прережда опашката. Тъкмо стигнал до вълкът и той му бил един шут, толкова силен, че заекът отлетял в канавката. Станал и залитайки тръгнал отново да прережда опашката. Тоя път Мечката не издържала и замахнала с лапа. Заека обаче си бил кръгом и мърморейки започнал да се отдалечава:

- Добре бе, щом сте толкова отворени, тогава днес няма да отворя магазина!



_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 23:56



Виж сега....никой не може да ми каже какво да правя Аз


Ще изслушам, ама сама ще си реша - моят контакт с човека е важен
Освен това...любовта може да прости много неща, ако човек, разбира се, е в състояние да я изпита



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Aye!! ()
Публикувано31.07.08 23:59







Тема Re: менчо отговаря:нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 00:16



То, ние простите, само глупости говорим.
Случайно ти се издаде. Аз само папагалствам.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано01.08.08 00:17



И аз мисля, че любовта прощава много неща. Но се оказва, че някои хора живеят с идеалите си за невъзможната любов...И за да те „обичат” (ако могат въобще да обичат някой друг) трябва да си такъв, какъвто те са си представяли, че си...Като например хрисим, спокоен и т.н.

Адски страшно е някой да е идеалист, и за него самия и за човека срещу него...Това го усетих на гърба си.







Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 00:20



Това, мила ми Амрита, зависи изцяло от идеала. Какъвто идеала, такъв и идеалиста.
Ако идеала е наистина съвършен, то и идеалиста ще е.
Ако идеала е нецялостен, недовършен концептуално, то идеалиста ще има нуждата от повече опит и доизграждане на по-хуманен идеал.

Аз съм чист идеалист и се чуствам прекрасно в кожата си.

И в света.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 00:21



Аааа, убиец! Евала!





Тема Re: Ето нещо, което...нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 00:24



Нека! Е това е youth energy!

Поздрави на сестричка!





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано01.08.08 00:35



Ако проектира идеалите и очакванията си върху другите, винаги ще се разочарова, а те винаги ще се оказват недостойни за възвишената му любов.

А именно това проектиране е в кръвта на иделистите за съжаление.

Казваш, че се чувстваш добре /на този етап/, но жената срещу теб как ли се чувства или би се чувствала?!

Редактирано от amrta на 01.08.08 00:37.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 00:43



Смятам, че човечеството много погрешно разбира концепцията за идеала и идеализацията.
Но това не е проблем. Някой ден ще напиша книга и по този въпрос за да науча хората на истината



Когато идеалът е съвършен, няма осакатени. Защо ли?
Защото всичко е предвидено. Дори несъвършенството. Това именно прави идеалът съвършен.

Ти си философ, ще ме разбереш.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 07:42



Докато си щракате за "идеали" и тям подобни глупости... аз направо се взривявам тези дни, сякаш съм на друга планета.

Не става дума просто за Самадхи, това е лесна работа.

А се чудя как може съдбата да ми предоставя такива чудеса, с които се сблъсквам напоследък (напр. в общуването, в т.ч. и в някои невербални и твърде екстатични контакти, с жените).

Май наистина съм целунат от Бог!

Всъщност и това не е съвсем точно; Аз съм Бог!

БОГЪТ-СЕКС, пред Който всички глупави "идеали" и въобще всички умствени брътвежи, губят напълно смисъла си.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано01.08.08 07:49



Аз пък съм разочарован как с времето жените се интересуват все по-малко от мен!

Едно време бях млад и жизнен, но не се интересувах от жени, а от разни шменти капели. Исках да бъда духовен и извисен. А гаджетата сами идваха при мен и глупаво ги отблъсквах.

Сега съм стар и грозен и се интересувам много от жени. Не искам да съм духовен, нито извисен, но жените не ми обръщат никакво внимание.

Извод: човек винаги оценява едно нещо, едва когато го загуби.



_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 07:53



Та... секс трябва да се прави и то по много... Та и да се сменят партньорите (партньорките в моя случай), та току виж попаднал на някой (някоя в моя случай), че после да се чуди как първо Природата е създала две тела така пасващи си, та после и на Съдбата, че взела та ги събрала.

Баф, баф, баф...........



Па ако не се прави секс и човек остане в глупавите си принципи и идеали - то струва ли си въобще... Хахахахахаха



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 08:04



Нищо ти няма, хехехе. Знам, че се бъзикаш де, ама да вметна, че мъжът никога не остарява (освен ако не е такъв идиот, че да си внуши подобна глупост), ако ще и до 100-годишна възраст да доживее, все още може да е способен да прави деца (тва последното малко наизуст го написах, но съм чувал за над 90-годишни оплодители, така че е възможно).



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 09:38



Mиличък, идеалите не са глупави, а божествени.
И да - секс трябва да се прави





Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано01.08.08 10:09



Не се бъзикам, но и не казвам нещата буквално.

Имам една позната, която работи в център за инвитро. Скоро се видяхме и тя ми каза, че същия ден е правила спермограми на 30г. мъж и на 57г. мъж. Каза, че 30-годишният не ставал за нищо, а 57г. си бил ОК отвсякъде.

И друг път съм споделял тук, че положението с фертилността/потентността на младите жени и мъже е доста сериозно.

