Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано08.05.08 00:22



ами...не, не мисля

.
в смисъл - ако е просто желание да източи нещо от другия, ако няма друг източник, който да го зарежда, сигурна съм, човек ще се изчерпа и омаломощи, даже ще стане циник и отрицател. ако обаче наистина се докосне чрез другия до нещо повече от взаимоизстискващи емоции, само може да се зареди.
не ми се случва всеки ден подобно нещо - да имам някакви надхвърлящи ежедневното съзнание преживявания. затова и сравнително погледнато, намирам голяма разлика. но пък тъпото е, че не движат нещата задължително плавно и красиво, докато се докоснеш до нещо голямо. понякога изглеждаш безумно, постъпваш ирационално и пр. и нищо в поведението или положението ти не може да е индикатор за всъщност случващото ти се отвътре.
а това, което описваш, е стандартното положение - всеки минава през подобни незадоволителни влагания в неща, докато постигне единственото удовлетворително, което не е отвън, ами си е само и единствено вътре в нас.

общо взето инка е права - големи глупости изписах...ще я заключвам вече тая тема




Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано08.05.08 00:26



Всъщност това са си доста философски разговори. Екзистенциални филосфски диалози. Киркегор и Паскал биха ви завидяли




Вижте ни нас мъжете, само за мръвки си говорим ма то на нас това ни й философията


между другото, егото е важно нещо, трябва да се угоява обилно



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано08.05.08 00:32



Киркегор и Паскал да си ядат ушите


аз откъдето се връщам, те натам отиват
добре ли се изразих и същевременно его-напоително ли достатъчно?
ама съм съгласна с теб - любовта зарежда.
и да, забравих да кажа на Амрита, че всъщност не само звуча ведро, ами съм ведра, така е. с други думи - това не противоречи на разните страдания и вселенски мъки, дето ги влача :))). просто имам и ведра страна също. безпределната скръб е чудесно нещо, но е някак едностранчива, ако заложим единствено и само на нея.



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано08.05.08 00:34



Хубаво е, че и ти и Coorhagen*Willendorf не го познавате това усещане на изчерпаност и все още имате любов, която да раздавате.

И сте върли оптимисти, има на какво да се учи човек от вас.

А темата, защо да я заключваш , тъкмо се разгорещи.



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: Aye!!]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано08.05.08 00:36



Ей, това са думи на борец за свобода! Тоз който и в скръб умей да се радва той пичели света!

Между другото, това с вселенските мъки прозвуча много поетично, драматично и красиво, все пак е добре да не се повтарят често.

Да, достатъчно его-напоително, но вярвам че можеш още





Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано08.05.08 00:37



ми щото твърде много прекалих. човек, когато е уязвим, понякога го избива на силови изяви, тип: "много съм голям"


абе...всячески се разкостих. остана ми едната само любов



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.05.08 00:40



Това е то - на човек в един момент му писва да се прави на такъв, какъвто не е и става Едно с Любовта - истинската същност.

Редактирано от бeзпътeн на 08.05.08 00:41.



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: amrta]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано08.05.08 00:40



Ами аз постоянно се опитвам да правя recharge & reload, чрез медитация инак досега........ ни нам какъв песимист да стана.

Бях вече песимист като малък и тинейджър, толкова ми стига.

Съветвам всеки да зачеркне черногледството, колкото и да е трудно и насила, докато стане. Това е единственият път. Дали ще го направим сега или след стотици прераждания, зависи от нас.
Дали сами или с гуру, също зависи от нас.



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aye!! ()
Публикувано08.05.08 00:42



хахахах
абе ти ша са окажеш бездънна яма с манна небесна :)))))



Тема Re: Добро утро, Боже!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано08.05.08 00:43



С теб най-накрай ще вземем да се вземеме



Я къф си романтичен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.