Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Повлияване на обсесии с йога методи  
Автор Aye!! ()
Публикувано27.05.08 13:28



По повод канските писъци на тема кой от кого е обсесиран :))), предлагам това да е тема - виртуален фонд - за натрупване на оздравителни материали с цел спомоществователство на пострадалите от и изпиталите тежки обсесии...:)


Част от дефиницията: "Обсесии - Продължителни, нежелани, неприятни и нахлуващи мисли, образи или импулси, които повтарящо се появяват в съзнанието на страдащия от обсесивно-компулсивно разстройство..."



Тема обсесии и йога - позната история [re: Aye!!]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано27.05.08 13:37



после да няма писъци, че йога не е противопоказна за една огромна част от човечеството. Част, която няма необходимата нервна система, за да се занимава в подобни дейности....



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: обсесии и йога - позната история [re: Darth†Vader™]  
Автор Aye!! ()
Публикувано27.05.08 13:46



Ти защо мислиш, се отказвам от "привилегията" да се именувам достолепно с подобни звания?


Не може да сме първобитни емоционално, пък да сипем мъдри съвети навред. Гледай само какво стана от снощи насам...
Затова казвам - първо човек да си оправи бакиите и наличната действителност, после просветлението



Тема Re: Повлияване на обсесии с йога методи [re: Aye!!]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано27.05.08 13:48



Един от моите 'съученици' в тренировките е бил в лудница преди години, за да се отърве от неприятности с бившия комунистически режим. Та той решил да покаже на човека до неговото легло как да медитира. Каза, че след няколко опита, човекът изпаднал в криза.

Според мен духовните практики са съобразени с друг вид 'лечение', но на здрави хора. Това на какви обсесии и как повлияват, може да се каже само след дълго и контролирано прилагане и наблюдение на резултатите.

Имай предвид, че никога едно психично разтройство не се появява само, а възприятията на болния са доста променени.

_______
Няколко години проби и грешки спестяват 2 часа разучаване на съответната практика!


Тема Re: Повлияване на обсесии с йога методи [re: mo33]  
Автор Aye!! ()
Публикувано27.05.08 14:05



Темата е по-скоро с шеговит оттенък, преекспонирана откъм диагнози (надявам се:)).
Иначе си прав, но спрямо твоите дефиниции за болен-здрав. Много болестни картини в нашето общество минават за нормалност и здраве.



Тема Re: Повлияване на обсесии с йога методи [re: Aye!!]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано27.05.08 14:10



В шеговитите теми трябва да има доза сериозност, както и в сериозните - шега.



_______
Няколко години проби и грешки спестяват 2 часа разучаване на съответната практика!

Тема Re: Повлияване на обсесии с йога методи [re: mo33]  
Автор Aye!! ()
Публикувано27.05.08 18:12



добре, а ти в частност, как, аджеба, ще помогнеш на обсесираните/обсесиращите се души? тая тема е за практически напътствия





Тема Към Лия [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано27.05.08 20:50



Лия, съжалявам, че заради днешните дивотии не отговорих на мнението ти, а то най-много си струваше в днешния ден. По-късно темата я заключиха -

"Много рядко взимаме искрени решения и си ги следваме, повечето пъти са мимолетни и неискрени. Защото дълбоко в себе си не искаме да се променим, някак си ни харесва това положение, което понякога граничи с мазохизма .
Преди да режеш каквото и да било, можеш да направиш едно изследване на нещата, с които желаеш да се разделиш. Например, на какво се обиждаш , на кого.....и защо се чувстваш засегната. Ще видиш колко сме зависими от мнението на околните и желанието да сме харесвани от всички. От личен опит мога да споделя, че изходът е пълна промяна на отношението към самия себе си. Една обич и уважение към собстевното си същество, както и Благодарността, че ни има и сме такива каквито сме. Ако не обичаш същността си, да обичаш и уважаваш каквото и да било друго е почти невъзможно. Тогава вече се появява толерантността, едно приемане на различията и то съвсем естествено."
Ти си свястно същество, но не моето или на някой друг мнението е важно, важното е ти да го усещаш така"



Ще се опитам, това е най-добрият съвет. Но не е никак лесно, защото все взимам някакви решения за действия и промяна, и все се провалям.

И по-скоро проблемът ми не е неискреност, а липса на сила и воля да променя нещата, които не ми харесват в самата мен.

Вероятно наистина ми трябва по-задълбочен самоанализ за любовта към самата себе си, защото така от виртуала май давам на късо точно по този въпрос...

Всеки случай в последно време се забелязва някаква нетърпимост на някои хора към моята обидчивост и свръхемоционалност, което и ме накара да се замисля...Дали съм права и всъщност искам ли да бъда такава каквато съм?

За благодарността си абсолютно права. Неотдавна един човек ме накара да се замисля именно за нея - затова, че ми е дадено адски много в този живот, а аз не го оценявам и все недоволствам. Какво би било да съм болна, сляпа, без дом?

Оттогава следвам съвета му всяка сутрин със събуждането да благодаря на Създателя за това, че ме има и за всичко, което ми е дал. Има невероятно зареждащ ефект.



Тема Re: Към Лия [re: amrta]  
Автор лия ()
Публикувано27.05.08 22:00



Мило създание,
не съжалявай за нищо, нещата са си ОК.


Благодарността наистина е голяма сила. Депресиите и мрачните настроения бягат от нея като дявол от тамян



Тема Re: Обсесии [re: Aye!!]  
Автор lncg ()
Публикувано27.05.08 22:03



Защо не даде пълната дефиниция?

Речник:

Продължителни, нежелани, неприятни и нахлуващи мисли, образи или импулси, които повтарящо се появяват в съзнанието на страдащия от обсесивно-компулсивно разстройство и предизвикват силна тревожност. Някои примери за обсесия са страх да не бъдеш заразен от нещо, непрестанни съмнения, агресивни импулси или сексуални фантазии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.