С моята позната обичам да говоря на такива теми, защото ме вълнува информацията, която може да ми даде. Разказа и за един много интересен доклад на тема генетика и дълголетие, връзките между дистрес и отключване на генетично заложените слабости. Връзката на хранене, околна среда (замърсяването) и др. фактори с дълголетието. Само да вметна, че все повече се убеждавам, че при толкова кекави хора, вегетарианството е реална алтернатива за запазване на здравето.
Много по-лесно е да се променят хранителните навици на един човек, отколкото да го заставиш с дисциплина да се промени цялостно, практикувайки различни методи. Повечето хора не се интересуват от практики и дисциплина, но като видят дебелия край и са склонни да променят диетата си.

_________



Тема Добро утро!нови [re: amrta]  
Автор Roxy (blissful sinner)
Публикувано01.08.08 10:58



"Познай себе си!" е казал Сократ...
От лични наблюдения мога да твърдя, че в определени дисфункционални семейни условия хората се оформят като егоцентрици. Не изключвам и себе си от това число, обаче. Но поне отдавна съм го разбрала и се старая да не го проявявам или поне да го осмислям в течение и това да не наранява никого (може би освен самата мен понякога).

Редактирано от Roxy на 01.08.08 10:59.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 11:37



Знам за какво говориш - да не покриваш идеала някому. Да си нещо много по-красиво, живо и истинско от този идеал, но все пак, да не можеш да се вместиш там. И съм съгласна на 100% с Coorhagen, а и такъв тип идеалист съм аз самата - в идеала и идеята за съвършенство е включено и т.нар. несъвършенството. Затова моите идеали винаги включват самия човек, реалността за него. И някакви уж недостатъци стават нещо любимо.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 11:54



Идеалите са от ума, Божествеността в своята Цялост - отвъд ограниченията на ума, както съм повтарял безброй пъти...



А тва за секса - знаех си, че аз и ти ще споделямее един и същи идеал тук! Но си е май точно така, а задръжките само вредят. Защото как може да се намери идеалния секс партньор за даден човек (най-основното условие за успешна връзка и пълноценен сексуален живот), ако не се пробва... отново и отново.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:07



Кой беше идеалиста - ти или човека срещу теб?



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:12



Голям сладур си. Само дето се правиш на загадъчен.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 12:18



Свободата от вредните навици и обсебвания идва с осъзнаването на (будността относно) механизмите в психиката, които ги създават и е основното нещо, без което не може, в трансформацията на начина на живот а даден човек. Относно фертилността и потентността тези "проблеми" могат да се окажат доста над 90% (ако не и 100%) психологически. Доголяма степен тази "импотентност" е процес и резултат на самовнушение, прекалено нервно напрежение, следствие от глупав начин на живот и липса на осъзнаване и т.н. А също и (никак маловажно) - това че дадена двойка може да не е най-подходяща, да не си пасват най-добре, ако щеш от чисто биологическа гледна точка. Като например - най-обикновеното, нерегистрирано от съзнанието напасване по миризми. Бях гледал по Viasat Explorer преди време един страхотен филм за инстинктите, който ми направи много силно впечатление и сега разбирам колко истински неща се споделят в него относно инстинкта за размножаване. Чрез ексеперименти се доказа, че човек несъзнателно, но много силно, по миризмата се влияе в избора си на сексуален партньор и избира този, чийто гени са най-подходящи за здравето и качеството на гените на бъдещото поколение. Т.е. може да се каже, че миризмата е най-мощният "водач" от всички сетива при избора на сексуален партньор. А не някакви глупави предразсъдъци или "идеали" (ошашавености от типа - "ама дали си пасваме по зодии и асценденти, ама дали си пасваме по характери" и т.н.). Нито дори визуалното "харесване", което са най-често наложени от обществото и медиите шаблони за "харесване" и е чисто субективно, може да се сравнява със силата на инстинктите, защото в тези инстинкти е заложена Интелигентността на самата Природа и тя води човек най-добре в избора му на сексуален партньор.

Та затова човек може би трябва да остави глупавите идеали, критерии и предразсъдъци на ума относно това с кого трябва да прави секс и просто да се остави на инстинктите да го водят!

Инстинктите са безкрайно по-мъдри от ума и неговите преследвания, както установявам.

Та ако хората се водеха от инстинктите, не от предразсъдъците, нямаше да има и проблеми с потентността, фертилността и т.н. И сигурно генетическият състав на човечеството щеше да е с много много по-високо качество, отколкото сега.

ПП: Тези дни като намеря линк към филма по Viasat Explorer (имах го на двд вкъщи, но някъде го запилях), ще пусна и теми за това, в т.ч. и клубовете "Любов", "Клуб на купонджиите" и т.н.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:21



Не ми казвай, че ти си този, който търси идеала.


Няма нищо идеално на този свят освен желанието ни идеалът да съществува. Ако чакаш идеалната секс партньорка може да си останеш стар ерген. Да не говорим тогава какъв номер ще ти е погодила представата, при положение, че имаш толкова изострено усещане за погрешността на поведението, което се основава на представи.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 12:22



Бе не чакам нищо, то само си идва...





