Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Наближава ли Второто пришествие?  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.02.08 12:33



Както знаем много християни очакват Второто пришествие на Господ Исус Христос. По-конкретно според адвентистите вярата в това Пришествие и вътрешната подготовка за него би трябвало да са най-важното нещо за всеки християнин.

Но християните далеч не са единствените хора на тази планета, които вярват в Пришествието на Една Божествена личност и се готвят за него.

Така например шиитите вярват, че техният дванадесети, така наречен "Скрит Имам", наречен още "Имамът на времето" ще се появи отново в качеството си на Махди (месия) в края на времената.

За ислямския шиизъм именно Скритият Имам е “възстановителят на религията и справедливостта, който ще управлява преди края на света”.

През септември 2005 г. иранският президент Ахмадинеджад си позволи да завърши речта си пред Общото събрание на ООН с традиционната шиитска молитва за пришествието на Махди:

“О, всемогъщи Боже, аз се моля да побързаш, да се появи твоя последен довереник, Единственият Обещан, съвършеният и чистият човек, единственият, който ще изпълни този свят със справедливост и мир.”

Доста от присъстващите там дипломати възприеха тези думи като негов личен призив и силно се разтревожиха. Благодарение на тази реч на президента на Иран Махмуд Ахмадинеджад една нова дума влезе в политическия речник: махдавиат.

Махдавиат означава “вяра в съществуването на Махди и подготовката за неговото пришествие.”

Но съществуват ли изобщо на тази планета подобни скрити и практически безсмъртни божествени личности, които в даден момент могат неочаквано да се появят на историческата сцена?

Написаното от Йогананда в "Автобиография на един йог" за Махаватар Бабаджи и свидетелството на Шибенду Лахири за личния му контакт с Него, ми дават основание да заявя, че шиитската вяра в "Скрития Имам" явно има много сериозна основа.

Твърди се, че Учителят Бабаджи е посветил Лахири Махасая в тайните на Крия йога през 1861 г., а се е срещнал физически с Шибенду Лахири на 20.01.1992 г.

А това във всички случаи означава, че всеки, практикуващ крия йога по династичната линия на Шибенду Лахири, трябва да приеме реалното съществуване на един очевидно свръхестествен според съвременните ни схващания Велик Учител.

По-конкретно - на Махаватар Бабаджи.

От тук следва, че разпространяваната от Шибенду династична линия на крия йога е в основата си преди всичко религиозна вяра, твърде сходна с тази на ислямския шиизъм.

"Няма друг по-висш и божествен Гуру от безсмъртния Махаватар Бабаджи и Шибенду Лахири е неговият посланик!

Целта на всички призиви на Шибенду в стил Кришнамурти към осъзнаване и отхвърляне на религиозните фантазии има за задача да очисти съзнанието на новопосветените в Крия йога, за да станат годни да преживеят в себе си единствено вярната религиозна истина на Крия йога - да се свържат вътрешно с божественото съзнание на Махаватар Бабаджи.

Във всичко това няма нищо лошо. Но все пак би било добре всеки, който е решил да се захване сериозно с династическата Крия йога на Шибенду, да е максимално наясно, че с това той става част от едно твърде древно, мощно и многолико месианско движение.



Тема Крия Йога няма нищо общо с пласиране на вярваниянови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.02.08 12:52



Объркал си се сериозно за същността на Крия Йога. Нека пейстна отново това, което написах и в другата тема, че ще го изтрият:

Приемам съществуването на Бабаджи като учител на Лахири Махасая. Йогананда в книгата си твърди, че Бабаджи по някакъв странен и необяснен от съвременната наука начин е направил така, че тялото му да е способно да живее хиляди години.

Дали е така или не, не знам. Не е доказана от науката възможността да съществува такова тяло, но това не значи, че е невъзможно. Не вярвам нито в едното (че е невъзможно), нито в другото (че Бабаджи наистина е на няколко хиляди години). Просто не знам.

Не знам и с кого се е срещал Шибенду, но може би е така, както разказва - а той разказа, че се е срещнал през 1992г. с един хималайски учител, придружен от двама ученика. Единият от учениците е представил на Шибенду учителя като Бабаджи.

Дали това е същият Бабаджи... не знам.

Толкова.

Всички останали твои интерпретации не са особено уместни. Крия Йога не е култ към Бабаджи, към Шибенду или към когото и да било. Крия Йога е свадхяя (осъзнаване) - тапас (практики) - ишварапрандхана (възприемане на целостта). Това е същността на Крия Йога, не култове и вярвания в това или онова.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 13:08



Човешката история е изпълнена с митове за божествени сили, които се въплъщават като хора и спасяват света, хората и т.н.

Причината според мен е, че е много лесно да чакаш някой друг да свърши мръсната работа и да ни спаси. Както казва един забавен човек - чакането на месията превръща храмовете в чакални.



От друга страна, много учения се отварят към света, с ясното съзнание, че човечеството е на кръстопът - дали ще оцелее или ще продължи да съществува. Трябват нови идеи, но не социални, политически и религиозни, а такива, които да подтикнат към индивидуална промяна.

Има много сериозни и стройни системи, които са на разположение на разсънилите се изследователи.

Особено ми е приятно, че напоследък се запознах със сериозни хора, от различни учения. Интересно е човек да се огледа от собствената си камбанария и да види колко шарен и многообразен е света и колко много може да се научи от другите хора.

Сърдечен поздрав към всички изследователи!

