Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Въпроси и размисли за тибетския будизъм  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.03.08 09:10



Темата ми е по повод на твърдението на Имаго, че на някакъв Лама не му пукало, че майка му е починала.

Имаго, първо би ли казал името на този Лама и откъде знаеш какво е чувствал или не е чувствал?

Та според вас (най-вече експертите по будизъм, но не само) будизмът, в частност тибетският, има ли за цел да унищожи всички емоции у човека, да го направи абсолютно безчувствен, безразличен към случващото се в света, дърво, егоист......., всичко, което върви с липсата на чувства.

И ако ДА, то тогава каква е въобще ролята на състраданието? От много време се чудя какво всъщност е състраданието в будизма.

Когато някой страда, какво изпитва всъщност един будист към него– съпреживява болката му, опитва се да му помогне или просто си казва – аз изпитвам състрадание, но без каквито и да е чувства (с или без да му помогне)?

Усещането ми към Далай Лама е за много топъл и чувствителен човек, но може и да се лъжа така от разстояние.

Знам, че Алекс ще ми изчете една лекция за безпристрастността в будизма. Аз приемам безпристрастността, но тя не дава отговор на горните ми въпроси.

И още нещо, не мислите ли, че това отделяне на момченцата на 5-6 години от семействата им и изпращането им в манастир (имам впредвид тибетските манасири), по някакъв начин не изкривява психиката им? Все пак едно дете има нужда от родители, най-вече от майка.

Аз лично ако имах дете, никога не бих го дала в манастир (наречете ме егоистка, но мисля, че едно дете има нужда от майка си, а и тя от него). Естествено наясно съм, че в Тибет имат доста деца и не е трудно да прежалят едно от тях, всъщност за тях е дори е въпрос на чест. Но не вярвам някой да даде единственото си дете.

Приемам някакъв среден режим – детето е в манастира, но има и грижата на родителите си – какъвто е бил случаят с Далай Лама. Но явно единствено той е имал тази привилегия, а за обикновените монаси никой не мисли.

Мисля, че ако на горепосочения Лама наистина не му е пукало за майка му, то именно това е защото са го отделили като малък от нея и въобще не я е чувствал като майка.



Редактирано от amrta на 04.03.08 11:12.



Тема Re: Размисли и въпроси за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор lncg ()
Публикувано04.03.08 09:17



а, написах нещо по темата, но се сетих, че нали не искаше да ти отговарям въобще - и го изтрих

Редактирано от lncg на 04.03.08 09:18.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 09:23



по въпросите на будизма ще вземат отношение вещите, искам да споделя отношение по въпроса за състраданието.
СЪСТАРАДНИЕТО е едно и също и в и извън будизма.
То няма нищо общо с нашата неконтролируема емоционалност. Най-срещаният корен на страданията ни за друг, е идентифицирането ни с неговата болка - съзнателно или не. Винаги тези емоции имат съвсем егоистичен корен.
Състараданието е преди всичко свързано с емпатия и търсене на възможности за конкретна помощ.
Един истински чувствителен и състрадателен човек в повечето случаи не би изглеждал прекомерно емоционален. Самият израз е въпрос на темперамент, да, но не всеки, който прелива от емоции, познава състраданието. Повечето емоции са просто мръсотия...
На един истински Лама не му пука аз и ти дали ще го помислим за неемоционален, но той има разбиране за илюзорността на смъртта.

Редактирано от Aye!! на 04.03.08 09:24.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано04.03.08 09:31



В отговор на:

Имаго, първо би ли казал името на този Лама и откъде знаеш какво е чувствал или не е чувствал?




Ако ти кажа, ще го осъдиш ли? Във всеки случай не е Далай Лама.

Въпросът със състраданието е много сложен в будизма, не толкова като теория, колкото като практическо поведение. Асанга не се просветлил, докато не взел червеите, разяждащи плътта на едно куче, и не ги поставил да се хранят от собствената му плът. Бодхичитта (букв. означава просветлено съзнание) е синоним на състраданието - не само в Махаяна, но и в Тхеравада.

* * *
::

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор lncg ()
Публикувано04.03.08 09:33



за състраданието друг път ще пиша
но първо въобще за емоциите и учвствата, това което бях написала и изтрих:

Не само при будизма, но никое друго сериозно учение целта не е да се спрат емоциите или чувства.
Например съвременната адвайта много добре описва това, защото хората именно такива житейски неща ги итересуват.
Заблуда е, че чрез медитация или други методи човек ще може да стане безчувствен.
Но първо да си отговорим на въпроса какво представляват възприятията, чувствата, емоциите и тогава да видим каква ще е разликата, когато липсва операционния център (егото - отъждествяването на себе си с някокъв образ с определени качества).

И най-добре е да не се разсъждава само теоретично, а нали се подразбира че хората тук нещо практикуват - та, хубаво е да се говори и от личен опит.





Тема Емоциите в Йога са пречканови [re: lncg]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано04.03.08 09:40



I beg to differ.



Разсъждаваш политически коректно, но исторически неадекватно. В Йога емоциите са дистрактори (разсейващи фактори, викшепа). Условията за възможността на истинската медитация (самапатти, която е равна на самадхи) са две:

1. Абхяса (практика)

2. Вайрагя (безметежност, незасегнатост от емоционални дразнители).

Вайрагя е два вида - низша (апара) и висша (пара). Низшата вайрагя блокира грубите емоционални изблици и данните на външните сетива. Висшата вайрагя изисква трансцендентална блокировка на когнитивния ерос, на радостта, предизвикана от пристъпите на просветление (на които снощи бяхме свидетели в съобщенията на безпътен).

* * *
::

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.03.08 09:46



„Ако ти кажа, ще го осъдиш ли? Във всеки случай не е Далай Лама. „

Ще се опитам да не го осъждам, но наистина ми е интересно кой е. Най-малкото защото предизвика толкова размисли и противоречия в мен. Пък и искам да знам откъде знаеш за случая, все пак аз не приемам всичко за чиста монета, независимо кой ми го казва.


”Въпросът със състраданието е много сложен в будизма, не толкова като теория, колкото като практическо поведение. Асанга не се просветлил, докато не взел червеите, разяждащи плътта на едно куче, и не ги поставил да се хранят от собствената му плът. „

Защо го е направил, това ми изглежда като някакъв вид мазохизъм. То ако се постигаше просветление със самобичуване и самонараняване, щеше да е много просто.А мазохистите щяха да са първи просветлени.


„Бодхичитта (букв. означава просветлено съзнание) е синоним на състраданието - не само в Махаяна, но и в Тхеравада.”

И какво би следвало да изпитва човек при него?






Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: lncg]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 09:47



ами аз напр. от личен опит мога да кажа неща, които не касаят пряко тибетския будизъм (евентуалните изисквания за темата имам предвид). а разсъжденията ми произлизат точно от личен опит (без опит една дума не съм казала в тоя форум. на книги не се опирам.)

дълго съм се кичила с прекомерна емоционалност като с трофей. сега си я харесвам много, но правя разграничение между нея и истинската чувствителност. знам кога е израз на дълбоко разбиране и съпричастност и кога е егоистична в основата си.

преди не можех много дълго време да се възстановя след гледка на кученце с отрязани крачета например и ме се искаше да умра от болка...сега мъката ми има различни измерения, придобила съм повече разбиране. което никак даже не изключва мъката, но я прави по-лесно преодолима и отваря нови хоризонти след нея.

когато за първи път гледах екранизацията на Полет над кукувиче гнездо бях толкова депресирана, че за първи път не можех и да плача от вцепенение и мъка. затворът за човешката душа го преживях ужасно. след години го гледах пак и успях да се свържа с перспективата на индианеца, който се освободи...тогава преживях по друг начин нещата..:).

