Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Заблудата, наречена "йога"нови  
Автор lncg ()
Публикувано07.06.08 12:34



Познавам хора, които без да са чели въобще за йога, практики и подобни философии и дивотии /които е доказано, че правят хората фанатици, откъснати от живота и самовлюбени егоисти!/
Та, ,познавам хора, които по природа и възпитание са си такива добрички, чисти, като деца,
с чувствително сърце и много интелигентни, разбиращи хората и въобще живота,
много отговорни и любящи,
които знаят и как да се забавляват,
необвързани с религия или други духовни учения от типа на йога,
и които са много по-освободени във всяко отношение от привържениците и философстващи за йога и подобни дивотии /които въобще не се различават от религиознити фанатици/

Та, много съм щастлива, че съм се срещала с такива хора, че в живота си имам такиво хора до себе си, че съм възпитала децата си по този начин. И най-вече, че и те имат такива приятели.



Тема Re: Заблудата, наречена "йога"нови [re: lncg]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.06.08 12:40



Бог дава, но в кошара не вкарва. Практиката на Йога по никакъв начин не гарантира каквото и да било.



Имаше един с една нова кола и го питаха колко разход й дават, а той вика - "Нищо не дават, да им се не види, всичко сам си купувам..." То и тук така.



Тема Re: Заблудата, наречена "йога"нови [re: lncg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.06.08 12:43



По-важен е мотивът, който те е накарал да пуснеш темата. Нещо пак не си доволна от мен.





Тема Re: Заблудата, наречена "йога" [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.06.08 12:45



Обявявам духовно-любящ чадър за Безпътен . Всички да го обичат напук и да не спорят с него.

Нека му и така му се пада, да види какво е.





Тема Re: Заблудата, наречена "йога" [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано07.06.08 12:48



Ето го голямото ЕГО и самовлюбеност, което веднага се обади в теб ! /аз съм център на внимание/



а всъщност, никой не се интересува от теб!?



Тема Re: Заблудата, наречена "йога" [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано07.06.08 13:02



A така. Ае по един за всички





Тема Re: Заблудата, наречена "йога" [re: lncg]  
Автор lncg ()
Публикувано07.06.08 13:22



По тази причина спирам всякакви лични контакти с хора от клуба
Това, което съм писала на лични на някой е било за негово добро и с цел да се промени. Но толкова от мен...

Сега смятав да си гледам Живота





Тема Re: Заблудата, наречена "йога" [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано07.06.08 13:54



Инка, това го знаем отдавна.



Кажи нещо ново!



Тема А един мармот... [re: lncg]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано07.06.08 14:05









Тема Re: Заблудата, наречена "нищо не правят" [re: lncg]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано07.06.08 14:17



Забелязал съм при различни хора от различни учения, че често казват как познават хора, които "по природа и възпитание са си такива добрички, чисти, като деца,
с чувствително сърце и много интелигентни, разбиращи хората и въобще живота, много отговорни и любящи, които знаят и как да се забавляват
и т.н. и т.н., които при това са "необвързани с религия или други духовни учения ...
и които са много по-освободени във всяко отношение от привържениците и философстващи .... и подобни дивотии /които въобще не се различават от религиознити фанатици/ "


Много съм чувал за такива познати на мои познати, но... никога не съм ги срещал. Никога не съм срещал хора, които нищо, никога не са правили, а са почти богоподобни.

Опасявам се, че и няма да срещна, защото силно подозирам, че такива хора не съществуват.

До сега не съм рещал човек, който да няма личен опит (т.е. от никъде да не се е учил) и да няма лични възгледи. Всеки е учил от някъде!

Подобни разказаи обачи за хора, които нищо не правят, но са супер-друпер, комай ми се струват залъгалка за нечий мързел и душевен конфорт! Хубаво е човек да си мисли, че може да получи даровете на мъдростта даром!

"Нищо на този свят не е даром. Как­вото и да имаме да научим, ние трябва да го научаваме по труден път."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.