___________



Тема Re: Крия-йоганови [re: Aлekc]  
Автор lmago (издател)
Публикувано04.02.08 13:12



Крия-йога на Шибенду може и да е полезна като метод, но е абсолютно противопоказна и дори вредна като теория, защото тръгва с една голяма лъжа, каквато е фалшификацията на Йога-сутра от династичната издънка на Лахири Махасая. Пазителите на наследството на Лахири Махасая категорично се разграничават от опитите на правнука му да узурпира линията и да представи собствените си недоразумения като "традиционно учение".

Що се отнася до "Автобиографията на един йогин", по-големи опашати лъжи не съм чел през живота си. Казвам ви го като професионален индолог и редактор на българското издание на книгата.

Съжалявам, че ще засегна българските последователи на Крия-йога в най-добрите им чувства, но в дадения случай те не носят никаква вина за дефектите на учителя, който са избрали - поради липса на друг, по-добър. Такива, за съжаление, идват много рядко в България.

* * *

::

Тема Re: Крия Йога няма нищо общо с пласиране на вярваниянови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.02.08 13:15



Какво смяташ ти в случая не е съществено.

Защото, както и ти сам признаваш, Крия йога е дадена на Лахири Махасая именно от Бабаджи.

А твоят учител Шибенду Лахири твърди, че се е срещал със същия този Бабаджи, само че сега, в наше време. С други думи, той твърди, че се е срещал не с кой да е, а със самия първоизточник на Крия йога.

Ако допуснем, че Шибенду лъже или се заблуждава по такъв важен въпрос, това означава, че той не става за учител не само по Крия йога, а изобщо.

Не зная за теб, но в този случай лично аз вярвам на Шибенду.

Той не е от тези, които имат склонност да измислят подобни истории. Затова и Йогананда го дразни.

Или с други думи, вярвам, че неостаряващият Бабаджи съществува. Още повече, че съм попадал и другаде на подобни разкази за неостаряващи хора от този вид.

А от самият факт, че Бабаджи съществува, следва, че за всеки сериозен търсещ, Крия йога на Шибенду ще бъде само подготвителен етап за директното му обучение от Махаватар Бабаджи.



Редактирано от Aлekc на 04.02.08 13:41.



Тема Re: Крия Йога няма нищо общо с пласиране на вярваниянови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.02.08 13:19



Това последното звучи доста сериозно и амбициозно...

Не забравяй, че "духовните" амбиции са си пак амбиции все пак и препятстват осъзнаването.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: mo32]  
Автор nonetheless (пристрастен)
Публикувано04.02.08 13:25



... феникс ли виждам в теб?



Тема Re: Крия-йоганови [re: lmago]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.02.08 13:40



Няма да коментирам Вашите наистина искрени, но твърде резки изказвания по тази тема, които наистина ще засегнат доста хора.

Все пак е добре когато става дума за Йогананда, да се види на живо как е изглеждал той:



Само едно не разбрах. Според самия Лахири Махасая и пазителите на наследството му, той все пак срещал ли се е през 1861 г. с някакъв почитан и от него Гуру, наречен Бабаджи. Защото се твърди, че именно Бабаджи е посветил Лахири Махасая в тайните на Крия йога.



Тема Re: Крия Йога няма нищо общо с пласиране на вярваниянови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.02.08 13:43



Нищо не забравям.



И в нищо не вярвам. Но и нищо не отричам.

Най-малкото защото всъщност нищо не знам.



Тема Re: Крия-йоганови [re: Aлekc]  
Автор lmago (издател)
Публикувано04.02.08 13:57



Така пише в биографията му



The author's lack of interest with supernatural powers must also be commended here. In "Autobiography of a Yogi", there seems to be much emphasis on these powers, but the reader would not find this evident here. This is indeed a refreshing style to more "serious minded" spiritual seekers.

* * *
::

Редактирано от lmago на 04.02.08 14:14.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: nonetheless]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 14:04



По-скоро маймун



Но ако много присвиеш очи, може и за феникс да мине.

___________



Тема Re: Крия-йоганови [re: lmago]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.02.08 14:26



Значи няма дим без огън...





Тема Наближава!нови [re: Aлekc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.02.08 14:32



Ще дойда АЗ ! Гответе се!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (пристрастен)
Публикувано04.02.08 14:33



Зора или Зорница?


Изглежда въпросът не е нито къде, нито кога изгрява, а как така?





Тема Re: Наближава!нови [re: BlackWolf]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 14:35



Че ти вече идва... във вегетарианския ресторант на Врабча.



___________



Тема Охо тука купоннови [re: Aлekc]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано04.02.08 16:21



и аз се включвам.
като начало ето какво пише М.Говиндан Сатчиданада(моя учител по Крия Йога) за Бабаджи Нагардж:

"Човек не може нито да разбере кой е Бабаджи в действителност, нито дори приблизително да схване неговото величие, без да оцени подобаващо културата на Сиддхите, от която произлиза той. След осъзнаването на Божественото присъствие в самите тях, те се стремели да Му отдадат цялото си същество, както и да позволят на тази сила да се изяви на всички равнища – също и на физическо, – вместо да бягат от материалния свят на някакви небеса. Те се домогвали до пълна трансформация на нашата човешка природа. “Тирумандирам” [Thirumandiram], състоящ се от 3000 скъпоценни стиха, създадени от Сиддха Тирумулар между II и IV век пр.Хр., разкрива в цялата им дълбочина способностите и постиженията на Сиддхите.

