Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 13:31



Като гледам, само мен не си ме канил на шишове...:)))) Да взема аз да ви поканя на едно терасено парти, а вие с Лия ще си носите сабите. Мисля, че можем да направим един танц на сабите и ритуално да изядем лука след това





Тема Re: Любов и Йоганови [re: Aye!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:42



Немаш грижи, много либа зеленчукови шишове. Може ли да дойдем с истински саби...че по- побират и по- хайдутски така. Направо цели чушки, глави лук, филийка със зехтин, домат да бере зор през средата и прочие. :)

Танца на сабите ще ти го покаже една друга мома.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: huanji]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 13:52



всякак може


а другата мома да не е една мъничка?
описал си истинска фантазия...не знам ша ли мога да я организирам откъм шиошве и барбекюта, ама другото вАжи и си остава
пространство за танци и хорА - бол
За истинските саби е напълно задължително, без тях не се явявайте! щото ша ми пострада нямиджа пред съседите, ако така постно се явите, без нужния хайдутлък :))



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано01.08.08 14:58



Мерси за комплимента!



С повечето хора от форума се познаваме и срещаме вече става 2 години. Колко загадъчен мислиш, че мога да се направя? Просто ти искаше да получиш нещо и аз ти го дадох, като за мен печалбата беше, че писах няколко поста с усмивка.

Ако решиш да се засягаш, че съм се отнесъл шеговито-непочтително с теб, като ти казах, че съм на 17 години, помисли, че по косвен начин си докарала усмивка на нечие лице, и че все някога съм бил на 17, но най-вече, че все още се чувствам на толкова.



_________



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 15:01



Всъщност нищо не съм искала. Забавлявах се.

Барбарела те попита на колко години си. Не аз.



Тема Идеалътнови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 17:45



никога не идва от ума.
Не си въобще в час, какво значи Идеал.
Прочети Платон за да разбереш поне древната представа за идея и идеал.

След това, ще напиша книжка и ще ти подаря едно копие за да ме разбереш правилно най-сетне.

Спри да извеждаш всичко транслирано през ума, като изцяло идващо от него, защото не е.
Престани, скъпи ми Безпътен, да копираш копешки концепции противящи се на ума и да привиждаш навсякъде ограничен дуалистичен ум. Просто прекаляваш в едностранчивото си разбиране.

Идеалът е същност и семе съдържащото перфектните параметри на дадено нещо. Но идеалът позволява на обекта си да бъде съвършен и цялостен дори преди да се изпълни докрай оцялостяването на обекта и сливането му с идеала. Съответно идеала води сам по себе си до безкрайни трансформации и доусъвършенстване. На всеки етап, обекта е съвършен такъв какъвто е, защото вече е изпълнил идеала, но едновременно с това идеала показва в новия момент следващо стъпало за превземане.
Всичко това се случва на ниво душа и дух и няма общо с никакъв ум.
Аман от превратното ти разбиране, драги мой





Тема Добра проблематиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 17:54



Отново си в сладка и мила грешка, мило ми любимче.

Са бате Курхейгън щи каже истината.

Инстинктите са низши. Те са достойни само за полусъзнателните животни. Инстинктите са програми от природата. Те са обикновени стимул-реакция обусловености. И това е краят им.

По-висшето и наистина божественото е в човека и само към него би следвало да се стреми той. Това е всеизвестната интуиция. Много хора мислят, поне профаните де, че интуиция и инстикти са едно и също и разбира се, грешат брутално, но не фатално.
Интуицията идва от висшите нива на душата, духа. Висшите нива на съзнание и е яснознание или усещане за нещата такива каквто са. Докато инстинктите са програми (това са едните инстикти) или идват от подсъзнанието филтрирани през нисшите тела и нива на ума.

Още едно деление - интуицията идва от духовното тяло, Висшия Аз, Душата, Духът, Будхи.
Инстинкта е програма на низшия ум, в етерното тяло се проявява и се движи по нисшите чакри. При него няма връзка с висшите нива на съществото.

Та така. Я кажи отново кое е онова, с което ти работиш всъщност бидейки крия йогин или въобще духовно търсещ?



Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 18:07



казал си го съвършено! мисля точно така, но по-добре не бих могла да го формулирам!



Тема Re: Добра проблематиканови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 18:48



Хм, това, което изписа е по-скоро някаква изкуствено усложнена теория, откъсната от действителността. Освен всичко друго и невярна.

Може да се каже съвсем просто. Инстинктите са отвъд ума. Интуицията също. И двете са проявления на Интелигентността, достъпна в измерението на не-ума. Колкото и да му се иска на ума, не може да "принизи" като нещо едва ли не "нисшо" инстинктите, които са проявление на заложената в Природата на нашите тела Интелигентност (и тук никакви теории за "подсъзнание" не работят), която е безкрайно по-мъдра от ограничения човешки ум.

ПП: Абре отде ги наизустяваш подобни откъснати от Живота теорийки...





Тема Re: Идеалътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 18:55



"Идеалите" винаги идват от ума и от никъде другаде.

Обясненията ти относно това що е "идеал", както и това, че "се случва на ниво душа и дух", също е от ума и отникъде другаде. Поредната теория-спекулация на човешкото съзнание и нищо повече.

Идеалите, бидейки продукт на ума и на нищо друго, несъмнено могат да вършат практическа работа в науката, икономиката, изкуството, спорта и т.н. Но относно самите нас и какви "трябва" да сме, те създават единствено объркване в съзнанието, защото каквито наистина трябва да сме, не може да бъде вкарано в изкуствения шаблон на някакъв произведен от ума "идеал".

Естественото състояние на Сат-Чит-Ананда е отвъд всякакви възможности за култивиране чрез някакви "идеал" и т.н.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.