по-горе просто пропуснах да кажа, че дебилността пък от своя страна не е равна на безпристрастност.
тезата ти никъде не я отричам.
но стига толкова, да оставим професорите да се произнесат (вярвам - едно към едно от личен опит)





Тема Re: Емоциите в Йога са пречканови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано04.03.08 09:49



говориш за "възможността на истинската медитация "
тя за повечето от вас е нещо във времето, сядаш (или не сядаш) и медитираш, а после излизаш от медитация
е, тогава естествено се спира всяко движение в ума

аз говоря, а и амрита, за друго - крайния резултата от нези "практики"

и най-вече да се поръзсъждава за това, какво пердставлява самата сетивност, емоционалност и т.н., защото много е важно да се знае как възниква всичко това



Редактирано от lncg на 04.03.08 09:49.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано04.03.08 09:57



Знам със сигурност от първа ръка, не се съмнявай. Имам много приятели лами, при това съвсем истински. Дори един го бях забанил на английския ни форум по будистка философия. Нещо се беше разгорещил. :)

Асанга. Асанга медитирал много години в една пещера, но не можел да достигне просветление. В момента, в който поел страданията на кучето, се просветлил, като дар от Майтрея (кучето).

Бодхичитта: Почитай всички същества като твоя майка.

* * *

::

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор lncg ()
Публикувано04.03.08 09:59



да, именно безпристрастност какво значи
и две думи да кажа за друго:
че сетивността възниква от сетивните органи, после се намесва паметта и се поставя етикет: топло, студено, добро, лошо - после идва стремежа да се освободиш от неприятното по-скоро, стремеж към приятното
емоциите също са доста сложен психорлогически феномен, в който централно място заема образа на егото- всичко се върти около него

Не говорим да това как външно изглежда един човек - с жестове, мимики, думи ит.н. да ли на нас ни се струва, че това е емоция, или просто израз.
Важно е как човек го чувства.
В тъкъв смисъл емоционалността наистина намалява с различните йога-практики, а не външния й израз.

После може пак да пиша за това.

А за състраданието:
то е едновременно да чувстваш това, което чувства другия и разбиране на причините за това състояние
помощта е нещо естествено, ако има възможнаст
но самото разбиране също е помощ
Най-висшата обаче е, ако мажеш да помогнеш на човека да открие своята истинска същност и да се освободи от заблудите.

Редактирано от lncg на 04.03.08 09:59.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: lncg]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 10:01



точно така. с всичко, което написа, съм съгласна, същото разбиране имам за нещата.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор lncg ()
Публикувано04.03.08 10:06







Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.03.08 10:13



"Преди не можех много дълго време да се възстановя след гледка на кученце с отрязани крачета например и ме се искаше да умра от болка... когато за първи път гледах екранизацията на Полет над кукувиче гнездо бях толкова депресирана, че за първи път не можех и да плача от вцепенение и мъка..."

Твоята свръхчувствителност много ми напомня за моята пак преди години. Мисля, че човек с възрастта някак си се изчерпва емоционално, а пък и помъдрява. Въпреки това все още не мога да бъда безразлична към някои трагедии. Имам си някои болни теми, които ме изкарват извън равновесие.


Забелязала съм, че понякога т.нар. духовни хора всъщност са доста големи егоисти (не знам дали винаги са били такива или „духовните им занимания” им дават картбланш да бъдат такива).

Сещам се за един случай – един приятел, занимаващ се над 20 години с йога (редовно, упорито и настървено) отказа да се грижи за майка си когато тя легна на легло. Прати я при роднини, които пък я гледаха, защото друга роднина от Америка им изпрати пари. За него беше под достойнството му да й сменя памперсите и да се превръща в болногледачка. Беше възмутен, че са го викали да помага при положение, че им се плаща. Мен доста ме втрещи тази история.

Стигам до извода, че май хората по природа са си добродушни и състрадателни или пък егоисти и занимаванията им с духовни учения и практики не винаги променят природата им.






Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 10:30



Този твой познат може 20 години да е премятал крака и размахвал ръце, но да не е направил съществена крачка по отношение на осъзнаването си. Решил е, че не е за него вече "да цепи дърва и да носи вода", защото много се е извисил :))))

Т.нар. "духовни хора" не са никак духовни, отдавна го споделям тук.

Не му върви на Пенчо в живота, отива и се пише част от някаква пътека. Ето, Пенчо вече е йога. Не става така, уви...

"Стигам до извода, че май хората по природа са си добродушни и състрадателни или пък егоисти и занимаванията им с духовни учения и практики не винаги променят природата им." - ама много си права! Затова мен ме интересува проявлението, а не кой какъв се води и от каква пътека е или пр. Хората са същите навсякъде. Едни от най-големите егоисти, които познавам, са от йога средите. Там обаче са и едни от най-благородните хора, за които се сещам (има някои наистина забележителни хора, съвсем млади при това). Извън там е същото - има и от двата типа.

Човек тръгва по някакъв път и решава, че вече е надскочил той тези земни дреболии. Напротив, духовността се състои в интегрирането на всички пластове. Колкото по-осъзнат, толкова по-отговорен, а не обратното. Да гледаш болната си майка е по-духовно и по-йогийско от всяка друга практика.

"Въпреки това все още не мога да бъда безразлична към някои трагедии. Имам си някои болни теми, които ме изкарват извън равновесие." - и аз. и слава богу. Никога не съм смятала, че трябва да съм куха отвърте, за да се разпозная като надскочила нещата...




Редактирано от Aye!! на 04.03.08 10:37.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.03.08 10:35



"Знам със сигурност от първа ръка, не се съмнявай. Имам много приятели лами, при това съвсем истински. Дори един го бях забанил на английския ни форум по будистка философия. Нещо се беше разгорещил."

В такъв случай можеш ли да ми намериш читав Лама, от който да приема убежище (само не Лама Оле Нидел). Държа да е монах (без сексуални изцепки), да владее някакви сидхи (като тези от филма за Тибетската мумия) и наистина да ме научи на някои неща като пхова и т.н. Само не знам как ще се преодолее разстоянието. За съжаление държавата ни не е любима дестинация за повечето Лами.



По този повод искам да ти задам един личен въпрос – ти приел ли си убежище и практикуваш ли будистки практики?


„Асанга. Асанга медитирал много години в една пещера, но не можел да достигне просветление. В момента, в който поел страданията на кучето, се просветлил, като дар от Майтрея (кучето).”

Това вече обяснява всичко, приемам го (естествено при изричното условие, че по принцип не можем да имаме доказателства за това, че някой е постигнал просветление).


”Бодхичитта: Почитай всички същества като твоя майка.”

Страхотна максима. Благодаря ти!



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано04.03.08 10:53



Регистрирай се във форума на

. Там ще получиш нужната информация.

* * *
::

Тема Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.08 11:06



Липсата на емоции съвсем не означава, че съответният човек е "абсолютно безчувствен, безразличен към случващото се в света, дърво, егоист". Емоциите са всъщност егоистичност и нищо друго. Вкопчване в нещо, което е его. Дали ще е богатство, секс, успехи, известност, "близки хора" - каквото и да е - щом е резултат на привързаност към нещо, значи е обсебване, обсебването е психическа неуравновесеност, която замъглява съзнанието, възспирайки възможността за обективно разбиране на ситуацията.

Не бъркай любовта с егоистичните обсебвания.

Не знам какъв е бил конкретният лама, но обръщам внимание към други неща, които не си забелязала. Например към страха (водещ към "неприемане" и "съпротива") от смъртта. Смъртта е етап, през който всяко тяло преминава, не е задължително да се паникьосваме излишно от мисълта за нея. Ако човек приеме смъртта за себе си, естествено би приел и смъртта на всички други хора, в т.ч. и "най-близките" (макар че идеята за "най-близки" също е егоистична). Което разбира се не означава, че не би му пукало за тях, какъвто е твоят извод.

Добре е, че проявяваш интерес към йога и будизъм, но все още не си наясно с много неща.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано04.03.08 14:03



За да си отговорим дали са състрадателни тези хора, трябва да знаем и отношението им към смъртта....и дали за тях тя не е едно освобождение....и оттам следва, че няма за какво да състрадава на майка си, че си е отишла, а напротив....все пак тъй наречената смърт може да е последната възможоност за Просветление.....
Имаше една история (твърди се, че истинска) за Учител, който стоял зад ученика си, докато той удрял камбаната на манастира (а той не подозирал) и след като той ударил камбаната, Учителят ударил него по главата....той получил Просветление, въпреки, че починал..... Естествено е имало всякакви спекулации по тази случка и неразбиране....и на нас ни е трудно да го възприемем. А това значи ли, че този учител не е бил състрадателен, според мен не... А и когат влизат в манастирите и започват учението си при някой майстор - Учител, учениците полагат някаква клетва, че дори оставят живота си в негови ръце.....Така, че какво е животът? Определено не само това, което ние си мислим и какво е състраданието - много повече от това, което ние си мислим....