Засега по-голямата част от Сиддха-литературата може да се намери само на нейните оригинални езици – тамилски и санскритски, но има и някои забележителни трудове на английски, напр.: “Поети на силите” от д-р Камил Звелибил (“Poets of the Powers”) [Kamil Zvelibil] и “Алхимичното тяло” от проф. Дейвид Гордън Уайт („The Alchemical Body") [David Gordon White]. И двата труда излагат подробно значителните постижения на Сиддхите и изясняват, че Бабаджи не е единствено изключително явление като някакво “извънземно”. Той изявява това, към което призоваваше и се стремеше Шри Ауробиндо за цялото човечество: “супраменталната трансформация”*9 на човешката ни природа, може би следващата стъпка в процеса на човешката еволюция. Като жива изява на тази трансформация Бабаджи не е нито наш спасител, нито е основател на някаква религия. Той не търси нашето поклонничество, нито дори нашето признание. Както всички Сиддхи, той напълно се е отдал на Върховното Същество, Върховната Абстракция, и като Божествен проводник озарява този мрачен свят с ярката светлина на съзнанието, безусловната радост и върховния мир. Нека всички същества приемат този най-велик потенциал на човека. "


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Тема Re: Охо тука купоннови [re: titiksha_]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 16:51



В отговор на:

Като жива изява на тази трансформация Бабаджи не е нито наш спасител, нито е основател на някаква религия.




Добре че 'вашите' хора не са направили същата глупост като с Исус Христос - и той не е изключение, нито пък е спасител и основател на някаква религия, ама пустата политика и икономика на Великата римска империя...

Имам един въпрос: според Крия йога възможно ли е всеки човек да извърви пътя на сидхите и да стане като тях?

___________



Тема Re: Крия-йоганови [re: Aлekc]  
Автор lmago (издател)
Публикувано04.02.08 16:59



Освен ако димът не е над вода :-)



* * *
::

Тема Re: Крия-йоганови [re: lmago]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 17:08



Песента е класика! Много добър избор!

___________



Тема Re: Охо тука купоннови [re: mo32]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано04.02.08 17:13



В отговор на:

Имам един въпрос: според Крия йога възможно ли е всеки човек да извърви пътя на сидхите и да стане като тях?




Да.
Тирумулар казва(и не само той), че това което е постигнал той може да бъде постигнато от всеки. Довечера мога да ти намеря цитат.


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Тема Re: Крия-йоганови [re: mo32]  
Автор lmago (издател)
Публикувано04.02.08 17:42



И Ричи Блякмор се появи по едно време.



* * *
::

Тема Re: Охо тука купоннови [re: titiksha_]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 17:53



Цитата не е задължителен. Ти вече ми отговори по начин, който ме удовлетворява напълно. Но ако искаш да споделиш нещо по-специално, тогава ще го прочета с интерес.

Тия дни четох за изпълнението на едни даоски методи, които са пазени в тайна с векове. Нещата са толкова прости и логични, че направо човек да се смая как не се е сетил сам. :))))

Забелязал съм, че работещите методи в сериозните традиции, които познавам, не са сложни - нито като философия(ако има въобще някаква извън терминологията, без която не може да се обяснява), нито като практика. Липсва каквато и да е мистика, загадъчност и елитарност/богоизбраност т.е. всеки човек може да ги изпълнява и да получи търсените ефекти и резултати.



___________



Тема Re: Охо тука купоннови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (goth & blue)
Публикувано04.02.08 18:30



Сподели за тях някой път





Тема Re: Охо тука купоннови [re: mo32]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано04.02.08 18:34



Принципно съм напълно съгласен с теб за работещите методи. Казвам принципно защотоне съм пробвал всички методи.

В отговор на:

Липсва каквато и да е мистика, загадъчност и елитарност/богоизбраност т.е. всеки човек може да ги изпълнява и да получи търсените ефекти и резултати.




Напълно съм съгласен!


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Тема Вся власть советам...нови [re: titiksha_]  
Автор lmago (издател)
Публикувано04.02.08 19:02



земля крестьянам, все сиддхи - рабочим. :-)

Ето един обикновен човек, който е постигнал почти всички сиддхи, при това без да практикува йога.



* * *
::

Тема Re: Охо тука купоннови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.02.08 19:38



Те са от книгата на Ерик Юдлав "Даоска Йога и Ци Гун", става въпрос за метода И Дзин Дзин (Трактат за промяна на мускулите и сухожилията).

Като натрупам опит ще споделя лични впечатления.



___________



Тема Re: Охо тука купоннови [re: titiksha_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано04.02.08 21:31



Тити,

Всеки човек може да прави "чудеса", такива каквито се описват в "налудничавите и смешни" четива, според повечето "твърдо стъпили" на земята "сериозни" хора, занимаващи се с йога.

Единствено е необходимо да се решат поне за кратко време да станат само мъничко несериозни и да пробват някои ментални техники.

За последващите ефекти те сами ще говорят, ако разбира се не изгубят ума и дума от това, което ще се случи.

Но, както е казал самия Шри Юктешвар: Защо да пиша книги и ограмотявам хората насила? Който е готов и има желание, той ще ме намери.

Може би трябва непременно да се случи с всеки невярващ някакво чудо (както се случи и продължава да се случва с мен) за да започне постепенно да се отваря към духовните "тайнства".

За всекиго в крайна сметка ще се появи някога, някой своего рода Бабаджи, който ще преобърне живота му и знайте, че това никак не ще да бъде случайно, а единствено за негово добро.

