Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Вегетарианствонови [re: Kaлoмaин]  
Автор RabbitHole (непознат)
Публикувано27.07.08 22:15



Ето това е хубавото на спора с интелигентни хора - веднъж приложен един метод, той се ползва после срещу теб, което много вдига нивото.



По принцип статистиката за хранителните продукти се прави за месец (или по-скоро следва циклите на плащане - ако е седмично, може и на седмица). В други случаи може да се направи и за ден, имайки предвид абсолютната нужда на организма от съответно вещество. В случая е по-логично да се вземе месечна или седмична база, защото се разпределя вече произведено крайно количество от соя.

Но пък определено си е пропуск на автора на статията.

_________



Тема Re: Вегетарианствонови [re: Amitaba]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано27.07.08 23:49







Тема Re: Вегетарианствонови [re: RabbitHole]  
Автор Amitaba ()
Публикувано30.07.08 02:07



Е, то процента на вегетарианците се увеличава в по-еволюиралите и цивилизовани общества. Китай са маалко назад с материала.

Примерно скоро четох някъде, че във Великобритания през последните години (не запомних колко, но малко) се е удвоил броя на вегетарианците. Еволюция, какво да правиш - няма как да я спреш.. :-)


Колкото до "образователния и практически полезен елемент" и недоказаните хипотези - нищо не е доказано, ако се замислиш. Например Гагарин не е първият космонавт, но е първият завърнал се жив (само един гражданин на СССР преди това се е върнал жив, но пък паднал в Китай). И полета е бил преди 12 април, всичко е записано и излъчено едва след като се е върнал. Я питай някой, особено който е израснал в комунистическо време - всички "знаят" датата и човека. Така че не ми говори за доказване, хипотези и сляпо вярване. Гледал съм по така престижния National Geographic такива нелепи и смешни "обяснения" за някои необясними за "здравия" ти разум явления, че малко по-запознат с материята човек вижда от 100 км, че това са най-груби популистки лъжи с цел дезинформация, добре финансирани лъжи. Но те пък са предназначени за широката публика.
Колко му е да се "изпърдиш", че филма на Ал Гор имал някои научни неточности. Готово. Голяма част от хората няма и да го погледнат. Върви разправяй после, че нямал сестра. Пример е само това за манипулируемостта на човешката психика.



Тема Re: Вегетарианствонови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано30.07.08 02:16



Изобщо не свързвам яденето на соя с вегетарианството. Това за соята като "заместител" на месото някой си го е измислил - плод е или на реално невежество, или на интереси, както се намеква в статията, която си пуснал. Този, който е измъдрил, че соята е нужна като заместител на месото, със сигурност не е бил вегетарианец. Както и един непушач никога не би се сетил да "измисля" замесители на цигарите за "горките" непушачи. За тях това просто е нещо, от което не се интересуват и нямат изградени навици, за които да вярват, че са реални нужди. Същото е и с мръвките, така си мисля. И накрая да ви кажа, че не съм пълен вегетарианец и не защитавам своите/своето - просто за инфо.





Тема Re: Вегетарианствонови [re: Amitaba]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 09:56



В отговор на:

Е, то процента на вегетарианците се увеличава в по-еволюиралите и цивилизовани общества. Китай са маалко назад с материала.



Толкова еволюирали, че изчезват от импотентност, а поради факта, че са убили цялото си духовно културно наследство, се налага да се обръщат към източни учения от страни, които според твоите думи са маалко назад с материала.

В отговор на:

Примерно скоро четох някъде, че във Великобритания през последните години (не запомних колко, но малко) се е удвоил броя на вегетарианците. Еволюция, какво да правиш - няма как да я спреш.. :-)



К'ва еволюция? Англичаните са се изродили от толкова години близкородствени бракове. Сега внасят работна ръка от цял свят. Пълно е с индийци и араби, които въобще не са вегетарианци. Пък ако им пуснат още някой аналог на 'луда крава', може и всички да станат вегетарианци.
Само едно ще кажа - steak a l'anglaise

Като гледам какви статии за вегетарианството обсъждаме тук, смятам че знаеш какво значи липса на научна аргументация, внушение, дезинформация и манипулация. И преди съм ти писал, че вегетарианството няма нужда от толкова 'доказателства' и такава пропаганда в негова полза - достатъчно е човек да го пробва и сам да се убеди дали е за него или не е.

Колкото повече нещо се натрапва на хората, толкова повече, те си изграждат предразсъдъци към него и нежелание да го пробват и оценят от личен опит.

_________



Тема Re: Вегетарианствонови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.07.08 09:58



Ама аз не исках нищо да казвам, просто намерих интересен линк и го пуснах.



И аз не съм.



Тема Re: Вегетарианствонови [re: RabbitHole]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.07.08 10:00



Ами да, аз ям месо в знак на протест.





Тема Re: Вегетарианствонови [re: huanji]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 11:33



Аз пък наваксвам, че скоро ще бъда вегетарианец по неволя.



_________



Тема Re: Вегетарианствонови [re: RabbitHole]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.07.08 12:30



Приеми го като удоволствие.





Тема Re: Вегетарианствонови [re: huanji]  
Автор RabbitHole (новак)
Публикувано30.07.08 13:00



Абсолютно! При толкова приказки, как от вегетарианството човек става по-здрав, красив, умен и елитарен (димек интелигент), направо очаквам "Пълна промяна". Заклевам се в девата от Гуаделупе, че ако това е истина, ще остана вегетарианец до гроб!



_________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.