Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Киронови [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.06.08 16:38



Скопяването е напълно неуместно в случая. При него се губи сексуалната енергия, която истинският въздържател превръща в по-фина енергия. За това определено е нужна сила, която с всяко превъзмогване се увеличава, а при скопяването проявяването и натрупването на подобна сила липсват. Именно това е аргументът ми против предлаганото от теб решение...

Но съм съгласна съм с теб, че не трябва да има подтискане, защото може да избие в много кофти насоки, а да се върви стъпка по стъпка с осъзнаване.




Към Yogimax - пропуснах да кажа нещо важно според мен - Мантак Чиа твърди, че е опасно ако липсва всякаква еякулация. Т.е. трябва да има такава в някакви отрязъци от време, но точните мотиви вече не си ги спомням.

Той дава и конкретна възрастова схема, която също не си спомням в момента, но ми беше направило впечатление, че с увеличаването на възрастта трябва да бъде редуциран и броят на еякулациите.



Тема Re: Киронови [re: amrta]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано02.06.08 16:51



В отговор на:

Мантак Чиа твърди, че е опасно ако липсва всякаква еякулация. Т.е. трябва да има такава в някакви отрязъци от време, но точните мотиви вече не си ги спомням.



Точните мотиви са свързани с размножителната възможност на мъжа. Ако иска да има деца, трябва да еякулира поне веднъж на няколко месеца. Тестисите са жлеза, която ако не се използва, закърнява.

Ако човек няма намерение да има (повече) деца, няма нужда да еякулира.



_______
Няколко години проби и грешки спестяват 2 часа разучаване на съответната практика!

Тема Re: Киронови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано02.06.08 20:36



На теб не ти ли хрумва, че едва ли Исус е имал предвид буквалното скопяване, въпреки че за някои хора (например неудържимите серийни изнасилвачи), това също е решение.

Въпросът е друг: ти даваш ли си сметка, че със смъртта на тялото, всички подобни енергетични и други подобни придобивки, ще изчезнат безследно?

Винаги тествай всичко със смъртта. Истинските духовни постижения като разбирането и насочеността на съзнанието не зависят от смъртта.



Тема Re: Киронови [re: Aлekc]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано02.06.08 21:48



Да! Сексът също ще изчезне със смъртта

Ще стане на пух и прах Но ще отнесеш със себе си силата на волята ако си надрастнал секса. Това ще остане, удоволствието от правенето му ще се е изпарило безследно не само след смъртта, а и приживе само няколко минути след оргазъма. Т.е. нещо което е толкова нетрайно е илюзия.

Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Тема Re: Киронови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано03.06.08 13:05



Само това ли е причината? Защо ми се върти нещо като проблем с простата жлеза? Но може и адски много да греша, защото наистина не си спомням.

Иначе благодаря за уточнението, този път няма да го забравя.





Тема Re: Киронови [re: amrta]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано03.06.08 14:11



Проблеми с простата, пикочния мехур и по сериозни увреждания могат да се получат при хора, които се опитват да правят Голямото изтегляне, без да са практикували всичките останали подготвящи методи като тестисно дишане, тестисна компресия, формиране на микроорбитата поне до нивото на нефритената възглавница (малкия мозък), вътрешната усмивка, лечебните звуци, дихателни практики (дишане на духалото и др.)

Причината е, че западния човек иска бързи резултати и е пристрастен към удоволствието от секса, което означава, че иска бързо да постигне по-голямо удоволствие от сексуалния акт. Същината на тия практики обаче е твърде далеч от сексуалното удоволствие.

Като се събере неправилна мотивация + липса на правила практика въобще не е чудно, че толкова много хора се повреждат и/или остават с грешни впечатления.

Дао обаче е като скъпоценност, която всеки може да получи, но се разкрива само на упоритите и искрени хора. Пък и теорията и философстването никак не помагат, трябва си практика.



_______
Няколко години проби и грешки спестяват 2 часа разучаване на съответната практика!

Тема Re: Киронови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано03.06.08 22:47



Много точно казано!





Тема Re: Киронови [re: amrta]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано03.06.08 23:10



На приказки и на обещания еша си нямам!





Тема Re: Киронови [re: mo33]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано09.06.08 19:18



хич не е далеч от удоволствието, даже е много трудно да игнорираш удоволствието.
Още повече ако чувстваш огромната енергия която се губи при свършването и импулса който придобиваш след изтеглянето, тогава е още по-трудно да се въздържиш да не продължиш още и още и още...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Киронови [re: Darth†Vader™]  
Автор lncg ()
Публикувано09.06.08 19:28



много си прав
Имам книгите на Чиа и на праактика съм разбрала, че учението му е лъжливо!

Това, коеот казваш е вярно - неговите практики водят само до усилване на желанието и загуба на енергия.

Има си други начини за овладяване на сексуалността, за да не губиш енергия, като не се лишаваш от удоволствието на интимността от любовта



Редактирано от lncg на 09.06.08 19:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.