Бабаджи Нагарадж е и ще остане вечната легенда и действителност - една феноменална личност.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 07:40



Бих могла да пиша много за лъжеучителите и как да ги разпознаваме, но няма за кого. Повечето хора тук са осъзнати.
А ти си намерил кой да убеждаваш за Шибендо.
Мисля, че има-няма още един-двама неосъзнати по въпроса.
Имаго хубаво го е казал.

Само едно ще добавя:
Видите ли посвещения в някакви тайни практики (също като Прем Рават)- знайте, че това само затвърждава егото, то става по-значимо в собствените си очи, а пък е средство на лъже-гурото да ви обвърже,
защото всеизвестно е, мче йогите обичат такива неща
и каквото се търси на пазара - това се предлага

Също има и много противоречия между думите, които се говорят, както и това, което се предлага (като практика).

Никой истински учител (за мен това са джнана-йогите, т.е модерната дума адвайта) не дава посвещения и пректики, защото са несъвместими въобще с учението.
Самият Шибендо, който имитира с думи Кришнамурти... - но Кришнамурти никага не е давал практики и посвещения, както и всички останали адвайта-учители.




Да не говорим за хората, които вярват в безсмъртието на телата. Защото това им се иска. И това е начин да бъдат хванати в капана на някои подобни лъже-учения.

Както знаем, (адвайта учи), че коренът на обусловеността е привързаността и идентификацията с тялото. Оттук идват бедите, а някои искат да си ги увековечават, като вярват в бабини-деветини. То-зле са дори от религиозните фанатици

Редактирано от lncg на 05.02.08 07:45.



Тема Re: За Бабджинови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 09:45



Ето какво казва Шибендо за Бабджи (от едно видео, което имам от посещението му в Русия)
Че "всеки светец и просветлен в Индия го наричат Бабаджи, а ако е жена - Матаджи"

Въобще, Шибендо говори много противоречиви неща, например тук:


Значи, първо казва, че Бабджи е мит, илюзия, глупости, разпрострянявани от разни секти и укрепващи сляпата вярата в чудеса.
Но само няколко изречения по-късно твърди, че е факт, че е бил феномен, и че се е срещал с него!

Коментара е излишен, както се казва

Редактирано от lncg на 05.02.08 09:45.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: lncg]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано05.02.08 11:17



Повечето хора тук са осъзнати.

Тука всичките сме папи.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 11:18



В постинга ти цари голяма бъркотия.

От това че даден човек не е адвайта-учител, съвсем не следва, че той изобщо няма на какво да ни научи.

На английски или хатха-йога например. Има лъжеучители по всичко - дори и по английски или хатха-йога, но има и истински учители в тези области.

Според теб възможно ли е един адвайта-учител да бъде едновременно учител по хатха-йога или английски например?

И изобщо понятието "адвайта-учител" не е ли нещо като "дървено желязо"?

А това пък, че Прем Рават давал тайни практики, откъде го измисли?

Той предлага безплатно и без ангажимент гледане на 5 комплекта DVD-та с подборки от негови лекции, наречни "Ключове."

В тези публични лекции няма нищо тайнствено, нищо скрито-покрито. Тяхната основна цел е да накара човека трайно да пробуди отново забравената си в ранна детска възраст дарба да чувства нещата, а не само да мисли за тях.

Що се касае до 6-ия ключ, той действително включва обладяването на четири елементарни древни йога-практики, които имат техническо и спомагателно значение. Целта им е да помогнат на вече насочилия се в правилната посока човек да се потапя бързо и безотказно в самия себе си.

Тези елементарни упражнения се дават не от самия Прем Рават, а от специално обучени от него инструктори също така безплатно и без ангажимент.

Сами по себе си тези упражнения нямат никаква стойност и в тях няма нищо необикновено и тайнствено. Ако първичното разбиране и мотивация липсват, то ефектът им ще бъде твърде слаб. Ако пък не се практикуват след това, от получаването им особена полза няма да има.

В случая всичко зависи единствено от практикуващия и от никой друг.

Прем Рават не е лъже-гуру най-малкото, защото изобщо не претендира да е Гуру.

В Индия да бъдеш Гуру е семейна традиция. Дядо ти е бил Гуру, баща ти е бил Гуру, значи и ти трябва да станеш Гуру като тях. И да предлагаш на желаещите само семейната мъдрост в традиционна форма.

Прем Рават е бил като дете избран да бъде именно подобен традиционен Гуру. Но той доста бързо се измъкна от тази роля, скъса напълно с всички тези остарели форми на традиционно духовно обучение и тръгна по свой собствен път.

А огорченото му семейство обяви за истински продължител на своята вековна Гуру-традиция неговия по-голям брат. Той поне си е 100% традиционалист и дори не говори английски. Истински индийски Гуру!



Основната причина поради която адвайта-майсторите категорично избягват да коментират теми от окултно естество (като например за характера на практически безсмъртните тела като това на Бабаджи), съвсем не е в тази, че те отхвърлят съществуването на невидимата страна на света със своите тайни, а точно обратното - те много добре знаят колко опасно може да е за човечеството и за отделния човек всяко преждевременно вкусване на този "забранен плод" от Дървото на познанието.

Поради това адвайта-майсторите (а също и Прем Рават) ни насочват единствено към Дървото на Живота и неговите даряващи живот и вътрешно обновление плодове.

Препоръчвам ти от време на време да прочиташ по нещо от книгите на [Bo Yin Ra. И да се запиташ - какъв е този объркан човек? И как изобщо е възможно той и книгите му да съществуват?

