Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Глобално затопляненови  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.07.08 22:16



Какво мислите за глобалното затопляне? Смятате ли, че е мит? Смятате ли, че е важен проблем? Може би е симптом за по-мащабни процеси, протичащи на Земята? Трябва ли да се борим със замърсяването и затоплянето или е нужно просто да имаме търпение и сила, за да понесем последствията, приемайки че някои неща "трябва" да се случат, за да порасне малко човечеството?

P.S. BTW, някои съвестни люде вече действат по въпроса за разрешаването на проблема "global warming", като постепенно минават на съвсем екологично "гориво" (разбирай храна). За справка - виж

.

Редактирано от Amitaba на 26.07.08 22:37.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Amitaba]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано26.07.08 23:21



Какво мислите за глобалното затопляне? Смятате ли, че е мит? Смятате ли, че е важен проблем? Може би е симптом за по-мащабни процеси, протичащи на Земята? Трябва ли да се борим със замърсяването и затоплянето или е нужно просто да имаме търпение и сила, за да понесем последствията, приемайки че някои неща "трябва" да се случат, за да порасне малко човечеството?
_______________________________________________________________________
не мисля че е мит, по-скоро е за мене важен проблем.
но кой го интересува,тея от горе пък хич/политиците имам предвид.
в едно тв. предаване правят суматоха ,на същия тв.канал по-късно разказват
че е глупости.
а швабите се радват че през зимата било горещо като лято.
Лудница

.

Редактирано от varadave на 26.07.08 23:23.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано26.07.08 23:35



Допусках, че точно тази връзка си направила, но проблемът с глобалното затопляне не е смешен. Въпреки, че и на мен ми се струва да си правя майтап с темата.

Има една интересна статия от една холандка - Аник де Вит - според нея глобалното затопляне е възможност за човечеството, защото ще го принуди да направи радикална промяна в начина на мислене и в действията му.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Amitaba]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано27.07.08 09:37



При глобално затопляне, климата в България може да стане като този в Индия, влажен и горещ, и съвсем естествено по-голяма част от хората да станат вегетарианци. Ако обаче тук стане като в Индия, боя се че в Индия няма да е много приятно място за живеене. Тогава е много вероятно индийците да се преселят при нас. Тогава на всеки български ром ще се падат по 20 индиеца. Въпросът е обаче, че при такова пренаселване, няма да има зеленчуци за всички, та може да се окажем на цитираната от теб диета.



Като следствие от горното, хората под 18 години, които са запланували по-далече във времето екскурзия до Индия, могат преспокойно да изчакат Индия да дойде при нас!

В момента Земята е в началото на ледников период и температурите падат. Обаче до 50 години икономистите превиждат, че Китай ще има 2 пъти по-голям вътрешен продукт от САЩ и ще е първата икономическа сила в света. И понеже в момента на Китай е нужно огромно количество енергия т.е. петрол, много е удобно да се тръби за глобално затопляне. Така или иначе в следващите 50 години човечеството трябва да се ориентира към нов източник на енергия, тъй като петрола силно ще намалее или изчерпи напълно, като с времето цената му ще се вдига, което го прави икономически неизгоден.

_________



Тема Re: Глобално затопляненови [re: RabbitHole]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано27.07.08 09:56



Защо Земята е в началото на ледников период?
Да не би растоянието на траекторията и около Слънцето да се е увеличило?
Или просто микроклимата и е повреден?

Всъщност последното е напълно възможно, но то ли е причината?



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.07.08 15:35





От менюто горе избери "Катастрофи" (в този раздел са избрали да го сложат, аз не бих го сложил там). Ако избереш "Показвай само преведените филми" (горе вдясно), а от менюто горе вляво - "По азбучен ред", четвъртият филм отгоре надолу е "An Inconvenient Truth / Неудобната истина". Предполагам, че повечето от нас са го гледали. Интересен е, има интересни статистически данни и информация.

Редактирано от Amitaba на 27.07.08 15:37.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Amitaba]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано27.07.08 15:46



Нека не забравяме кой е Ал Гор и доколко може да се вярва на метаморфозата на един политик, защитаващ политиката на страна, което не е подписала нито една конвенция за намаляване на вредните емисии от промишленото производство, в добросъвестен природозащитник.

Същински Савел, нали?



_________



Тема Re: Глобално затопляненови [re: RabbitHole]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.07.08 16:53



Точно това си мислех, когато си правех труда да пусна линка и да обясня как да се намери филма по-лесно. Предразсъдъците. Когато човек е пълен с предразсъдъци, бързо и лесно се обръща на другата страна и си затваря очите, прди да е видял. За съжаление, както отново проличава, често се оказваме най-големите врагове на собственото си развитие. Не мисля, че е много мъдро да разсъждаваш в черно и бяло. Светът е шарен.

В този филм Ал Гор не защитава политиката на САЩ - напротив, показва някои абсурди в нея. Между другото, ако не се лишиш от удоволствието да го гледаш, ще научиш повече и за неговото участие в политиката на САЩ.



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Amitaba]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано27.07.08 19:38



Филмът съм го гледал, иначе не бих коментирал. За цялата си дейност, Ал Гор беше предложен за Нобелова награда, ако не се лъжа. Аз съм против замърсяването и ако зависи от мен, още от утре всички ще са на велосипеди и ще отглеждат или ловуват храната си. (което си е вид геноцид, но това е друга тема)

Но именно защото не страдам от предразсъдъци и съм чел доста за Америка, нейната икономическа и политическа система, зная, че няма такова нещо, като да хапеш ръката, която те храни. С други думи, ако цялата дейност на Ал Гор беше против САЩ... ами живели сме в тоталитарно общество и знаем какво става с хората, които вредят на управляващите интереси.

Ако се интересуваш от темата, съветвам те да прочетеш повече за енергийна/петролна политика на Америка и за печалбите, които тя генерира. Също така за системата на образование на американския елит, начините на издигане след това, елитарните клубове и т.н. Това са хора, които са учили заедно, бизнесът им е помежду им, посещават едни и същи курорти и децата им учат в същите училища като тях, а ти искаш да ми кажеш, че изведнъж, Ал Гор е получил морално просветление и е скочил против кариерата си, приятелите си и бизнеса си?



Не черно и бяло, а логика приятелю. Дори само тя, добавена към адекватна информация е достатъчна, човек да има малко по-реалистичен поглед към света, в който живеем.

_________



Тема Re: Глобално затопляненови [re: Amitaba]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано27.07.08 20:48



Глобалното затопляне е същото като и лудостта при хората.
Не знам дали сте забелязали, ма човечеството масово откача напоследък.
Та и двете са следствие на един по-първичен феномен - преминаване на земята в ново измерение.
Повишаване на вибрациите. Пукнатите чашки се чупят. Естествен процес.

Уплътни духа си



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.