Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Хора, [re: paparosko]  
Автор mo33 (think)
Публикувано21.07.08 08:12



Ритмичното дишане предполага повече паузи между думите, а повечето паузите пък са предпоставка за по-разумен, аргументиран и толерантен диалог.

Паузите дават възможност, най-малкото, да се изслушва събеседника.



_______



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: yogimax]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.08 08:27



Да започна отзад напред, точно за емоционалният изблик няма що да се извиняваш. При положение, че си засегнат, реакцията и е адекватна. Няма смисъл да се опитваш да го вкараш навътре в себе си, само и само да си отговориш на изискванията. Вкараната навътре емоция, вреди много повече от изкараната навън.



Плюс това не си прекалил с нищо, като изключим досада в очите на четещите ни.

Сега трябва да изляза, ще ти разкажа после, какво мисля.



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: huanji]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано21.07.08 09:05



Как бих могъл да бъда засегнат от твърдение, което е невярно?! Нещо което не съществува, а се опитва да ми бъде приписано няма как да има силата да ме засегне. Просто поставям нещата на местата им, а ти се опитваш да разбъркаш картите.

Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя


Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: yogimax]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.08 10:04



Истинската ти слабост е, че се бориш да докажеш, колко си светъл и как съм се заблудил, като те критикувам.



Не ми трябва да те познавам, само наблюдавам какво защитаваш. Един вид ти сам ми казваш проблемите си.

Виж в поста си колко е важно за теб, да ми промениш представите за теб. Няколко пъти наблягаш, че си доблестен. Ти си скромен, свит, незабележим. Как въобще мога да забележа тези ти достойнства и да не говоря за тях, ами ти разправям други истории, че се подиграва на семинара на сахаджите, критикува ги и в същото време държиш теб да не те критикуват. Защо подмина този въпрос?

Какво са принципите? Това са норми, обвързани с понятието добро и зло. Истината, драги е отвъд доброто и злото. Като прилепваш към доброто, ти не си служител на Бога, а на доброто. Но Бога е повече от него и ти го пренебрегваш, като го поставяш на по- ниско място. Забележи, че в момента в който принципите ти са предадени, развиваш агресия и ставаш по- долу от грешниците. Не случайно казах, че тези бедни духом хора са останали по- хармонични пред неправдата, докато ти си на принципа - или, или. И съответно си гризнал дръвцето.

Не забравяй, че външните обстоятелства са отражение на нашият вътрешен свят!

Затова е казано, че бедните духом ще наследят царството Божие, понеже притежанието и издигането в култ на такива висши ценности, като морал, нравственост, добро и прочие е голяма енергия, която не всеки може да понесе. В един момент, тя го отнася, без да може да реагира, чрез разгръщане на оргомна агресия, при загубата на тези ценности.

Сега да не разбереш, че съм за пороците. Не съм, просто тези неща стоят по- ниско от Бог като понятие. Каквото имаш, трябва да го загубиш и пак да не накърниш любовта. Затова казвам, че никой не се променя доброволно, а единствено под външният натиск на обстоятелствата.

Когато си отишъл да се обясняваш на собствениците, вътрешният ти свят не е бил хармоничен, за да можеш да промениш обстоятелствата. Няма значение какво казваш, има значение какво чувстваш. Тяхната реакция е била адекватна на собствената ти агресия.

Можеш да въздействаш на обстоятелствата и да ги променяш, но трябва да извървиш дълъг път на приемане. Да останеш хармоничен и да не искаш нищо, за да постигнеш всичко.

Има начин да те чуят собствениците на хотела, но ти не можеш да излезеш от рамката. Въобще с това незряло поведение не би могъл да постигнеш нищо. Затова едни имат и могат, а други си остават с утехата, че имат стабилни принципи и убеждават околните колко са доблестни и честни. Един вид, доброволна саможертва, той човека не е постигнал, защото служи на Бога и предпочита светлината пред неправдите.

В същото време, дълбоко в себе си мечтае за всичко, което няма, докато пред другите си търси оправдание...както и пред себе си. Гроздето винаги е кисело...или високо.

Бизнеса третира хората като работна ръка и проблема е в теб, че си горд и не можеш да го понесеш, че си най- обикновен работник. Ако бях аз, нямаше да се кахъря толкова за дреболии, а ще насоча енергията си за да стана мениджър. Можеш да променяш нещата от определена позиция, или поне е по- лесно.

Правилни усилия, правилни действия, не досадно дуднене, как целият свят е крив и всички са мошеници. Ако нещо не ти харесва, промени го. Ако не можеш да го промениш, промени себе си!

Никакъв повод за рзмисли не си внесъл в управителите на хотела, за тях си поредният досадник с високо самомнение. Хич и не помнят, че имало някакъв брадат дето бил честен и достоен, вервай ми. В този свят сантименти няма и никой няма да циври за нараненото ти достойнство, защото това ти е пътят за развитие. Нали целият свят е едно голямо училище. Или си учиш уроците или отпадаш...

Пречело ти е да спиш във влажното и мрачно мазе, но по- малко от колкото да не получиш съчувствие. Ако собствениците ти изразяваха съчувствие, щеше да пееш, но не би, на никой не му пука за теб. Ей това ти не можа да преживееш.

Казваш, че не си страхливец, защото си отваряш устата. Напротив, страхливец си, защото не можеш да застанеш пред себе си и да се промениш, да използваш обстоятелствата за да се развиваш и да прктикуваш йога.

Мда, така мисля.