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:24



Идеала включва реалността?

Как? Я дай пример?



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 12:31



Ами Coorhagen го е казал по-горе...Той изповядва друго разбиране за идеал, аз също. Например обичаш някой и самото чувство прави човекът идеален. Не нещо друго, химерно, към което се стремиш, а това, именно, което обичаш.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:33



Кого прави идеален - този който обича, или този, който е обичан.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 12:39



Този, който е обичан, е идеален за обичащия. Такъв, какъвто е. А обичащият не се занимава толкова със своята идеалност в обичането



Редактирано от Aye!! на 01.08.08 12:40.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 12:43



Това "идеализиране" от ума води до създаване на неадекватни представи, различни от реалността, което пък в последствие води и до разочарования, често и доста големи.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:46



Според мен е точно обратното - хората, които обичат са добри, готови да прощават и изобщо са реално чудесни - независимо дали си мислят за това или не. Докато тези, които са обичани - просто имат още една илюзия в товара, който носят. Ако се вържат да се съобразяват с това, разбира се.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 12:46



не ставаше дума за такова нещо. не идеализиране от ума, ами приемане на някой такъв, какъвто е за идеален. който слуша сърцето си, няма как да се мъчи да напасва реалността за обичания към сухи, мъртви представи. разочарованията идват по друга линия.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 12:50



По мощно и разумно нещо от инстинктите в това отношение няма.

Не се искат никакви "приемания" или "отхвърляния" от ума.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 12:58



е така или иначе тези роли са преплетени - човек е и от двете страни. понякога обичан, понякога обичащ, друг път и двете заедно. въпросът е, че същината на това "обичане" е замърсена от представи. а на обичането му стига самото то. като казах, че някой е идеален, защото е обичан, имах предвид, че този някой може да е ако щеш с лош нрав или например с други разни лошавости и неуредици, но самото чувство на обичащия е приемащо.
един близък човек обаче ми е добър пример за "мениджмънт на чувствата" и за това как човек трябва да мисли в крайна сметка и кое е добро за него в дългосрочен план. ако трябва да съм честна - не вярвам в това, но вероятно така неговият живот е по-лесен от моя.

опитвам се да науча нещо от него, ама ми е трудно.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:05



но съм чувал за над 90-годишни оплодители, така че е възможно

Не знах, че от език може да се забремени жена, но живота е пълен с изненади...както и с "помагачи".





Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 13:06



Що, ако мъжът се поддържа във форма, да не би да е невъзможно.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:12



Стига с таз любов уа, няма ли басейн малко.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 13:14



Има, днес отивам за няколко дена





Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:14



Не знам, но определено не вярвам в бащинството на 90 годишните. По- скоро ги приемам като хора с благороден характер...и добра финансова осигуровка.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:16



Аз па утре. Като напалим барбекюто, ще видиш тогаз, как ще подмирише чаак, до там.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 13:16



Аз допускам, че е възможно, но разбира се не в масовите случаи на старчовци с памперси и парички, с които си купуват млади секс бомби, май само за имидж или да се залъжат, че още стават.

Редактирано от бeзпътeн на 01.08.08 13:17.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:18



Че що, те си стават хората...за разводачи.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 13:18



Ми то и моето утре излиза, щото довечера пътувам...Не ми се хвали с барбекю, щото и ние си имаме

, но вместо чевръсто да въртим мръвки, ще въртим вегетариански шишове



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:27



Знаеш ли какви шишове намерих, умалени копия на саби. Много лук събират.



С най- добрият ми приятел не сме се виждали доста години и днес каца на килимчето, та предусещам шъшкании в близките дни.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 13:31



Като гледам, само мен не си ме канил на шишове...:)))) Да взема аз да ви поканя на едно терасено парти, а вие с Лия ще си носите сабите. Мисля, че можем да направим един танц на сабите и ритуално да изядем лука след това





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:42



Немаш грижи, много либа зеленчукови шишове. Може ли да дойдем с истински саби...че по- побират и по- хайдутски така. Направо цели чушки, глави лук, филийка със зехтин, домат да бере зор през средата и прочие. :)

Танца на сабите ще ти го покаже една друга мома.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 13:52



всякак може


а другата мома да не е една мъничка?
описал си истинска фантазия...не знам ша ли мога да я организирам откъм шиошве и барбекюта, ама другото вАжи и си остава
пространство за танци и хорА - бол
За истинските саби е напълно задължително, без тях не се явявайте! щото ша ми пострада нямиджа пред съседите, ако така постно се явите, без нужния хайдутлък :))



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано01.08.08 14:58



Мерси за комплимента!



С повечето хора от форума се познаваме и срещаме вече става 2 години. Колко загадъчен мислиш, че мога да се направя? Просто ти искаше да получиш нещо и аз ти го дадох, като за мен печалбата беше, че писах няколко поста с усмивка.

Ако решиш да се засягаш, че съм се отнесъл шеговито-непочтително с теб, като ти казах, че съм на 17 години, помисли, че по косвен начин си докарала усмивка на нечие лице, и че все някога съм бил на 17, но най-вече, че все още се чувствам на толкова.



_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 15:01



Всъщност нищо не съм искала. Забавлявах се.

