Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано27.06.08 15:12



Ми хубаво.
Нямам нищо против. Щом ти помага...

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Как да отстраним корена на проблема?нови [re: Aлekc]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано27.06.08 23:54



Именно поради това смятам че медитацията върху евентуалния край на нашата цивилизация, на "петия свят", според древния календар на маите, е много мощно средство за преодоляване на нашето вкопчване в дребното ни лично съществуване с всичките му породени от това вкопчване проблеми - страх, обида, гняв, отчаяние, объркване и т.н.


Често се сещам за това и съм го приела за даденост - фактът, че личното съдбоносно събитие е много вероятно да настъпи скоро. Да не говорим и че имах и личен мотив за такава нагласа. И все пак, и въпреки това има неща, които усещам как бих отнесла със себе си. Неразчистени сметки, неизяснени отношения, несъгласие с някакви условия или нечия реакция. Сякаш знаеш, че къщата ти така или иначе ще се срути, ама проклетите петна олющена боя по стената въпреки всичко те дразнят до последно, че и малко след това...



Тема Re: Как да отстраним корена на проблема?нови [re: L.L.]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано28.06.08 01:39



А не ти ли се иска да изчистиш всички неоправени неща преди края.

Бях много впечатлен, когато разбрах че Ева Браун само един час преди да се омъжии за Хитлер и да се самоубият, е написала писмо до сестра си, в което подробно изброява на кого какво не е платила и я моли да го свърши вместо нея.

Известно е че Ева Браун е била добродушна, романтична, но същевременно доста наивна и повърхностна - тя изобщо не се е интересувала от политика и високодуховни теми и е мечтаела да замине след войната в Холивуд, за да се снима във филм за любовта и с Хитлер.



Но в конкретния драматичен за нея случай, тя се е оказала на ниво.

Защо и ние да не подходим по същия начин към нерешените си проблеми преди евентуалния край на света?

Така, ако той не настъпи в очаквания ден, ние ще се радваме, че можем да продължим напред начисто.



Тема Re: Как да отстраним корена на проблема?нови [re: Aлekc]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано28.06.08 10:58



Разбира се, че ми се иска. Но някои неща са по-сложни или някак аз не намирам подходящия начин. Паричните взаимоотношения се оказаха най-..прости за уреждане. Така да се каже на първо ниво. Но има и друг вид разчистване на сметки и там вече ми е трудно. Например, какво, ако дължиш на някого не пари, а жест или отношение? С доброто отношение ми е горе-долу по-лесно - лесно се отвръща на добрината с добрина. Ами лошото? Какво ако дължиш на някого лошо отношение? Нали точно за това е темата - гневът, страхът, обидата? И какво правим, ако човекът е от най-близкото обкръжение? Майка, баща, любим? Да, най-лесно е да се каже "ами прости му/й". За много от нещата наистина съм простила, но има едно-две, за които чувствам, че не мога да простя. Искам възмездие. Искам тези хора да разберат някак, че са постъпили зле и поне едно искрено "извинявай, не бях прав/а, постъпих, като идиот" да чуя от тях. И като не го чувам, какво сега - да тръгна да троша глави и да съсипвам имущество ли?

Моментът на афект много лесно ми е да го извикам - достатъчно е да си спомня. Ами така май се създава кармичен кръг и нищо не правим?



Тема Re: Как да отстраним корена на проблема?нови [re: L.L.]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано28.06.08 18:45



Сетих се за филма "Seraphim falls". Драмата не беше на живот и смърт, а на смърт. Т. е. мисълта за евентуалната близка смърт не помага, защото тя е приета за даденост и всъщност желана. Накрая изглежда помогна само непосредтвената смърт - самият процес на умиране; и то след три години яростно преследване до смърт.
Някаква идея за ситуация на такъв гняв?



Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: mo33]  
Автор zwerf-ster (iiiihadelaL*una)
Публикувано30.06.08 01:20



Да ти сторят зло е ни6то, ако спре6 да си спомня6 за това - Конфуций

Винаги про6тавай на враговете си - за тях няма ни6то по дразне6то от това -
Оскар Дивия ако ли не си поръ4ай си Портрет модел Дориян Сивия при местния 6ут



Teche li vi chesmata? Vodata ya plashtate vie TUK I SEGA

Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: Цap Изpoд]  
Автор zwerf-ster (iiiihadelaL*una)
Публикувано30.06.08 01:22



Не Думай


и кво..... ти пре4и да се изходи6 по темата?
току 6то и до тоя 4астен клуб тъй де кръ4ма си отрезАх до-стъпа


Teche li vi chesmata? Vodata ya plashtate vie TUK I SEGA

Тема Re: Справяне с обидата, гнева и страханови [re: zwerf-ster]  
Автор zwerf-ster (iiiihadelaL*una)
Публикувано30.06.08 01:28



Дорде Матрицата не ме е изплуйла да Те поздравя с Уйлио Църковни

не го бъркайте с Йулан-ака ОB one /KenOB/ E.McGregor

Teche li vi chesmata? Vodata ya plashtate vie TUK I SEGA

Тема РУМИ: "Сънят е братът на Смъртта."нови [re: L.L.]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано30.06.08 11:16



Стремежът ти да изчистваш нещата "на парче" е тромав и доста неефикасен.

Затова ще ти предложа един много древен и много по-радикален подход.

Според древните гърци, след като умрем, ние ще пресечем реката на забравата Лета, ще пием от нейните води и ще забравим напълно земния си живот.

След това, когато настъпи време за ново раждане, ние пак ще пресечем граничната река Лета, ще пием от нейните води и отново ще забравим за предишния си живот.

Всъщност всяка нощ, когато заспим дълбоко, ние пресичаме нашата малка лична река Лета и забравяме за себе си и за света, в който сме живяли по време на будност.

Затова древните са наричали съня по-малък брат на смъртта.

И двата процеса - съня и смъртта - са пречистващи и обновителни.

Затова не гледай прекалено сериозно на личните си връзки в този свят и "помоли" своя Небесен Отец - както съветва Исус - да опрости "дълговете" ти, така както и ти опрощаваш "дълговете" на своите длъжници към самата себе си.

А твоят "Небесен Отец" представлява вечно съзнание от съвършено чиста от всякакви примеси жива Светлина, едно неизменно космическо СЕГА, което не познава минало, настояще и бъдеще. Един вечен океан от чиста светлина, от който нашето индивидуално съзнание е само една временно отделила се "капка".


Блаженството на дълбокия сън е безплатен образец на съзнателността,
на която се наслаждават Знаещите -
дори когато те извършват своите земни задължения,
Бог ги притегля към Себе Си и те не се тревожат за каквото и да е.

Без каквото и да е съзнателно желание от тяхна страна,
те откликват на Бога, подобно на ехо.


Мигът в който поглеждаш навътре
е подобен на свалянето на булото на красива невеста.
Постоянната будност е като любовно единение с нея.

Всички гости на сватбеното тържество
виждат невестата забулена,
единствено нейният Възлюбен остава насаме с нея.

Мнозина са тези, които са зървали Реалността забулена,
но малцина от тях са били поканени да споделят ложето и.

Джалал ад-Дин Руми (1207-1273)




Тема Re: РУМИ: "Сънят е братът на Смъртта." [re: Aлekc]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано30.06.08 19:15



Мммммм... малко не схванах метода, извини.


Просто трябва да спя дълбоко и да си казвам вечерната молитва?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.