Защото според мен посланията на Кришнамурти, на Рамеш Балсекар или на Прем Рават не са дори съизмерими с дълбочината и мащаба на неговото учение. Но той има една мисия, а те съвсем друга, а най-важното е всеки да прави това перфектно, това за което го бива.

Единствено Шри Рамана Махарши от известните публично Пробудени в Индия (защото там -и далеч не само там - има и други Пробудени, за които ние просто не знаем нищо), никога не е крил, че има лично познание за невидимата "окултна" страна на света, но предпочита да говори на тази тема.

Ще ти обърна внимание само, че [Bo Yin Ra се изказва с огромна почит и симпатия, за Лаодзъ, Исус, Бодхидхарма, Бхагават Гита, за "истинските персийски суфии", Рамакришна, Шри Рамана Махарши, , но категорично се обявява против Елена Блаватска и нейната объркана и опасна псевдотеософия. А също и против нямащата нищо общо с истинското духовно познание антропософия на д-р Рудолф Щайнер.






Bo Yin Ra - Himavat



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 11:24



Имам всички книги на Бо Ин Ра и съм ги чела,
но не се превъзнасям много по тях





Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.02.08 11:34



Аз винаги съм имал едно на ум при общуването си с прекалено емоционални хора. Не защото преминават прекалено бързо през цялата палитра от емоции и в един момент те обичат до обожание, а в следващия те ненавиждат и в червата, а защото те изключително трудно, да не кажа невъзможно, могат да се научат сами да се контролират.

А този неконтролируем вихър от енергия изтощава не само тях, а и всеки човек около тях.

Наистина трудна съдба имат подобни хора!

Не смея да категоризирам инка само по нещата, които пише. Мога да каже само, че по бързината, с която сменя убежденията си, и лекотата, с която се зарича НИКОГА да не прави нещо, а в следващия момент го е направила, ми напомня на тези силно емоционални хора.

___________



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 11:52



май ти говориш несвързани неща, най-малко по темата, а за истинноста им нямаш никакви доказателства - всичко е в ума ти, фантазии и огледало

а и не си никакъв психолог

няма противоречия в мненията ми

а дали съм емоционална или не, няма как да знаеш, не си живял с мен
и няма нищо лошо в това да си емоционален, което показва, че си ЖИВ, а не мумия

но нищо не каза по темата и написаното от мен!
та, който не е разбрал главното в постинга ми:
всички практики са от ума и за ума, при което егото още повече се затвърждава


нали уж всички бяхте осъзнати?

Редактирано от lncg на 05.02.08 12:10.



Тема За вечната мъдрост на Изтоканови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 11:54



Просто Шибенду в сравнение например с Кришнамурти е ниска топка.

Той не умее нито да казва както трябва, това което трябва да каже, нито пък да премълчава без да се забележи, това за което не бива да говори.

Именно поради това аз ценя много свидетелството му за срещата му с Бабаджи. Шибенду не е фантаст, той няма дарбата да измисля подобни неща.
Смятам, че е искрен и не лъже.

Друг въпрос е как е разбрал с кого точно се е срещнал...

Смятам, че стига да не бъде вземан много насериозно като "Велик Гуру", Шибенду върши доста добра и полезна работа. Насочва хората към Бабаджи, Кришнамурти и Рамана Махарши и ги подготвя за по-дълбокото им разбиране.

Впрочем ето ти един текст на Bo Yin Ra за "източната мъдрост", с който съм напълно съгласен:

Глупаво е да се мисли, че свидетелство за върховния опит на най-мъдрите представители на дадена раса може да се намери в книжнината на един или друг народ от тази раса.

Още по-глупаво е лековерно да се приема, че е достатъчно да се преведат грижливо всички такива текстове, за да може попадналите в тях искри светлина да се съхранят за собствената раса – за собствения народ.

Вярно е, че откакто Земята се върти около Слънцето, светлината на всички земни твари е идвала от изток, - и още от най-ранните опити на човека да намери себе си най-много са постигали мъдреците на Изтока.

Но само една безкрайно малка частица от намереното от тях е попаднала в творенията на народите от тяхната раса.

Тайна е останало – дори за “свещените книги” – онова богатство, което винаги ще си остане тайна за всички, които не го усвоят по пътя на вътрешния опит!

Тази книга има за цел да научи всеки готов да преживее такъв опит, как да го придобие по подходящ за самия него начин.

Предлаганите тук учения се коренят в гранитните недра на вечната Действителност.

Ала тези учения не са самоцелни, - те си поставят за задача не да провъзгласяват “догми”, а само да дадат нужните пояснения.

Търсещият ще ги е усвоил едва когато те го доведат до вътрешен опит.


Това са встъпителните думи на Bo Yin Ra към неговата Книга за царственото изкуство и към цялото му учение.



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 11:56



чудя се, днес адекватни ли сте?

или не четете какво пиша?

на кое от нещата вярваш, които е казал Шибендо?
нали Бабаджи било нарицателно за свят и просветлен човек?
така, че с кой се е срещнал, не се знае



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 12:14



постингът ти показва колко си разконцентрован и с какво е пълен ума ти



имай си и две наум, ако искаш, но нас какво ни интересува с кой общуваш и какви са предпочитатията ти?



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 12:19



По кого си падаш си е твой личен проблем.

Bo Yin Ra нарича учението си "Заключена градина".

Четенето на книгите му не гарантира ни най-малко, че си успяла да проникнеш в тази "Заключена градина". Ако не, ти шеше да откриеш, че в нея освен Адвайта има още много други неща, които не са ти хрумвали дори и на сън...



