Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.08.08 22:06



Хайде стига си се изповядвала, някои тук могат да го обърнат срещу теб.
И не ес прави на свекърва


Ще имаш и свой личен и щастлив живот, просто махни по-бързо болката от себе си и погледни хората наоколо. Малко по-възрастните са с по-голям опит, патили като теб и повече ценят човека до себе си.



Тема Re: Добър вечер!нови [re: Serenity.]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.08.08 22:20



Ми дойде ми спонтанно изповядването, кой каквото иска да си мисли и да казва...

Иначе аз съм по-обсебваща и ревнива и от мъжка майка и бъдеща свекърва, при положение, че реално няма от кого, не ми се мисли като се появи...

Има болка, от която цял живот не се излиза понякога...



Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.08.08 22:27



Мога да ти препоръчам Екхарт Толе, съвсем сериозно.
Книгите му лекуват от болката.
Той обяснява какво е "болковото тяло", с което си се идентифицирала
и как да се освободиш от него.
Има много отзиви на хора, които споделят, че благодарение на книгите му (а те са само 1-2) са постигнали освобождение.

Четеш ли руски?

В книгите си дава техники, особено в едната. След всеки пасаж или няколко, които обясняват какво да правиш или осъзнаеш, е дадена пауза за да спреш и да го направиш.

Редактирано от Serenity. на 05.08.08 22:29.



Тема Re: Проектираш...нови [re: amrta]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано05.08.08 23:16



На прима виста сега ти казвам, че пренасяш техните проблеми в твоя живот и по някакъв начин повтаряш грешките им (което ми се струва, че почти знаеш)... Просто спри, погледни отстрани без съжаление и избягай от това, живей собствения си живот... Не разигравай по свой начин проблемите и драмите, които са имали те...
П.С.: Под 'дисфункционално семейство' имах предвид много варианти - от юридически стабилно, но форамлно съществуващо, с неразбирателство и конфликти, с родители с пороци (което не е в нашите случаи); през непълно поради развод и др.




Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.08.08 23:25



..и ти явно си с проблеми,
произтичащи от семейството, от родителите
(жалко за такива родители, които прехвърлят проблемите на децата си!)

малко късно си се сетила да се осъзнаваш, но пак е нещо

твоите съвети не са лоши,
но моите са много по-добри и за двете ви!

Редактирано от Serenity. на 05.08.08 23:28.



Тема Re: Проектираш...нови [re: Serenity.]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 00:01



първо, не е твоя работа да преценяваш мен и семсйството ми (каквото и да е то) без да съм искала съвет от когото и да било, още по-малко от теб. и без това преценката вече съм я направила и не повтарям чужди грешки, нито се оставям на "акъла" на "родителски загрижени" лицемери като теб.
второ, аз съвети от хора с маниакално поведение не съм луда да искам...
трето, затова и не ми пука от твоите...




Тема Re: Добър вечер!нови [re: Serenity.]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 00:47



Оф, ако ставаше само с книги и четене това освобождаване...Твърде лесно се дават съвети и препоръки, но в реалния живот всеки сам си влачи бремето. Няма как да му вземеш товара, нито да преодолееш проблемите му и да се пребориш вместо него, колкото и да ти се иска...



Но с удоволствие бих се запознала с нещо ново, в клуба имаше теми за него. Не чета руски, ползвам немски и английски език.



Тема Re: Проектираш...нови [re: Roxy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано06.08.08 00:51



ще извиняваш, но сега го видах


и не мога да отговарям на всички твои безсмислени постинги

Редактирано от Serenity. на 06.08.08 00:51.



Тема Re: Мили ми колега,нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.08.08 01:00



Мисля, че тези отговори от богинята са достатъчни.

Няма да развалям идилията с аматьорско философстване...



Тема Re: Добър вечер!нови [re: amrta]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано06.08.08 01:02



виж, никой няма да ти вземе бремето от теб, а ти самата (но ще видиш, че с нечия помощ)
и не става дума за четене на обикновени книжки

но който не е пробвал, не е разбрал

ако ползваш английски, виж това видео, за да се запознаеш с него и неговото излъчване на любов
и част от това, което предава чрез книгите си

Eckhart Tolle Interview (The Simple Truth)
изтегли оттук:







Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.