The way I am....blue melody...

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.03.08 14:58



"Този твой познат може 20 години да е премятал крака и размахвал ръце, но да не е направил съществена крачка по отношение на осъзнаването си. Решил е, че не е за него вече "да цепи дърва и да носи вода", защото много се е извисил :))))

Т.нар. "духовни хора" не са никак духовни, отдавна го споделям тук.

Не му върви на Пенчо в живота, отива и се пише част от някаква пътека. Ето, Пенчо вече е йога. Не става така, уви...

"Стигам до извода, че май хората по природа са си добродушни и състрадателни или пък егоисти и занимаванията им с духовни учения и практики не винаги променят природата им." - ама много си права! Затова мен ме интересува проявлението, а не кой какъв се води и от каква пътека е или пр. Хората са същите навсякъде. Едни от най-големите егоисти, които познавам, са от йога средите. Там обаче са и едни от най-благородните хора, за които се сещам (има някои наистина забележителни хора, съвсем млади при това). Извън там е същото - има и от двата типа.

Човек тръгва по някакъв път и решава, че вече е надскочил той тези земни дреболии. Напротив, духовността се състои в интегрирането на всички пластове. Колкото по-осъзнат, толкова по-отговорен, а не обратното. Да гледаш болната си майка е по-духовно и по-йогийско от всяка друга практика.

"Въпреки това все още не мога да бъда безразлична към някои трагедии. Имам си някои болни теми, които ме изкарват извън равновесие." - и аз. и слава богу. Никога не съм смятала, че трябва да съм куха отвърте, за да се разпозная като надскочила нещата..."



Знаеш ли, много ми харесва твоята трезва, обективна и балансирана позиция.

Наистина силно провокира интереса ми що за човек си в реала, какви пътеки следваш, с какво се занимаваш и т.н. Смятам, че би била добър съветник както на обикновени хора, така и на държавници, естествено при условие, че се вслушват в съветите ти.

Заставам зад всяка дума от мнението ти. А коментарът просто е излишен.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано04.03.08 15:56



Хората по природа са егоисти. Любовта на най-дълбоко ниво си е чист егоизъм, да попаднеш на човека, който ще задоволи най-добре нуждите и желанията ти или ще бъде най-добрата комбинация за продължение на рода ти! В крайна сметка единствената движеща сила е егоизма. Любовта е само красивата търговска опаковка на егоизма!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 19:49



използвам думата "егоизъм" в нейното най-разпространено значение, за да опиша състояния от най-елементарен тип. обърни внимание на контекста. ти говориш за друго. иначе разбирам какво ми казваш, но не - нямам такава представа за любовта - нещата, които описваш, са ми ясни и не ги наричам любов, макар че са част от нея.
всъщност по-горе май никъде не съм говорила за любов.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 20:01



След тези ти думи искаш да не стъпя още една година на сбирка на клуба ли?


Не стига, че веднъж отидох за шаш на себе си, пък после не повторих:)...
Не, не съм балансирана, но се стремя. По-добра работа върша на другите, отколкото на себе си, като ме заблъскат проникновенията :))
Знаеш как е с луна във везни, пък и в съвпад с плутон. Тя луната във везни много полезна умее ли да е за себе си? (риторичен въпрос:). Твоята в какво е, ами асц.? Ама само ако ти се споделя.
Как сега да ти кажа, че също съм впечатлена от теб, че да не излезе като връщане на жеста?
Ще се видим скоро :)



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Darth_Vader™]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано04.03.08 20:12



На практика май така се получава обикновено....но това не е истинска любов - теста за истинската любов е себеотрицанието, да забравиш за себе си - когато има възможност за проверка.....както напр. майката би се пожертвала, ако трябва да спаси детето си.... или има в и любовни истории такива случаи...Не ми се иска да спирам да вярвам в люботва, аз съм идеалистка!

За съжаление сега тази истинска любов е даста дефицитно нещо......

П.П. Извинете за клишето `истинска любов`, но не намерих по-точно определение...!



The way I am....blue melody...

Редактирано от camie_ на 04.03.08 20:17.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано04.03.08 20:20



Това нещо `будистко състрадание` било нещо супер-хадрд...несъстрадание към себе си....

с тези червеи....

The way I am....blue melody...

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: camie_]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 20:23



тя истинската любов не се нуждае от нашите вярвания и невярвания в нея. въпросът е, че ние наричаме "истинска любов" романтичната такава.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано04.03.08 20:27



А и романтичната може да бъде истинска... искам да вярвам! Да не подменяме стойностите....не всяка романтика е използване и егоизъм....



The way I am....blue melody...

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: camie_]  
Автор Aye!! ()
Публикувано04.03.08 20:50



О, ами да! И аз не искам сухота, защото не ми е такава природата. Но само вметнах, че разочарованията ни са следствие от несбъднати романтични илюзии. Иначе съм ЗА романтичната любов, разбира се!!! Но има неща, които надхвърлят по съдържание последната...



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.03.08 20:54



Мила Амрита,

Преди да искаш убежище от някой "истински тибетски лама", позаинтересувай се какво ти предлага той, накъде иска да те води.

Ето например един тект от уважаван от мен тибетски лама от школата Нингма:

Началото на медитацията е много просто. Позволете на своето тяло и ум да се отпуснат колкото се може повече, отпуснете мускулите си, не се привързвайте към мислите си – дайте им пълна свобода. Дишайте естествено и спокойно; вие трябва да чувствате своето тяло, дишане и ум естествено и непринудено.

„Естествено” означава ненатрапчиво, без фиксация, без принуда и очаквания, без интерпретации и предварителни планове.
Когато медитацията се задълбочи, няма нужда да я затвърдявате, да я подобрявате или усъвършенствате. И въпреки че нетърпеливото желание да се напредва, да се прогресира по един или друг начин отсъства, това естествено движение продължава. Състоянието на медитация е състояние свободно от привързаности, очаквания или психологически зависимости и в същото време – то е естественото състояние на всеки един от нас.

И така медитацията започва с успокояване на цялото ни същество, с разрешаването на нашето тяло и ум да се отпуснат напълно. Ако съумеете да станете съвършено омиротворени и безмълвни и да се вслушате в безмълвието на своя ум – това безмълвие ще се превърне във вашата медитация.
Но дори и да не медитирате в буквалния смисъл на думата, ако подхождате към своето ежедневие просто и естествено, оставайки непривързани и свободни, вие също практикувате медитация.

Когато действително примете себе си и своята ситуация, вие ще можете да медитирате на всяко място и по всяко време.
В каквото и положение да се окажете, вместо да бягате или да отказвате да се занимавате с него, опитайте се да се поучите от него. И без това, в действителност не съществуват начини за успешно и окончателно бягство от себе си и от поемането на отговорност за своите действия и за качеството на своето ежедневно съзнание.

Уравновесеността е по-важна от щастието, защото няма нищо по-ценно от равновесието между вашето тяло и ум, между вас и вашия свят.

Най-простият начин да откриете „секрета” или „ключа”, който ще ви отвори пътя към по-дълбоките, по-висши нива на медитация се състои в това да не се отъждествява с нищо, да не се привързвате към никаква поза, да не се фиксирате по време на медитация върху каквото и да било.

Ако си мислите: „Аз не трябва да мисля за каквото и да било!” – тази мисъл може да предизвика във вас вътрешна блокада; вашите мускули, нервна система или вътрешни органи могат да станат напрегнати, сковани. Ето защо, когато медитирате приемайте всичко просто такова, каквото е; не се опитвайте да подобрявате каквото и да било. Вие не трябва да се стараете да правите нищо по-съвършено. Какъвто и вид деятелност да продължава – просто я опознайте и след това останете безмълвни.