Барбарела те попита на колко години си. Не аз.



Тема Идеалътнови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 17:45



никога не идва от ума.
Не си въобще в час, какво значи Идеал.
Прочети Платон за да разбереш поне древната представа за идея и идеал.

След това, ще напиша книжка и ще ти подаря едно копие за да ме разбереш правилно най-сетне.

Спри да извеждаш всичко транслирано през ума, като изцяло идващо от него, защото не е.
Престани, скъпи ми Безпътен, да копираш копешки концепции противящи се на ума и да привиждаш навсякъде ограничен дуалистичен ум. Просто прекаляваш в едностранчивото си разбиране.

Идеалът е същност и семе съдържащото перфектните параметри на дадено нещо. Но идеалът позволява на обекта си да бъде съвършен и цялостен дори преди да се изпълни докрай оцялостяването на обекта и сливането му с идеала. Съответно идеала води сам по себе си до безкрайни трансформации и доусъвършенстване. На всеки етап, обекта е съвършен такъв какъвто е, защото вече е изпълнил идеала, но едновременно с това идеала показва в новия момент следващо стъпало за превземане.
Всичко това се случва на ниво душа и дух и няма общо с никакъв ум.
Аман от превратното ти разбиране, драги мой





Тема Добра проблематиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 17:54



Отново си в сладка и мила грешка, мило ми любимче.

Са бате Курхейгън щи каже истината.

Инстинктите са низши. Те са достойни само за полусъзнателните животни. Инстинктите са програми от природата. Те са обикновени стимул-реакция обусловености. И това е краят им.

По-висшето и наистина божественото е в човека и само към него би следвало да се стреми той. Това е всеизвестната интуиция. Много хора мислят, поне профаните де, че интуиция и инстикти са едно и също и разбира се, грешат брутално, но не фатално.
Интуицията идва от висшите нива на душата, духа. Висшите нива на съзнание и е яснознание или усещане за нещата такива каквто са. Докато инстинктите са програми (това са едните инстикти) или идват от подсъзнанието филтрирани през нисшите тела и нива на ума.

Още едно деление - интуицията идва от духовното тяло, Висшия Аз, Душата, Духът, Будхи.
Инстинкта е програма на низшия ум, в етерното тяло се проявява и се движи по нисшите чакри. При него няма връзка с висшите нива на съществото.

Та така. Я кажи отново кое е онова, с което ти работиш всъщност бидейки крия йогин или въобще духовно търсещ?



Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 18:07



казал си го съвършено! мисля точно така, но по-добре не бих могла да го формулирам!



Тема Re: Добра проблематиканови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 18:48



Хм, това, което изписа е по-скоро някаква изкуствено усложнена теория, откъсната от действителността. Освен всичко друго и невярна.

Може да се каже съвсем просто. Инстинктите са отвъд ума. Интуицията също. И двете са проявления на Интелигентността, достъпна в измерението на не-ума. Колкото и да му се иска на ума, не може да "принизи" като нещо едва ли не "нисшо" инстинктите, които са проявление на заложената в Природата на нашите тела Интелигентност (и тук никакви теории за "подсъзнание" не работят), която е безкрайно по-мъдра от ограничения човешки ум.

ПП: Абре отде ги наизустяваш подобни откъснати от Живота теорийки...





Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 18:55



"Идеалите" винаги идват от ума и от никъде другаде.

Обясненията ти относно това що е "идеал", както и това, че "се случва на ниво душа и дух", също е от ума и отникъде другаде. Поредната теория-спекулация на човешкото съзнание и нищо повече.

Идеалите, бидейки продукт на ума и на нищо друго, несъмнено могат да вършат практическа работа в науката, икономиката, изкуството, спорта и т.н. Но относно самите нас и какви "трябва" да сме, те създават единствено объркване в съзнанието, защото каквито наистина трябва да сме, не може да бъде вкарано в изкуствения шаблон на някакъв произведен от ума "идеал".

Естественото състояние на Сат-Чит-Ананда е отвъд всякакви възможности за култивиране чрез някакви "идеал" и т.н.



Тема Re: Идеалътнови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 18:56



Не се прехасвай по позата на вампирчето, която е фалшива, както и самият "идеал".





Тема Re: Добра проблематиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (blissful sinner)
Публикувано01.08.08 19:02



Едно и също ли са инстинкти и интуиция тогава или са две различни неща?





Тема Re: Добра проблематиканови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 19:15



Няма разделение между тях, може би са едно и също, но поне със сигурност са проявление на едно и също - Интелигентността.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор mellisa (божествена)
Публикувано01.08.08 19:21



Ти си идиот!

Хуанджи, не ме трий, безпътния ще го понесе.



Ако искаш да си щастлив, бъди!

Тема Re: Любов и Йоганови [re: mellisa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 19:27



Понасям го, понасям го... като едно страстно ущипване (ухапване)...



А тези дни отваряй клубовете "Любов" и "Клуб на купонджиите", като насъбера материал за една тема, която набъбва, ще я пусна... Относно заложеното в природата на инстинктите (които притежават безкрайно повече интелигентност от ума) в намирането на сексуален партньор. Това може и да ти е ясно де, ако си гледала един от филмите за инстинктите по Viasat Explorer.

