Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 15:05



Много е готин, нали? При това без нито един термин на санскрит, нито помен от духовност, божественост, чудеса...



Който има какво да каже, може да го каже с прости думи и на разбираем за слушателя език.

_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.07.08 15:07



Евала! Винаги съм го харесвал без да знам защо, но сега май разбирам.





Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.08 15:14



Да, така е. Той се изказва за работата, като източник на вдъхновение - неща, върху които си струва (и всъщност трябва) всеки един човек да се замисли.

Това е Йога, без значение дали се използва или не санскрит, в зависимост от регионално-етническата принадлежност. Когато човек е отворен за нещата, е способен да улавя ценното отвъд ограниченията на думите и езиците.

Същите неща, които Стив Джобс казва, ги чух например и от Шибенду по време на ритрита в Банкя в началото на годината, но казани по друг начин. Но същите. Но това не е най-същественото - от кого сме чули и какво - а как това прозрение относно работата, която вършим (което ме бе ударило и без да го чувам директно от когото и да било), трансформира живота на всеки от нас. Ето това е въпросът.



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: huanji]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 15:17



Опит от живота. Някои неща трябва да се преживеят, за да се разберат.



_________



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор zwerfster ()
Публикувано30.07.08 18:18



Мда - аз ще го запомня със свързването на точките от един пост на Дани
/в Кастанеда

/





Тема Steve Jobsнови [re: huanji]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано30.07.08 19:17



:) Човекът с дънките и черното поло като млад.



----------
In the autumn of 1974, Jobs returned to California and began attending meetings of the Homebrew Computer Club with Steve Wozniak. He took a job as a technician at Atari, a manufacturer of popular video games, with the primary intent of saving money for a spiritual retreat to India.

Jobs then backpacked around India with a Reed College friend (and, later, the first Apple employee), Daniel Kottke, in search of philosophical enlightenment. He came back with his head shaved and wearing traditional Indian clothing. During this time, Jobs experimented with LSD, calling these experiences "one of the two or three most important things [he had] done in [his] life." He has stated that people around him who did not share his countercultural roots could not understand certain aspects of his thinking.





Тема Re: Steve Jobsнови [re: KREDOR]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано31.07.08 00:35



Определено Америка има афинитет към юпита с добра външност, пък ако може и да са духовни...



Аз лично предпочитам човека с дънките, полото и олисялото теме, защото видимите следи и това, което ги е издълбало, са причината за думите, които на мен много ми допаднаха. Не зная дали 'манекена' от плаката е имал какво интересно да сподели, макар че младостта сама по себе си говори много.

_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 00:52



Tенк ю, суити!

Ще е добре, Мо да дава и имената на онзи, който цитира инак звучи страшно.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор vitaminko (член)
Публикувано31.07.08 01:07



но ето, че ти неусетно се кефиш на ситуацията, че има някаква си там жена, която обяснявала какво е семейство и любов, а никога не ги е притежавала. ами ако тази истерия е нейният копнеж?! лошо седларов, лошо! искам от вас повече мисъл, повече чувство! само така се създава изкуство! седнете!



Тема Re: В случай, че си мислете, че мъдростта...нови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано31.07.08 01:10



Обичам Стив Джобс!

Утре ще чуя речта му, но съм сигурен че ще го суперлативирам. Истински кумир.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.