Този който знае как директно да навлезе в медитация, ще успее много скоро да излезе извън рамките на общоприетите шаблони и схващания.

Това „тайно” познание за същността на истинската медитация ще стане за вас източник на подхранващо само себе си вдъхновение; вдъхновение, което не зависи нито от думи, нито от гледни точки.



Това са твърде прости наставления, но тяхната ценност е неоспорима. Наистина не е чак толкова трудно да влезем в медитация – та нали тя вече е съставна част от самите нас. Но за да продължим да навлизаме все по-дълбоко в нея се изискват проницателен ум и прилежност – в противен случай ние ще изградим още по-голям брой представи, вътрешни диалози и възгледи на тази тема.

Когато всички ваши мисли, проблеми, противоречия угаснат напълно, тогава ще откриете, че самата природа на вашия ум е медитация.

Тарсанг Тулку Ринпоче, Из "Да донесем учението живо".




Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.03.08 22:28



Означава ли това, че ще дойдеш на срещата на девети?

Много ще се радвам.

Картата е най-добре да се гледа в цялостност с домове, аспекти и т.н. Но мога да ти кажа най-основното за мен - Слънце, Асцендент, Венера и Уран са ми в Скорпион, Луна - в Овен и Марс - в Лъв.

Ти занимаваш ли се сериозно с астрология? Моите познания не са много задълбочени честно казано.






Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Aye!! ()
Публикувано05.03.08 09:36



няма да съм на 9-ти, ама ще се уговорим нещо, щото и аз ще се радвам:)
не се занимавам сериозно с астрология.
основното за теб, което си изброила, е доста впечатляващо и респектиращо

. иначе, да, цялата карта е важна.
много харесвам скорпиони, защото рядко си разпилявате енергията.
надявам се да поканите и по-нищожните знаци на четворния рожден ден :)))



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: camie_]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.03.08 10:03



Някои древни тибетски монаси са практикували т. нар. "жива смърт", веднъж писах за нея. Направо ми се изправя косата като си помисля за нея.

От една страна адски много им се възхищавам за силата, от друга страна ми е мъчно за тях, за това, че не са опознали радостите на този живот и си отиват слепи за щастието, което ние изпитваме. Мисля, че на тези монаси наистина не им е пукало нито за тяхната, нито за нечия друга смърт.

Всъщност тибетците наистина имат много по-различно отношение към смъртта, макар и не всички от тях. В един филм гледах церемонии по пхова и погребение на един тибетец. Ами роднините си му страдаха както и ние за нашите.

И наистина не мога да приема на който и да е да не му пука за собствената му майка, както и за собственото му дете, поне грам. Все пак аз съм човек с човешки чувства и считам, че тези две загуби в живота на един човек са непрежалими. Но вероятно ако мина през практиките и пътя на този Лама, ще имам съвсем различни чувства и усещания, а най-вероятно и липса на такива.
Но се надявам те наистина да са божествени, а не просто израз на поредния нихилизъм и егоизъм.

Не знам защо, но този Лама го сравних с една моя близка съседка. Нейната майка е починала от рак преди почти 30 години. На няколко пъти ми е говорила за нея и е избухвала в сълзи и рев. Наистина се усеща, че го изживява все едно е станало вчера.

Не съм предполагала, че е възможно след толкова години раната от подобна загуба да не зарасне и да стои толкова отворена и кървяща. Някак си нейните сълзи ме трогват, а отношението на този Лама - никак.

Освен това мисля, че е възможно Имаго да преувеличава за Ламата. Той така и не каза подробности по случая, а аз цяла тема пуснах заради това.







Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.03.08 10:10



Благодаря ти много! Твоето присъствие определено липсваше в темата. Дори реших, че може да ми се сърдиш за нещо и за това да не пишеш нищо.



Точно това за което ти ми намекваш се чудех тези дни. Докъде ли би ме довел един Лама, една тибетска медитация, или пък един даоист, с неговите методи и т.н. Дори се канех да пусна една подобна тема, но трябва да измисля точно как да я формулирам, защото наистина ми е голяма мъгла. Пък и като се говори за нещо, което не сме го изпитали над себе си, си е като дървено философстване.

Забелязвам и нещо друго - ти определено избягваш да говориш за състраданието в будизма, въпреки че за втори път ти поставям този въпрос.



Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: бeзпътeн]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.03.08 10:29



"Не бъркай любовта с егоистичните обсебвания."


Ами ние хората често това го правим. Но най-лошото е, че понякога го осъзнаваме, но така ни е по-удобно или просто ни харесва. Понякога пък сме хем обичащи, хем обсебващи даден човек. Както аз съм например с брат ми, но някак си не искам да се променя. Направо понякога се вкопчвам в него като удавник за сламка, не знам как ме търпи.






"Смъртта е етап, през който всяко тяло преминава, не е задължително да се паникьосваме излишно от мисълта за нея. Ако човек приеме смъртта за себе си, естествено би приел и смъртта на всички други хора, в т.ч. и "най-близките" (макар че идеята за "най-близки" също е егоистична). Което разбира се не означава, че не би му пукало за тях, какъвто е твоят извод."


Аз приемам мисълта за смъртта, но не и нелепата, жестока и безвреме сполетяла някого смърт, която белязва не само него, но и цялото му семейство. Към нея не мога да съм безпристрастна.






Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.08 11:36



За преждевременната смърт си права до голяма степен, загуба е например смъртта на млад човек, починал далеч преди да разгърне своя потенциал. Мен също ме натъжава твърде много мисълта за смъртта на някое дете например. И не само смъртта, но и страданието, което е по-лошо и което приема най-различни форми.

Обаче замисли се - колко хора страдат по света само в момента, колко хора умират и агонизират от глад, болести, насилие и т.н. Защо да не страдаме за всеки един от тях, а защо трябва да се ограничаваме само в "най-близките"? Нима всички тези хора заслужават по-малко нашето състрадание? Усещаме ли в какъв егоистичен свят живеем и как този егоизъм е промил тотално мозъците ни, програмирайки ни да мислим само за себе си и "най-близките"? Този изолационизъм е пагубен за човечеството.



Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: бeзпътeн]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано05.03.08 12:07



Вие сте бодхисаттва, Ваша Състрадателност.



* * *
::

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано05.03.08 13:52



много насериозно приемаш думите му

или е ирония
личи си, че си отскоро
щото той в повечето случаи се опитва да си вярва на това, което говори, а друг път откровено казва, че думите му тук нямат никакво значение



Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано05.03.08 14:10



защото, ако е така, както пише и наистина изпитва това, щеше да ми отговори в темата за състраданието и блаженството - пуснах я най-вече И за него!
а и нали се хвалеше, че почти винаги е в медитативно състояние на радост и липса на желания? - което не се покрива от последвалите му думи /а и предишните.../
както тук за съпричастността и състраданието (което не е изпитване на радост от живота! - в никакъв случай) и най-вече непрекъснатите му разговори за секс



Редактирано от lncg на 05.03.08 14:12.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.03.08 16:31



Мисля скоро да пусна специална тема, за четирите възвишени състояния (брахма вихари), в които всеки поел по пътя на Буда трябва да пребивава по всяко време: добтожелателност, състрадателност, сърадване и несмутимо сполойствие.

Тези четири брахма вихари се използват и в тхеравада, и в Махаяна, и в тибетския будизъм Ваджраяна.

Ако някой практикува дори само това, той много скоро ще забележи трайни и добротворни промени в характера си.





Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aye!!]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.03.08 19:22



"много харесвам скорпиони, защото рядко си разпилявате енергията."


Много грешиш за скорпионите. На такива представители съм се нагледала, че бедна ти е фантазията.



Аз лично също доста си пилея енергията. Принципно начини за това има в излишък - разхищаване на сексуалната енергия, червногледство, песимизъм, депресии, отмъстителност, озлобеност и т.н. в този дух.

При мен общо взето лош номер ми играят мрачните настроения и черногледството, които колкото и да искам не мога да скрия от околните.


А относно идеята за четворния скорпионски рожден ден смятам като единствена дама, да оставя инициативата, идеите и организацията в ръцете на кавалерите. Единственото, което ще направя е да си платя моята част от разходите.






Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано05.03.08 19:24



Моля те, разкажи нещо повече за тази `жива смърт`, аз не съм чувала.....

И наистина няма какво да обсъждаме ламата, ннито го знаем, нито го познаваме....а още по-малко можем да знаем колко му е пукало за майка му....нито пък някой може да знае....



The way I am....blue melody...

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано05.03.08 19:27



Очаквам с нетърпение темата ти!





Тема Re: Скорпионите са онтологични терминаторинови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано05.03.08 19:28



Женските скорпиони имат един екзистенциално покъртителен навик - къртят битието както си искат: Достатъчно е да си помислят нещо на нивото на полусъзнаваната невербализирана рефлексия, и то се случва.

* * *

::

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано05.03.08 19:32



Докато Алекс се накани, ние вече я поизчерпахме

.

* * *
::

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: бeзпътeн]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.03.08 16:04



"Обаче замисли се - колко хора страдат по света само в момента, колко хора умират и агонизират от глад, болести, насилие и т.н. Защо да не страдаме за всеки един от тях, а защо трябва да се ограничаваме само в "най-близките"? Нима всички тези хора заслужават по-малко нашето състрадание...?"


Това ми е пределно ясно, но физически не е възможно човек да побере в себе си мъката на целия свят. Това би означавало да се поболее или побърка.
Мисля, че повечето хора биха изпаднали в шок при вида например на самоубийство, убийство или други тежки гледки.

За самото ни физическо оцеляване е добре да се щадим от подобни случки.

Пък и колко хора могат да бъдат Майка Тереза?!Аз лично не бих могла и нямам подобни претенции.






Тема Re: Скорпионите са онтологични терминаторинови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.03.08 16:08



"Женските скорпиони имат един екзистенциално покъртителен навик - къртят битието както си искат: Достатъчно е да си помислят нещо на нивото на полусъзнаваната невербализирана рефлексия, и то се случва."


Благодаря за високото мнение, но ако беше така, аз определено не трябваше да съм на дереджето на което съм.

Или пък не правя нещо както трябва с призоваването на Духа и останалите ми мисли.





Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: amrta]  
Автор lncg ()
Публикувано06.03.08 16:15



глупости, ако се наложи всичко ще гледаш


то и мъжете припадат при гледката как ражда жена, но това се отнася за повечено български мъже, затова тая практика не е въведена у нас - налага се да свестяват мъжа, вместо да гледат жената

Редактирано от lncg на 06.03.08 16:18.



Тема За "живата смърт"нови [re: camie_]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.03.08 16:25



Тук ще трябва да се повторя, защото вече писах по този въпрос в една тема на Имаго. Т.нар. "жива смърт" означава медитиране до смърт, без храна и вода, на усамотени места, най-често в пещери.

Във филма „Тибетската Мумия” група западни учени изследваха мумифицираното тяло на един древен тибетски монах. Оказа се, че това е ефект от гладуването и медитацията, а частично и от климатичните условия.

Един от монасите бе умрял в медитация в затворен в сандък под земята (в Япония). Три години преди да се подложи на тази "жива смърт" се е хранил само с плодове и ядки. След 60 години, изваждайки сандъка от земята, откриват мумифицираното му тяло.

В Тибет е имало стотици мумифицирани тела на такива монаси, които самите тибетци са изгорили при китайската окупация. За тях тези мумии за свещени и не са искали да бъдат осквернени от китайците.





Тема Re: За "живата смърт"нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 16:34



Е нали бяха извадили един в Бурятия след повече от 70 години. Стои си този мамбо-ламбо сякаш вчера е починал, в същата медитативна поза, косъм не е паднал от главата му.

* * *

::

Тема Re: За "живата смърт"нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.03.08 16:38



А за такова 100-процентово запазване на тялото не съм чувала. В случая ставаше въпрос за доста добре запазени мумии. Откъде е твоята информация?





Тема Re: За "живата смърт"нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 16:43



От Шравак



* * *
::

Тема Re: Скорпионите са онтологични терминаторинови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 16:56



Лошото е, че искат само лоши неща. И съответно само те се случват. Сигурно всички зли вещици в миналото са били скорпиони. Много им се удава черната магия.



* * *
::

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: lncg]  
Автор mo33 (член)
Публикувано06.03.08 17:44



Напротив, практиката е успешно въведена, от което процента на припадъците не се е увеличил драстично по АГ отделенията, но за сметка на това, психолози и сексолози са на път да открият нов бизнес покрай невъзможността на наблюдаващите мъже да правят секс с жена си след "съпричастното представление".

Не случайно от време оно, бабите-акушерки са започвали израждането с думите "мъжът вън!". Хората са били мъдри и практични, за сметка на съвременните глупости от рода "Нека гледа как ще се мъча!"




Последно, един познат лекар се сдоби с подобен проблем, въпреки че е присъствал на няколко раждания, но на чужди жени.

Ако не си запозната с сексуалната патология има едно явление, което се нарича "mature". За щастие малко са мъжете, които го притежават и в следствие могат да изпаднат дори в екстаз от едно раждане.

П.П. А и много жени раждат секцио.

Редактирано от mo33 на 06.03.08 17:48.



Тема Re: Мъжа въннови [re: mo33]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 17:51



Мойта като раждаше, аз забравих да си я взема от родилното. Добре че ми се обадиха след три дена да ходя да си я прибера.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.03.08 17:55



Ти май си голям дръвник,

освен ако не е майтап това, което казваш. Аз за такъв номер щях да те изгоня от вкъщи, след като те нашамаросам едно хубаво.



Тема Re: Мъжа въннови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 18:09



А това е нищо. Като я прибрах от родилното, се оказа, че съм загубил ключа от къщи, та първото място, където жената отседна с детето, беше една тоалетна на стълбището.

* * *

::

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: mo33]  
Автор lncg ()
Публикувано06.03.08 18:10



...което показва, че българските мъже са кекави





Тема Нямам думи!нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.03.08 18:11



!



Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано06.03.08 18:13



защото си се напил от радост и си бил в несвяст 3 дена


то е простено



Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано06.03.08 18:16



значи имаш печена жена



Тема Re: Нямам думи!нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 18:17



Тъй де, аз не съм я викал в казармата да ми помага да извадя клирънса изпод гаубицата.



* * *
::

Тема Re: Нямам думи!нови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано06.03.08 18:20



да, ама за жалост сега ен ходят в казарма, та амрита ще трябва да го потренира първо





Тема Re: Мъжа въннови [re: lncg]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано06.03.08 18:22



И не само аз.



* * *
::

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: lncg]  
Автор mo33 (член)
Публикувано06.03.08 18:34



Бе като гледам финансовите отчети, западните мухльовци бая са наляли прихоаналитиците.

Или просто нашите провеждат терапия с домашна сливовица...

Аз ли да те открехвам, че проблемът далеч не е в кръвта, а във промяната на фи-то на едно специфично място? Вземи прочети малко психоанализа...



Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: mo33]  
Автор lncg ()
Публикувано06.03.08 18:40



отговора ти показва, че сте кекави и капризни и още много неща...
и че си намирате причини за своята кекавост



а защо аз не съм имала проблем, нито съпругът ми? - то не е до фи-то, а до други неща..
и не трябва да си кой-знае колко надарен с фи за тая работа

Редактирано от lncg на 06.03.08 18:43.



Тема Re: За "живата смърт"нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 00:41



"В Тибет има много легенди и истории за лами, чието тяло след смъртта им засиявало като дъга и благоухаело."

Това са твои думи. Можеш ли да кажеш нещо повече за тях?





Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано07.03.08 02:18



Будисткото състрадание е подобно на състраданието на лекаря към болния, което го подтиква да търси най-добрия начин да му помогне, а не да се измъчва заедно с него.



Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: lncg]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 08:45



Искаш да кажеш, че съпругът, ти те е наблюдавал как раждаш?



Ама ти наистина нищо не разбра, което ме навежда на мисълта че пак говориш наизуст. Ако съпругът ти навремето беше присъствал на раждането на вашите деца, със сигурност щеше да си по-осведомена по въпроса и да не бъркаш мястото на фи-то.

