Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 08:04



Нищо ти няма, хехехе. Знам, че се бъзикаш де, ама да вметна, че мъжът никога не остарява (освен ако не е такъв идиот, че да си внуши подобна глупост), ако ще и до 100-годишна възраст да доживее, все още може да е способен да прави деца (тва последното малко наизуст го написах, но съм чувал за над 90-годишни оплодители, така че е възможно).



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано01.08.08 09:38



Mиличък, идеалите не са глупави, а божествени.
И да - секс трябва да се прави





Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано01.08.08 10:09



Не се бъзикам, но и не казвам нещата буквално.

Имам една позната, която работи в център за инвитро. Скоро се видяхме и тя ми каза, че същия ден е правила спермограми на 30г. мъж и на 57г. мъж. Каза, че 30-годишният не ставал за нищо, а 57г. си бил ОК отвсякъде.

И друг път съм споделял тук, че положението с фертилността/потентността на младите жени и мъже е доста сериозно.

С моята позната обичам да говоря на такива теми, защото ме вълнува информацията, която може да ми даде. Разказа и за един много интересен доклад на тема генетика и дълголетие, връзките между дистрес и отключване на генетично заложените слабости. Връзката на хранене, околна среда (замърсяването) и др. фактори с дълголетието. Само да вметна, че все повече се убеждавам, че при толкова кекави хора, вегетарианството е реална алтернатива за запазване на здравето.
Много по-лесно е да се променят хранителните навици на един човек, отколкото да го заставиш с дисциплина да се промени цялостно, практикувайки различни методи. Повечето хора не се интересуват от практики и дисциплина, но като видят дебелия край и са склонни да променят диетата си.

_________



Тема Добро утро!нови [re: amrta]  
Автор Roxy (blissful sinner)
Публикувано01.08.08 10:58



"Познай себе си!" е казал Сократ...
От лични наблюдения мога да твърдя, че в определени дисфункционални семейни условия хората се оформят като егоцентрици. Не изключвам и себе си от това число, обаче. Но поне отдавна съм го разбрала и се старая да не го проявявам или поне да го осмислям в течение и това да не наранява никого (може би освен самата мен понякога).

Редактирано от Roxy на 01.08.08 10:59.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано01.08.08 11:37



Знам за какво говориш - да не покриваш идеала някому. Да си нещо много по-красиво, живо и истинско от този идеал, но все пак, да не можеш да се вместиш там. И съм съгласна на 100% с Coorhagen, а и такъв тип идеалист съм аз самата - в идеала и идеята за съвършенство е включено и т.нар. несъвършенството. Затова моите идеали винаги включват самия човек, реалността за него. И някакви уж недостатъци стават нещо любимо.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 11:54



Идеалите са от ума, Божествеността в своята Цялост - отвъд ограниченията на ума, както съм повтарял безброй пъти...



А тва за секса - знаех си, че аз и ти ще споделямее един и същи идеал тук! Но си е май точно така, а задръжките само вредят. Защото как може да се намери идеалния секс партньор за даден човек (най-основното условие за успешна връзка и пълноценен сексуален живот), ако не се пробва... отново и отново.





Тема Re: Любов и Йоганови [re: amrta]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:07



Кой беше идеалиста - ти или човека срещу теб?



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:12



Голям сладур си. Само дето се правиш на загадъчен.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: RabbitHole]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.08.08 12:18



Свободата от вредните навици и обсебвания идва с осъзнаването на (будността относно) механизмите в психиката, които ги създават и е основното нещо, без което не може, в трансформацията на начина на живот а даден човек. Относно фертилността и потентността тези "проблеми" могат да се окажат доста над 90% (ако не и 100%) психологически. Доголяма степен тази "импотентност" е процес и резултат на самовнушение, прекалено нервно напрежение, следствие от глупав начин на живот и липса на осъзнаване и т.н. А също и (никак маловажно) - това че дадена двойка може да не е най-подходяща, да не си пасват най-добре, ако щеш от чисто биологическа гледна точка. Като например - най-обикновеното, нерегистрирано от съзнанието напасване по миризми. Бях гледал по Viasat Explorer преди време един страхотен филм за инстинктите, който ми направи много силно впечатление и сега разбирам колко истински неща се споделят в него относно инстинкта за размножаване. Чрез ексеперименти се доказа, че човек несъзнателно, но много силно, по миризмата се влияе в избора си на сексуален партньор и избира този, чийто гени са най-подходящи за здравето и качеството на гените на бъдещото поколение. Т.е. може да се каже, че миризмата е най-мощният "водач" от всички сетива при избора на сексуален партньор. А не някакви глупави предразсъдъци или "идеали" (ошашавености от типа - "ама дали си пасваме по зодии и асценденти, ама дали си пасваме по характери" и т.н.). Нито дори визуалното "харесване", което са най-често наложени от обществото и медиите шаблони за "харесване" и е чисто субективно, може да се сравнява със силата на инстинктите, защото в тези инстинкти е заложена Интелигентността на самата Природа и тя води човек най-добре в избора му на сексуален партньор.

Та затова човек може би трябва да остави глупавите идеали, критерии и предразсъдъци на ума относно това с кого трябва да прави секс и просто да се остави на инстинктите да го водят!

Инстинктите са безкрайно по-мъдри от ума и неговите преследвания, както установявам.

Та ако хората се водеха от инстинктите, не от предразсъдъците, нямаше да има и проблеми с потентността, фертилността и т.н. И сигурно генетическият състав на човечеството щеше да е с много много по-високо качество, отколкото сега.

ПП: Тези дни като намеря линк към филма по Viasat Explorer (имах го на двд вкъщи, но някъде го запилях), ще пусна и теми за това, в т.ч. и клубовете "Любов", "Клуб на купонджиите" и т.н.



Тема Re: Любов и Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано01.08.08 12:21



Не ми казвай, че ти си този, който търси идеала.


Няма нищо идеално на този свят освен желанието ни идеалът да съществува. Ако чакаш идеалната секс партньорка може да си останеш стар ерген. Да не говорим тогава какъв номер ще ти е погодила представата, при положение, че имаш толкова изострено усещане за погрешността на поведението, което се основава на представи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.