Въобще това са до голяма степен неизследвани, но достъпни тепърва за изследване области, с които ще се занимава както науката, така и практиката на всеки от нас в своето ежедневие.



Тема Re: Добра проблематиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 19:32



Tи просто осъзнаваш ограничено.

Твоята реалност е ум-неум. Това е глупаво и невярно. Живота е много по-сложен, защото е многообразен.

Всичко си има нива и то повече от двете, които ти постоянно привиждаш.

Но както ти казах, за теб - книжка с цялостна философия. Много ще ми е интересно как ще ми я обориш, при условие че твоята "философия" си няма фундамент и е въздухарска тийнейджърска теорийка върху изказванията на Шибендо, които е правил върху тези на Патанджали и други йоги.

Липсва ти познание просто.


Инстинктите и интуицията са отвъд ума. Но и двете са напълно различни. Теб ти липсва инструментариума да разбереш това или по-точно да го концептуализираш, защото ти мразиш единствения инструмент с който можеш да опознаеш себе си.

Ти винаги "мислиш" и пишеш в своеобразен оксиморон. Доказвайки без да искаш ценноста и необходимостта на онова, което всъщност хулиш.

Нямаш цялостност.

Но аз и така си те обичкам, сладурчо.





Тема Re: Идеалътнови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 19:34



Са ше каеш, че и вампирчето е фалшиво, че и душичката му не струва.....




А БУ!



Тема Re: Идеалътнови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 19:36



Благодаря, Богиньо!
Знаеш, че особено много се радвам на нашето единомислие





Тема Re: Добра проблематиканови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 19:37



Виж, моето не е точно "философия" (при която изобилстват всякакви теории относно това, което някой си мисли, че е; а аз не си пълня главата с каквито и да било вярвания, в т.ч. и философски). Бих казал, че моето е по-точно да се нарече - разбиране. Обикновено говоря за това, което разбирам, което е преминало през Осъзнаването ми, а не на базата на нещо прочетено или заучено от някой друг. А с другото - което не разбирам, предпочитам да не си занимавам психиката. Вярванията, превърнати в обсебвания, вредят в Йога (всъщност прекаленото залитане във вярвания вреди навсякъде).

Та така де, ясно, че накрая пак ще се обясним във взаимна любов (както винаги... хихи).





Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 19:38



Съкън...





Тема Re: Идеалътнови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 19:41



Аз казах, обясненията минават през ума. Защото само ума комуникира словесно.
Но идеалът не е ум.
Твоите обяснения обаче, пак идват от ума.
И ти пак не си ме чел внимателно.

Идеалът е семето на съвършенството, а нашата представа е двигатела, който ни движи до него.
Всичко, което човешко същество или друго същество постига, е само благодарение на идеала.



Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 19:42



Може би има и по-подходяща дума от "идеал" в този случай.





Тема Re: Добра проблематиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 19:49



Това последното ясно.



Тема Re: Идеалътнови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 19:50



Бих могъл да "измисля", но думата ще е от ума, а съдържанието и ще сочи към нещо отвъд него





Тема Re: Добре де,нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (blissful sinner)
Публикувано01.08.08 20:15



ама ти с какво го извърваш това разбиране, все пак?! Инстинктите и интуицията дават усещания, разбирането минава през ума... Да, осъзнаването и разбирането на нещата от един човек, по негов собствен начин, е основа за опита... Но ако опитът според теб са минали представи, които нямат връзка и не могат да се прилагат в настоящето, защо тогава не ходиш да гледаш един филм по 15 пъти, само за да видиш дали все пак някога героят ще заобиколи стълба и няма да катастрофира в него например?



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано01.08.08 20:17



Оффф.... Старческо оглупяване, какво да се прави.



Excusez moi, s'il vous plait!

_________



Тема Re: Добре де,нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 20:22



Разбирането (не интелектуалното, а това, което е като мигновен проблясък, прозрение, осъзнаване) не се извършва по някакъв култивиран от ума начин. То е тук и сега и в пълна хармония с уникалността на ситуацията, даващо напълно адекватен отговор. И е напълно автономно що се отнася до опита (който е резултат от натрупване на преживявания в паметта), тъй като не е резултат от минали представи и знания, а прозрение, тук и сега.



Тема Re: Добре де,нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (blissful sinner)
Публикувано01.08.08 20:32



не споря за спорта сега, ама ако има много видове разбиране - и бързо, и бавно, какво става? в смисъл, подобен на казаното от Курхаген - светът е разнообразен, няма само 'да' и 'не', няма почти нищо в чист вид, черно или бяло...





Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 21:00



На бой отиват само старците.



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор DlDA ()
Публикувано04.08.08 12:41



Напълно съм съгласна!



Тема Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.08.08 20:43



време ти е да станеш реалист.

Знаеш ли колко боли, когато животът те принуди да станеш такъв?!



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: amrta]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 22:53



Постоянно ме принуждават разни трудности да мисля ограничено в техните рамки. Това е напълно естествено, както течението на реките надолу.

Знаеш ли какво обаче е реализмът?

Реализмът е занижено очакване от себе си и света. Което е общ случай на чуството за малоценност и жертва на обстоятелствата. Особено на "обстоятелства, които не зависят от теб". С други думи, този реализъм, който е пораженчески е всъщност болест на психиката.

