Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: yogimax]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.08 08:57



Хе-хе, къде видя да ме е срам за нещо което съм казвал във форума. Това шебе шега бе даскалче.



Виж се само, голяма хапка си за мен, сиреч се слагаш по- отгоре. А така, научи ме на смирение, пък аз ще ти разправям, колко си надут духовен пуяк.

Какво съм искал да докажа? Нищо! Сам се засегна и те следвам без да знам какво ще кажа, просто те чета и пиша. Т.е. ти сам се доказваш и имаш какво да губиш освен това. Например, авторитета си, най- вече при Имаго. Нали затова подскачаш като петел.

От какво да се оттегля и защо да не те дъвча? Да не си по- специален нещо, че никой да не ти намери недостатъци? Когато ти отворих път тука, не каза че съм лош, а сега, когато те юркам. Нямам нищо против добронамерените хора и ти си от тях затова те стимулирах да пишеш. Което не пречи да си бастун с гордост на килограм и никакво осъзнаване.

Нито един принцип не намери в това, което ти пиша, а това са само принципи. Важното е да се защитаваш. Да не би някой да ти засегне авторитетчето. Ха-ха..

Надявам се да се се забавлявал, но не пролича. Скача като ощипана мома, което показва, че си лъжец и даже не се осъзнаваш. Ръсиш готови изрази и клишета. Достатъчно е да ти каже две изречения наставнически и нататък си готов за представление. Има нужда от някоя интрига тук, споко. Ще си актуален и занапред.

Но дозирано и не по всички теми.



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: yoga.nov]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.08 09:05



Те и по- бедни секти може да промиват мозъци.

Като видя някой да си мисли, че притежава единствената и най- автентична техника, благодарение на която е просветлен, реализиран и...други щуротии.

Като видя някой да оставя здравият разум и да вярва само на неговите си, дето за да го контролират, му приспиват ума с приказки, колко е напреднал и всякакви щуротии, сам и само да стане зависим.

Като видя някой, който говори само за Шрита, мрита, джита и всякакви други глезотии и за всяко нещо тях да цитира, а те естествено имат отговор за всичко. Някой такъв ще му каже какво има след смъртта, в Нирвана и къде ли не...където не може лично да отиде и да провери, а като отиде не може да се върне за рекламация.



Ясна е работата, човека вече го няма и е останала какавида...



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.08 09:10







Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано23.07.08 09:26



Кой знае, може пък в това познание за безсмислеността на занятието, да ти е истинската сила. Действие без съзерцаване плода на действието.
Никога не съм разбирал карма йога, но това е път, който все пак е класика.





Тема Re: холотропно дишане/ребъртингнови [re: yoga.nov]  
Автор лия ()
Публикувано23.07.08 09:55



Дори и така да е


Всяко нещо на света е важно и има определена роля.
Може би целта е баламите да се научат да не са балами най-сетне



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано23.07.08 12:09



Ми сладур, не я разбираш, щото си я сложил в някаква собствен сос интерпретация

.
Карма йога не е блъскане, ще ме извиняваш , ми си е всичко, ама башка всичко, което можеш да се сетиш, вършено с осъзнаване :))). Тя си е чиста медитация в действието.
Другото със затворените очи и преплетените крака е готино и полезно, но може и без него. Аман от позиви за мързелива елитарност. Ама споко, на себе си дудна, щото съм от тези с усетите и наклонностите към висши, безусилни преживявания. Но па карма йога не е усилие, а благодат - действие, положено в божественото . Иначе склонност към непрекъсната седяща медитация си е чист тамас, мисля си :))))))
{}

Редактирано от Aye!! на 23.07.08 12:10.