Ето проблемът в прав текст, макар че мястото му не е тук: Проблемът е , че при раздане една жена получава ~10 см разкритие. Виждайки своят наследник да излиза оттам,голям процент от наблюдаващите мъже се травмират, защото подсъзнателно у тях остава убеждението, че няма как повече да могат да задоволят повече своята съпруга.
Като прибавим към това и гледката, то всеки път когато решат след това да правят секс, мъжът неминуемо ще си представя едно и също нещо...
Въпросът не е до гледането на самото раждане - дори по българските телевизии даваха един филм на BBC с раждане. Въпросът е, че точно твоята жена ражда...

А дали мъжете са кекави - отговорът определено е ДА. От генетична гледна точка, от психологическа, от духовна гледна точка... бе въобще от всякаква мъжете са по-кекави.

Казват че жените се раждали жени, а мъжете трябвало да стават такива.




Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: mo33]  
Автор lncg ()
Публикувано07.03.08 08:50



значи тези мъже имат някакви предразсъдъци ли да ги кажа или не знам как- да ходят на психиатър тогава


то и без да гледа на живо, си го знае и може да си го представи,
не става дума за гледане, а за присъствието на мъжа до жена си, с което й помага много
но това вече не е тема за тук



Тема Холивудски моралнови [re: lncg]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 09:07



Ако са направи обективен и достатъчно пълен анализ къде и как именно е възникнало убеждението, че мъжът трябва да висне на главата на жена си, докато тя ражда, вместо да й се махне от главата и да не усложнява и без това натопорченото положение, най-вероятно ще се окаже, че тази морална инвекция против здравия разум е изобретение на развратния Холивуд.

* * *

::

Тема Re: Холивудски моралнови [re: lmago]  
Автор lncg ()
Публикувано07.03.08 09:09



всичко си е индивидуално
някои мъже искат, както и някои жени искат да стискат поне ръката на мъжа си





Тема за Имаго...нови [re: amrta]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:10



Малко му е да бъде изгонен от вкъщи, аз бих го лишила да вижда детето една година....



The way I am....blue melody...

Редактирано от camie_ на 07.03.08 11:12.



Тема Re: за Имаго...нови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 11:16



Ей, кви сте жестоки.

Ама то е, защото сте още млади или пък не познавате истинската любов. Любовта е въпреки, а не заради.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:17



Винаги съм мразела мъже, които казват за жените си `мойта` все едно за кравата говорят.....а в твоя случай не стига това ами и си муха без глава... като една загубена майка навремето, която беше забравила детето си в рейса и си слиза, и то такова като нея и то забравя да слезе с нея....та всички хора се развикали.....`спрете рейса`.....`госпожо, забравихте си забравихте си детето`....ама тя е била безмозъчна патка.....пък ти уж си йога....

хахахахаха Пълна несъзнателност...

The way I am....blue melody...

Тема Re: за Имаго...нови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:18



Не може да обичаш някого и да го забравиш....както казва Дънов - Любовта е държане в съзнанието....

The way I am....blue melody...


Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 11:20



За мен е извинително. Аз съм философ. Вчера дори бях забравил как се казва дъщеря ми.

* * *

::

Тема Re: за Имаго...нови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 11:21



А, не е така. Аз обичам жена си до самозабрава.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:22



Не не не....нищо философско няма в това да не обичаш най-близките си хора... и да нехаеш за тях..

The way I am....blue melody...


Тема Re: за Имаго...нови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:23



Дано да е така,

и да не е само на думи...

The way I am....blue melody...

Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 11:24



Ти пък много знаеш кое е философско и кое не. От нас двамата аз съм доцент по философия и два пъти доктор по философия и на философските науки. Би трябвало да знам с кво си вадя хляба.



* * *
::

Тема Re: Холивудски моралнови [re: lncg]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 11:26



Не зная дали си струва заради един каприз да се стига после до развод. Ама в днешно време мъжете се изп*дераст*ха и взеха да се държат мекушаво спрямо любимите си жени.

Та затова жените вече имат малко уважение към нас, изневеряват на поразия, защото знаят, че с такъв женчо до тях всичко ще се размине, започнаха да изискват всяко глупаво желание, което им мине през акъла, мъжът им да се хвърля да го осъществява...

Имам опит в мекото и толерантно отношение към жените и за себе си съм убеден, че подобно поведение е пагубно за една връзка. Няма нужда да вървим срещу инстинктите си, а после да се пълнят гушите на разни терапевти, брачни консултанти и сексолози



Жената трябва да е оправна и находчива, а не разглезена кукла - най-малкото по тоя начин ще отгледа осакатени деца, ако въобще може да се грижи за тях.



Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 11:28



Нямаш милост като се забавляваш с хорските предразсъдъци...





Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:29



Мойте уважения за това.....ама това не те извинява за нищо.... още повече - трябва да си в час и да внимаваш.....имам предвид да не разграничаваш професията от живота, иначе си остава голо празно философстване....

Аз пък съм художничка и какво сега, оправдава ли ме нещо..... да не давам пет пари за най-близките си ли?



The way I am....blue melody...

Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 11:32



Покажи нещо, като си художничка. Умрам да гледам красоти. Ако нямаш сайт, ще ти направим. Сега точно работя по един проект за ателие.орг, който ще бъде отворен за всички творчески натури.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 11:35



Нямам качени в момента... мерси за предложението за сайта!...



The way I am....blue melody...

Тема Re: Холивудски моралнови [re: mo33]  
Автор lncg ()
Публикувано07.03.08 11:37



да, жените искат да има истински мъж до себе си,
а някои дори и в този момент, за да й дава кураж

не си ли чувал дори, че някои раждат вкъщи и мъжът върши тая работа и реже пъпната връв?
някой беше разказал в един форум
за България става дума

не че го одобрявам

Редактирано от lncg на 07.03.08 11:38.



Тема Re: Холивудски моралнови [re: lncg]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 11:43



Светът е шарен



Тема Re: Мъжа въннови [re: mo33]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 11:46



Life is fun.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: mo33]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:07



Ти сега говориш глупости - аз ли имам предразсъдъци - че не приемам за нормално да забрави да вземе жена си от родилното и да забрави, че му се е родило бебе....? Айде мисли малко, плз като даваш квалификации.....

The way I am....blue melody...


Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: lncg]  
Автор Amitaba (Un Amore Grande)
Публикувано07.03.08 12:14



В отговор на:

...което показва, че българските мъже са кекави




Абе, да ти кажа, повече са себе си казваш с такива коментари, отколкото за някой друг.
Кое точно го "показва"? Явно травмите от миналото (и/или настоящето) напират, та не се сдържаш...

Редактирано от Amitaba на 07.03.08 12:18.



Тема Re: Нямам думи!нови [re: amrta]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:22



И как да не мразиш мъжете после.....



The way I am....blue melody...

Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 12:29



Ти имаш модел според който преценяваш как един човек трябва да се държи в конкретна ситуация.

Помисли пак каква е вероятността един новоизлюпен татко, който се е притеснявал как ще мине раждането и всичко останало, да забрави да вземе съпругата и детето си от родилния дом. Прибави и роднините, които ще са там и може би сама ще разбереш... а може би не.





Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:30



Доцент по философия ли каза? Преподаваш ли....сигурно позноваш тогава Димитър Зашев - той ми преподаваше по естетика в худ. акакдемия...много го харесвах на времето...не забелязвах каква откачалка е...



The way I am....blue melody...

Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 12:30



Що се кахъриш толкова?! Живеем в цивилизовано общество. Хората бяха достатъчно любезни да ми се обадят по телефона да си получа жената с бебето.



* * *
::

Тема Re: Мъжа въннови [re: mo33]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:32



Наистина не мога да си представя това, понеже мисля, че щом е забравил, значи толкова и се е сетил за жена си и детето си, камо ли да се притеснява за тях.....



The way I am....blue melody...

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: Amitaba]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 12:33



Ти пък травми - всеки йога отдавна се е справил с травмите и това не са никакви проблеми, включително не подскача, когато става въпрос за вегетарианство или пък когато някой се изказва не особено ласкаво за Йога, конкретната традиция или конкретен гуру, който той уважава.





Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:35



А не че се кахъря....просто защото каза, че обичаш жена си....та затова казах не може хем тъй хем онъй....

The way I am....blue melody...


Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 12:37



Как да не го познавам. 7-8 години работехме заедно в едно учреждение. Дори ми е бил рецензент на една или две книги. Но не съм го виждал от 1998 г.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор Amitaba (Un Amore Grande)
Публикувано07.03.08 12:48



В отговор на:

...аз съм доцент по философия и два пъти доктор по философия и на философските науки. Би трябвало да знам с кво си вадя хляба.




И как точно го вадиш? Като объркваш и други хора? Философията е най-безсмисленото занимание на този свят. Хем безполезна, хем самосъздаваща си фалшив ореол на мъдрост. Имало едно време мъдри хора - интуитивни, с усет за нещата. Други хора, които съвсем били заробували на интелекта и нямали капка мъдрост и цялостност, започнали да се възхищават на мъдрите. Нарекли се философи и започнали да интерпретират интелектуално това, което мъдрите живеели вътрешно. И понеже интелектът е доволно сляп, пак изпуснали същността, а се хванали за външното - да впечатляват хората с нестандартността си. Само че това е повърхностна имитация на много по-дълбока реалност, достъпна за мъдрите. Това е огромната разлика между мъдрец и философ. И толкова късогледи и изобретателни били интелектуалците, че по свой образ и подобие нарекли мъдрите, дълбоко духовните хора: "мислители". Защото крайните интелектуалци, които стават философи, освен мисъл друго не познават. Това и проектират върху много по-дълбокото, което е недостъпно за тях.

Редактирано от Amitaba на 07.03.08 12:51.



Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:52




Незнам каква рецензия ти е написал, но от неговата книжка `Естетически отклонения` аз щях да получа психически отклонения.....много несвързано и нечетимо пише...или тогава на мен така ми се видя...

The way I am....blue melody...

Редактирано от camie_ на 07.03.08 12:53.



Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 12:53



Само един абсолютно разсеян философ може да бъде безумно влюбен в жена си. Или, както се пее в една италианска канцонета,

Io sono innamorato di mia moglie!





* * *
::

Тема Re: Мъжа въннови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 12:55



Човека превеждаше Хайдегер. Може да се е повредил нещо... Извинително е.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 12:56



Философията може да се окаже опасно занимание.....и ти внимавай...

The way I am....blue melody...

Тема Re: Мъжа въннови [re: Amitaba]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 12:58



Философът не е задължен да бъде мъдрец, макар че е задължен по дефиниция да обича мъдростта. Но това е само в европейската традиция. На изток е друго. В Индия философът е преди всичко критически анализатор, защото философията е анвикшики (аналитично знание за действителността).

* * *

::

Тема Re: Наслагваш предразсъдъците си върху "ламата"нови [re: mo33]  
Автор Amitaba (Un Amore Grande)
Публикувано07.03.08 12:59







Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор Amitaba (Un Amore Grande)
Публикувано07.03.08 13:04



Да, аналитично "знание", а не интуитивно познание. Ето че пак се впусна в интелектуалничене. Аман от философи!

Редактирано от Amitaba на 07.03.08 13:05.



Тема Re: Мъжа въннови [re: Amitaba]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 13:07



Естествено. Интуитивното познание е за жените. И за идиотите, които твърдят, че са познали Бог в сърцето си.

* * *

::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор Amitaba (Un Amore Grande)
Публикувано07.03.08 14:59



Виж, Айнщайн е бил интуитивен, а не интелектуална отрепка, затова е и прозрял много неща, след което ги е описал математически. Може и някой друг да му е помогнал с формулите, но това не е опровержение на гениалността му, а напротив - потвърждение. С интелект откритие не се прави, а с интуиция и духовна дълбочина. Той е бил разсеян, но не е парадирал с това - то не е нещо с което може да се хвалиш. А ако някой се напъва да се хвали колко е разсеян, това е мимикрия - "вижте ме какъв съм гений, толкова съм гениален, че наподобявам един друг гений, който случайно е бил разсеян, но и аз съм като него разсеян, значи и аз съм гений".
Не знам дали тези, които твърдят, че са познали Бог в сърцето си, са идиоти, както казваш, но тези дето твърдят че Бог може да се познае (не твърдят, че са го познали, защото не са) с ума, са много зле. То е все едно в един мазен и окъсан тефтер да нарисуваш един човешки живот - с най-малките посробности на клетъчно и дори на атомно ниво. Най-много да почнат да ти клопат чивиите, както на теб май са почнали (или пък не са спирали), робе на интелекта*.


* Да не го бъркаме с Интелигентността, пропиваща цялата Вселена.



Тема Re: Мъжа въннови [re: Amitaba]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 15:05



Аки имаш някакъв душевен проблем, иди на психиатър. Не си демонстрирай неврозите по форумите, че е смешно.



* * *
::

Тема Re: Мъжа въннови [re: lmago]  
Автор Amitaba (Un Amore Grande)
Публикувано07.03.08 15:29



Веселяк си!

Почна несвързано да бръщолевиш, дали не се надигнаха необуздани емоции? Да е жега, не е жега...

Редактирано от Amitaba на 07.03.08 15:31.



Тема За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 16:05



"Регистрирай се във форума на http://www.upadesa.org/. Там ще получиш нужната информация."

Регистрирах се в сайта, но още не съм чела и писала. Единствено знам, че са последователи на школата Нигма.

Странно ми е, че в БГ има още една групичка адепти на тази школа, но те не знаят за другите (или поне този будист, който аз преди време питах за този сайт).

Те са ученици на Кенпо Пема Чопел (

).

Странно ми е защо те нищо не знаят едни за други и не са обединени по някакъв начин, след като следват една и съща школа. Ти знаеш ли нещо по въпроса?






Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.03.08 16:14



Темата ми е по повод на твърдението на Имаго, че на някакъв Лама не му пукало, че майка му е починала.

(Извинявам се че се намесвам, защото не мога да обяснявам нещата които усещам със синтаксика на учението Йога. Мисля си обаче, че едни пример от моя синтаксис на обяснението на света (този на толтеките, описан от Кастанеда), може да ти помогне да превключиш на друга посока, в смисъл да внесе яснота в твоето описание на нещата с твоите думи.)

Та. В обучението и в учението на толтеките има един термин- виждане. Това е състояние на разширено осъзнаване и възприемане на света не като предмети, а директно като енергия. В Агни йога неговия аналог се нарича "космическо виждане", за другите видове йоги не знам за да направя паралела.
Хората на Знанието (така се наричат от толтеките тези, на които най-общо в будизма се казва "просветлени")- могат на наблюдават света по два начина- като обикновени хора да гледат и като магьосници- да виждат
Предполагам (само), че цитираният от Имаго лама може по свое желание и избор да гледа, или да вижда, и тогава нещата стоят по различен начин за него.

За илюстрация ще ти предложа един откъс от една от книгите на Кастанеда, в която Дон Хуан (Учителят на Кастанеда) и автора разговарят за смъртта, а също и за начина по който виждащите се отнасят към света. (Те го наричат "контролирано безумие")

Може би този откъс ще ти помогне да разбереш как така Ламата няма да изпитва никакви чувства при смъртта на майка си.


****
"— Как един човек на знанието упражнява контролирано безумие, когато опре до смъртта на човек, когото обича? — попитах аз.

Дон Хуан беше изненадан от въпроса ми и ме погледна особено.

— Вземи твоя внук Лусио — казах аз. — Ще бъдат ли твоите действия контролирано безумие в момента на неговата смърт?

— Вземи моя син Еулалио. Това е по-добър пример — спокойно отговори дон Хуан. — Той беше премазан от камъни, докато работеше на строежа на Панамериканското шосе. Моите действия спрямо него в момента на неговата смърт бяха контролирано безумие. Когато слязох до зоната на взрива, той беше почти мъртъв, но тялото му беше толкова силно, че продължаваше да се движи и рита. Застанах пред него и казах на момчета от пътната бригада да не го местят повече. Те се подчиниха и застанаха там, обградили моя син. гледайки обезобразеното му тяло. И аз стоях там, но не гледах.