Идеализмът, за който аз говоря е метафизичен и философски обоснован, а не високопарно пустословие на непораснал тийнейджър, привързан към розовите си очила и панделките на малките сладурани

(не че и те не ми харесват, де)



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 22:57



не ти ли стига, че аз те разбирам


идеалното е реално овкусено в думите ти
{}



Тема Re: Идеалътнови [re: бeзпътeн]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:01



не е така! идеалът всъщност е реал! истинският идеалист е реалист!



Тема Re: Идеалътнови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:07



Така е, защото идеалът е по-високата изчистена форма на материалната действителност.

Ама безпътният приятел като не е чел умни философи и в частност например Платон, дори не познава тази идея, камо ли да я приема





Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:08



уау, то при мен не е от четене





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:10



Стига ми, разбира се {}



Комплект розови панделки и очилца за теб, двойна божественост.



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:12



окс, ще си сложа такива за срещата :))))))))
чакай само обожателките да не луднат





Тема Re: Идеалътнови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:13



Някои като теб, явно го имат по рождение и по духовно постижение, вашият успех е дори по-ценен от нашият - типично философският.

Това, вашето разбиране, безпътен би оценил по-точно и достойно. Все пак той е привърженик на опитността. Да го видим сега, дали е коректен.





Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:15



не, няма да е коректен, ще ми излезе с номер, че е от ума

.



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:16



По-добре ти внимавай с бхактите, розовите очила са особено....... привлекателни, а когато са на богиня, те подчертават изначалната и красота дори още по-взривоопасно





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:17



малеее, почваш да ми образуваш страх. досега мирен си бил, ама тези сделки нещо на добре не отиват





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:20



сакаш ли да знаш ино нящо? ни сме с теб ексхибиционисти

, туй са не на всекиму арно струва



Тема Re: Идеалътнови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:21



Прозаично..... но май така ще направи.

Интересно като как той си представя своя свят той.
Неговият свят, който той очертава чрез словата си от поне година насам, няма никаква плътност и структура, а е постоянен поток от случайни, неподредени, спонтанно случващи се преливания на енергия в мимолетни форми, които отново се преливат в други мимолетни форми, самоцелно без някаква насоченост и смисъл. Това е много близко до някои нихилистични учения.

Сега ако дойде, той ще отрече моята концептуализация на неговия свят със сигурност, именно защото е концептуализация. И ще избегне описателния отговор.



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:24



Ама чакай.... аз нищо не съм казал
аз казах да внимаваш по принцип



внимавай какво си мислиш

и не се пуаши от менека, аз съм и джнана освен бхакти, пази се ти от чистите бхакти, че те не знаят що е спирка овреме



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:27




не познавам язек чисти бхактоси, язек също имам джана, да ме спира овреме



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:29



Хаххаха, е значи един от двама ни може да снеме джнана за малко





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:33



лели мали





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано04.08.08 23:42



Стигнахме до момента в разговора, в който най-умното е да си говорим неумно

:

мали лели



леко мелодраматичен поздрав от мен



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано04.08.08 23:53




а ето и един доста романтичен, че остра липса ме е хванала на такива поздрави :) :




Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано05.08.08 00:01



Прекалено романтичен, но може и още повече






ето един екстатичен, дано не ти е познат



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано05.08.08 00:07



готино и напълно непознато :)
ето нещо, което би вдъхновило Имагото :):





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано05.08.08 00:14



Готино..... но това е по-като за мен ... и хардлайнъри





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано05.08.08 00:17



я кажи, това помниш ли го?
бях те поздравила с него някога си:


а Щурчетата са яки, да :))



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано05.08.08 00:36



помня помня.... беше отдавна

много отдавна


-

любимо парче..... любима група.... любим стил - френски, арт и някои недоизказани щрихи...



Тема Re: Идеалътнови [re: two women]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.08.08 00:51



Айде де.





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: two women]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.08.08 01:59



Ако тай фаналъ липсъта, ей виж таз темъ тук:





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: бeзпътeн]  
Автор two women (непознат)
Публикувано05.08.08 15:56



10х





Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор two women (непознат)
Публикувано05.08.08 15:57



ей още едно любимо от последните времена:





Тема Добър вечер!нови [re: Roxy]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.08.08 21:51



Освен егоцентризъм си имам и редица други кусури, които биха дразнили човека до мен. Това го осъзнавам достатъчно добре. Но тъй като нямам намерение да създавам семейство и да живея с мъж, не виждам смисъл да променям характера и навиците си, с които на мен ми е добре.



Иначе за семейната среда си много права. Улавям се, че съм прихванала доста неща от майка ми, не само като навици, но и като отношение към мъжете. Тя не беше видяла нищо хубаво от тях в този живот и озлоблението й към тях мисля, че беше абсолютно резонно.

Въпреки това за последните десетина години на два пъти обича абсолютно платонически и несподелено. Вторият път беше учителят й по Тай чи и мисля, че всяко занимание я правеше щастлива.