В начало беше Словото


Ето нещо от Bo Yin Ra в духа на себеотдаването (surrender) на Шри Рамана Махарши:


С Ъ В Е Т


Вземи живота си, какъвто е!

Недей мисли: «Друг би могъл да бъде.»

От своите дни ти никой не кълни,

а трябва ли да носиш - понеси!

И всичко в своя път ти благославяй -

благословен така ще си и ти!



Bо Yin Rа, “Пътепоказатели”




Един ученик на Bo Yin Ra пише за него следното:

“Неговата личност бе развита до индивидуалност, до задълбочаване на ‘Аз-а’, който вече не се отдава на заблудите на своеволието, а оставя волята си в ръцете на Божественото. Bô Yin Râ сам изрази това веднъж пред един приятел и ученик:

“Волята е в най-дълбокия смисъл отдаване.”



Рудолф Шот, Bо Yin Rа – живот и дело



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 12:25



В Индия действително Бабаджи-та и Пападжи-та (то е същото, зависи само от изписването) дал Господ в изобилие.



Но всички много добре знаем за кой точно Бабаджи говори Шибенду - за този, който е дал през 1861 г. Крия йога на неговия прапрадядо Лахири Махасая.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 12:39



Инка, ама ти това сериозно ли го говориш?

Всяка едно изкуство - все едно дали поетично или готварско е ценно само по себе си и не може да бъде овладяно както трябва без сериозен учител и всеотдайна практика.

Ако едната вредна крайност е някой да си въобрази, че може да се Пробуди чрез някакъв вид практика, то още по-лоша е другата крайност - да отрича всичи изкуства и практики само защото не водили към Пробуждане!

Ти наистина ли мислиш, че твоите любими адвайта учители никога и нищо не са практикували?

Кришнамурти например ежедневно е практикувал йога. А я е усвоил под личното ръководство на Айенгар.

Лично аз разполагам с няколко прекрасни и практични технически наставления на Кришнамурти затова как да медитираме и да успокоим ума си.

Все пак освен да критикува възрастните, Кришнамурти е трябвало да обясни на децата в неговите училища що е медитация и как да започнат да медитират всяка сутрин.



Противоречи ли си Кришнамурти?

Формално може и да си противоречи.

И какво от това?



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 12:52



Не ми се продължава по темата, защоот въобще не ме интересуват Бабджи и Шибендо,
но това, което ВИДЯХ И ЧУХ от видеото е, че Шибендо когато е наредил снимките на Бабджи и другите от династичната линия, тогава обяснява, че Бабаджи е нарицателно!

Да ти отговоря и за Кришнамурти:
Ти това сериозно ли го говориш и не виждаш ли разлика мужду адвайта учителите и разни династични учители, които дават посвещения?
Искрено съм учудена!



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 13:08



Разлика има.

Нивото на Кришнамурти далеч надхвърля това на Шибенду.

Но не защото е адвайта учител.

Всеки, който внимателно е изучавал живота на Кришнамурти, не може да не забележи, че животът му е изпълнен с доста странни и системни намеси от невидими разумни сили.

Той самият до края на живота си е смятал, че привеждането на тялото му в състояние да поеме крайно високи енергии на съзнанието е резултат на уникален и неизвършван до този момент експеримент.

Кришнамурти е бил убеден, че неговия живот е бил предварително планиран, че той изпълнява важна и отговорна мисия.

На въпроса обаче коя е тази виша разумна сила, която стои зад него, то е отказвал да отговори. Но все пак е уточнил, че не става дума нито за теософските махатми, нито пък за Бога като универсална сила.

"То" е било нещо конкретно и често и други хора са усещали неговата пробуждаща енергия сякаш да вибрира в стаята, където говори Кришнамурти.

Когато 'То" се е оттегляло, нивото на Кришнамурти рязко падало и той четял с кеф криминални романи.

Та такива ми ти работи с твоята любима адвайта...





Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано05.02.08 14:08



Според мен наближава.

А каква е тази котка?Против уруки ли?:)))






Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Дyxът]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 14:45



Това е моят малък виртуален Гуру.





Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (goth & blue)
Публикувано05.02.08 18:26



Бо Ийн Ра е най-обърканият неокултист в западната история, не знам как ти е направил впечатление, аз тотално не му вярвам.

Мисля, че е изпълнен с отблъскваща енергия и е последователен невежа.

Това, че съм последовател на Махатмите и в някакъв смисъл на Теософията и Антропософията не е причина за ненавистта ми към Бо.

Тя съществува откатко се насилих да прочета две негови книги. Усетих, че той бръщолеви огромни глупости и го изоставих навеки.
Няма да си замърсявам чистото подсъзнание с несъстоятелности.
Съжалявам, че съм толкова прям, но ако можеш, Алекс, бягай далеч от Бо!
Приятелски съвет!



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано05.02.08 18:26



А аз ти препоръчвам да започнеш да медитираш, че много време си загубил в четене.

Всичко останали практики, като: дишай така или иначе, чувстай енергията през чакрите или гръбначния стълб... са все визуализации и са игра на ума.

Само медитацията не е "практика", защото е едно-без второ.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 20:17



Ама ти наистина бягаш от Bo Yin Ra като "дявол от тамян"!



Интересно, защо ли?

За мен не се безпокой. Ние се познаваме с него от 1968 година и нищо лошо не съм видял от него. Дори напротив.

Кои негови книги си се насилил да прочетеш?



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.02.08 20:24



Да започна да медитирам?!

