Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: mo33]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано21.02.08 12:31



Съжалявам , но явно живеем в паралелни светове- ти разглеждаш нещата през призмата на методи, обучения и техники - аз го правя като наблюдавам, падам , ставам.........смея се, плача..........и т.н.
Така и не разбрах , кое е истински ценното за теб в един човек, който срещаш случайно, и без да го познаваш добре, той те привлича, разговаряш с него, като че ли сте се познавали винаги?Пак ли прекарваш всичко през практиките?Не мислиш ли , че изпускаш нещата, простичките, първичните, естествените?Поправи ме ако пак не съм те разбрала!

При жената има универсален орган на възприятието - утробата - който постоянно действа, но се заглушава от социалните предразсъдъци и от липсата на знание за тази нейна способност. Следователно на една жена не й е необходима система на обучение, а по-скоро осъзнаване на нейните способности, както и решимостта да отхвърли социалната маска.


За да избегна неразбирането на това, което казваш- кои нейни способности визираш?
Може ли да ми кажеш нещо повече за утробата, като универсален орган на възприятието?



Тема Гениално!нови [re: mo33]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано21.02.08 12:42



Най-много сълзи са пролети от сбъднати мечти.

Майка Тереза


Благодаря ти много за тази находка!





Тема Re: Както е казал...нови [re: BlackWolf]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано21.02.08 12:42



Ами , лицемери сме какво да се прави!


Като в древногръцка трагедия сме - сменяме маска след маска, ползваме се с уважение, че може и добра политическа кариера да направим!



Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: mo33]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано21.02.08 12:46



Благодаря ти, запознах се с тантра, но наистина е за практикуващи йога и няма смисъл да се захващам!
Но ще попрочета нещо за даоските практики и ще видя кое мога да използвам!



Тема Re: За осъзнатото сънуваненови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано21.02.08 12:47



В отговор на:

В последно време обаче предпочитам въобще да не сънувам, както осъзнато, така и неосъзнато. Сблъсквам се прекалено много с мъртъвци и се чувствам доста зле от това. Дори когато е осъзнато, е много по-гадно, защото ти е отнета илюзията на неосъзнатия сън, че този човек все още е жив. А и да си призная, изпитвам страх от подобни срещи.




Сериозно?

Това не е добър знак! Нищо страшно, но все пак е добре да се има предвид и подобни преживявания да се разтворят в нищото, от където са произлезли.

Редактирано от Aлekc на 21.02.08 13:17.



Тема Замислих се за женкарите...нови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 12:51



Кога един мъж се самоосъзнава като женкар и е готов честно да си го признае?



Вярно че критериите на венерианките и на марсианците за женкарство са доста различни, та затова на мен ми е интересна марсианската гледна точка по въпроса.



Тема Re: За осъзнатото сънуваненови [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 13:09



Оф, Алекс, много добре си осъзнавам проблемите. Но нямам силата, а понякога и желанието да ги решавам.




!



Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: lshtar777]  
Автор mo33 (новак)
Публикувано21.02.08 13:12



Живеем в един и същ свят, но имаме различен подход към него. В конкретния случай аз говорех за съвсем друго от срещане и преценяване на хора, от харесване или нехаресване.

Като срещна някой, просто ми допада и толкоз. Въобще не ме интересува дали практикува нещо. Всичките ми приятели не проявяват никакъв интерес към духовните неща, а голяма част от тях и представа си нямат какви са моите интереси в областта.
Но аз ги обичам и уважавам заради това, което са! Понякога съм се изкушавал от мислите за това, какво ли би се получило, ако някои от тях се занимаваха с някакви учения, но никога не съм им се месил. Сред тях има много силни и волеви хора, които си се оправят и без разни духовни бръщолевения.



____________________



Тема Re: За осъзнатото сънуваненови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано21.02.08 13:20



Стига тези проблеми да не ти пречат особено, живей си с тях.

Понякога някои от тези проблеми се решават от само себе си.





Тема Re: За осъзнатото сънуваненови [re: amrta]  
Автор mo33 (новак)
Публикувано21.02.08 13:22



Не съм правил нищо по-различно извън системата на Кастанеда. Докато правих нещата през пръсти, или отбивах номера с някои важни практики, нищо не се получаваше.

Останалото ще ти го напиша на бележка, защото достатъчно занимавахме йогите с неща, които са в страни от техните занимания.



____________________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.