Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Aye!]  
Автор blue orchid ()
Публикувано05.01.08 18:07



Физически най-силният човек, който познавам е болен от биполярно афективно разстройство /циклофрения/ и е 'социално деградирал'. Само че ми е спасявал три пъти живота в пещера, а четвъртия път за малко да си останем и двамата вътре. Скапа ни се цялата светлина, добре че изрови от мешката си плочка сух спирт /тя гори 30 мин./ и представи си как сме излязли, като влизането ни беше около два часа.



Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: blue orchid]  
Автор Aye! ()
Публикувано05.01.08 18:17




ами има си причини да си го обичаш.
и аз заобичах един човек, който не понасях, след като ми спаси живота (в съвсем буквален смисъл) по време на снежна буря над едни пропасти в планината. тогава разбрах, че дребнавостите, заради които не го харесвах, са нищо пред това, което прояви и напълно си изместих фокуса



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Aye!]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.01.08 18:17



В отговор на:

относно хата йога - някои хора, с право отблъснати от мистичния елемент, изпадат в другата крайност и издигат в култ практиките и здравото тяло.



Моите не-йогийско мнение за хата йога е, че мускулите и чистата физическа сила са просто допълнителен ефект и той въобще не е сред целите на практиката на асани. Главната цел е балансиране на токовете в тялото и активиране на чакрите. В същото време гъвкавото и здраво тяло(разбирай липса на болести) служи като котва при духовните практики и предпазва практикуващия да не полудее.

Не съм йога, но съм учуден, че напоследък тук много се говореше, че хатха е фитнес, акробатика и т.н., а дори и аз виждам че не е и няма нищо общо.



___________



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: blue orchid]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.01.08 18:18



Ние всички сме на 2 места едновременно, но ни липсва осъзнаване за да го усетим и знание, за да го използваме.

___________



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Awaken]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано05.01.08 18:19



Автор: Awaken
Какво не ти е ясно още....
"Пробуждането" става чрез ПРАКТИКУВАНЕ на техниките и влизане в Контакт с Истинското Себе си В ТЕБЕ. Автоматично!

Очаквах да ми обясниш с думи прости, а не да ме препращаш да гледам видеозаписи.



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: mo32]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано05.01.08 18:20



Ами да как става така хем си у вас хем си в дира хем те чета у нас, хем могат да ти четат постовете и в автралия


обърках се - местата излязоха повече 1,3 1,3 така се обърках, че две не виждам

Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: MopraHKa]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.01.08 18:25



"Кой е ял от моята чиния?" - попита татко-мечок.
"Кой е ял от моята чиния?" - попита мама-мечка.
"Кой е ял от моята чиния?" - попита малкото мече.
И само Маша, гледайки говорещите мечки, разбра: "Трябва да отказвам тревата..."



___________



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: mo32]  
Автор Aye! ()
Публикувано05.01.08 18:26



съгласна съм, но има много последователи, които практикуват, без да са здрави и мнозина имат напредък. зависи от контекста, от карми и пр. неща, съвсем си е индивидуално.
хата йога не е фитнес, но за някои хора е. като за братовчеда, за който пиша по-горе (той е различен от по-късно дадения за пример социопат, но пак не е кой знае колко интегриран социално:))). та...той напр. наистина си практикува от много години. но това не върви успоредно с по-дълбоко разбиране.
в сатянанда йога практиките са важни, ама доколкото са свързани с осъзнаването. и може човек с месеци да си прави паванмуктасана1 (да си наблюдава въртенето на китката) и пак повече да напредне от тези, които подхождат акробатично и с идея за висши и напреднали практики. самият състезателен дух дърпа назад, само в ума работи представата, че има връзка между овладяването на сложни асани и осъзнаването... човек наистина не напредва с т.нар. "напреднали" практики. случва се някой учител да хвърли в шах дългогодишни последователи, като им даде някаква проста садхана и им каже само тези и тези неща да правят и че с тях повече ще напреднат. умът ни така е устроен, че мре да се състезава...



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.01.08 18:31



"Очаквах да ми обясниш с думи прости, а не да ме препращаш да гледам видеозаписи."

Ако искаш да получиш Ключът и Посвещението трябва да се освободиш от всякакви очаквания и да следваш това, което ще ти каже Учителя..... И ако Той ти каже, че подготовката минава през гледането на тези видеозаписи - това и трябва да направиш. Ако не щеш - просто отмини и си продължавай да правиш каквото си си решил.




Ако нямаш какво да кажеш - кажи Ч.Н.Г.!!!

Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.08 18:37



А, просто по- твърдите привърженици на хатха-йога са малцинство в момента. Само това е причината.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.