Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликинови [re: lmago]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 18:39



Не знаеш обаче, че Кришнамурти и Шибенду са се познавали прекрасно и са били най-добри приятели. Не просто със "сходни" разбирания, а с едно и също разбиране. Идващо от измерение отвъд ума.



Тема Re: Аштавакра гита: Рамеш или Шибендо??нови [re: lncg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 18:49



Рамеш няма нищо общо нито с Адвайта, нито с разбирането на Нисаргадатта, видях един негов клип в ютуб:



В няколко от цитатите се вижда ясно обсебеност от илюзията за "разделеност" между "Бог" ("Творец") и "творение", което е пълно отричане на Адвайта.

А ученикът му бившият (?) наркоман и алкохолик Уейн Ликьорман ако ти е гуру, ясна е работата.



Тема Re: Аштавакра гита: Рамеш или Шибендо??нови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано24.02.08 18:53



разбира ти на тебе главата от адвайта


я си гледай циклофренийката

под достойнството ми е да ти отговарям
но го направих, за да знаят другите защо ще е така за в бъдеше

Редактирано от lncg на 24.02.08 18:58.



Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликнови [re: бeзпътeн]  
Автор umniza1 (непознат )
Публикувано24.02.08 19:37



На мен ми е ясно къде се къса нишката при Имаго. Човекът е убеден материалист. В това няма нищо лошо. Всеки е свободен в убежденията си стига да не ги натрапва на другите.

В материализма, за разлика от обективния идеализъм и дуализма материята е първична, а духът е само едно нейно проявление, което не може да съществува самостоятелно без нея. Така въображаемият йогин -материалист в Сангхяма, ако изобщо тя е достижима за него, не е в състояние да напусне тялото и ума си, защото твърдо вярва, че духът не може да съществува сам по себе си без връзката си с тялото, без материята, без будността на индивидуалния ум. Иначе какъв материалист би бил той?

Тази материалистическа постановка не е в съответствие с дуалистичния характер на Санкхя. Когато йогинът, по време на дълбока медитация напуска собствения си ум той се озовава в обятията на Брахман в сферата на неговия универсален разум.



Редактирано от umniza1 на 24.02.08 19:39.



Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликнови [re: бeзпътeн]  
Автор umniza1 (непознат )
Публикувано24.02.08 21:19



Когато участник във форума говори за Йога сутри е необходимо, той да подскаже от каква позиция прави разсъжденията си - дали като материалист или като обективен идеалист.

Разликата е изключително голяма:

1. В първия случай Пуруша - Брахман може да бъде единствено само едно психологична състояние, което не може да бъде откъснато от субекта, от ума, тялото и материята, защото духът не може да съществува извън материята.
2. Във втория случай Пуруша - Брахман съществува обективно, напълно несвързан с материята – основно положение в Санкхя.




Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликнови [re: umniza1]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 22:50



Каквото и да е - теизъм, атеизъм, материализъм и т.н., щом е някаква теория, философия, идеология и т.н., възприета като вярване, а не като директно осъзнаване, за мен е загуба на време да се обсъжда.



Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликинови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано24.02.08 23:23



Би ли ми казал кога и къде са се срещали, за да проверя?



Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликинови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 23:25



Срещали са се неведнъж или два пъти, но трябва да питаш Шибенду за това. Аз не помня за кои дати, периоди и места е ставало това, не помня и дали Шибенду е споменавал.



Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликинови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано24.02.08 23:31



Искам да ти кажа, че животът на Кришнамурти е детайлно описан в няколо тома от неговата официална биографка.

Ако такъв факт там липсва, това означава, че Кришнамурти не е придавал особено значение на общуването си с Шибенду.



Тема Re: Шибенду Лахири и Кришнамурти: прилики и разликинови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 23:36



Доколкото знам тогава Шибенду е бил още твърде млад, работещ човек и издържащ семейство и още не учител по крия йога. Но кога и при какви условия са се виждали, не знам точно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.