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: huanji]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано21.07.08 10:58



Пак говориш на изуст. Не отидох с агресия при собствениците, а със загриженост и огорчение. Ти правиш ли разграничение между двете емоции? А причината да си отида не беше истината, която казах, а фактът че дойде нова жена и станахме много, трябваше някой да бъде жертван (как иначе тя всяко лято работи за тях, те постъпиха некоректно като не ни уведомиха че един от нас ще бъде нает само за 1 месец). Гордостта ми не е проблем (пак говориш неподготвен) имах готовност да остана до края на срока, не ми пречеше че спя в помещения които и за затворници не стават (колко доктори ще се хванат на такива условия на живот и работа??? отговорът е НИКОЙ, аз обаче не лежа на висотата на докторската си степен!). И отново и отново неподготвено изказване: човекът който пушеше и псуваше си е заминал няколко дни след мен (само че по своя воля не е издържал), той си беше лабилен и го виждах че няма да издържи. На него и подмазването не му помогна, той просто нямаше сили за тази работа, а ти му приписваш добра адаптация. По този начин те останаха без човек, защото направиха грешния избор при освобождаването. При друг избор щяха да си спестят много главоболия. Т.е. постъпих съвършено правилно в цялата ситуация и няма смисъл да ровиш и да търсиш нещо нередно.
И още едно погрешно твое заключение: в началото още ходих при шефа и молих за смяна на стаята, понеже не издържах колегата който спеше на светнато и лъхаше цялото помещение на алкохол, тогава той веднага ми даде друга по-добра и самостоятелна стая! А ти мислиш, че не са ми влезли в положението и затова съм бил недоволен. Спри вече, понеже това ти дълго писмо е изцяло лишено от смисъл, погрешно е. Всички тези дълги изводи висят във въздуха без покритие. Имаш една гледна точка, която смяташ за много зряла и искаш да покажеш как другия е клет, наивен и невеж. Постоянно говориш от висотата на мъдростта си, а не можеш да се поставяш в гледната точка на другия. Т.е. това което се опитваш да припишеш на мен за гордостта и високомерието всъщност е твой проблем. Нагледал съм се на надути и високомерни хора, и много добре знам какво зло е това, много внимавам с мен да не се случва подобно залитане. Точно ти недей да ми вменяваш това нещо. Да ти напомня ли как ми намекваше, че "видиш ли форумът на Имаго не е нормален форум, може би правилно не си допуснат поради техническите проблеми с регистрацията". Ти имаш много концепции, и те ти пречат да бъдеш хармоничен с другите, имаш свое становище и сигурно Имаго споделя по-различно от твоето и затова неговият форум става не нормален, и хората в него по твоите думи "това не са нормални хора". Ти си се поставял вечно над нещата, така че точно ти не ми развивай тероии за правилност и неправилност на поведението.
По въпроса за Сахаджата, ами да отворих книжка и видях колко абсурдни неща пишеше в нея. Ненормално и неискрено би било да кажа "о, да това е много ценно, това е много вярно". Когато имам доказателства за нещо мога да имам позиция. Бил съм съвсем искрено на техен семинар и съм изпълнявал медитацията съвсем искрено, но не почувствах хладен полъх. Затова за мен методът не работи. Правя констатация, защото имам факт и не се подигравам за нищо. Ти обаче нямаш и въпреки това остро и неотклонно атакуваш Търсач. Той поне няма его, и не е "бастун". Поне това му признай, че е добронамерен и искрен, и не се вживява в ролята на клубен корифей подобно на теб.
Лек ден братко хуанДЖИ



Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Редактирано от yogimax на 21.07.08 11:01.



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: Kaily]  
Автор yoga.nov (непознат )
Публикувано21.07.08 16:43



Не, kaily , не съм ботопочитател, нямам нищо общо с каквато и са е цензура.
Интересно, какво знаеш за егрегорите ?
P.S.
Обаче преди време направо изби рибата:
"Егрегор, авторе неграмотен, ЕГРЕГОР !"
Из форума на "сега"





Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: yoga.nov]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано21.07.08 20:10



За егрегор сефте чух от Верищагин още по времето, когато си пускаше книжките безплатно на сайта.
Превеждала съм откъс още 2002 мисля.

Ето



Обаче след това се запознах с идеите на Авесалом Подводни .

В резултат стигнах до извода, че егрегорите са неизбежни както слънцето и въздуха за всяко живо същество.
Въпросът е на кой егрегор служиш...

Уплътни духа си

Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: Kaily]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано21.07.08 21:00



Ето ви тук четиво за егрегорите във вид на дискусия между участници в един доста качествен форум:
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2354&st=0

Бъди себе си


Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: Kaily]  
Автор yoga.nov (непознат )
Публикувано21.07.08 21:20



Kaily,благодаря ти за линковете !
Според Подводни човек може да черпи енергия от егрегора,това е съвсем нов момент.
Доколкото знам,винаги егрегорите изсмукват енергия от хората (за да могат да живеят,
иначе изпадат в латентно състояние).
Всъщност и официалната психология донякъде признава съществуването на егрегори,
(изп. се термина "team spirit").
Не бях разбран добре в този форум, опитах се да посоча кое е псевдо-йога,обаче някои
се разсърдиха ...
А има ли някави техники за разрушаване на егрегори (евентуално линкове към тях) ?
С най-добри пожелания !



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: yogimax]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано21.07.08 21:22



Като гледам половината са копирали от мен. Какво да им чета?
ДЕИР и Авесалом, що да чета повече, какво полезно ще ми донесе това четене?
От години си се занимавам с мойте егрегори, ония по Авесалом.
Преди него няколко години се занимавах с откъсването от всякакви егрегори, та щех да умра от скука по сивата полоса.
Добре че моят висш егрегор ми прати Подводни.

Уплътни духа си



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.