Много интересен съвет.



И как по-точно предлагаш да пристъпя към медитацията, така че да не е практика, защото практиката се прави, а медитацията се случва.

Освен това понастоящем се чувствам в мир със себе си и не виждам за какво ми е да се напъвам да медитирам.

А ти, ако не се чувстваш в мир със себе си, медитирай! Може пък и да ти е от полза.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано05.02.08 20:52



Много добър и поучителен постинг.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано05.02.08 23:05



Aлekc
Махди - МА АДИ е тук.

Ето и хороскопа:


Заключението не е за изпускане:

I bow to the Almighty God Shri Mataji Nirmala Devi who is the
Nishklank Avtar which our Puranas are speaking from centuries .

Lalit Bhandari




Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (goth & blue)
Публикувано06.02.08 02:35



Хвана ме. Бягам.
Една беше за окултни тайни или нещо такова, а другата... уви не помня добре, но именно от нея не ми хареса.... явно толкова ме е уплашила, че подсъзнанието ми услужливо я е забравило.

Наистина ти казвам, ужасих се.....

Не припарвам до него повече.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано06.02.08 11:21



Глупости, Бабаджи Нагарадж е Махди!


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Редактирано от titiksha_ на 06.02.08 11:21.



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.02.08 12:20



.. задържаш мисълта си колкото можеш време - и после като се случва вече да не можеш да задържаш, си ти се изсипва...





Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано06.02.08 12:38



"в мир със себе си " е голяма глупост
но с такива празни приказки хората се приспиват още повече,
за да си живуркат

Редактирано от lncg на 06.02.08 12:44.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: titiksha_]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано06.02.08 12:43



Автор: titiksha_
Глупости, Бабаджи Нагарадж е Махди!


С лека ръка отрече.

Би ли пояснил защо?



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано06.02.08 12:58



Кое отричам с лека ръка?
И кое да поясня?


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: titiksha_]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано06.02.08 14:34



Автор: titiksha_
Кое отричам с лека ръка?
И кое да поясня?


Аз смятам, че Шри Матдажи е МахАди, Утешителят, а може би и Калки, защото досега сред нас не се е появявала личност, която да издига Кундалини на хиляди.
Заключението от хороскопа само потвъждава моите думи.

Би ли споделил твоите доводи относно Бабаджи?



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.02.08 14:43



.. която да издига Кундалини на хиляди.




Имаш впредвид - да вади лайната наяве?



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: nonetheless]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано06.02.08 19:40



Ако имаш предвид Страшния съд може би си прав.



Тема Re: За вечната мъдрост на Изтоканови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано06.02.08 20:59



Ставаш досадна, като търговка, която се дразни, че хората не искат да и оценят стоката.

Не се ли усещаш, че ти искаш да ни натрапиш нещо, от което някои може и да имат нужда, а други не?

Има ли нещо по-абсурдно от това някой да ти натрапва своето разбиране за адвайта?

Самият факт, че се опитва да ти го натрапва, показва, че това разбиране е твърде повърхностно...

Или кажи нещо по същество, или престани да се държиш като даскал и моралист!



Тема Ще разкрия върховна тайна:нови [re: Tъpcaч_]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано06.02.08 22:34



Нямам ниакви доводи разбира се. Просто се пошегувах с шега от типа:" Моя баща е голям началник - не моя е по-голям"
И се чудя ако ти дигнато кундалинито и на тебе как така не се сети че се базикам. Сериозно подкопаваш авторитета на Нирмала Деви. И направо срина ефекта от хороскопа....


Лично мен малко ме е грижа кой какъв етикет ще му сложи на Бабаджи нагарадж: Махади, Ахмеди, Майтрея или Дататрея.....

И сега ВЪРХОВНАТА ТАЙНА. ДА ВНИМАВАМЕЕЕЕЕЕ:

"На Бабаджи Нагарадж най-вероятно също не му пука кой с какъв етикет го кичи. "

Празно губене на време. Каквото има да свърши ще си го свърши, който го приеме приеме.
Ами ти я кажи за хороскопа. Нирмала Деви ли го поиска или е съставемн без нейно знание?
Я сега и да поразсъждаваме: Ако Нирмала Деви е Утешителя наред ли ще утешава или само нейните/неговите хора? И ако е този/тази, за която я мислиш има ли нужда от хороскоп или така е по-сигурно ;)... разбира се има куп въпроси в тази насока но не знам дали не е излишно хабене на енергия.

Пожелавам ти Търсачо цели бури прохладен повей над главата.

И не ги мисли мн мн Нирмала Деви или Бабаджито. Те така или иначе са си това което са... С хороскопи или без....


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.02.08 22:46



..

.. музика, музика,,,
И все пак тя се върти!,,,, .. ама не около слънцето... ,а то около нея,,..,..,. както и луната!!!






Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: nonetheless]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.02.08 22:47



... ..somebary stop me!





Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: titiksha_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано06.02.08 22:57



За авторитета на Бабаджи Нагарадж или Нирмала Деви.

Прав си - най-вероятно не им пука кой с какви етикети ги кичи.

Според мен, обаче, би трябвало да се замислим какви следи оставят, или какви чувства предизвикват в съзнанията ни. Това според мен се явява показателното от контактите ни с тях (преки или косвени).
Дали биха разчувствали сърцата ни.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: paparosko]  
Автор titiksha_ (.)
Публикувано06.02.08 23:01



За туй що казваш съм с двете ръце за и напълно съгласен.