Тема Re: холотропно дишане/ребъртинг [re: huanji]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано23.07.08 12:13



Бях последователен и честен, а ти се изказваше и продължаваш да се изказваш без да имаш достатъчно факти около моя живот. Не знаеше нито за трудовите ми правоотношения, нито подробностите за хотела, нищичко и всичко което написа бяха врели некипели. И най-важното че ти започна да ме преценяваш без изобщо да ти е работа да си пъхаш носа. И то в другия форум, не в този. Повтарям: Не прави непоискано "добро". А пред Имаго не съм градил никакъв авторитет, той е авторитет и от него наистина бих могъл да науча нещо, дори и защото е повече живял, а ти не си. И на него съм давал оценки, което е било грешка, и съм бил остър, но той нито веднъж не реагира, с което показа че е къде къде по-навътре и практически, не само интелектуално в йога. И още нещо-често хора които са извън духовна група са с голямо его, защото не могат да виреят в група, нямат смирение. Аз съм в група, може би егото ми не е чак толкова голямо като твоето, след като мога да взаимодействам с групата. Но все пак е големичко, признавам, по-голямо от средностатистическото. И с това ще приключа. Нека предния ти постинг е похлупака, оставям ти удоволствието ти да си сложил последен похлупака. Нали това целиш, така ще създадеш илюзия че си правият. И ще се успокоиш. Виж колко си привързан към събитията, искаш на всяка цена и до последно ти да сложиш похлупака "аз съм мъдрият, аз победих, той е неосъзнат..." Ето оставям ти тази възможност. Това вече ще те успокои наистина. Има кой да гледа отгоре и да отсъди истината, не е моя нито твоя работа.

Бъди себе си


Тема Групи/самостоятелна практика [re: yogimax]  
Автор mo33 (think)
Публикувано23.07.08 12:27



В отговор на:

И още нещо-често хора които са извън духовна група са с голямо его, защото не могат да виреят в група, нямат смирение.



Тук си в грешка. И двете форми на практика - самостоятелна и групова имат своите предимства и недостатъци, но със сигурност нямат отношение към наличието на голямо его.

В групата много лесно могат да се развие йерархия, стремеж за изява и се появят т. нар 'синтактични команди', като: "Ти можеш!", "Давай", "Супер си!", "Не мога да се справя", "За нищо не ставам" и т.н. Все неща, които не помагат за справяне с голямото его, а точно обратното.
Групата е полезна, защото кара всеки да се старае повече и е някаква форма на външна дисциплина.

Най-добре се работи в група от непознати, които говорят възможно най-малко. В противен случай групата се превръща в място за социален контакт, започват интриги, свалки, клюки...




_______



Тема Re: Групи/самостоятелна практика [re: mo33]  
Автор Aye!! ()
Публикувано23.07.08 12:47



Групата е полезна за свободни хора. Този, който търси робство, няма какво да се пъха в група, така ли иначе е поробен от манията си за свобода и както не веднъж казвам - от разнообразни егрегори, които не може да регистрира (Кайли тук спомена и едното, и другото - заробването в идеята за свобода и за егрегорите). Ако групата е читава (ако има жив център), дошлият да става роб, скоро ще получи звучен шамар. В пътеката, за която се сещам, се увеличава броят на хората, които са тръгнали от една мъничка точка и са се разширили значително. Тези, които държат да са ограничени, остават такива, до момента на пробуждането си. Но тяхната "свобода" в живота им "преди" и "отвън", е чиста илюзия.
Доста разпространен момент е злоупотребата с неща, а след влизането в пътека отрицанието им (забиване надълбоко, потискане и пр.). Дълги години може да продължи тази игра, особено ако човекът е роб по призвание :)). Все пак ние сме в БГ и тук важат табута и забрани, срам, страх и вина (положението в т.нар. "духовни" общности няма как да е много различно).
Когато човек става част от нещо, трбва да е воден от стремежа да следва себе си. Иначе не виждам смисъл. Сатянанда казва:
"...така и гуру води търсача и му напомня, че това, което търси навън, е вътре в него. Тази истина, Бог, Майката, Бащата или гуру, които вие търсите навън, е вътре във вас."



Тема Re: Групи/самостоятелна практика [re: Aye!!]  
Автор mo33 (think)
Публикувано23.07.08 12:52



С една дума, ти участвала ли си в група, в която няма интриги и клюки? Да/Не.



_______




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.