Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Едно въпросче  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.04.08 18:21



То е към представителите на йога, дъновистите и прочие последователи на т.нар. духовни учения.
Колко от вас отбелязаха по някакъв начив Деня на Земята? Колцина се включиха в някаква природозащитна акция?

Конкретно към дъновчетата - като се събирате всяка година на Рила (и оставяте доста боклуци след себе си), какво направихте и правите в защита на тази планина? Макар че и мнозина йоги и прочие "душевници" ходят по същото време там...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Едно въпросченови [re: BlackWolf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.04.08 19:07



Блеки, засягаш много болна тема!

На предпоследния протест на Попа бяха 20-30 човека. Беше адски жалка гледка(то и ти го видя, та ти е ясно за какво иде реч).

Специално на дъновистите уж им е много мила природата и най-вече Рила, а на практика нищо не правят (поне повечето от тях). Можеха поне да напълнят протеста със стотина – двеста човека ако не нещо друго.

Докато френските дъновисти, заедно с местни природозащитници учредиха организация в подкрепа на Рила, писаха жалба до Никола Саркози, ще правят и изложба ().

Може би е въпрос на нация, на култура, на будност, на гражданско съзнание, и аз не знам на какво.

Въпреки това съм решила да отида следващата седмица до Бялата къща и да им занеса публикациите за безобразията в Рила (ти знаеш кои) и да поговоря с тях. Дано нещо им влезе в съзнанието и се активизират.

Аз лично съм решила да се задействам до крайна степен въпреки че нямам никаква власт и влияние в тази държава (ти горе долу знаеш как, но имам и други идеи), а последната ми мярка ще бъде или да се хвърля под багерите или да извърша някаква друга лудост ако разрешат изграждането на този курорт. Само знам, че няма да понеса унищожаването на Рила.

(За боклуците на Рилските езера обаче не си прав, остава група накрая и почиства всичко, с очите си го видях миналата година, щото и ние с брат ми се присъединихме към дружинката).



Тема Re: Едно въпросченови [re: BlackWolf]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано26.04.08 19:23



Аз пък съм на обратния принцип - не вярвам на хора, които говорят колко ги е грижа за природата и за Земята, а очевидно не се грижат за тялото си.

Как мога да вярвам на човек, който не го е грижа за самия него?





Тема Re: Едно въпросченови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.04.08 20:13



Би трябвало всъщност всеки ден да е Ден на Земята и всеки ден борбата за опазването на природата (както и борбата за справянето с всеки един тежък глобален проблем; далеч не само опазването на околната среда) да продължава най-енергично, по какъвто и да е възможен начин според способностите на хората.

Колкото и огранчени поне на този етап да изглеждат способностите на загрижените за околната среда да противодействат на алчността и корупцията, обсебили бизнеса и публичния сектор. Но приветствам всички активисти, особено журналисти, които постоянно алармират за безчинствата на нашата територия.

А не само на някакъв измислен ден да се имитира "загриженост" за природата.



Тема Re: Едно въпросченови [re: mo33]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.04.08 20:21



Ти потвърждаваш предположението ми...


Аз пък не вярвам на хора, които ги е грижа за тялото им, за "духовното" им развитие и пр., но за нищо друго. Защото точно това се получава при йоги, дъновисти и пр.. Не съм видял досега чаршафлия, който да е напровил нещо за някой друг, за нещо друго...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Едно въпросченови [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.04.08 20:21



Денят е просто символ...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Едно въпросченови [re: mo33]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано26.04.08 20:23



Тялото на един йогин мо,
включва всьо навътре както и навънка!

по принцип йогина използва тялото си за да пере праната - преработва отровата...

... можеш ли да използваш крем от гуано с полза, като за един крем от гуано са подпалени три дървета, счупени две яйца и убити двама човека ?!



Тема Един отговорнови [re: BlackWolf]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано26.04.08 21:09



Колко процента си сигурен? Би ли заложил лулата на мира?



Ще ти дам пример с човек от форума, който прекрасно съчетава точно йога и загрежиността си към природата, без при това да го афишира или парадира с това - yogimax :

Снимка:

Попаднах на тази снимка от това мнение на yogimax:

Както можеш да видиш, освен практикуващ Йога, нашия колега от клуба, симпатизира и на Бялото братство, към което отправяш упрек тук. Можеш да го попиташ, кои са хората от снимката.

Приятелю, не оставяй лични пристрастия да повлияват на преценката ти! Само човек, който обича себе си, защото се възприема като дете на майката Природа, може да обича земята под краката си.

Лека вечер!





Тема Re: Един отговор [re: mo33]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано26.04.08 21:45



Тези хора са от йога групата Изкуството да живееш в нашия град, а мястото на почистване е Шуменското плато. 10 човека напълнихме 30 чувала боклук. Няма да ви казвам, че сме събирали и пълни памперси, бутнати в храстите.

Направихме тази акция, а седмица след това взехме участие в залесяване. По-рано също сме правили почиствания. Аз съм излизал пред блока и съм събирал всичките боклуци. Блек волф ти правил ли си това?
Тук пък има 3 снимки, които правих преди година, почивайки в Жеравна ми стана болно от произволно обособените сметища насред красивата природа, снимах и алармирах съответните инстанции, но дали са взети мерки нямам представа. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128527
Братството на Рила има изключително внимателно отношение към природата. Като цяло са против строителството на Паничище и лифтове. Всяка година по време на лятната духовна школа през август се избира ден, в който се почистват всички езера от циркуса. Както вече беше споменато, след края на лагера остава работна група, която почиства всичко.
Царе сме на критиката, но нека започнем тихо да работим от себе си, от пред блока, от групата. И да не съдим другите. Хората в духовни групи наистина осъзнават проблемите и знаят какво да правят, те работят. Работете и вие, не ги съдете. Нека всеки да пази и тогава ще бъде запазена природата. Заедно можем всичко.


Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Редактирано от yogimax на 26.04.08 21:46.



Тема Re: Един отговор [re: yogimax]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано26.04.08 23:04



Както знаеш в природата има ядливи и отровни гъби. Полезни растения и билки и....бурени, които заглушават растежа им.
В този клуб има една огнена мухоморка и отровен плевел - Black Wolf, който от години задръства този клуб и "градинарите" - пишман моди вместо да го изкоренят само го къткат и поливат, за да продължава отвратната си долнопробна саботьорска дейност.....





Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.