А освен това си е казано и следното: Едно дърво се познава по плодовете....

Но плодовете са си важни за берачите не з асамото дърво. То просто си е ... Стои си и си изпълнява ролята и предназначението...


OM TARE TU TARE TURE SVAHA

Редактирано от titiksha_ на 06.02.08 23:05.



Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: titiksha_]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано06.02.08 23:02



Автор: titiksha_
И се чудя ако ти дигнато кундалинито и на тебе как така не се сети че се базикам. Сериозно подкопаваш авторитета на Нирмала Деви. И направо срина ефекта от хороскопа....


Не съм тук да се "базикам" с някого. Имах усещането, че ти си сред малкото сериозно занимаващи се.
Дано не си ме подвел?



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано08.02.08 19:08








Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: Tъpcaч_]  
Автор mengel (непознат )
Публикувано22.02.08 12:35



Отскоро съм тук и чета много и аргументирани дъра-бъра, файда йок... Светът е разнообразен и явно трябва да е такъв. Всеки има различен вкус, подход и потребности и явно трябва да е така. Едни методи работят при един други при друг. Логиката при всеки е различна - тя затова е ЛОГИКА и макар да върши работа не става за нищо. За всеки има по парче от духовната баница, кво се палите толкова. Това, че всеки се опитва да присвои заслугите на учението, което следва си е чист спор на тема Левски - ЦСКА... Нормално е, само да не води до фанатизъм... Това, което наистина смятам че е интересно е споделянето на опита на всеки един за нещата които е прочел, изпитал на собствен гръб, грешки, лутания... Щом сме тука, значи има още доста да учим!

Айде мир!



Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: mengel]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано22.02.08 14:25



Автор: mengel
За всеки има по парче от духовната баница, кво се палите толкова. Това, че всеки се опитва да присвои заслугите на учението, което следва си е чист спор на тема Левски - ЦСКА...


Образно казано ако искаш да стигнеш от София до Пловдив пътища много. Но има един, който е най-бърз и удобен и това е магистралата.

Може да се тръггне по него, разбира се ако те пуснат през караулката.





Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: Tъpcaч_]  
Автор mo33 (минаващ)
Публикувано22.02.08 14:29



Нали знаеш приказката за Ахил и костенурката?



____________________



Тема Re: Ще разкрия върховна тайна:нови [re: mo33]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано22.02.08 14:38



НЕ



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.02.08 13:33



Алекс, според мен, както в християнството, така и в цитираната от теб шиитска молитва, се има предвид не конкретна личност, а Човекът, осъзнал се като Единно същество, т.е. човечеството като един човек. Та нали всички се стремим към единение, независимо дали го осъзнаваме, или не? Йога ще рече "единение", а religare, откъдето идва думата "религия", доколкото знам, се превежда като "свързвам".

А класификациите и етикетите, деленията и подразделенията нека оставим на библиотекарите и софистите, на кръстоносците и сепаратистите в най-широкия смисъл на думата (separate - разделям).



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано23.02.08 20:28



О, не! В определени влиятелни шиитски кръгове определено се има предвид определена личност.

Само че свръхестествена, физически безсмъртна.

Като Бабаджи.

В шиитската традиция дори се знае къде Махди ще обяви своето присъствие. Вече има прокарана ЖП линия от това градче до Техеран. За посрещането му ще бъде използван един от най-големите и широки булеварди в столицата на Иран.



Тема Re: Наближава ли Второто пришествие?нови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано24.02.08 10:53



Деца се раждат постоянно!
Всеки следващ е избран. Скъпи "йоги".



Тема Автобиографията на един йогиннови [re: lmago]  
Автор Yogin ()
Публикувано24.02.08 12:58



,,Автобиографията на един йогин"от Парамаханса Йогананда е една прекрасна книга.Не6то съвър6енно написано от съвър6ен.4ел съм я през 1991г.о6те преди да бъде издадена,както и след издаването и през 1998г./За първи път се появи на панаира на книгата в НДК в на4алото на м.декември1998г./Двете издания на изд.ЛИК"се из4ерпиха бързо.Много жалко 4р няма трето.
В книгата за първи път се споменава за Махааватар Бабаджи и така информацията за Него стана достояние за по-6ироката публика,а автора на книгата има много последователи в Европа и цял свят,които от своя страна ли4но и посредством последователи,у4или6та и 6коли правят у4ението на йога достъпно за много хора.



Тема Махааватар Бабаджинови [re: Aлekc]  
Автор Yogin ()
Публикувано24.02.08 13:16



Привет Алекс,

наистина за сре6та с великия Махааватар Бабаджи е нужна продължителна и солидна подготовка в не един и два живота и не в една и две 6коли.Това не са 6еги а реални не6та.
При първите ми стъпки в йога ме у4еха да 4ерпя вода от извора.Там била най-4иста.Вси4ки ние знаем кой е първоизто4ника.Кой дава крия йога на Лахири Махасая.





Тема Re: Махааватар Бабаджинови [re: Yogin]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано24.02.08 13:28



Явно, че Шибенду не е имал достатъчно време за да се подготви за пълноценно общение с Бабаджи.

Затова и главната му придобивка от тази среща е, както лично споделя, че се е разболял от ишиас.



Тема Re: Махааватар Бабаджинови [re: Aлekc]  
Автор Yogin ()
Публикувано24.02.08 13:39



Знаех за сре6тата но незнаех за резултата от нея.
Време за подготовка имаме


Той е винаги готов,много търпелив и ни 4ака
Успех по пътя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.