Аз преместих очите си, така че да видя неговия личен живот — разпадащ се, разширяващ се неконтролируемо извън границите си като облак от кристали, защото това е начинът, по който се смесват и разширяват животът и смъртта. Ето това правих в момента на смъртта на моя син.
Това е всичко, което човек може изобщо да направи и това е контролирано безумие.
Ако го бях гледал, щях да наблюдавам как става неподвижен и щях да усетя плач в себе си. Защото никога вече няма да гледам неговата чудесна фигура да крачи по земята. Вместо това аз видях неговата смърт и нямаше тъга, нямаше чувство. Неговата смърт беше еднаква с всичко друго.

Дон Хуан замълча за миг. Изглеждаше тъжен, но след това се усмихна и ме потупа по главата.

— И така, може да се каже. че когато опре до смъртта на човек, когото обичам, моето контролирано безумие е да преместя очите си.

Помислих за хората, които аз самият обичам, и ме обгърна ужасно потискаща вълна на самосъжаление.

— Късметлия си, дон Хуан — казах аз- — Ти можеш да преместваш очи, докато аз мога само да гледам.

Той намери изявлението ми смешно и се засмя!

— Късметлия, глупости — каза той. — Това е трудна работа."

*************



Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 16:29



Вероятно защото другият идва по-рядко в България, тъй като е май от Сингапур и не е женен за българка.



Слушал съм ги и двамата. Човек винаги има какво да научи.



* * *
::

Редактирано от lmago на 07.03.08 16:33.



Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 16:34



"Вероятно защото другият идва по-рядко в България, тъй като е май от Сингапур и не е женен за българка."

Нищо не разбрах. Кой е женен за българка?



Специално Кенпо Пема Чопел е монах и пребивава най-много в Германия (а май и Лондон), пък и е родом от Индия, въпреки че е тибитец.





Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 16:36



Женен за българка е един друг, който е геше (т.е. доктор по тибетски будизъм) и си е чист европеец от Англия.



* * *
::

Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 16:44



"Женен за българка е един друг, който е геше (т.е. доктор по тибетски будизъм) и си е чист европеец от Англия."

Добре де би ли ми казал цялата история, че не ми се рови?! Как се казва, коя е жена му и всичките там клюки.



Аз тези женените Лами не ги признавам за гурувци. Ще си спят те с жената и ще си правят децата, пък после ще ни учат на възвишени неща.При положение, че даже не са си овладели сексуалната енергия.

Да те питам за още една клюка - вярно ли е, че Лама Оле Нидал бил голям женкар? (Информацията е от другия ни енциклопедист-будист във форума).





Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 16:49



Ега си женския форум. Ще ме побъркате с директния си подход към истината.



* * *
::

Тема Re: Мъжа въннови [re: Amitaba]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 16:52



Малей, и ти ли си жена?



* * *
::

Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: lmago]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 16:53



Ако обичаш не се измъквай от въпросчетата ми, ами започвай с отговорите точка по точка.





Тема Re: За школата Нигма (или Нйингма)нови [re: amrta]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 16:55



Днес не ми трябват упражнения за мускулите на диафрагмата.



* * *
::

Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: Xaнa.]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 16:57



Амрита е стара кастанедианка




П.П. Доживях да видя смислено мнеие за Кастанеда... но пак в Клуб Йога. Изводите за мен са ясни.

Редактирано от mo33 на 07.03.08 16:58.



Тема За толтеките и смъртта...нови [re: Xaнa.]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 17:19



Два пъти го препрочетох този текст и не спират да ме побиват тръпки.



Два пъти съм преживявала подобно нещо (макар и не с кръв) и бях на път и аз да си умра от гледката и от силните болезнени чувства. Едва ли има какво да кажа, силата се проявява в критични и тежки ситуации, а не във форумите.

Благодаря ти, че ме върна към онези хубави времена, когото бях влюбена в пътя на толтеките.



Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 17:25



"Амрита е стара кастанедианка"

Ми да, след три години сънуване и нито грам безупречност

, трябва да се радвам, че поне нещо остана от мен, което да прехвърля в клуб йога. Та да не стават повече сакатлъци.





Тема Re: За толтеките и смъртта...нови [re: amrta]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.03.08 17:28



Понеже двата клуба са съседни, все прескача по нещо между тях.





Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: amrta]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 17:34



В такива случаи наистина е по-добре човек да се откаже, отколкото да си рискува здравето.

Според мен си взела правилно решение.





Тема Re: Въпроси и размисли за тибетския будизъмнови [re: mo33]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.03.08 17:40



С пранаяма и асана, тук под гордият Купен,
калявахме телата грешни, без минута нии да спрем.

(както написа един пирятел за нашата практика на Амбарица, някога).

Ей ти пожарогасителя, ей ти и пожарникаря. Тей де, това стига за много напред.





Тема Re: За толтеките и смъртта...нови [re: amrta]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.03.08 17:57



мдааа, словото на толтеките е грабващо с простота и сила...


Умът е освободен от доста неща, и на човек му остава само да се дебне да е безупречен и да приема всяко нещо като предизвикателство. А това е доста заплашително за аз-а.:)))

А иначе, всекиму според окраската, според Агни йога биха казали: според Лъча.

(цитирам Агни, щото все пак е йога, заради името на клуба тук, макар че точно тази йога май е по-далечна на йогите, отколкото разни други неща. Въпрос на Лъч)



Тема За Имаго, жена му и бебетонови [re: camie_]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 22:07



Мила Ками,
ти направо го разпъна кръст.

Вероятно си го накарала хиляди пъти да съжали, че въобще е имал неблагоразумието да направи бебе.

Но само така трябва с мъжете - харт и още по-харт, щото те от добро не разбират.

Редактирано от amrta на 07.03.08 22:07.



Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: amrta]  
Автор mo33 (член)
Публикувано07.03.08 22:35



Внимавай, че прекалено хард изпълненията са и солови





Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: amrta]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 22:46



Ами, едва ли, най-много да е съжалил, че го е казал точно тука, ама и това ми се струва, че не е станало..... изобщо кой мъж съжалява за нещо, те винаги са прави, ако си проследила диалога ни - той все казва, че много я обичал, ама понеже бил философ и му било простено, това било нормално, да не го е грижа...А според мен всеки мъж трябва да е първо човек, съпруг и баща, а после - философ или какъвто е там...



The way I am....blue melody...

Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: mo33]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 22:56



Днес цял ден се смеем на тази тема - и аз, и жена ми, и бебето, което пише дипломна работа за когнитивните репрезентации и интерпретации на картинното възприятие.



Някои хора наистина са родени за самота, особено когато нямат чувство за хумор.

* * *
::

Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: camie_]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано07.03.08 22:59



Според теб има ли някакви предварителни признаци, че някой мъж ще бъде отговорен и грижовен сърпуг и баща? Защото те всички свалят звезди, но когато опре до отговорности, както ти каза...работата е никаква...




„той все казва, че много я обичал, ама понеже бил философ и му било простено...

Ами то на думи любовта е много лесна. Но хайде да не го съдим толкова човека. Сгрешил е тогава, но с времето може да е станал чудесен съпруг и баща, ние няма как да знаем. Всеки греши.





Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: lmago]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 23:02



Хахаха, ясно че `бебето се е метнало на таткото, щом пише такава дипломна работа....
А ние какво тръгнахме да обсъждаме и да оплакваме жена ти и `бебето` като че ли е наш проблем.... на мен не ми пука за всичко това честно казано....нали сте се оправили някак си до тук и се обичате - ей това е главното... Поздрави ги от мен!


The way I am....blue melody...

Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: camie_]  
Автор lmago (Life is fun)
Публикувано07.03.08 23:04



Мерси, и на вас приятен и весел празник. И повече усмивки!



* * *
::

Тема Re: За Имаго, жена му и бебетонови [re: amrta]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано07.03.08 23:04



Естествено....няма признаци ясни.... а и да не го обсъждаме повече наистина, а да гледаме да се оправим ние, всяка по своему....



The way I am....blue melody...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.