Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: За и против...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано11.01.08 14:22



Не разделяй действието от науката. Най-доброто действие е оптималното, т.е. научно обоснованото.


Пак глюпости.
Мутрите много научно действаха, докато философите много ненаучно си висяха в БАН.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.01.08 14:53



Дано не си й виждал последните снимки, болна от анорексия.

___________



Тема Re: За и против...нови [re: titiksha_]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано11.01.08 16:00



Явно съм жегнал последователите на Шибендо с моето изказване, но как може да коментирам названието "Династична йога".
Самата Шри Матаджи казва, че не иска да въвлича членове от своето семейство в Сахаджа йога, за да не се превръща в семеен бизнес.



Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: BlackWolf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.01.08 18:59



не смятам.
Но пък въобще и не предполагах, че индианците вярват във ангелчета.



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: За и против...нови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.01.08 19:02



Така е, а повечето от същите мутри съвсем научно си постигат и високия жизнен стандарт...





Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: mo32]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано11.01.08 19:03



Ти ме разтревожи. Наистина ли?

Моля те, прати ми линк към нейни снимки от последните месеци.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: Aлekc]  
Автор mian ()
Публикувано11.01.08 19:12



и аз й видях снимки, на които е 40 и няколко килограма. А на нейната височина са наистина малко.



Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.01.08 19:12



Отдавна приказвам, че в йога най-важните качества са вивека и вайрагя.Защото илюзорните видения на светове, ангелчета и други подобни са описани като гоеми пречки(заблуди), които пречат на правилното осъзнаване. Това, че йогите не са материалисти не е пречка да бъдат критично-съзнати (вивека) и безпристрастни (вайрагя), за да могат да осъзнаят разликата между илюзиите и халюцинациите и действителността. Защото без критичност и осъзнаване, йогите стават обикновени сектанти.
Грешиш много ако си мислиш че ме дразни някоя дума - по-скоро нямам афинитет към взети насериозно басни и детски приказки, и поради тази причина се чудя на хората, които ги вземат насериозно.

P.S.
За Ангелчето Джоли си абсолютно прав - ОБОЖАВАМ ангелчета-перверзници като нея!

(жалко само, че се скапва в последно време)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано11.01.08 20:19



Ти майтап ли си правиш?

Кой нормален човек днес вярва в ангели? Поне в тази форма, в която според теб те биха съществували, ако изобщо имаш подобни същества като тях.

Не забравяй, че най-древните религиозни учения са много по-сериозни, отколкото ти се струват.

И днес много хора се интересуват от астрология. Често от тях можеш да чуеш разсъждение на тема "Венера в опозиция на Марс", Юпитер на трон", "Сатурн в заточение", "Меркури в екзалтация и т.н.

Съвременната астрология има много древен произход. Поради това и ползва подобна терминология.

И сега престави си, че идва някой като теб и започне да чете конско:

"Ама вие действително ли си въобразявате, че олимпийските богове съществуват. Нима не разбирате, че те са продукт на религиозното въображение на древните гърци и римляни и нищо друго?"

Просто е излишно да ти казвам с какво пренебрежение ще се отнесе всеки, който разбира поне малко от астрология към критични излияния от подобн род.

Аз също вярвам, че олимпийските богове съществуват. Но именно като богове, а не като някакви човекоподобни карикатури.

А "богове" за древните питагорейци означава начала, принципи и числа. Нещо като нашите съвременни понятия за гравитация, електричество, магнетизъм.

Нима например ти наистина не вярваш в бог Хронос, който изяждал всичките си деца?



Както отбелязва окултистът д-р Рудолф Щайнер в древността са имали една стройна картина на света, която е обвързвала строежа на слънчевата система с определени духовни принципи.

След появата на християнството наблюдаваме разпад. От една страна се кристализира една структура на чисто духовни принципи (архангели, херувими, серафими, ангели) и появата на една несвързана с нея чисто физическа картина на Слънчевата система.

Според него тази смяна на гледната точка е резултат на една коренна промяна на възприемателните способности на хората.

Изобщо нещата не са толкова прости. Хората днес съвсем не са същите в психофизическо отношение като тези в епохата на възникването на йога, например.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: За и против ангелите-хранителинови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.01.08 21:09



Малко смешничко ми звучи да ми изнасяш уроци по астрология, като се има предвид кога съм се интересувал от астрология.
Преди двадесетина години, когато бях много запален по астрологията Николай Дойнов водеше лекции в този дух. Наистина правеше ппецизни хороскопи, а и добре обясняваше.

Но да оставим дъновистите и щайнеристите, а да се върнем на питагорейците :


А "богове" за древните питагорейци означава начала, принципи и числа. Нещо като нашите съвременни понятия за гравитация, електричество, магнетизъм.



Eто че си дойдохме на думата. Вече мога да се съглася с теб, че тези богове като принципи(начала) наистина съществуват.






.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.