Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 10:41



Онемях пред мъдростите, с които ни засипа.

Ти май обичаш да правиш дисекция на женската душа.



Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: amrta]  
Автор mo33 (новак)
Публикувано21.02.08 10:45



Това е просто социална роля. Същата безсмислена, надута и енергоемка роля, каквато е тази на мъжът-сваляч, мъжът-съпруг и т.н.

Тия роли нямат нищо общо с това, което стои под тях и е истински ценното.

____________________



Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: mo33]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано21.02.08 11:00



А не мислиш ли , че понякога е по-добре да се играе роля, защото е по-лесно да се преодолее болката от нараняването ? Така истински ценното е предпазено от ролята и тя поема всички негативи и провали!





Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 11:03



„Това е просто социална роля. Същата безсмислена, надута и енергоемка роля, каквато е тази на мъжът-сваляч, мъжът-съпруг и т.н. Тия роли нямат нищо общо с това, което стои под тях и е истински ценното.”


Абе може и да са само роли, но да не ти е такова в къщата (донжуан или дония жуанита имам в предвид), че става страшно.




Всъщност когато си се взимат полигамни, няма проблем. Но като започнат да посягат на моногамните и им разкатават фамилията, никак не е приятно.




Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: lshtar777]  
Автор mo33 (новак)
Публикувано21.02.08 11:26



Под истински ценното, имах предвид особености на половете, които предопределят обучението и методите в нещата с които се занимавам. Тези особености нямат нищо общо със социалните роли и място на половете.

Пример: Намерението на мъжът излиза от центъра на гърдите и представлява смесица от решителност, воля, дисциплина, трезвомислие. Мъжът се научава да го използва, което предполага обучение и система на обучение.

При жената има универсален орган на възприятието - утробата - който постоянно действа, но се заглушава от социалните предразсъдъци и от липсата на знание за тази нейна способност. Следователно на една жена не й е необходима система на обучение, а по-скоро осъзнаване на нейните способности, както и решимостта да отхвърли социалната маска.

На мен ми отне много време да се науча да сънувам осъзнато, докато познавам няколко девойки, които го правят като да щракат с пръсти. Разбира се трудности има и при жените, но те са от съвсем друго естество.

____________________



Тема Re: Скъпи антийоги!нови [re: amrta]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.02.08 11:30



Споко! Нема проблеми!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Както е казал...нови [re: lshtar777]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.02.08 11:38



...великият Шекспир "Светът е сцена и всички хора са актьори".



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: amrta]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.02.08 11:39



Затова в някои културни традиции за такива игрички си има разплата...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема За осъзнатото сънуваненови [re: mo33]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 12:12



„На мен ми отне много време да се науча да сънувам осъзнато, докато познавам няколко девойки, които го правят като да щракат с пръсти. „


Би ли казал какво разбираш под „да се науча”? В смисъл до какъв контрол успя да стигнеш и за колко време?

Аз лично се занимавах три години без прекъсване, но за съжаление далеч не успях да стигна до висините, които исках.


Преодоляването на първоначалната бариера ми отне 2-3 седмици (имам в предвид да си видя ръцете по Кастанеда). По-късно ползвах и някои от техниките на Лаберж. Но освен осъзнато летене и бродене на различни места, много от тях действително красиви, не постигнах повече.

Дори не успях да видя тялото си, въпреки че съм виждала телата на майка ми и брат ми, докато спят. След натрупания контрол през първите няколко месеца, не мръднах и педя напред след това, не знам защо. Та затова ми е интересно да си сверя часовника с теб.


Всеки случай миговете на осъзнато сънуване бяха едни от най-щастливите ми моменти в живота. Летенето е невероятно изживяване, несравнимо с нищо в този свят.

В последно време обаче предпочитам въобще да не сънувам, както осъзнато, така и неосъзнато. Сблъсквам се прекалено много с мъртъвци и се чувствам доста зле от това. Дори когато е осъзнато, е много по-гадно, защото ти е отнета илюзията на неосъзнатия сън, че този човек все още е жив. А и да си призная, изпитвам страх от подобни срещи.







Тема Re: Скъпи йоги!нови [re: BlackWolf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 12:28



"Затова в някои културни традиции за такива игрички си има разплата..."


За каква разплата става въпрос?

Ако може и с примери.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.