Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лично пространствонови [re: mo33]  
Автор Awaken (дуракоустойчив)
Публикувано22.06.08 11:01



"Много често се използва терминът "Лично пространство". Всеки от нас усеща кое е неговото лично пространство и реагира спонтанно на събитията, които се случват в него. Но какво е все пак "лично пространство"? "

Нека споделя моят личен опит и наблюдения относно това понятие "Лично пространство" или "Лична територия" след около 30 год. практикуване на СебеПознанието на Прем Рават.

1.Бидейки животински вид в човека има програмирани инстинкти, които по нищо не се отличават от тези на всяко животно, птица или риба.
ИНСТИНКТА ЗА САМОСЪХРАНЕНИЕ или ОЦЕЛЯВАНЕ.
Този инстинкт действа автоматично и няма защо да се замисляме дори, когато възникне някаква опасност за живота ни или сме нападнати от друг или животно или ситуация, когато живота ни е застрашен реагираме спонтанно.
Как? Преди всичко като установяваме някаква дистанция от застрашаващия ни обект. Животните в природни условия не допускат близоста на други животни около себе си. Когато някое животно ги наближи - реагират с ръмжене, скимтене и др. звуци преди да скочат и нападнат интрудера.....
Може да ви е странно, но бях прочел в "Хартата за човешки права" преди време, че всеки човек има право на една територия от около метър и 1/2 около тялото си. Нарича се АУРА. Това е енергийното поле в което се движат енергиите около едно тяло. Тази аура предпазва тялото. И ако някой проникне в нея и цялостта и настъпват заболявания - трайни и мъчителни. Аурата е пробита.....



Ще продължа по-късно.....трябва да излизам...




Ако нямаш какво да кажеш, не го казвай в този клуб и то сега.....

Тема Re: Гневътнови [re: Darth†Vader™]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано22.06.08 11:13



Е, не съм толкова запозната с йога, извини некомпетентността ми.












е



Тема Re: "Когато ти падне пердето"нови [re: Aлekc]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано22.06.08 11:21



Какво стана ли? В този тежък случай вдигнах висока температура - три дена ме държа и не искаше да спадне с нищо. На третата нощ призори, когато ми беше писнало от треската и безполезните хапчета погледнах през прозореца на изток и в минута на мълчание се обърнах с нещо като спонтанна молитва или желание/копнеж към небесните светила/вселената и изобщо. В този миг изгря луната иззад облак. Гневът и другите емоции изчезнаха и температурата ми спадна.



Тема Re: "Когато ти падне пердето"нови [re: L.L.]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано22.06.08 11:27



То и с вулканите е така - първо бълват като за световно, а после се изтощават и притихват задълго.





Тема Re: "Когато ти падне пердето"нови [re: Aлekc]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано22.06.08 11:31



Обеща да драснеш някой ред за 'вулканологията', което харесваш





Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано22.06.08 11:45



Да, от процесинга е.
Процесингът се занимава с три неща:
1. Прилепнали постулати;
2. Отрицателни емоционални заряди;
3. Процесинг на усилията.

Обидата, гнева и страха са съвкупност от прилепнали постулати и отрицателни емоционални заряди.

Процесингът има елементарни детски техники за справяне с подобни, само дето трябва да се практикуват, а не да се философстват.
Ако някой тук иска наистина да си оправи зарядите и постулатите, мога да му дам елементарни техники и съвсем скоро ще му се избистри.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: "Когато ти падне пердето"нови [re: mo33]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано22.06.08 11:49



Ти ми напомни една случка, когато и аз действах абсолютно безразсъдно.
Беше преди години в тролей. Бях с много къса коса и често ме мислеха за момче. Та тролея спря на светофар малко преди спирката и отвори само предната врата. Аз бях там и пред мен имаше двойка младежи. Те използваха намалението да слязат и когато понечих да ги последвам, някой силно ме блъсна отзад така, че буквално ме изхвърли през вратата навън. Задмина ме, явно много бързайки - сравнително едър и набит, червендалест мъж на средна възраст, очевидно гневлив. Без изобщо да правя преценка, под влияние на мигновеното си абсолютно възмущение от неговото отношение, аз използвах инерцията от неговото блъскане, засилих се и на свой ред го блъснах с всичка сила в гръб. Той се обърна. Бесен. За един кратък миг погледите ни се срещнаха и аз си помислих: "Е, сега ме смля...", ама не отстъпих. Той изведнъж се изненада някак, а после каза "Ама вие сте жена?!" Аз, още с неточна от яда преценка казах : "Жена съм... това не означава, че трябва да ме бутате!" А той: " Извинете!" - връц - и си тръгна.
После половин час мина, докато се успокоя, че да не ми трепери, а след това се чувствах, като разбита от тежка работа.



Тема Re: "Когато ти падне пердето"нови [re: Aлekc]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано22.06.08 11:53



Мноого смешно.

Ти като си толкова отворен, разкажи нещо за своя опит с изригванията.



Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: mo33]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано22.06.08 11:56



Това е общоприетия начин за справяне с гнева от време оно...


Между другото, това е ястие, което, както казва дон Корлеоне, се сервира винаги студено.
Т.е. когато гнева е преодолян.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 22.06.08 11:59.



Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: Kaily]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано22.06.08 12:51



Би ли имала същото отношение към убиеца на най-любимото ти същество?

Защото чистенето от по-дребните неща, може и да е трудно, но в крайна сметка не е невъзможно. Защото какво чак толкова е изгубил човек, че да се вкопчва с такава омраза към някого?!

Но когато са ти отнели най-любимото същество или са погубили собствения ти живот, както Йозеф Фрицел е съсипал собствената си дъщеря, тогава повярвай ми, всички морални приьоми и желание за прошка и чистене отиват на вятъра. Или поне единици биха били способни да превъзмогнат омразата и желанието за отмъщение.

Припомням кой беше Йозеф Фрицел -


, че нещо не успях да му линкна името.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.