С днешна дата мога да кажа, че и аз като нея не съм видяла нищо хубаво от мъжете, като се почне от т.нар. ми баща (слава богу поне не са ме изоставяли с малки или неродени деца на ръце да си блъскам главата в стената). Изключвам и летящите моменти на влюбеност и тръпка, след което човек си плаща всичко с лихвата, защото го нараняват жестоко...

Надявам се поне брат ми да не ми доведе някоя усойница за снаха, че това вече ще е истинската трагедия...


Оф, прозвуча твърде самосъжалително, но всъщност не е...



Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.08.08 22:06



Хайде стига си се изповядвала, някои тук могат да го обърнат срещу теб.
И не ес прави на свекърва


Ще имаш и свой личен и щастлив живот, просто махни по-бързо болката от себе си и погледни хората наоколо. Малко по-възрастните са с по-голям опит, патили като теб и повече ценят човека до себе си.



Тема Re: Добър вечер!нови [re: Serenity.]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.08.08 22:20



Ми дойде ми спонтанно изповядването, кой каквото иска да си мисли и да казва...

Иначе аз съм по-обсебваща и ревнива и от мъжка майка и бъдеща свекърва, при положение, че реално няма от кого, не ми се мисли като се появи...

Има болка, от която цял живот не се излиза понякога...



Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.08.08 22:27



Мога да ти препоръчам Екхарт Толе, съвсем сериозно.
Книгите му лекуват от болката.
Той обяснява какво е "болковото тяло", с което си се идентифицирала
и как да се освободиш от него.
Има много отзиви на хора, които споделят, че благодарение на книгите му (а те са само 1-2) са постигнали освобождение.

Четеш ли руски?

В книгите си дава техники, особено в едната. След всеки пасаж или няколко, които обясняват какво да правиш или осъзнаеш, е дадена пауза за да спреш и да го направиш.

Редактирано от Serenity. на 05.08.08 22:29.



Тема Re: Проектираш...нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано05.08.08 23:16



На прима виста сега ти казвам, че пренасяш техните проблеми в твоя живот и по някакъв начин повтаряш грешките им (което ми се струва, че почти знаеш)... Просто спри, погледни отстрани без съжаление и избягай от това, живей собствения си живот... Не разигравай по свой начин проблемите и драмите, които са имали те...
П.С.: Под 'дисфункционално семейство' имах предвид много варианти - от юридически стабилно, но форамлно съществуващо, с неразбирателство и конфликти, с родители с пороци (което не е в нашите случаи); през непълно поради развод и др.




Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.08.08 23:25



..и ти явно си с проблеми,
произтичащи от семейството, от родителите
(жалко за такива родители, които прехвърлят проблемите на децата си!)

малко късно си се сетила да се осъзнаваш, но пак е нещо

твоите съвети не са лоши,
но моите са много по-добри и за двете ви!

Редактирано от Serenity. на 05.08.08 23:28.



Тема Re: Проектираш...нови [re: Serenity.]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 00:01



първо, не е твоя работа да преценяваш мен и семсйството ми (каквото и да е то) без да съм искала съвет от когото и да било, още по-малко от теб. и без това преценката вече съм я направила и не повтарям чужди грешки, нито се оставям на "акъла" на "родителски загрижени" лицемери като теб.
второ, аз съвети от хора с маниакално поведение не съм луда да искам...
трето, затова и не ми пука от твоите...




Тема Re: Добър вечер!нови [re: Serenity.]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 00:47



Оф, ако ставаше само с книги и четене това освобождаване...Твърде лесно се дават съвети и препоръки, но в реалния живот всеки сам си влачи бремето. Няма как да му вземеш товара, нито да преодолееш проблемите му и да се пребориш вместо него, колкото и да ти се иска...



Но с удоволствие бих се запознала с нещо ново, в клуба имаше теми за него. Не чета руски, ползвам немски и английски език.



Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано06.08.08 00:51



ще извиняваш, но сега го видах


и не мога да отговарям на всички твои безсмислени постинги

Редактирано от Serenity. на 06.08.08 00:51.



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 01:00



Мисля, че тези отговори от богинята са достатъчни.

Няма да развалям идилията с аматьорско философстване...



Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано06.08.08 01:02



виж, никой няма да ти вземе бремето от теб, а ти самата (но ще видиш, че с нечия помощ)
и не става дума за четене на обикновени книжки

но който не е пробвал, не е разбрал

ако ползваш английски, виж това видео, за да се запознаеш с него и неговото излъчване на любов
и част от това, което предава чрез книгите си

Eckhart Tolle Interview (The Simple Truth)
изтегли оттук:






Тема Re: Добър вечер!нови [re: Serenity.]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 06:21



Благодаря, но ще го сваля и гледам като си свърша работата, която ме чака и никак не е малко за днес.





Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 06:37



Те определено са оставили своя отпечатък, а трудно се излиза от това, в което си се превръщал от най-ранно детство...Но не искам да се оправдавам, аз нося отговорност за достатъчно неща, които искам, но все не успявам да променя в последните 8-10 години. В момента за пореден път съм се взела в ръце, та да видим до къде ще го докарам.



