Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: Awaken]  
Автор Aye!! ()
Публикувано23.01.08 00:06



ами да де, хората, които смятат, че като търсят нещото "просветление" с фенерче някъде в пещерите (това съответно са 100-те километра, които са изминали...), ще бъдат потупани по рамото и няма да бъдат отпратени по живо по здраво...в този миг някой някъде, може би точно докато си пие ракията, току-виж се просветлил. ти не можеш да знаеш дали това е възможно или не. не гледай отвисоко хора, за които не знаеш нищичко:).
иначе...аз не се натискам за именуване, устройва ме всичко, което ми залепиш като етикет, няма проблеми. и "пишман" е добре:)). пак се смях, благодаря ти. жалко, че не долавяш нотката симпатия:))



Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.01.08 00:13



Йога всъщност означава пълно отдаване, което не изключва от време на време и веселби разбира се.

Ако човек обаче се обсеби прекалено много от "веселби" и "купони" и т.н., също е вредно за съзнанието.

Разбрал съм, че не е ли готов човек да се отдаде напълно на този начин на живот (йога), няма смисъл да прави половинчати работи. Без обаче да се пристрастява и към самите йога практики и принципи, внушавайки си колко е "велик", "сатвичен", "изчистен", "над другите" и т.н. глупави самовнушения-шаблони, господстващи сред някои секти.

Редактирано от бeзпътeн на 23.01.08 00:15.



Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: Aye!!]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано23.01.08 00:14



В един по-горен постинг написах:

Всяка една крушка е еднакво ценна, независимо от това дали вече свети или все още не свети.

Това е може би най-важното нещо, което съм разбрал досега.


Какво мислиш по този въпрос?



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано23.01.08 00:17



Напълно си прав!

А отдаде ли се на някакъв по-подходящ за него начин на живот от общоприетия, няма нужда изобщо да си губи времето да "опровергава" тези, на които неговия нов начин на живот не допада.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: бeзпътeн]  
Автор Aye!! ()
Публикувано23.01.08 00:18



е, че кой ти каза, че съм пристрастена към веселби от светски характер


но е безмислено да се оправдавам за пред Оро и да му се обяснявам...айде да не казвам кои са ми предпочитаните веселби в действителност, че ще прозвуча твърде сатвично, а идеята е да си стоя в ролята докрай



Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: Aлekc]  
Автор Aye!! ()
Публикувано23.01.08 00:21



напълно съм съгласна с теб! въпросът е, че няма обективен критерий, по който да се отсъди - този свети, а този не


последното, което бих правила, е да се мъча да внушавам някому, че светя. важното е наистина дали светя, а не оро или пък някой друг какво биха помислили
даже и това дали някой вече свети също не е важно, важен е стремежът.



Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си леглнови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.01.08 00:25



Не съм намеквал нищо за теб, щото не те познавам всъщност. Просто очертах двете крайности - едната е отдаването на прекалено много "купонясване" и т.н., другата е крайният аскетизъм. Всичко това е ум, който винаги се лашка от едната крайност в другата. Интересното е, че и в двата случая се правят опити за успокояване на ума - в единия чрез преангажиране (и изтощаване) на сетивата - музика, алкохол, дрога, секс и т.н., в другия - чрез отдръпване на сетивата. Но истинското спокойствие не идва в резултат на каквито и да било методи, защото методите са отново ум. То идва от само себе си, тук и сега.

А на теб кои са ти предпочитаните "веселби"?

Да си тананикаш мантри и киртани ли?



Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си леглнови [re: Aye!!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.01.08 00:27



Има обективни критерии, бях ги споделил тук:





Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си леглнови [re: Aye!!]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано23.01.08 00:27



Според мен единственото важно е упованието в Бога - щом аз не светя, а пък Оро свети, значи така е по-добре за всички. Когато ми дойде времето и аз ще просветна.



Не случайно дори на доларите е написано:

На Бога ние се уповаваме."

А на арабски това уповаване на Бога се нарича "ислам" 9или по нашенски "ислям").

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: AWAKEN - Всеки е събуден в собственото си легл [re: бeзпътeн]  
Автор Aye!! ()
Публикувано23.01.08 00:31



ами правилно си ги изказал нещата. така стоят.
да речем, че обичам веселби и купони, но те отдавна са от друг тип. присъстващите са различни отпреди, както и качеството на забавленията. но тъй като минах през крайната фаза на едното и другото, за мен нещата вече преливат - няма как забавленията на хора, които обитават този свят, да са напълно лишени от светски елемент. той дори е здравословен в умерени количества. така че покрай киртаните се случват и други музики:))), както и покрай млякото с черен чай се случва и вино:).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.