Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Като постигнете  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано27.05.08 09:29







Тема Като постигнете [re: Kиpo]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано27.05.08 09:31



Това е малко старо, но, да - интересно е :)



Тема Re: Като постигнетенови [re: Kиpo]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано27.05.08 09:50



Жалко, че участниците в конкурса за най-запазена мумия, получават наградите посмъртно и не могат да им се порадват.



Според мен по-важно е как живее човек, а не колко запазена е мумията му.

П.П. Странно но на подобни статии винаги липсва снимков материал...



_______
Няколко години проби и грешки спестяват 2 часа разучаване на съответната практика!

Тема Re: Като постигнете [re: Kиpo]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано27.05.08 09:53



Препоръчвам ти следния филм, след като те вълнува въпроса за съхраняване на тялото при будистите -

– Казва се „Mystery of the Tibetan Mummy”.

Правен е от учени и дава максимално възможните обяснения за феномена от научна гледна точка. И в същото време хвърля човек в едни силни емоции и размисли за смисъла на живота, поне мен ме хвърли... Та няколко дни две не виждах...

Иначе на мен ми е ясно, че с моя начин на живот – работа, форуми, емоционални терзания и битовизми – нищо няма да постигна...Та не си правя някакви високопарни илюзии ако не променя някои основни неща в най-близко бъдеще...



Тема Re: Като постигнете [re: Kиpo]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано27.05.08 10:20



Виж, ако докато го изследват беше станал и казал "Мараба пичове, дайте една бира!", те това вече щеше да е постижение!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Като постигнете [re: BlackWolf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано27.05.08 10:26



Ми нали твърдят, че Христос го е направил, без бирата рабира се...

Имало е и доста свидетели...



Тема Re: Като постигнетенови [re: Kиpo]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано27.05.08 11:28



Интересно, че самият Буда не се е напъвал да прави подобни демонстрации и си е умрял мирно и кротко.

Поради това обаче той сега няма никакъв шанс да бъде признат от учените-труполози за уникален феномен.





Тема Ето ви и снимка! [re: mo33]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано27.05.08 11:48





Плюс текстът на български.

В Бурятия се състоя конференция "Феномен XII Пандито Хамбо Лама Даша - Доржо Итигелов", посветена на феномена с нетленното тяло на лама Итигелов. Над 130 богослови, журналисти и светски учени от цял свят се опитваха да изяснят причината защо повече от 80 години след смъртта нз Хамбо Лама неговото тяло е нетленно.



Между другото на мен повече ми допада в това отнощение традицията Дзогчен. Там трупът на напредналия практик първо се рязко се свива и накрая изчезва напълно. От починалия остават само нокти, косми и изсъхнали екскременти.

Намирам тази традиция за много полезна от екологична и финансова гледна точка.



Тема Re: Като постигнетенови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.05.08 12:32



В Япония някой монаси са имали специална технология - прекарвали са целият си живот следвайки определени правила. После се самоубиват и телата им се превръщат в мумии. Основните елементи от системата бяха глад, движение, и за финал - доза арсеник - достатъчно малка за да не убие тя монаха, но на унищожи бактериите в червата.



Тема Re: Като постигнете [re: Kиpo]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано27.05.08 13:03



Тарикат, не стига, че ще умориш йогите, ами и ще ги чакаш 80 години за да провериш дали са йоги. Че тогава самият ти ще си феномен.


Не че сега не си, но това е друга тема.

П.С.
Сао не карай Орко да доказва, те току-виж направил и такава демонстрация....

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.