Междудругото признавам, че адски ми липсва мъж за мъжката дейност в къщи. Бях се шастисала от майстори и разправии при първия ремонт, който ми се наложи да правя. Затова сега си стоя без мивка в банята, след като старата се срути на сантиметри от краката ми преди около месец (извадих голям късмет). Но не ми се занимава да викам майстор...А и ми изгоряха няколко крушки, които няма кой да смени...Въобще идилията е пълна...



Тема Re: Проектираш...нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 08:57



крушките е елементарно да си ги смениш сама - ако объркаш посоката на отвиване и после завиване, пробваш в другата и максимум от втория път ще стане.


за мивката си викни майстор - така или иначе е свръх възможностите на повечето мъже (и по-добре, все пак не е никак лесно нещо).
а после приложи изводите за отношението ти към оправянето на проблемите и изобщо промените в дома към собствения ти живот. всъщност, мисля че и това го знаеш... затова продължавай наистина сериозно с взимането в ръце.




Тема Re: П.С.нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 09:10



наистина през ранните години от живота ни не можем да противодействаме на влиянието на средата, затова и се казва, че първите 7 г.са толкова важни. но после, в съзнателния ни живот, можем да го осмислим и да оценим критично онова, което тя ни е оказала и евентуално да се опитаме да го променим...




Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 09:12



Сменяла съм крушки, но след като няколко пъти ме хваща ток от асансьора, имам нещо като фобия (е, може и малко да се глезя, признавам си). Затова ще изчакам брат ми като се върне от Италия да ги смени (колкото и безумно да звучи това изказване). Пък дано поне в една стая да остане читава крушка.



Определено по някое време трябва да извикам майстори и за мивката и за други неща, но засега ми липсва мотивация. Относно всичко останало, да, знам какво трябва да променя и набирам сила и отскок.



Тема Re: Проектираш...нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 09:13



добре, пожелавам ти сила и успех!






Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 09:19



Благодаря! Всичко хубаво!



П.С. Направих си супер реклама. Като добавя, че Достойният не може да се надява нито на готвене, нито на домакинстване, нито на секс, съвсем ще ми се качат акциите.



Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.08.08 09:20



Почини, работата край няма.





Тема Re: Проектираш...нови [re: amrta]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.08.08 09:22



Чекай да приключа с моят ремонт, шти спретнем бригада, колко му е да сменим две крушки..





Тема Re: абе, казано честно,нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 09:25



на такива мрънкалца като тебе (защото съм познавала и други умни хора, забили се в блатото на отрицанието и самосъжалението) ми иде да им хвърля един бой, белким се разгневят и ми отвърнат, проявявайки поне малко ГРАДИВНА агресия, но не би, добра душа съм. а ти и без това изля доста агресия в погрешна посока, без това да донесе никому добро.
готвенето и домакинстването - абе колкото-толкова, най-напред си е за тебе; сексът ще дойде със самочувствието, а то ще дойде след края на страха...




Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.08.08 09:26



За отскока ли...по- добре й пожелай степер.





Тема Re: Добър вечер!нови [re: huanji]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 09:28



Оф, станала съм към 5.00 часа за да работя, но прекалено се отплеснах в изгрева, пранаяма и някакви други упражнения, после и в дира и не успях да наваксам.

Но забелязвам, че съм най-ефективна като действам под натиск и напрежение, така че ще трябва и този път да мина метър. Няма начин. Иначе все повече се влюбвам в работата си, но това е вече е тема за друг разговор.



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: amrta]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано06.08.08 09:33



Просто признаваш, че няма как да защитиш тезата си, ли?

Тогава приемам.



Тема Re: абе, казано честно,нови [re: Roxy]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 09:44



Около 25 години бях свикнала да се глезя и да поемам твърде малко отговорности в живота, затова все още ми идва нанагорно за доста неща. Но школовката трябва да се мине, вече нямам друг избор.



Иначе позитивната агресия вече ми я създадоха едни добри хора (без бой, но чрез други крути мерки), за което съм им благодарна. Нищо, че доста буксувах. Щом и черните дрехи свалих (а това вярвай ми беше мисия невъзможна), значи е имало ефект от цялото предизвикателство.

Дразня се от себе си, когато се самосъжалявам, ама така ми идва понякога отвътре с емоционалните словоизлияния. Трябва да го изкореня, за това си права.

Иначе все още смятам, че агресията, която излях тук преди време, беше оправдана.



Тема Re: абе, казано честно,нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 09:50



агресията, която изля тук преди време беше рожба на страха, също както и причинилата я 'преценка'...






Тема Re: абе, казано честно,нови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.08.08 12:12



"Иначе все още смятам, че агресията, която излях тук преди време, беше оправдана."

Да и съвсем оправдано си получи урока в последствие.





Тема Re: абе, казано честно,нови [re: бeзпътeн]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 12:21



Момче, гледай си работата и гаджето и не се занимавай с кака си скорпионка, защото току виж си я разярил отново.

И за да дам добър пример, излизам от дира, до късно вечерта може би.



Тема Re: абе, казано честно,нови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.08.08 12:27



Ако се разяриш отново... ще ме зарадваш!





Тема Re: абе, казано честно,нови [re: amrta]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.08.08 13:17



Инерцията се обръща бавно, не можеш да очакваш резултати за един ден. Но като се обърне, сама ще те вади.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.